ویپ چیست

ویپ چیست؟ چرا ویپ را انتخاب کنیم؟مزایای انتخاب ویپ

شاید واژه ویپ یا تلفن اینترنتی را بارها شنیده باشید و برایتان سوال پیش آماده باشد که ویپ چیست؟ در واقع ویپ (VoIP) مخفف عبارت انگلیسی Voice over IP یا انتقال صدا بر روی بستر شبکه کامپیوتری است. با استفاده از تکنولوژی ویپ می توان صدای آنالوگ را به صورت صفر و یک و دیجیتال بر روی شبکه منتقل کرد. در ادامه در مورد این که ویپ voip چیست و چه مزایایی دارد، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

امکانات ویپ به عنوان یک سرویس تلفنی در بستر شبکه مزایای بسیاری برای کسب و کار شما دارد. برای دریافت خدمات از بهترین شرکت ویپ در تهران و کرج می توانید از خدمات پیشگام رایانه بهره ببرید. پیشگام رایانه با سابقه طولانی در زمینه نصب و اجرا و پشتیبانی ویپ توانسته پروژه های بسیاری را به اتمام برساند. در صورت تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره 02157801000 تماس حاصل فرمایید.

ویپ چیست

با گسترش تکنولوژی و به روز بودن شرکت ها و ورود فناوری اطلاعات به شرکت ها و سازمان ها تغییراتی ایجاد گردیده که اگر به روز نباشید شاید تاثیراتی در درآمد یا شرکت خود احساس کنید .امروزه این تغییر نیازات جدیدی را برای شرکت با خود به همراه می آورد که نیاز به متخصص و برون سپاری امورات خود دارید.سیستم تلفن ویپ (VOIP) یکی از این نیازات شرکت ها می باشد.

بسیاری افراد تصور می کنند که ویپ یک نوع تلفن دیگر است، گرچه این موضوع درست است چون ویپ یک تکنولوژی بسیار گسترده است که یکی از قابلیت های آن صحبت تلفنی است.

تکنولوژی ویپ نشاندهنده یک کلاس جدید از سرویس های ارتباطی است.

 

تلفن ویپ چیست

روش استفاده از ویپ

در ابتدا صدای فرد با استفاده از میکروفن گوشی تلفن به یک نوسان از موج الکتریکی تبدیل می­ شود، در ادامه صدا به وسیله گوشی تلفن VOIP  از آنالوگ به دیجیتال و به صفر و یک تبدیل می شود. این صفر و یک های دیجیتالی بر روی بستر شبکه و با استفاده از کابل های شبکه به سمت سرور ویپ یا سانترال تحت شبکه ارسال می شود.

سانترال ویپ پس از تشخیص مقصد صدا، صفر و یک ها را به سمت گوشی ویپ مقصد یا گتوی ویپ که خطوط شهری به آن متصل است ارسال می کند. در مقصد گوشی یا گتوی وپ صفر و یک ها را مجددا به امواج الکتریکی تبدیل نموده و دوباره بصورت صدای آنالوگ در خواهد آورد. به این صورت صدا از یک مقصد به مقصد دیگر و در سطح شبکه منتقل خواهد شد.

در ادامه به شما می گوییم که مزایای استفاده از تلفن ویپ چیست و چه فوایدی برای سازمان شما دارد.

مزایای انتخاب ویپ (VOIP) در پیشگام رایانه

حال با این سوال مواجه می شویم که مزیت های سیستم ویپ نسبت به تلفن قدیمی چیست؟

همیشه راه اندازی یک سرویس تازه ابهامات و چالش هایی را به عنوان هر فناوری جدید با خود به همراه داشته ولی روی کفه ترازو به طور غیر قابل تصور مزایای آن نسبت به ابهامات آن سنگینی می کند.

صرفه جویی در هزینه

اگر شما از ویپ به عنوان واسط ارتباطات صوتی استفاده نمی کنید ،پس قطعا از یک خط قدیمی PSTN و یا از سیستم سانترال در حال استفاده می باشید .

در این صورت در استفاده از سیستم سنتی زمان واقعا پول به حساب می آید و با هر ثانیه شما مجبور به پرداخت هزینه به مخابرات می باشید این در حالی که تماس شما بین شهری و یا کشوری باشد افزایش چشمگیری دارید.

اگر در مسئول یک شرکت باشید ممکن است برایتان پیش آمده باشد که گاهی خارج از محیط شرکت هستید ولی نیاز دارید در جلسه ای طولانی شرکت کنید و این امر برای سیستم تلفن قدیمی بسیار پر هزینه و گاهی غیرقابل امکان است،ویپ این امکان را کم هزینه تر و با قابلیت های بیشتر می کند.

در نقطه مقابل سیستم تلفنی ویپ فقط از شبکه داخلی (بین دفاتر) و یا اینترنت به عنوان ستون فقرات آن استفاده می کند و تنها هزینه شما پرداخت ماهیانه شارژ اینترنت ADSL می باشد و اگر ارتباط بین دفاتر به صورت local باشد حتی نیازی به اینترنت هم نمی باشد.

تجربه در بررسی هزینه های تلفن نشان می دهد که شما با سیستم ویپ می توانید تقریبا نیمی از هزینه های تلفنی را کاهش داده و حتی در تماس های خارج از کشور و بین المللی می توانید نزدیک به 80 درصد صرفه جویی کنید.

ایجاد حالت کنفرانس

در سیستم تلفنی قدیمی نمی توانید بیشتر از دو نفر در یک لحظه صحبت کنند که حتما با این مشکل در شرکت خود مواجه شده اید.

ولی در ویپ می توانید حالت کنفرانس ایجاد کنید و با یک گروه در یک لحظه به صحبت بپردازید.

ویپ در زمان انتفال بسته های داده را فشرده سازی می کند که باعث ارسال اطلاعات بیشتری به گیرندگان می شود  در نتبجه تماس های بیشتری می تواند توسط یک خط در دسترس ،به کار گرفته شود.

مزایای انتخاب ویپ (VOIP) در پیشگام رایانه

نرم افزار و سخت افزار ارزان تر

عموم کسانی که بیشتر مصرف روزمه زندگی کاریشان با ینترنت است علاقه مند تر به ویپ هستند.

اگر سیستم تلفنی شما راه اندازی شده باشد،تنها سخت افزارهایی که نیازمند آن هستید کارت صدا،اسپیکر و میکروفون می باشد که برای راحتی می توان یک هدست تهیه کرد که تمامی موارد را دارا می باشد.

نرم افزار ها و برنامه های بسیاری در اینترنت فراهم شده است که می توانید با دانلود آن ویپ خود را تنظیم کنید.

پهنای باند را به صرفه مصرف کنید

در هر مکالمه ای عموما زمانی که شما مشغول به صحبت هستید طرف دوم سکوت می کند که نشان دهنده این است که نیمی از مکاملات را سکوت تشکیل می دهد.

در کانال های ارتباطی این فضای خالی پر شده و پهنای باند دیگر هدر نمی رود.

مثلا زمانی که شما با چند نفر در حال صحبت هستید این هد رفتگی در اختیار دیگران قرار می گیرد که خود موجب بالا رفتن بهره وری و هدر نرفتن می گردد.

ویژگی های فراوان،جالب و مفید

استفاده از ویپ به معنای بهره بردن از ویژگی های فراوان که مستقیما می تواند به ارتقا سطح دانش و کسب و کار شرکت و در نهایت جذب مشتریان بیشتر کمک کند.

در نتیجه شرکت شما به مدیریت تماس و یک سیستم یکپارچه مجهز شده  است.

برای اطلاع از ویژگی ها می توان به این آدرس مراجعه کرد.

بستر شبکه منعطف

شما زمانی که از ویپ استفاده می کنید باید از سیستم شبکه استفاده کنید که این بستر پیچیدگی های اتصال سیستم تلفن قدیمی را ندارد و زیرساخت یکپارچه و منعطفی دارد که می توان با تمامی دستگاه ها و برنامه های تحت شبکه ارتباط مستقیم برقرار کرد.

مدیریت از راه دور

شما دریک سازمان با دسترسی اینترنت و اینترانت می توانید دفتر خود را از طریق voip از خانه نظارت و خانه خود را به یک بخش از سازمان تبدیل کرده و از راه دور با استفاده از صدا ،فکس و خدمات داده مدیریت کنید به طوری که کارکنان سازمان متوجه نبود شما در شرکت نشوند.

ارسال و دریافت فکس

در تلفن های قدیمی ارسال فکس به خاطره سیگنال های آنالوگ و ناسازگاری بین ماشین و برقراری ارتباط از کیفیت ارسال و دریافت پایینی برخوردار می باشد و گاهی باید تا چندین مرتبه فکس را تکرار کرد ولی در سیستم ویپ این چنین مشکلاتی وجود ندارد و این نقص را کاملا پوشش داده است.

 

مزایای انتخاب ویپ چیست

مزایای انتخاب ویپ (VOIP) در پیشگام رایانه

انواع مرکز تلفن ویپ (VoIP)

ویپ نرم افزاری چیست

این نوع مرکز تلفن تحت شبکه به صورت یک نرم‌افزار است و برای استفاده از آن نیاز به یک سرور فیزیکی یا مجازی وجود دارد و این سرور باید قابلیت روشن بودن در 24 ساعت شبانه روز را داشته باشد.

همچنین کاربران می‌توانند از طریق تلفن سخت‌افزاری ویپ یا تلفن نرم‌افزاری (سافت فون) با داخلی‌های دیگر یا خطوط شهری ارتباط برقرار کنند. مرکز تلفن نرم افزاری قابلیت‌های بسیار بیشتری را نسبت به سخت‌افزاری دارد.

ویپ سخت افزاری چیست

این نوع مرکز تلفن تحت شبکه به صورت All in One ارائه می‌شود. این مراکز نیازی به داشتن یک سرور یا کامپیوتر جداگانه ندارند و در واقع همه چیز در یک جا است.

خطوط شهری مستقیم به این سخت‌افزار وصل می‌شوند و داخلی‌ها، منشی دیجیتال، ضبط مکالمه و … از طریق همین سخت‌افزار پکربندی می‌شوند. معمولا مرکز تماس سخت‌افزاری دارای محدودیت تعداد داخلی، پورت خط شهری، صف تماس و … را دارد و مناسب نیازمندی‌های محدود است.

ویپ ابری یا اینترنتی چیست

سرویس‌های تلفنی اینترنتی یا به اصطلاح Hosted PBX نوعی مرکز تماس ویپ  است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید سانترال ویپ خود را در محلی دیگر، بدون خرید تجهیزات سخت‌افزاری داشته باشید.

 در واقع شما با پرداخت یک هزینه ماهیانه و اجاره سرور مجازی خارج از محل شرکت خود می‌توانید از  امکانات سیستم تلفنی تحت شبکه استفاده کنید.

 ما در پیشگام رایانه با بهترین تجهیزات و مشاوره رایگان خود همواره آماده ایم تا برای رفع مشکلات شبکه و سیستمی خود بهترین راه حل را با کمترین هزینه ارائه کنیم.

مزایای انتخاب ویپ (VOIP) در پیشگام رایانه

دیگر خدمات پیشگام رایانه :

در این مقاله سعی کردیم تا به صورت کامل به این پرسش که ویپ چیست پاسخ دهیم. در صورتی که درباره مقاله ویپ چیست و مزایای استفاده از voip سوالی داشتید، از بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

 

برچسب ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.