خدمات شبکه البرز

خدمات شبکه البرز

خدمات شبکه در البرز از سری خدماتی است که شرکت پیشگام رایانه به مشتریان خود در کرج و استان البرز ارائه می دهد. کلیه خدمات و سرویس های پسیو و اکتیو شبکه و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری توسط پیشگام رایانه انجام می شود. در صورت نیاز به دریافت خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

 

خدمات شبکه البرز

اصطلاح خدمات شبکه البرز برای توصیف طیف وسیعی از نرم‌افزارها و ابزارهای اتصال که توسط یک گروه مرکزی در استان البرز مدیریت می‌شوند و در رایانه‌های تحت شبکه توزیع می‌شوند، استفاده می‌شود. یک محیط کامپیوتری تحت شبکه زمانی رخ می دهد که چندین کامپیوتر به یکدیگر یا یک سرور مرکزی متصل شوند. رایانه‌ها می‌توانند از یک مکان مرکزی در استان البرز به فایل‌ها و ابزارهای مشترک دسترسی داشته باشند. چندین مزیت برای این نوع محیط وجود دارد، از افزایش کنترل کیفیت تا مدیریت عملکرد و مسائل.
 
خدمات شبکه در البرز

اهمیت خدمات شبکه در البرز

استان البرز سی و یکمین استان کشور ایران است و جمعیتی در حدود 3 میلیون نفر دارد. این استان در البرز مرکزی و در کنار استان تهران واقع شده است. وجود ده ها هزار کسب و کار و هزاران شرکت و موسسه این استان را به یک قطب تجاری و صنعتی در ایران بدل کرده است. استان البرز به دلیل همجواری با استان تهران به سرعت در حال رشد است. به همین دلیل نیاز به خدمات شبکه البرز به صورت فزاینده ای در حال افزایش است. از این رو شرکت پیشگام رایانه خدمات خود را از تهران به البرز نیز گسترش داده است تا نیازهای روز افزون خدمات شبکه در این استان را برطرف سازد.

انواع خدمات شبکه در البرز

چهار نوع خدمات شبکه در استان البرز وجود دارد: مدیریت کاربر، ایمیل، چاپ و مدیریت سیستم. در یک محیط شبکه ای، دسکتاپ ها به عنوان رایانه های مشتری یا ایستگاه های کاری شناخته می شوند. سرورها معمولاً در یک اتاق مخصوص با دمای کنترل شده ذخیره می شوند که اغلب از نظر فیزیکی در ساختمان یا فضایی متفاوت از کاربران ایستگاه کاری قرار دارد. دسترسی از طریق کابل های شبکه که برای انتقال بسته های داده در داخل شبکه استفاده می شوند، فراهم می شود. این کابل ها معمولاً پس از مسیریابی از طریق سرور مرکزی یا سوئیچ شبکه، دسترسی به اینترنت را نیز فراهم می کنند.

دستگاه های شبکه کامپیوتر

دستگاه های شبکه کامپیوتری به هر نوع دستگاهی گفته می شود که با یک شبکه کامپیوتری مرتبط است و به فرآیند مدیریت داده ها کمک می کند. همچنین به عنوان تجهیزات شبکه یا واحدهای متقابل شناخته می شود، دستگاه شبکه کامپیوتری ممکن است نوعی تجهیزات سخت افزاری یا سرویسی باشد که به پردازش داده ها در برخی ظرفیت ها کمک می کند. هر نوع شبکه، از یک شبکه خانگی ساده تا یک شبکه گسترده (WAN) که توسط یک شرکت بزرگ استفاده می شود، از دستگاه های شبکه مختلف استفاده می کند.

خدمات شبکه کامپیوتری

هر نوع دستگاه شبکه کامپیوتری در البرز به افزایش عملکرد اجزای تشکیل دهنده شبکه به عنوان یک کل کمک می کند. انتخاب دقیق ترکیب مناسب دستگاه ها به کاربران البرزی امکان می دهد وظایف را به سرعت و به راحتی مدیریت کنند. در عین حال، یک دستگاه شبکه کامپیوتری اغلب سطحی از امنیت را در نحوه مدیریت داده ها فراهم می کند، که به نوبه خود ادغام استفاده از دستگاه با سایر تجهیزات و واحدهای موجود در شبکه را آسان تر می کند، به طوری که یکپارچگی داده ها همیشه حفظ می شوند.

مدیریت کاربران البرزی

مدیریت کاربر مجموعه ای از خدمات در البرز است، از ایجاد نام کاربری و رمز عبور تا تخصیص حقوق، امتیازات و دسترسی. به عنوان مثال، زمانی که یک کارمند جدید به یک بخش می‌پیوندد، مدیر شبکه باید یک حساب کاربری جدید برای این شخص ایجاد کند تا به خدمات شبکه دسترسی پیدا کند. دسترسی به برنامه‌ها، فایل‌ها، سرویس‌ها و ابزارهایی که این شخص برای تکمیل کار خود به آن نیاز دارد باید توسط مدیر سیستم ارائه شود. این به عنوان مدیریت کاربر و احراز هویت شناخته می شود.

خدمات ایمیل شبکه

ایمیل یک ابزار بهره وری پرکاربرد است که نیاز به اتصال به اینترنت دارد. علاوه بر این، بسیاری از سازمان‌ها سیاستی در مورد نرم‌افزار ایمیل قابل استفاده، حداکثر ظرفیت ذخیره‌سازی و اندازه فایل‌های قابل انتقال دارند. اکثر سازمان ها یک آدرس ایمیل مخصوص شرکت را به کارکنان ارائه می دهند که نیاز به ایجاد و نگهداری یک سرور ایمیل دارد.

 

اشتراک پرینتر در شبکه

چاپ اشتراکی یکی از خدمات اولیه شبکه در البرز است که در هر سازمانی مورد نیاز است. به جای چاپگرهای جداگانه در هر میز، همه کاربران می توانند کارهای چاپی را به یک واحد مرکزی ارسال کنند. دستگاه به اشتراک گذاشته شده اغلب یک چاپگر، اسکنر و دستگاه فتوکپی چند کاره است. به منظور ارائه این نوع خدمات شبکه البرز، بسیاری از شرکت ها نرم افزار مدیریت چاپگر ویژه ای را برای کنترل جریان اسناد و محافظت از اسناد محرمانه پیاده سازی می کنند.

مدیریت سیستم

از دیدگاه مدیریت سیستم، توانایی کنترل تمام ایستگاه های کاری از یک مکان مرکزی بهترین سرویس شبکه است. مدیر مسئول استقرار برنامه‌های نرم‌افزاری جدید، به‌روزرسانی سیستم‌عامل‌ها و حفظ نسخه‌های یکسان برنامه‌های نرم‌افزاری در تمام ایستگاه‌های کاری است. بسیاری از شرکت ها ایستگاه های کاری را قفل می کنند، بنابراین فقط مدیر سیستم می تواند نرم افزار جدید اضافه کند یا برنامه های جدید را اجرا کند. مدیریت سیستم در شبکه کامپیوتر در البرز باعث افزایش کیفیت کلی شبکه و کاهش زمان صرف شده کارکنان برای تعمیر و نگهداری کامپیوتر می شود.

خدمات مدیریت شده شبکه

یک ارائه‌دهنده خدمات مدیریت شده شبکه در البرز، نیازهای فناوری اطلاعات را از طریق اینترنت برای کسب‌وکارها تامین می‌کند. این نیازها معمولاً نظارت بر شبکه، پشتیبان‌گیری از راه دور داده‌ها و امنیت شبکه است، اما می‌تواند شامل سایر خدمات فناوری عصر جدید مانند شبکه‌های خصوصی مجازی و خدمات پروتکل اینترنت صوتی نیز باشد. یک کسب‌وکار با یک ارائه‌دهنده خدمات مدیریت شده قرارداد می‌بندد تا نیازهای خاصی را برآورده کند که با برون‌سپاری نسبت به خرید و پشتیبانی تجهیزات در داخل، به‌طور مقرون‌به‌صرفه‌تری برآورده می‌شوند. این نوع ترتیبات هم برای شرکت‌های کوچک و هم برای شرکت‌های بزرگ منطقی اقتصادی خوبی دارد، به‌ویژه از آنجایی که ارائه‌دهندگان خدمات مدیریت شده در فناوری‌هایی تخصص دارند که ممکن است همه کسب‌وکارها منابع لازم برای پشتیبانی از آن‌ها را نداشته باشند.

پشتیبان گیری از شبکه در البرز

شرکتی در استان البرز که در تهیه نسخه پشتیبان از راه دور اطلاعات تخصص دارد، این کار را همیشه، در تمام طول روز، برای مشتریان دور و نزدیک انجام می دهد. این شرکت تمام آخرین تجهیزات و آخرین تکنیک‌ها و پروتکل‌های رمزگذاری را خواهد داشت، و همچنین علاقه خاصی به اطمینان از اینکه خدماتش درجه یک است، خواهد داشت. از آنجایی که امنیت تمرکز آن است، این شرکت همیشه امنیت روی مشعل جلو دارد. از سوی دیگر، شرکتی که این ارائه‌دهنده خدمات مدیریت شده را برای تهیه نسخه پشتیبان از داده‌های راه دور استخدام می‌کند، لزوماً نگرانی‌های دیگری نیز خواهد داشت که در کسب و کار روزانه شرکت با مشکل مواجه می‌شوند.

 

خدمات شبکه در استان البرز

برونسپاری خدمات شبکه البرز

برون سپاری سایر بخش های کسب و کار یک شرکت نیز منطقی اقتصادی و فناوری است، به خصوص اگر چیزی شبیه پروتکل Voice Over Internet (VoIP) باشد که به طور مداوم با عملکردهای جدیدتر و قدرتمندتر به روز می شود. شبکه‌های خصوصی مجازی همچنین لزوماً دارای پروتکل‌های امنیتی هستند که تقریباً همیشه در حال چرخش یا تغییر هستند تا در برابر هکرها محافظت کنند. بسیاری از شرکت ها استفاده از شبکه خصوصی ارائه شده توسط یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده را آسان تر می دانند. در صورتی که نیاز به خدمات شبکه البرز داشتید می توانید با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.