• Home
 • پیاده سازی تلفن ویپ VOIP

پیاده سازی تلفن ویپ VOIP

پیاده سازی تلفن ویپ VOIP | پیشگام رایانه

شرکت پیشگام رایانه با تجربه‌ای پانزده ساله در پیاده سازی ویپ VOIP و ارائه‌ی خدمات پیاده سازی، نصب و راه اندازی ویپ در سطوح ملی و بین‌المللی و بهره‌گیری از کادری متخصص و پیشرو در تکنولوژی‌های روز دنیا، امکان ارائه‌ راه‌ حل‌های متنوع در زمینه‌ انتقال صوت و تصویر بر روی بستر شبکه و همچنین سیستم‌های ارتباطات یکپارچه را فراهم نموده است. پیشگام رایانه آماده ارائه خدمات پیاده سازی تلفن ویپ VOIP برای شرکت ها و سازمان ها است.

پیاده سازی سرویس تلفن ویپ می تواند بر اساس تکنولوژی وای فای یا مبدل آنالوگ به ویپ صورت بپذرید. همیشه نیازی نیست تا هزینه های گزافی را متقبل شوید تا از تمام امکانات تلفن ویپ بهره ببرید. می توانید بر اساس بودجه، تجهیزات و نیاز خود بهترین روش ها را با کمترین هزینه انتخاب کنید. برای مشاوره در خصوص پیاده سازی سرویس تلفن ویپ VOIP و سایر خدمات شبکه های کامپیوتری، می توانید با پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

پیاده سازی ویپ

در ادامه توضیح مختصری در مورد این تکنلوژی پیاده سازی، نصب و راه اندازی ویپ و مزایای آن ذکر شده است VOIP (انتقال صوت بر پایه پروتکل IP) که با نام IP تلفنی نیز از آن یاد می شود، امکان استفاده از اینترنت و شبکه‌های کامپیوتری را برای مکالمات تلفنی فراهم می نماید. در مقابل استفاده از خطوط تلفن سنتی ، VOIP از فنآوری دیجیتال استفاده می‌نماید. تلفن ویپ با پورت اترنت به شبکه های کامپیوتری متصل می شود. تلفن های VOIP مکالمات را کد می کنند و سپس بسته های دیتا را تبادل می کنند. 

پیاده سازی تلفن voip

پیشرفت شگفت انگیز فناوری در تلفن‌های مبتنی بر IP با حذف مرزهای سنتی، دنیای جدیدی از ارتباطات را برای مدیران هوشمند سازمانها به ارمغان آورده است. برای سازمانها و موسساتی دارای بیش از یک شعبه، پیاده سازی و راه اندازی ویپ قادر است ارتباط بین ۱۰۰ها شعبه آنان را برقرار کند که هر کدام از این شعبات نیز خود برخوردار از یک سیستم مستقل تلفنی عادی یا بر بستر IP می‌باشند. با سیستم‌های VOIP دیگر فرقی بین پرسنل این شعبات با پرسنل دفتر مرکزی شرکت از لحاظ تماس گیرندگان نیست چراکه همه پرسنل در یک شبکه تلفنی پاسخگوی تماس گیرندگان خواهند بود. .همکاران ما در تمامی ساعات اداری آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با نصب و راه اندازی ویپ و این تکنولوژی و ارائه‌ی توضیحات لازم می‌باشند.

تکنولوژی ویپ (VOIP) و یا صوت بر پایه پروتکل IP است. با پیاده سازی تلفن ویپ، امکان استفاده از شبکه های کامپیوتری و اینترنت را به عنوان بستر مخابراتی جهت برقراری مکالمات تلفنی و صوتی فراهم می نماید. سیستم های تلفنی ویپ (VOIP) از فنآوری دیجیتال استفاده می‌نماید و در مقابل خطوط تلفن سنتی یک ارتباط آنالوگ محسوب میشد. پیشرفت شگفت انگیز فناوری در تلفن‌های مبتنی بر شبکه با حذف مرزهای سنتی، دنیای جدیدی از ارتباطات را برای مدیران هوشمند سازمانها به ارمغان آورده است. به عنوان مثال برای شرکت ها سازمانها و موسساتی که دارای بیش از یک شعبه هستند ، نصب وپیاده سازی ویپ voip امکان برقراری ارتباط بین شعب را میسر می کند. با پیاده سازی تلفن voip هر کدام از این شعب نیز می توانند برخوردار از یک سیستم مستقل تلفنی عادی یا بر بستر IP باشند. با استفاده از تکنولوژیVOIP دیگر فرقی بین پرسنل شعب با پرسنل دفتر مرکزی شرکت از لحاظ تماس گیرندگان نیست چراکه همه پرسنل در یک شبکه تلفنی پاسخگوی تماس گیرندگان خواهند بود.

پیاده سازی تلفن VOIP

پیاده سازی تلفن ویپ

برای راحت شدن و کاهش هزینه ها برای شرکت ها و سازمان می توان از یک سرویس تلفنی در بستر اینترنت به نام ویپ بهره برد. پیاده سازی تلفن ویپ می تواند بر روی بستر شبکه فعلی باشد و نیازی به راه اندازی شبکه جدید ندارد. از این رو می توان پیاده سازی ویپ را با هزینه کم برای شرکت ها و سازمان ها انجام داد. پیش از راه اندازی سرویس تلفنی ویپ باید بستر شبکه محلی یا LAN آماده باشد. پس از این رو باید به هنگام راه اندازی شبکه به قابلیت های آن برای پیاده سازی تلفن VOIP اندیشیده شود. بیشترین چیزی که در این مسئله دخیل است، پهنای باند مورد نیاز است که باید از بستر شبکه برای انتقال صدا تامین شود. برای شبکه های داخلی نیازی به اینترنت برای راه اندازی ویپ نخواهیم داشت اما می توان سرویس ویپ را بر بستر شبکه اینترنت نیز راه اندازی کرد. این مورد به نیازهای کارفرما بستگی دارد. از این رو پیاده سازی شبکه تلفنی ویپ بر اساس نیازهای کارفرما صورت می گیرد.
خبر خوب این است که شما قطعاً می توانید از تلفن VoIP به عنوان تلفن معمولی استفاده کنید! اساساً تلفن های VoIP دقیقاً مانند تلفن های سنتی کار می کنند. اما به جای اتصال از طریق خط تلفن ، آنها از طریق اینترنت و شبکه داخلی وصل می شوند.
پیاده سازی تلفن ویپ

پیاده سازی تلفن voip چگونه است؟

تلفن ویپ به معنای انتقال صوت از طریق بستر شبکه است. در حقیقیت تلفن ویپ به معنای voice over internet protocol یا پروتکل صدا از طریق اینترنت است. تلفن ویپ یا voip phone برای انتقال صدا به شبکه کامپیوتری نیاز دارد. اما این بدان معنا نیست که حتما این شبکه بیاد به اینترنت متصل باشد. برای ارتباط در داخل سازمان یا مجموعه نیازی به اینترنت نیست. همین که پهنای باند مناسبی از شبکه آزاد باشد، کافی است. برای استفاده از سرویس ویپ به رایانه، لپ تاپ یا گوشی موبایل نیاز دارید. معمولا گوشی های موبایل از طریق وای فای یا اینترنت به شبکه متصل می شوند. برای کامپیوترها هم نیاز به هدست با بلندگو و میکروفن نیاز است. برای لپ تاپ ها می توان از بلندگوی داخلی استفاده کرد اما نیاز به میکروفن دارد. اما به دلیل شلوغی اتاق های کاری بهتر است کع از هدست استفاده شود تا تداخلی در صداها به وجود نیاید. در واقع هدست ها برای وضوح و کیفیت صدا بهتر هستند.برای راه اندازی ویپ تحت شبکه  به غیر از موارد سخت افزاری نیاز به نرم افزارهایی است که بتوان از آن ها سرویس تلفنی گرفت.
پروتکل صدا از طریق اینترنت به استانداردهایی گفته می شود که مکالمه تلفنی مبتنی بر صدا را با استفاده از اتصال به اینترنت به جای یک شرکت تلفن محلی انجام می دهد. Voice over IP صدای شما را به سیگنال دیجیتالی تبدیل می کند ، آن را فشرده می کند و از طریق خطوط شبکه یا اینترنت ارسال می کند. یک ارائه دهنده خدمات VoIP تماس بین همه مشترکان را برقرار می کند.
 
پیاده سازی سرویس تلفن ویپ

پیاده سازی ویپ voip

شما برای پیاده سازی ویپ voip به یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد مانند DSL ، کابل یا فیبر از طریق یک سرویس دهنده اینترنت (ISP) نیاز دارید. پهنای باند استاندارد مورد نیاز برای VoIP 100 کیلوبیت بر ثانیه برای هر دستگاه است. بسته به نوع داده و ویژگی هایی که استفاده می کنید ، ممکن است به پهنای باند بیشتری نسبت به استاندارد نیاز داشته باشید.
سیستم تلفنی VoIP فناوری برقراری تماس تلفنی از طریق اتصال به اینترنت به جای تلفن ثابت یا شبکه تلفن همراه است. یک سیستم VoIP از طریق اتصال باند پهن شما سیگنال های صوتی آنالوگ را به سیگنال های دیجیتالی تبدیل می کند. از سرور VoIP برای اتصال تماس به سایر شبکه های تلفنی استفاده می شود. تا زمانی که به اینترنت پرسرعت متصل باشید ، که شامل روتر و مودم است ، آماده استفاده از VoIP هستید.
از آنجا که VoIP از طریق اینترنت اجرا می شود ، داده های شما به صورت ایمن در فضای ابری ذخیره می شوند. می توانید سیستم VoIP را از طریق داشبورد آنلاین مدیریت کنید. این داشبورد به کاربران امکان می دهد مخاطبین ، شماره تلفن های مشاغل ، بازارسال تماس و شماره تلفن های جدید را تنظیم کنند.
پیاده سازی ویپ

سیستم‌های تلفنی سیسکو

CME (Call Manager Express)

پشتیبانی از حداکثر ۴۵۰ داخلی با توجه به نوع روتر

امکان گذارش گیری با استفاده از فرمت CDR

امکان اعمال محدودیت و تعریف دسترسی به ازای هر داخلی

امکان یکپارچه سازی با نرم‌افزار Microsoft CRM , Outlook

امکان کنفرانس صوتی تا ۸ شرکت کننده

قابلیت به کارگیری سرویس صندوق صوتی و Auto-Attendant با استفاده از نرم‌افزار Cisco Unity Express

امکان تبدیل بین کدک های G723,G729a,G711, و …

امکان پشتیبانی از درگاه آنالوگ FXO,FXS و استاندارد‌های دیجیتال PRI , BRI

امکان ارتباط تصویری به صورت Station-to-Station

Cisco Call Manager

NS500 نصب سانترال

مدیریت و پردازش تماس ها

پشتیبانی تا ۳۰۰۰۰۰ داخلی

امکان ایجاد کلاستر جهت ‌Redundancy و Load Balancing

امکان یکپارچگی با سرویس LDAP نظیر Microsoft Active Directory

امکان یکپارچگی با Microsoft Exchange

پشتیبانی از پروتکل SCCP, MGCP,SIP,H323

پشتیبانی از قابلیت Unified Mobility

پشتیبانی از قابلیت Extension Mobility

امکان نصب نرم‌افزار Client بر روی گوشی و برقراری ارتباط از طریق WIFI و ‌GPRS

پشتیبانی کامل از پروتکل SIP جهت امکان استفاده از IP-Phone های متفرقه

 

Call Manager بر پایه Asterisk

ماژول فکس

 • فکس سرور بدون نیاز به دستگاه فکس
 • تعریف فکس اکانت به ازای هر داخلی
 • امکان ارسال فکس به صندوق پستی کاربر
 • امکان Fax to Mail و Mail to Fax
 • امکان ارسال فکس گروهی

منشی تلفنی دیجیتال (IVR)

 •  امکان ایجاد IVR چند زبانه از جمله زبان فارسی
 •  ایجاد منشی دیجیتال IVR چن مرحله‌ای
 •  دسترسی به از داخل به خارج PBX
 •  تعریف PIN جهت دسترسی به مقاصد خاص
 •  امکان تعریف حالات مختلف شبانه روز

مانیتورینگ

 • مشاهده وضعیت داخلی ها و Agent ها در سیستم
 • مشاهده تماس‌های موجود در صف
 • امکان شنود در حین مکالمه بدون اطلاع افراد
 • ضبط کامل کلیه مکالمات و شماره‌های گرفته شده
 • امکان ورود به مکالمات

قابلیت ها و امکانات

 • مدیریت متمرکز و ساده با رابط گرافیکی تحت وب
 • اتصال دفاتر مختلف و یکپارچه سازی سیستم تلفنی با ویپ
 • امکان تعریف سطح دسترسی به خطوط شهری و داخلی
 • توسعه آسان و افزایش ظرفیت
 • کنفرانس‌های صوتی و تصوی

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.