فن رک

فن رک چیست و کاربرد سینی رک چیست

فن رک چیست و کاربرد سینی رک چیست؟ سرمایش سرور چالش های منحصر به فردی را برای محیطی که یک رک در آن قرار دارد ایجاد می کند. قفسه های سرور به منظور کمک به مدیریت جریان هوا و حفظ درجه حرارت در مشخصات عملکرد طراحی شده اند. انتخاب نوع مناسب فن ها و موقعیت مناسب آنها به مدیران مرکز داده این امکان را می دهد تا هوای خنک را از مکان های مناسب وارد کرده و هوای گرم را به جایی که باید برود برسانند.

شرکت پیشگام رایانه از شرکت های با سابقه در حوزه خدمات و پشتیبانی شبکه است. در صورت نیاز به خرید و راه اندازی رک و سرور می توانید با شماره ۱۰۰۰ ۵۷۸۰ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ما بهره مند شوید.

فن رک چیست

سیستم فن رک برای خنک سازی بی سر و صدا طیف وسیعی از ویدئوهای صوتی ، سینمای خانگی ، دی جی ، سرور ، شبکه و تجهیزات IT طراحی شده است. هر سیستم فن از فن هایی با موتور خاص استفاده می کند. این موتورهای سفارشی طوری طراحی شده اند که در حین ایجاد جریان هوای زیاد، صدای موتور را به حداقل برسانند. این فن ها می توانند گرمای رک را کنترل کرده و میزان آن را به حداقل برسانند.

فن رک چیست

جریان هوا برای خنک سازی سرور

مدیریت گرما در سرور می تواند به خنک کردن اتاق ، کاهش قبض های برق یا جلوگیری از خرابی سرور کمک کند. مانند رایانه خانگی ، سرورها دارای ورودی و خروجی هستند که هوای خنک را از یک طرف وارد کرده و هوای گرم را از طرف دیگر خارج می کند. از آنجا که یک رک اساساً شامل چندین رایانه است ، نه تنها مدیریت جریان هوا در هر دستگاه بلکه در خود قفسه نیز مهم است.

برنامه ریزی جریان هوا برای رک سرور به گونه ای انجام می شود که همه تجهیزات بتوانند در هوای خنک از یک طرف حرکت کرده و از قفسه خارج شوند. این به طور معمول به معنای دمیدن تمام هوای گرم از پشت قفسه و هدایت آن به بالا و بیرون به سمت سقف است. از آنجا ، مجاری برگشت می توانند هوای گرم را به داخل پلنوم برگشتی بکشانند که در آن CRAH (کنترل کننده هوای اتاق کامپیوتر) هوا را سرد کرده و به مناطق سرد شده هدایت می کند. علاوه بر این ، طرفداران رک سرور می توانند اطمینان حاصل کنند که جریان هوا به تمام نقاط مناسب هدایت می شود.

سینی های فن

سینی های فن برای کمک به انتقال حرارت از قفسه استفاده می شود و در هر نقطه ای که ممکن است نقطه داغ وجود داشته باشد نصب می شوند. به عنوان مثال ، اگر هیچ وسیله ای در بالای یک قفسه محصور وجود نداشته باشد ، این منطقه به دلیل تیراژ پایین می تواند گرم شود. این جایی است که می توانید یک سینی پنکه قرار دهید تا هوا به حرکت در آید و گرمای اضافی را متوقف کند.

قفسه های افقی هنگام ایجاد نقاط داغ ، گرما را از سرور خارج می کنند. اگرچه به جای فشار دادن هوا به بالا یا پایین ، آن را از پشت رانده می کند. این ممکن است در شرایطی بهتر باشد که فشار هوا به سمت بالا باعث چرخش مجدد هوای گرم به داخل منطقه سرد شده شود.

اگر در یک سرور فضای باز وجود دارد ، به جای استفاده از پنل های خالی برای پر کردن فضا ، می توانید از یک فن رک برای خروج هوا از رک استفاده کنید. با این حال ، پانل های خالی برای مدیریت جریان هوا و حفظ گردش خون عالی هستند.

میزان صدای فن رک

آسیب شنوایی ممکن است از 85 دسیبل ، که در حد متوسط ​​حجم یک مرکز داده است ، رخ دهد. در مراکز داده ، بهترین راه برای مقابله با سر و صدا این است که تجهیزات را در اتاق های جداگانه نگهداری کنید مگر اینکه نیازی باشد که با هم باشند.

در خانه ، میزان سر و صدا بستگی به کیفیت تجهیزاتی دارد که برای خنک کردن اتاق رک و سرور خود انتخاب می کنید. درجه دسیبل طرفداران خود را بررسی کنید تا میزان صدای آنها در اتاق شما مشخص شود. اگر چند فن دارید ، دسی بل به صورت خطی روی هم قرار نمی گیرد ، بنابراین به جای اینکه یک فن 70 دسی بل با فن 70 دسی بل دیگر کار کند ، مجموع آن به جای 140 دسی بل 73 دسی بل است. طرفداران حدود 30db طرف آرام تری دارند در حالی که طرفداران بالای 65db به احتمال زیاد تحریک کننده هستند.

آخرین راه برای مدیریت نویز سرور استفاده از یک رک آکوستیک است. اینها می توانند بسیار گران شوند ، حتی قفسه 12U حدود 4000 دلار هزینه دارد. هزینه از توانایی آنها برای خنک کردن کامل سرور در حالی که ساکت هستند ناشی می شود. برخی از آنها با قیمت ارزان تری در دسترس هستند اما ویژگی های قابل توجهی کمتری خواهند داشت.

سیستم خنک کننده مایع

مراکز داده که نگران محاسبات با کارایی بالا هستند ممکن است سیستم خنک کننده مایع را به جای فن های رک انتخاب کنند. اگر خنک کننده هوا را انتخاب کنند ، کل تأسیسات از ابتدا در اطراف سرورها ساخته می شود ، بنابراین احتمالاً دارای کف برای خنک کننده، فضایی در سقف برای خروجی اگزوز و تجهیزات پیشرفته HVAC برای تحمل مقدار زیادی گرما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.