مقایسه ویپ و سانترال

مقایسه ویپ و سانترال تفاوت سانترال و ویپ

در زمان راه اندازی سرویس ها تلفنی مشتریان با گزینه های متعددی رو به رو هستند. این سیستم های تلفنی می تواند شامل تلفن سانترال پاناسونیک و یا تلفن اینترنتی ویپ باشد. هر دو سیستم تلفنی سانترال ویپ دارای امکانات منحصر به فردی برای کسب و کار شما هستند. در این مطلب به مقایسه ویپ و سانترال پرداخته ایم و تفاوت سانترال و ویپ را شرح داده و مزایای هر کدام را بیان کرده ایم. شرکت پیشگام رایانه به صورت تخصصی خدمات راه اندازی ویپ برای شرکت ها و سازمان ها را ارائه می دهد. برای دریافت مشاوره و یا خدمات با شماره 02157801000 تماس حاصل فرمایید.

تلفن سانترال چیست؟

تلفن سانترال پاناسونیک یا مرکز تلفن، یک دستگاه فیزیکی است که جهت ارتباط تلفنی در داخل سازمان و یا بین کارمندان و مشتریان کاربرد دارد. در حقیقت تلفن سانترال کار ارتباط بین بخش های مختلف را راحت تر می کند و هزینه ها را کاهش می دهد. به دلیل ارتباط داخلی در هزینه مکالمه صرفه جویی زیادی می شود.

تلفن سانترال

تلفن ویپ چیست؟

ویپ نیز مانند تلفن سانترال کار برقراری ارتباط بین اجزای مختلف را محقق می سازد. سرویس تلفن ویپ برای برقراری ارتباط از بستر شبکه داخلی شرکت و یا شبکه اینترنت بهره می برد. بستر شبکه این امکان را به ما می دهد که بدون نیاز به زوج سیم های مسی و کابل های مخابراتی به برقراری ارتباط بین بخش های مختلف شرکت و سازمان بپردازیم.

تلفن VoIP یا تلفن IP از فناوری های صوتی IP برای قرار دادن و انتقال تماس های تلفنی از طریق شبکه IP مانند اینترنت به جای شبکه تلفن سنتی سوئیچ شده عمومی (PSTN) استفاده می کند.

تلفن ویپ

تفاوت سانترال و ویپ

در ایران معمولا تلفن های سانترال به برند پاناسونیک شناخته می شوند. تلفن سانترال پاناسونیک به صورت آنالوگ است و از خطوط مخابراتی و سیم های مسی برای ارتباط بهره می برند. تلفن سانترال در دید عامه مردم با سانترال های سری TA و TDA شناخته می شود. 

تلفن voip به خاطر داشتن استریسک و امکانات چشمگیر مترادف با استریسک شناخته می شود. تلفن های ویپ تحت شبکه هستند و از بستر شبکه برای ارتباط استفاده می کنند. امکانات تلفن های ippbx های استریسکی بسیار زیاد است و قابل مقایسه با تلفن های آنالوگ نیست. مرکزتلفن IP دنیایی از امکانات و مزایا را به همراه دارد.

تفاوت سانترال و ویپ

برخی از مزایای تلفن ویپ:

 • تلفن گویا
 • تماس اینترنتی
 • ضبط مکالمات
 • صف تماس
 • صندوق صوتی
 • تماس تصویری
 • گزارشات حرفه ای تماس
 • و …

مرکز هوشمند تلفن

اگر برای شما هم سوال پیش آماده است که مرکز هوشمند تلفن چیست باید بگوییم که یک نرم افزار است. این نرم افزار تحت شبکه است و مرکز هوشمند تلفن به نرم افزای گفته می شود که مدیریت روش های ارتباطی یک سازمان یا شرکت را بر عهده دارد. این نرم افزار تعامل مبتنی بر بستر وب را به صورت هماهنگ و متمرکز به شکل یکپارچه به عهده دارد.

برخی از روش های ارتباطی عبارتند از:

 •  ارتباطات صوتی
 • ارتباط تصویری
 • ارسال و دریافت فکس
 • ارسال و دریافت ایمیل
 • ارتباطات متنی (چت)
 • تعامل مبتنی بر وب

مقایسه ویپ و سانترال

اساسا , یک PBX یک سیستم تلفنی است که به شبکه متصل نیست و با استفاده از خطوط مخابراتی و مسی کار می کند. VoIP ( صوت روی پروتکل اینترنت ) شکل دیگری از تکنولوژی سیستم تلفن است که بر بستر شبکه کار می کند. VoIP می‌تواند فرضی باشد یا می‌تواند میزبان باشد. VoIP یک توسعه جدیدتر از PBX در صنعت تلفن است. سیستم تلفن ویپ در مقایسه با سانترال دارای امکانات و مزایای بیشتری است و هزینه ها را به شدت کاهش می دهد.

مزایای ویپ نسبت به سانترال

سیستم های تلفنی ویپ یا IP-PBX بر پایه بستر شبکه هستند و می توان در هر مکانی با استفاده از یک مرورگر اینترنت به سیستم تلفنی دسترسی داشت. برخی از مزایای تلفن ویپ نسبت به تلفن سانترال پاناسونیک عبارتند از:

 1. نصب و راه اندازی ساده
 2. کاهش چشمگیر هزینه ها
 3. عدم نیاز به سیم کشی اختصاصی
 4. عدم محدودیت در بکارگیری یک برند خاص
 5. توسعه پذیری
 6. ارائه تعداد بالایی شماره تلفن‌های داخلی
 7. پشتیبانی از ویژگی (IVR)
 8. ویژگی صف انتظار
 9. امکان گزارش‌گیری از مکالمات
 10. افزایش بازدهی
 11. ارتقاء کیفیت خدمات به مشتریان
 12. امکانات بیشتر با قیمت پایین تر
 13. امکان جابجایی و رومینگ
 14. امکان استفاده از Soft Phone
 15. سهولت استفاده از تلفن
 16. کاهش هزینه‌های تماس
 17. ضبط تمام مکالمات
 18. انتقال شماره‌های داخلی
 19. امکان ارتباط از طریق کنفرانس

آیا برای VoIP به PBX احتیاج دارم؟

کسب و کار شما برای استفاده موثر از VoIP به سیستم PBX نیاز ندارد. تنها نیاز به VoIP اتصال به اینترنت و تلفن VoIP است. ارائه دهنده VoIP شما همچنین می تواند بیشتر ویژگی های PBX را بدون سخت افزار PBX در محل به شما ارائه دهد.

سانترال ویپ

سرویس های تلفنی سانترال ویپ به کارمندان شما کمک می کنند در هر کجا که کار می کنند با شما در تماس باشند. این موضوع می تواند باعث کاهش هزینه های تماس در داخل شرکت و در زمان دورکاری کارمندان شود. استفاده از ویپ سانترال چابکی کسب و کار شما را افزایش داده و هزینه های تماس و مکالمه را به شدت کاهش می دهد.

نصب ویپ و سانترال

ما می دانیم که هیچگاه دو کسب و کار مشابه هم نیستند. از این رو ما سیستم های تلفنی مختلفی را بر اساس نیاز و بودجه کسب و کار شما پیاده سازی می کنیم. به همین دلیل سیستم های PBX ما دارای انعطاف پذیری هستند. این محدوده هنوز شامل سیستم های تلفنی آنالوگ است، اما برای اکثر مشتریان، ما سیستم های تلفن IP یا سیستم های تلفنی ترکیبی را راه اندازی می کنیم. به عنوان مثال سیستم های PBX IP ما مزایای سیستم های تلفنی سنتی اداری را با فناوری IP ترکیب می کنند. توانایی سیستم در متمرکز کردن مدیریت ارتباطات به شما کمک می کند ضمن کاهش هزینه ها، کارایی خود را افزایش دهید.

خدمات راه اندازی ویپ و سانترال

پیشگام رایانه با تجربه 22 ساله و در اختیار داشتن نیروهای متخصص آماده راه اندازی و پیاده سازی ویپ و تلفن سانترال برای شرکت ها و سازمان ها است. ما علاوه بر خدمات پیاده سازی و راه اندازی، خدمات پشتیبانی و نگهداری را نیز به شما عزیزان ارائه می دهیم. در صورت نیاز به مشاوره می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.