اینترپرایز یعنی چه ؟ شبکه Enterprise به چه معناست؟

شبکه Enterprise به چه معناست؟ شبکه سازمانی ستون فقرات ارتباطات یک شرکت است که به اتصال رایانه ها و دستگاه های مرتبط در بخش ها و شبکه های گروه کاری کمک می کند و بینش و دسترسی به داده ها را تسهیل می کند. یک شبکه سازمانی پروتکل های ارتباطی را کاهش می دهد ، قابلیت همکاری سیستم و دستگاه را تسهیل می کند و همچنین مدیریت داده های داخلی و خارجی شرکت را بهبود می بخشد.

شبکه سازمانی به عنوان شبکه شرکتی نیز شناخته می شود.

شبکه Enterprise

شبکه Enterprise

هدف اصلی شبکه اینترپرایز

هدف اصلی یک شبکه سازمانی حذف کاربران جدا شده و گروه های کاری است. همه سیستم ها باید قادر به برقراری ارتباط و ارائه و بازیابی اطلاعات باشند. علاوه بر این، سیستم ها و دستگاه های فیزیکی باید بتوانند عملکرد ، قابلیت اطمینان و امنیت رضایت بخشی را حفظ کرده و ارائه دهند. مدل های محاسباتی سازمانی برای این منظور توسعه یافته و کاوش و بهبود پروتکل ها و استراتژی های ارتباطی سازمانی را تسهیل می کند.

بسته به نیازهای عملیاتی و دپارتمان، یک شبکه سازمانی ممکن است شامل شبکه های محلی و گسترده (LAN/WAN) باشد. یک شبکه سازمانی می تواند همه سیستم ها ، از جمله رایانه های ویندوز و اپل و سیستم عامل (سیستم عامل) ، سیستم های یونیکس ، پردازنده های اصلی و دستگاه های مرتبط مانند تلفن های هوشمند و رایانه لوحی را ادغام کند. یک شبکه سازمانی کاملاً یکپارچه به طور موثر پروتکل های ارتباطی دستگاه و سیستم مختلف را ترکیب کرده و از آنها استفاده می کند.

اجزای شبکه سازمانی چیست؟

یک شبکه سازمانی شامل موارد زیر است:
نقاط پایانی (رایانه های شخصی ، لپ تاپ ، دستگاه های تلفن همراه ، سرورها و غیره) ،
دستگاه های شبکه (تکرار کننده ، پل ، روتر ، سوئیچ ، فایروال ، ذخیره سازی و غیره)
پروتکل های ارتباطی
شبکه های محلی (شبکه های محلی)
WAN (شبکه های گسترده)

نقش شبکه های سازمانی چیست؟

یک شبکه سازمانی ستون فقرات برای تسهیل ارتباطات سازمان و اتصال رایانه ها و دستگاه ها در سراسر بخش ها است. محیط شبکه سازمانی معمولاً برای سهولت دسترسی به داده ها و بینش تجزیه و تحلیل پیکربندی می شود.

چرا شبکه سازمانی مهم است؟

شبکه های سازمانی هزینه های عملیاتی ، سرویس ، نرم افزار ، سخت افزار ، زیرساخت ، خدمات و نگهداری را کاهش می دهد. با WAN و بی سیم ، قیمت مقیاس بندی شبکه شما پایین است. هنگامی که شبکه سازمانی را در نظر می گیرید ، این بخش در سازمان شما سریع و آسان می شود.

مثال شبکه سازمانی چیست؟

یک شبکه سازمانی می تواند همه سیستم ها ، از جمله رایانه های ویندوز و اپل و سیستم عامل (سیستم عامل) ، سیستم های یونیکس ، پردازنده های اصلی و دستگاه های مرتبط مانند تلفن های هوشمند و رایانه لوحی را ادغام کند. یک شبکه سازمانی کاملاً یکپارچه به طور موثر پروتکل های ارتباطی دستگاه و سیستم مختلف را ترکیب کرده و از آنها استفاده می کند.

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران ، میدان فاطمی ، میدان گلها ، ابتدای بلوار گلها ، پلاک 8 ، طبقه 6 ، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

تلفن : 3000 8897 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره