شبکه Ad Hoc چیست

شبکه Ad Hoc چیست؟

شبکه Ad Hoc چیست؟ اتصال دو کامپیوتر همیشه به یک شبکه مدیریت شده مرکزی نیاز ندارد. در عوض، کاربران می توانند یک شبکه موقت بین دو رایانه ایجاد کنند. این دو دستگاه از طریق کابل اترنت یا کارتهای بی سیم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. با این حال، این اتصال فقط موقتی است. در این اتصال موقتی داده ها بین دو دستگاه منتقل می شوند. نوع دیگری از این شبکه نیز وجود دارد که به صورت بیسیم متصل می شود و به wireless ad hoc network (WANET) معروف است.

شبکه Ad Hoc چیست؟

شبکه ad hoc نوعی موقتی از شبکه محلی (LAN) است. کاربران همچنین می توانند برای دسترسی به اینترنت از یک شبکه موقت استفاده کنند، به شرطی که دستگاه میزبان بتواند به اینترنت دسترسی داشته باشد. این ممکن است مفید باشد اگر فقط یک منطقه کوچک از یک مکان بتواند به اینترنت دسترسی پیدا کند، اما چند نفر باید آنلاین شوند. در جاهایی که اینترنت کابلی به یک سیستم متصل است و یا مودم شما جوابگوی تعداد نفرات نیست، می توان از این روش برای دسترسی به اینترنت استفاده کرد.

شبکه بی سیم موقت ad hoc نوعی شبکه محلی (LAN) است که به صورت خودجوش ساخته می شود تا دو یا چند دستگاه بی سیم را بدون نیاز به تجهیزات معمول زیرساخت شبکه مانند روتر بی سیم یا نقطه دسترسی ، به یکدیگر متصل کنند. .

شبکه Ad Hoc چیست؟

شبکه Ad Hoc چیست؟

ad hoc به چه معناست؟

تک کاره. برای هدف خاص یا پایان کار ؛ همچنین ، با تمدید یا بداهه. این اصطلاح ، لاتین به معنای “به این” ، اغلب برای کمیته های ایجاد شده برای یک هدف خاص استفاده می شود. همانطور که در این موضوع برای رسیدگی به مشکلات ارسال فایل به طور موقت مورد استفاده قرار گرفته است.

یک شبکه Ad Hoc چگونه کار می کند؟

بگذارید بگوییم که مثلا شخصی به نام هادی باید پرونده ای را به دوست خود منتقل کند، اما به اتصال Wi-Fi امن دسترسی ندارد. به جای آن می تواند شبکه ای موقت ایجاد کند. شبکه ad hoc نوعی موقتی از شبکه محلی (LAN) است. اگر یک شبکه ad hoc را به طور دائمی راه اندازی کنید، به LAN تبدیل می شود. در حقیقت این نوع شبکه نوع موقت از شبکه لن است. می توان شبکه لن را به دو صورت وای فای به صورت بیسیم و کابل کشی راه اندازی نمود.

چندین دستگاه می توانند به طور همزمان از یک شبکه موقت استفاده کنند، اما این ممکن است باعث کندی عملکرد شود. همچنین کاربران می توانند برای دسترسی به اینترنت از یک شبکه موقت استفاده کنند، به شرطی که دستگاه میزبان بتواند به اینترنت دسترسی داشته باشد. این کار ممکن است مفید باشد اگر فقط یک منطقه کوچک از یک مکان بتواند به اینترنت دسترسی پیدا کند، اما چند نفر باید آنلاین شوند.

با یک شبکه موقت، چندین دستگاه می توانند دسترسی به اینترنت دستگاه میزبان را به اشتراک بگذارند. کارفرمایان معمولاً هزینه های خوبی را برای مشاغل مدیریتی این نوع شبکه ها پرداخت می کنند، خصوصاً در زمینه هایی که مسافرت زیادی می طلبند.

هادی می تواند به صورت بی سیم شبکه ای موقت بین لپ تاپ خود و یک شخص دیگر ایجاد کند، البته درصورتی که در 100 متری (حدود 328 فوت) باشد. از آن زمان ، او می تواند پرونده ها را به لپ تاپ آن شخص انتقال دهد.

با این وجود ، از آنجا که رایانه هادی دستگاه میزبانی است، مهم نیست که چند دستگاه در آن زمان به شبکه ad hoc متصل باشند، اتصال دو دستگاه با پایان دادن به جلسه پایان می یابد.

انواع شبکه های Ad Hoc کدامند؟

این شبکه ها بر اساس کاربردهایشان به چهار دسته تقسیم می شوند:

  • شبکه های موقت تلفن همراه (MANET)
  • شبکه های حسگر بی سیم (WSN)
  • شبکه های بی سیم مش (WMN)
  • شبکه های موقت خودرو (VANET)

امنیت اتصال Ad Hoc

یکی از بزرگترین نگرانی های یک شبکه موقت امنیت است. اگر مهاجمان سایبری در محدوده سیگنال قرار بگیرند، معمولاً می توانند به یک شبکه بی سیم موقت و در نتیجه به دستگاه متصل شوند.

بعلاوه، کاربران نمی توانند پخش SSID خود را در حالت موقت غیرفعال کنند ، به این معنی که اگر کاربران در مکان عمومی باشند، نام شبکه پنهان نمی شود. به همین دلیل، شبکه های موقت همیشه مناسب نیستند.

با این حال، از آنجا که اتصالات موقت موقتی است و فقط در فاصله 100 متری قابل دسترسی است، می تواند برای برخی شرایط ایده آل باشد. مهاجمان نمی توانند از دور دستگاهی را هک کنند و زمان نامحدودی برای برنامه ریزی حمله خود ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران ، میدان فاطمی ، میدان گلها ، ابتدای بلوار گلها ، پلاک 8 ، طبقه 6 ، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

تلفن : 3000 8897 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

تماس با ما