آی پی فون چیست

آی پی فون چیست

آی پی فون چیست؟ تلفن IP چیست؟ چگونه کار می کند و چگونه به کسب و کار شما کمک می کند. تلفن IP به هر سیستم تلفنی اطلاق می شود که از اتصال اینترنت برای ارسال و دریافت داده های صوتی استفاده می کند. برخلاف تلفن های معمولی که از خطوط ثابت برای انتقال سیگنال های آنالوگ استفاده می کنند، تلفن های IP از طریق روتر و مودم به اینترنت متصل می شوند.

آی پی فون چیست

همانطور که سیستم تلفن کسب و کار خود را به یک راه حل VoIP تغییر می دهید، برخی از کارکنان دفتر شما ممکن است نیاز به کمی آموزش در مورد اینکه شروع استفاده از تلفن های IP چیست و چرا برای تجارت شما مهم است، داشته باشند. این مقاله یک نمای کلی سطح مبتدی از تلفن های IP، تفاوت آنها با تلفن های ثابت و چرایی بهتر بودن آنها را ارائه می دهد.

تلفن آی پی چیست

تلفن آی پی چیست

تلفن آی پی

اولین تلفن IP در دسترس عموم در اوایل سال 1995 وارد بازار شد. اما در مقایسه با یک سیستم تلفن استاندارد، کیفیت صدای پایینی داشت و بسیار گران بود. از آن زمان، فناوری تلفن های مبتنی بر اینترنت با جهش و مرز بهبود یافته است. تلفن IP اکنون کیفیت صدای HD، هزینه های جاری ارزان تر و ویژگی های پیشرفته تلفن تجاری را ارائه می دهد.

تلفن آی پی چگونه کار می کند؟

سیستم های تلفن آی پی IP از پروتکل اینترنت (IP) یا سایر پروتکل های دیجیتال برای انتقال ارتباطات صوتی از طریق اینترنت استفاده می کنند. اگر از سیستم IP PBX استفاده می کنید، داده ها به صورت دیجیتالی در یک شبکه محلی (LAN) منتقل می شوند و سپس به سیگنال های صوتی آنالوگ تبدیل می شوند و به PSTN ارسال می شوند.

با این حال، به دلیل هزینه های سخت افزاری و نصب بالا، IP PBX دیگر راه حل پیشرو نیست.

VoIP میزبانی شده به محبوب ترین راه حل تلفن IP تبدیل شده است. این به کسب و کارها اجازه می دهد از ویژگی های پیشرفته PBX بدون نصب سخت افزار در محل استفاده کنند.

در اینجا خلاصه ای از نحوه عملکرد سیستم VoIP آورده شده است:

نحوه عملکرد سیستم VoIP

با VoIP میزبان، تلفن IP شما داده های دیجیتال را از طریق اینترنت به ارائه دهنده شما ارسال می کند. ارائه‌دهنده شما مسیریابی تماس‌ها، صف‌های تماس و هر چیز دیگری را در فضای ابری مدیریت می‌کند. همچنین می‌توانید از SIP Trunking برای اتصال IP PBX قدیمی به یک ارائه‌دهنده VoIP مدرن استفاده کنید تا از ویژگی‌های از دست رفته استفاده کنید. نصب ویپ مزایای بسیاری برای شرکت ها و سازمان ها دارد و می تواند هزینه های تماس آن ها را به شدت کاهش دهد.

تفاوت بین VoIP و IP تلفنی چیست؟

این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما تفاوت ظریفی بین آنها وجود دارد. تفاوت ویپ و تلفن آی پی کمی ظریف است. تلفن IP هر سیستمی را توصیف می کند که در چتر مخابراتی مبتنی بر اینترنت، از جمله فکس و سایر سیستم ها قرار می گیرد. در ابتدا، اصطلاح VoIP (Voice over Internet Protocol) خاص تر بود. این فقط به فناوری مورد استفاده برای برقراری و دریافت تماس های تلفنی از طریق اینترنت اشاره دارد.

با این حال، در سال های اخیر، حتی ارائه دهندگان VoIP و شرکت های مخابراتی شروع به استفاده از این اصطلاحات به جای یکدیگر کرده اند. تلفن IP و VoIP هر دو سیستم های تلفنی را پوشش می دهند که از LAN (شبکه محلی) برای اتصال به اینترنت از طریق مودم/روتر استفاده می کنند.

مزایای تلفن IP برای مشاغل

تلفن VoIP در حال تسخیر بازار ارتباطات تجاری است. بیش از 79 درصد از مشاغل ایالات متحده از تلفن های VoIP حداقل برای یک مکان استفاده می کنند.

چرا بسیاری از مشاغل در حال تغییر هستند؟

چند مزیت اولیه وجود دارد.


1. تا 60٪ ارزان تر از تلفن ثابت

برای شروع، VoIP به طور قابل توجهی ارزان تر از طرح های تجاری سنتی است. تغییر به یک طرح VoIP نامحدود می‌تواند تا 60 درصد نسبت به طرح تلفن ثابت تجاری مشابه صرفه‌جویی کند. به عنوان مثال، Nextiva Basic از 20 دلار در ماه برای هر خط شروع می شود و شامل تماس نامحدود در ایالات متحده، کانادا و پورتوریکو می شود.


2. ویژگی های بیشتر بدون سخت افزار اضافی

تلفن IP همچنین به کسب و کار شما امکان می دهد بدون نیاز به سرمایه گذاری در سخت افزار اضافی به ویژگی های پیشرفته دسترسی داشته باشد.

مثلا:

مسیریابی تماس پیشرفته
متصدی خودکار
صف های تماس
با پاپ تماس بگیرید
ضبط تماس
تلفن گویا
پیام رسانی فوری
کنفرانس ویدیویی

با Nextiva، می‌توانید برنامه‌های سازمانی پیشرفته را انتخاب کنید که شامل تمام ویژگی‌های VoIP ما باشد یا برنامه خود را با نیازهای مورد نیاز خود ارتقا دهید.


3. ادغام آسان با CRM و سایر ابزارهای تجاری

VoIP همچنین ادغام ارتباطات صوتی با CRM و سایر ابزارهای تجاری را بسیار آسان تر می کند. توانایی متمرکز کردن داده‌ها و ارائه خدمات ثابت به مشتریان در چندین کانال (با هزینه کمتر) تلفن IP و VoIP را برای بسیاری از مشاغل بی‌معنا می‌سازد.

مزایای آی پی فون چیست

مزایای آی پی فون چیست

برای استفاده از تلفن IP به چه چیزهایی نیاز دارم؟

در راه اندازی اولیه VoIP، شما به سخت افزار گران قیمت در محل مانند دروازه های VoIP و سرور PBX نیاز داشتید. اما زمانه تغییر کرده است. با یک سرویس VoIP میزبانی شده مانند پیشگام رایانه، الزامات حداقل هستند. در واقع، تنها چیزی که نیاز دارید یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد و راه اندازی شبکه قوی است.

صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و یک سیستم تلفن جدید و قدرتمندتر با ویژگی های پیشرفته PBX می خواهید؟

اینجا در پیشگام رایانه، ما به خود می بالیم که راه حل های مناسب برای مشاغل در هر اندازه ارائه می دهیم. برنامه های VoIP کسب و کار کوچک ما متناسب با بودجه ماهیانه شما تنظیم می شود. تیم خدمات شگفت انگیز ما در هر مرحله با شما خواهد بود و اطمینان حاصل می کند که تغییر به VoIP یکپارچه است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 02157801000 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران ، میدان فاطمی ، میدان گلها ، ابتدای بلوار گلها ، پلاک 8 ، طبقه 6 ، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

تلفن : 3000 8897 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

تماس با ما