امکانات ویپ

امکانات ویپ VOIP – مزایای استفاده ویپ VOIP

امکانات ویپ VOIP آنقدر زیاد است که انقلابی در صنعت مخابرات و تماس های تلفنی ایجاد کرده است. ویپ یا Voice Over IP یک تکنولوژی نسبتا جدید است که صدا را در بستر شبکه منتقل می کند. این کار باعث سهولت و کاهش هزینه های تماس در شرکت ها و سازمان ها می شود. در صورت نیاز به راه اندازی ویپ می توانید از خدمات پیشگام رایانه بهره ببرید. در ادامه به توضیح امکانات ویپ می پردازیم و مزایای پیاده سازی ویپ برای شرکت ها و سازمان ها را بیان می کنیم.

بهترین خدمات تلفنی VoIP تجربیات استثنایی مشتری را ایجاد می کند. تجربه های استثنایی مشتری برای نتیجه نهایی شما معجزه می کند. برای داشتن تجربه خوبی از سرویس تلفنی ویپ و استفاده از امکانات بی نظیر ویپ باید از خدمات اجرا و پشتیبانی مناسبی برخوردار شوید. از این رو باید بهترین شرکت ویپ را برای دریافت خدمات انتخاب کنید. پیشگام رایانه با سابقه طولانی و اعتبار بالا آماده ارائه هرگونه خدمات در خصوص ویپ به شرکت ها و سازمان ها است. در صورت تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره 02157801000 تماس حاصل فرمایید.

امکانات ویپ

اصطلاحات “تلفن‌های تحت شبکه” و یا “تلفن‌های IP” از جمله اصطلاحات پرکاربردی هستند که در حوزه ویپ بسیار شنیده می شوند. این اصطلاحات همه مربوط به سیستم تلفن ویپ هستند و این تلفن‌ها برای مکالمه از اینترنت و بستر شبکه داخلی یا اینترنت استفاده می‌کنند.

میتوانید از طریق اینترنت و رابطه ای گرافیکی، سیستم ویپ خود را مدیریت کنید و از تمامی امکانات موجود سیستم نلفن ویپ VOIP مانند برگزاری کنفرانس صوتی، انتقال تماس، صندوق صوتی و … استفاده نمایید. این مزیت، کنترل تنظیمات سیستم را بسیار آسان میکند. یکی از مهمترین مزایای ویپ هزینه پایین آن در قیاس با نسل قدیم تلفن های داخلی است. VoIP به شرکتها و سازمانها این امکان را میدهد تا با هزینه ای کم، اقدام به برقراری ارتباط با شعب خود در سراسر جهان کنند.

 

امکانات ویپ

امکانات VOIP

امکانات، مزایا و کاربرد سیستم تلفن VOIP ویپ به قدری زیاد است که مهاجرت از سیستم های آنالوگ سنتی به سمت  آن اجتناب ناپذیر شده است ، هرچند اگر هنوز  هم دلیل کافی برای مهاجرت یا راه اندازی سیستم‌های VOIP ویپ نمی‌بینید به زودی مجبور به این کار خواهید شد زیرا مخابرات هم از چندی پیش خطوط تلفنی سازمانی را فقط به صورت دیجیتال ارائه می دهد.

 

امکانات voip

امکانات VoIP چیست؟

۱. ایجاد داخلی به تعداد دلخواه

از امکانات مهم سیستم ویپ VOIP ایجاد داخلی به تعداد دلخواه است. برخلاف مراکز تلفن سنتی که به علت داشتن محدودیت امکان ارائه بیش از چند داخلی وجود نداشت، در این سیستم می توان به تعداد دلخواه شماره داخلی تعریف کرد. با توجه به ظرفیت سیستم تلفنی که راه اندازی شده است، میتوانید هر تعداد داخلی براساس نیاز سازمان خود ایجاد نمایید. 

۲. امکان دریافت پیام از طریق صندوق صوتی

از امکانات کاربردی تلفن ویپ VOIP امکان دریافت پیام است. در صورتی که به هر علت کاربر امکان پاسخگویی تلفن وجود نداشته باشد مخاطب امکان پیام گذاری از طریق صندوق صوتی را داد. از این قابلیت در بسیاری از شرکت ها به عنوان صدای مشتری نیز نام برده می شود.

۳. ضبط مکالمات

یکی دیگر از امکانات ویپ ضبط مکالمات است. تمامی مکالمات برقرار شده از طریق مرکز تلفن VoIP در این سیستم ثبت و ضبط می شوند و این قابلیت مستند سازی قوی در بسیاری اوقات راهگشای مدیران کسب و کارهاست. این امکان وجود دارد که تمامی مکالماتی که در بستر ویپ در سیستم شما صورت میگیرد براساس نوع سیاست سازمان ضبط و در سیستم ذخیره گردد.

۴. گزارش گیری

گزارش گیری از دیگر امکانات بسیار مهم ویپ VOIP است. جزئیات ثبت شده در مرکز تلفن تمامی جزئیات مانند شماره تماس گیرنده، داخلی، مدت زمان مکالمه، مدت زمان انتظار، تماس های انتقال داده شده و غیره را در اختیار مشترک قرار می دهد.

5. تلفن های نرم افزاری(SoftPhone)

با نصب تلفن های نرم افزاری امکان دسترسی به داخلی های کاربران از طریق کامپیوتر یا تلفن همراه فراهم میباشد. با استفاده از این ویژگی کاربرانی که خارج از محیط سازمان هستند امکان ارتباط با سازمان را همچنان خواهند داشت.

6. Fax to Email

یکی از مهم ترین امکانات ویپ VOIP دریافت فکس در ایمیل است. با استفاده از این ویژگی، قابلیت ارسال فکس های دریافتی به ایمیل وجود خواهد داشت. بدین ترتیب خدمت بزرگی به محیط زیست و صرفه جویی در مصرف کاغذ خواهد شد. از طرف دیگر ذخیره شدن اسنادی از این قبیل در ایمیل، دسترس پذیری آنها را بالا میبرد.

 

امکانات ویپ چیست

ساختار تلفن VoIP چیست؟

همانطور که می دانید صداها به صورت آنالوگ ایجاد می شوند، بنابراین برای انتقال صدا از یک منبع به یک مقصد خاص، ابتدا باید صدا را از حالت آنالوگ خارج و به حالت دیجیتال تبدیل کرد. امکان انتقال صدا از طریق شبکه IP و ارسال بسته های داده وجود دارد.

کدک ها نقش مهمی در این امر دارند. برعکس در سمت گیرنده نیز صادق است، جایی که سیگنال دریافتی از فرستنده توسط یک مبدل در مقصد از دیجیتال به آنالوگ تغییر می کند. از علل انتقال صدا دیجیتال می توان به فشرده سازی، مسیریابی، عدم وجود نویز و کنترل آسان تر نسبت به سایر سیستم ها اشاره کرد.

تلفن ویپ به شما کمک می کند شبکه صوتی ارزان تر، پهنای باند بهتر، کیفیت تماس بهتر و خدمات جدیدتر و متنوع تر داشته باشید.

راه اندازی تلفن ویپ

برای راه اندازی مرکز تماس VoIP به چه چیزهایی نیاز داریم؟

خوشبختانه وظیفه شما برای راه اندازی یک مرکز تماس VoIP بسیار ساده است، زیرا این سیستم نیازی به سیم کشی جدیدی ندارد و با استفاده از همان کابل شبکه کامپیوتری (LAN) قابل اتصال است. به خاطر داشته باشید که تمام تجهیزات شبکه مانند سوئیچ ها، روترها و مودم ها را می توان در مرکز تماس ویپ استفاده کرد.

مزایای استفاده ویپ (voip)

ازآنجایی که با استفاده ازویپ شما از هر جایی که به پهنای باند مناسب دسترسی داشته باشید، می‌توانید ارتباط برقرار کنید، کاربران می‌توانند هنگام مسافرت ATA ها یا IP Phone هایشان را همراه داشته باشند و به تمام خدماتی که تلفن خانگیشان ارائه می‌دهد دسترسی داشته باشند.

برخی افراد از یک softphone برای دسترسی به سرویس ویپ شان استفاده می‌کنند.

یک softphone یک نرم افزار ویژه است که سرویس VoIP را به کامپیوتر یا laptop شما load می‌کند.

این برنامه‌ها این امکان را به شما می‌دهد که از طریق laptop تان از هرجای دنیا که به یک ارتباط با پهنای باند مناسب دسترسی داشته باشید ارتباط تلفنی برقرار کنید بسیاری از سرویس‌های ویپ امکان بررسی Voicemail شما را از طریق اینترنت و یا توسط فایل پیوست نامه الکترونیکی که به کامپیوتر یا PDA شما ارسال شده است را می‌دهد.برای مدیران شبکه، سیستم تلفن ویپ به این معنی است که به جای دو شبکه تنها با یک شبکه روبرو هستند.

جابجایی سیستم VoIP نیز به آسانی صورت می‌گیرد.

این بدین دلیل است که اکثر سیستم‌های تلفن مورد استفاده در شبکه VoIP دارای رابط Web بوده و به راحتی توسط مدیر شبکه قابل مدیریت هستند پروسه MAC(Move, Add, Change) به راحتی قابل انجام خواهد شد و لازم نیست برای هر بار انجام MAC با سرویسدهندهتان تماس بگیرید.

تمام اینها به معنای هزینه کمتر برای سازمان شما می‌باشد.

یکی دیگر از منافعی که برای شرکت‌های دارای VoIP می‌تواند وجود داشته باشد این است که شعب سازمان‌ها می‌توانند در سرتاسر دنیا پراکنده شده باشند 

نیازی به مجتمع بودن آنها نیست دلیل گسترش روز افزون از سیستم VoIP تکنولوژی مورد استفاده در این سیستم می باشد که گسترش دهندگان و تولید کنندگان این سیم بدون محدودیت سیستم های آنالوگ امکان افزودن امکانات فراوانی را دارند.

در ذیل به برخی از مزایای این سیستم اشاره می شود:

عدم محدودیت جغرافیایی

در سیستم های سنتی  برای اتصال هر کاربر به مرکز تلفن  نیاز به کابل کشی جداگانه می باشد.

البته اگر کاربر در نقطه ای خارج از محدوده جغرافیایی دفتر باشد این امر امکان پذیر نمی باشد. در سیستم ویپ اتصال به مرکز از طریق شبکه می باشد.

بدین معنی که در هر نقطه از دنیا که امکان برقراری ارتباط به شبکه مرکزی از طریق وایرلس، اینترانت، اینترنت و هر شکل دیگر ارتباطی وجود داشته باشد، امکان اتصال داخلی به مرکز تلفن وجود دارد.

این اتصال می تواند از طریق گوشی تلفن تحت شبکه، رایانه، تلفن همراه و … انجام پذیرد.

عدم نیاز به سیم کشی مجزا

در عصر حاضر هر دفتر، شرکت، سازمان و مجموعه ای به شبکه مجهز می باشد که برای برقراری سیستم VoIP استفاده از بستر موجود شبکه امکان پذیر می باشد.بدین معنی که برای سیستم تلفن دیگر نیاز به سیم کشی جداگانه وجود ندارد که خود سبب کاهش هزینه و سهولت در کار می گردد.

ارتباطات رایگان

از بهترین ویژگی ها و امکانات تلفن ویپ VOIP رایگان بودن آن است. ارتباط تلفنی تحت شبکه با استفاده از طرق مختلف ارتباطی و اینترنت انجام می گیرد.. لذا مکالمات بدون نیاز به شماره گیری و بصورت رایگان انجام می پذیرد.

پاسخگویی خودکار به تماس ها

یکی از بهترین ویژگی های ویپ این است که شما یک صدا را از قبل ضبط می کنید و برای پاسخگویی خودکار به مشتریان و مخاطبان برنامه ریزی می کنید. با ورود صدا به سیستم عملا نیازی به منشی دفتری نیست.

این به چند دلیل مهم مناسب است. اولاً این سیستم قابلیت پاسخگویی به همه آنها را دارد، زمانی که تماس های زیادی با شرکت برقرار می شود و ترافیک تماس به حداکثر می رسد بدون اینکه خط تلفن شما را اشغال کند.

یکی دیگر از دلایل مفید بودن VoIP در این قابلیت، مسیریابی خودکار و برنامه ریزی شده مخاطب یا تماس گیرنده به قسمت مورد نظر شرکت است. می توانید شماره های داخلی قسمت های مهم شرکت را به صورت صدای ضبط شده وارد سیستم کنید تا افراد به راحتی بدون ایجاد مزاحمت برای سایر قسمت های شرکت به قسمت مورد نظر هدایت شوند.

قابلیت انتقال خطوط

با استفاده از سیستم VoIP می توان بوق هر شهر یا کشوری را در شهر یا کشور دیگری در اختیار داشت.این روش نه تنها سبب کاهش هزینه های تلفن می گردد بلکه با کمک آن می توان دفاتر مجازی در اختیار داشت که در دفتر اصلی پاسخگویی انجام گیرد.

از دیگر کاربرد های این روش انتقال خطوط تلفن به محلی است که مخابرات امکان واگذاری خطوط تلفن را ندارد.

انتقال تماس

دایرکت یا ارسال تماس یکی از ویژگی های خوب شرکت هاست به این معنی که هیچ تماسی از بین نمی رود و تماس مشتری پاسخ داده نمی شود. اگر این ویژگی را فعال کنید، تماس های ورودی به خط شما به طور خودکار به شماره دلخواه شما هدایت می شود.

زمانی که به هر دلیلی در محل کار یا پشت میز خود نیستید و می خواهید با هدایت تماس ها به شماره موبایل خود از تماس جلوگیری کنید این کار مفید است. البته ممکن است تماس گیرنده پیامی در پست صوتی شما بگذارد و از هدایت تماس خودداری کند.

یکپارچه سازی

شرکت ها و سازمان هایی که دارای بیش از یک دفتر می باشند در هر مرکز خطوط تلفن یا یک مرکز تلفن جداگانه دارند.

برای تماس با همدیگر باید شماره گیری کرده و ارتباط برقرار نمایند و همچنین در صورتی که تماس از بیرون دفتر داشته باشند و تماس گیرنده با دفتر دیگری نیز قصد مکالمه داشته باشد باید از او خواست تا شماره دفاتر دیگر را شماره گیری نماید.

در سیستم مرکز تلفن VoIP تمامی دفاتر در دفتر اصلی متمرکز می شوند.

در صورتی که کارمندان و مدیران قصد تماس با همدیگر را داشته باشند براحتی با گرفتن شماره داخلی می توانند با هم تماس حاصل نمایند و شخصی که از بیرون دفتر تماس گرفته است براحتی می تواند به داخلی دیگری که در دفتر دیگر قرار دارد متصل گردد.

مدیریت ساده

 مدیریت ساده را می توان از امکانات مهم و اساسی سیستم تلفن ویپ دانست. در سیستم سانترال تحت شبکه  مدیریت مرکز بسیار ساده می باشد. مراکز تلفن VoIP محیطی را تحت شبکه در اختیار کاربر قرار می دهند که از طریق آن می تواند تنظیمات را تغییر داده، کاربر اضافه نموده و یا گزارش گیری نماید.

گسترش آسان

گسترش واضافه نمودن کاربردراین سیستمها بسیارآسان میباشد و مانندسیستمهای سنتی نیاز به سیم کشی مجددبرای هرکاربروجود ندارد.

امکانات افزوده

 مراکز تلفن تحت شبکه دارای امکاناتی هستند که بصورت یکپارچه در اختیار کاربر قرار می گیرد.

بسیاری ازاین امکانات درسیستمهای سنتی قابل افزودن نمیباشد ویا برای هرکدام بایدقطعه وسیستم جداگانه ای تهیه نمود.

مکالمات تصویری

یکی از مهم ترین امکانات ویپ مکالمه تصویری است. مکالمه تصویری در سیستم های تلفن تحت شبکه به راحتی امکان پذیر می باشد و با استفاده از تلفن های تحت شبکه مجهز به دوربین و یا حتی نوت بوک و Webcam این امر امکان پذیر می باشد.

ضبط تماس ها

ضبط تماس ها و تماس های دریافتی یکی دیگر از ویژگی های VoIP است که برای اهداف مختلف استفاده می شود. گاهی اوقات ثبت مخاطبین برای تیم بازاریابی یک شرکت بسیار مهم است، زیرا از این طریق نیازهای واقعی مشتری را شناسایی می کنند.

از طرفی در صورت نارضایتی مشتری از پاسخگویی تیم پشتیبانی یا هر بخش دیگری، می توان با ضبط تماس ها صحت این موضوع را بررسی کرد. ضبط مکالمه هم در فضای ابری و هم روی کارت های حافظه انجام می شود که به دلیل دسترسی آسان به کارت های حافظه، استفاده از آن ها راحت تر است.

پست صوتی

پست صوتی یکی از کارآمدترین و ضروری ترین ویژگی های VoIP است که در اکثر سیستم های VoIP یافت می شود. فعال کردن این حالت در صورت عدم دسترسی به تماس گیرنده پیام رسانی را فعال می کند. گیرنده پیام خود را می گذارد و این پیام به ایمیل شرکت شما ارسال می شود.

به این ترتیب می توانید در کمترین زمان مطلع شوید و به پیام مشتری پاسخ دهید. حتی می‌توانید پیام‌های صوتی برای تماس‌گیرندگان ایجاد کنید تا هنگام ارسال پیام، آن‌ها را بشنوند.

ویژگی موسیقی انتظار

اگر یک کسب و کار شلوغ دارید که تماس گیرندگان باید زمان بیشتری را در انتظار برقراری تماس بگذرانند، می توانید با افزودن یک موسیقی مورد علاقه، انتظار را برای آنها آسان تر و لذت بخش تر کنید.

به طور کلی توقع بالای مشتری یا مخاطب برای کسب و کار و برند شما چندان خوب نیست، اما برای حل این مشکل استفاده از آهنگ های انتظار گزینه خوبی به نظر می رسد که سیستم VoIP در اختیار شما قرار می دهد.

دریافت و ارسال فکس از طریق اینترنت

 با استفاده از سیستم FoIP دستگاه مرکزی میتواند فکس را دریافت کرده و آن را به آدرس شما ایمیل نماید.

همچنین از طریق اینترنت می توان به دستگاه متصل شده و از طریق آن با شماره دفتر خود فکس ارسال نمایید.

این بدان معنی است که شما در هر نقطه از دنیا که باشید به دستگاه فکس خود دسترسی دارید.در اجرای سیستم VoIP با توجه به انعطاف پذیری این تکنولوژی که در حال حاضر در دنیا به سرعت در حال گسترش می باشد روش های متنوعی  را می توان پیاده سازی کرد

که نیاز شما را بطور کامل پوشش دهد و بهترین استفاده را از این تکنولوژی روز دنیا برد.

امنیت بیشتر با تلفن Voip

جالب است بدانید که تلفن Voip معمولا از رمزگذاری های استاندارد اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) مانند G.711 استفاده می کند. بسیاری از فروشندگان این فناوری از کدک های شرکت خود برای راه اندازی Voip برای مشتریان استفاده می کنند.

از آنجایی که سیستم تلفن Voip داده ها را فشرده می کند تا رسیدن به مقصد را آسان تر کند، ممکن است کیفیت صدا کاهش یابد. اما همین فشرده سازی باعث کاهش استفاده از پهنای باند می شود. از طریق پروتکل ITU T.38 نیز می توان از ارتباطات غیر صوتی مانند فکس استفاده کرد.

هنگامی که صدا از طریق IP منتقل می شود، پروتکل حمل و نقل بلادرنگ (RTP) که یک پروتکل انتقال بلادرنگ است، فعال می شود و داده ها به طور ایمن از طریق نسخه رمزگذاری شده منتقل می شوند.

مهم ترین ویژگی های ویپ

 • کیفیت بالا و کم نظیر صدای مکالمه
 • حداقل تاخیر زمانی در مکالمه
 • پوشش تمام کشورهای جهان
 • وضوح و شفافیت صدا، بدون وجود خدشه و انعکاس در صدا
 • سادگی و سهولت کاربری
 • قیمت مناسب مکالمات
 • امکان استفاده بدون نیاز به شماره گیری مرکز تلفن
 • امکان استفاده در تلفن همراه، تبلت، رایانه های دستی و سایر رایانه ها
 • قابلیت اتصال به سانترال
 • قابلیت استفاده چندین نفر از یک Account
 • از جمله مزایای استفاده ویپ جابه‌جائی آسان شماره‌های تلفنی، به این.
 • برای برقراری تماس‌های تحت اینترنت از هر نقطه دنیا
 • برقراری تماس‌های Point to Point مابین دفتر مرکزی و دفاتر نمایندگی خارج از کشور بر روی بستر اینترنت
 • امکان تماس با کلیه شماره‌های به‌صورت مستقیم و با هزینه ناچیز
 • امکان تماس کلیه کارکنان دفاتر و شعب با یکدیگر به‌صورت ۳ شماره‌ای و با هزینه
 • قیمت کمتر خدمات تلفنی به
 • تماس‌های راه دور
 • حذف کد شهر

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا اطلاع از تعرفه خدمات شبکه و دریافت پیش فاکتور، با کارشناسان پیشگام رایانه از طریق شماره تلفن ۵۷۸۰۱۰۰۰ در ارتباط باشید.

دیگر خدمات این شرکت عبارتند از:

 

برچسب ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.