• Home
  • آموزش
  • پشتیبانی کامپیوتر و شبکه خدمات تخصصی
پشتیبانی کامپیوتر و شبکه

پشتیبانی کامپیوتر و شبکه خدمات تخصصی

متخصصان پشتیبانی کامپیوتر و شبکه در مشکلات ورود به سیستم، نقص سیستم عامل و نرم افزار کمک می کنند. برخی از مشتریان حتی نیاز به تعمیر کردن لپ تاپ یا رایانه شخصی دارند. با توجه به تعداد تماس‌های تلفنی، ملاقات‌های حضوری، ایمیل‌ها و در برخی موارد چت‌هایی که به صورت روزانه انجام می‌دهند، افراد در این زمینه باید مهارت‌های ارتباطی عالی را از خود نشان دهند. آنها باید از کاربران سؤالات درست را بپرسند تا مشکل را مشخص کنند، راه حلی بیابند و سپس قدم به قدم آنها را برای رفع مشکل راهنمایی کنند.
 
تقریباً همه پس از چندین بار تلاش ناموفق برای ورود به رایانه خود یا بیش از یک ساعت کلنجار رفتن با یک روتر برای راه‌اندازی شبکه، نیاز به کمک پیدا می کنند. هنگامی که برای کمک و کمی آرامش دست به تلفن یا صفحه کلید می برید، شخصی که در سمت دیگر پاسخ می دهد معمولاً یک متخصص پشتیبانی کامپیوتر و شبکه است.
 
در صورت نیاز به دریافت خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

پشتیبانی کامپیوتر و شبکه

شغل پشتیبانی کامپیوتر و شبکه یک کار تخصصی و پیچیده است که به مهارت و دانش بسیار بالایی نیاز دارد. پشتیبانان شبکه های کامپیوتری، نرم افزارها و تجهیزات را اداره و نگهداری می کنند. آنها سایت های اینترنتی و اینترانت و همچنین سرورها را راه اندازی و نگهداری می کنند. این گروه شامل سرپرستان تکنسین های شبکه های کامپیوتری است.

خدمات تخصصی پشتیبانی کامپیوتر و شبکه

مسئولیت تکنسین کامپیوتر و شبکه

مسئولیت اصلی یک تکنسین پشتیبانی کامپیوترو شبکه، ارائه پشتیبانی فنی برای عملیات کامپیوتر و شبکه است. این شامل دریافت تماس های مشکل دار از کاربران به صورت آنلاین یا تلفنی و عیب یابی مشکل تا رفع آن می شود. همچنین شامل به روز رسانی گزارش سیستم با ایجاد یک بلیط مشکل و وارد کردن جزئیات مشکل مانند نام تماس گیرنده، برنامه کاربردی تحت تأثیر، علت اصلی مشکل و غیره است.

مهارت های پشتیبان کامپیوتر و شبکه

پشتیبانی تخصصی شبکه و کامپیوتر به مهارت های تحلیلی و ارتباطی عالی، توانایی انجام چند کار به دلیل مشکلات همزمان در برخی موارد، تحمل بالا در برابر استرس و چابکی در یک محیط سریع نیاز دارد.

یک تکنسین پشتیبانی کامپیوتر و شبکه معمولاً دارای گواهینامه در زمینه شبکه است. معمولاً توسط مشاغل تاسیس شده به ویژه شرکت های بزرگ استخدام می شوند. در یک محیط اداری معمولاً در نزدیکی رایانه فیزیکی یا برای نصب شبکه کار می کنند، جایی که با سایر کارکنان پشتیبانی تعامل دارند.

تکنسین به سرپرست به مدیری که ممکن است مدیر سیستم باشد گزارش می دهد. بیشتر با سیستم یا کاربران برنامه تعامل دارند. پشتیبانان شبکه ممکن است طبق برنامه منظم کار کنند یا در برخی موارد ممکن است در یک برنامه چرخشی یا شیفتی مشغول به کار شوند. در برخی موارد، تکنسین پشتیبانی ممکن است مجبور شود خارج از محل کار کند. مخصوصا بعد از اپیدمی کرونا در جهان، دورکاری برای خدمات پشتیبانی و نظارت شبکه بسیار افزایش یافته است.

حداقل مدارک مورد نیاز

برای شغل پشتیبان شبکه و کامپیوتر به مدارک دانشگاهی و اخذ دوره های تخصصی نیاز است. حداقل مدارکی که باید دریافت شود عبارتند از : مهارت در Help Desk / Desktop Support (سطح 2) با پرداخت بالاتر از حد متوسط. مهارت هایی که کمتر از نرخ بازار پرداخت می کنند عبارتند از: شبکه سیسکو، مدیریت شبکه، تکنسین سخت افزار کامپیوتر و پشتیبانی شبکه.


سطوح مختلف این نقش مستلزم سطوح مختلف تحصیلی است. بیشتر آنها حداقل مدرک کاردانی را درخواست می کنند، اگرچه برخی مدرک لیسانس را ترجیح می دهند. شرکت های بزرگتر به سمت نیاز به مدرک لیسانس در رشته فنی گرایش دارند. آگهی‌های شغلی تخصصی پشتیبانی شبکه اغلب نیاز به گواهینامه‌هایی در سیستم‌هایی دارند که شرکت استفاده می‌کند، اما CompTIA A+، CompTIA Network+، CompTIA Linux+ و CompTIA Server+ نیز می‌توانند مهارت‌های مورد نیاز برای این نقش را تأیید کنند. آنها یک پایه محکم برای عیب یابی، پیکربندی و مدیریت شبکه ای از رایانه ها ایجاد می کنند.

مزایای پشتیبانی شبکه

قبل از اینکه به تمام مزایای پشتیبانی فنی برون سپاری شده بپردازیم، اجازه دهید در مورد اصول اولیه شبکه های کامپیوتری صحبت کنیم.

به عبارت ساده تر، شبکه کامپیوتری سیستمی از ماشین های متصل است که می تواند برای به اشتراک گذاری اطلاعات، فایل ها و ارتباطات استفاده شود. رایج ترین شبکه رایانه ای که شما احتمالاً روزانه با آن در تعامل هستید، اینترنت است.

شبکه های کامپیوتری می توانند از اجزای مختلفی تشکیل شوند. این ممکن است شامل سرورها، روترها، رایانه ها، چاپگرها، تلفن ها، تبلت ها و حتی سیستم های روشنایی باشد.

در عصر فناوری هوشمند امروزی، یخچال‌ها، اجاق‌ها، ماشین‌های لباسشویی، خشک‌کن‌ها و سایر وسایل از این قبیل می‌توانند بخشی از یک شبکه باشند. این دستگاه ها می توانند از طریق سیستم سیم های مسی یا کابل های فیبر نوری ارتباط برقرار کنند. آنها همچنین ممکن است از راه حل های بی سیم مانند بلوتوث و شبکه تلفن استفاده کنند.

پشتیبانی کامپیوتر و شبکه چیست؟

اکنون که کمی بیشتر در مورد شبکه های کامپیوتری می دانیم، پشتیبانی شبکه چیست و چرا اهمیت دارد؟

همانطور که از نام آن حدس می زنید، پشتیبانی شبکه سرویسی است که به نگهداری و به روز رسانی یک شبکه کامپیوتری کمک می کند. یک متخصص پشتیبانی شبکه ممکن است روی هر بخش از یک شبکه، از دستگاه‌های جداگانه گرفته تا خود سیستم، کار کند.

در دنیای تجارت، خدمات پشتیبانی شبکه به شرکت‌ها کمک می‌کند تا سیستم‌های رایانه‌ای را که آنها را در حال اجرا نگه می‌دارد، حفظ کنند. همانطور که بیشتر بحث خواهیم کرد، این ممکن است شامل همه چیز باشد، از راه اندازی رایانه برای کارمندان جدید تا مدیریت خرابی های شبکه.

داشتن تیم پشتیبانی شبکه مناسب می تواند تفاوت بزرگی در بهره وری و موفقیت شرکت شما ایجاد کند.

پشتیبانی کامپیوتر و شبکه چیست

مزیت برون سپاری خدمات

یکی از بزرگترین مزایای کار با تیم پشتیبانی شبکه این است که می توانید یک سیستم استاندارد برای شرکت خود راه اندازی کنید. وقتی برنامه نصب شبکه را به تنهایی طراحی می کنید یا – بدتر از آن – به کارمندان خود اجازه می دهید سیستم های خود را راه اندازی کنند، هزار نسخه مختلف از یک سیستم دریافت می کنید.

این امر اجرای راه حل های جدید بدون طراحی مجدد سیستم همه را تقریبا غیرممکن می کند. و برقراری ارتباط موثر در سیستم های غیر استاندارد بسیار دشوار است.

یک تیم پشتیبانی شبکه استانداردهای طلایی صنعت کامپیوتر را می شناسد و می تواند به شما کمک کند تا سیستمی را تنظیم کنید که با این استانداردها مطابقت داشته باشد.

تیم شما قادر به برقراری ارتباط بهتر خواهد بود زیرا همه آنها روی نسخه های یکسان یک سیستم کار می کنند. و از هرگونه تنظیمات غیرعادی که می‌تواند منجر به خرابی یا خرابی شبکه بیشتر شود، اجتناب می‌کنید.

افزایش امنیت سایبری

امنیت سایبری یک موضوع فوق العاده مهم برای هر کسب و کاری است که در دنیای مدرن فعالیت می کند. همه چیز از استخدام و حقوق و دستمزد گرفته تا توسعه محصول و بازاریابی از طریق رایانه اتفاق می افتد. ایمن نگه داشتن شبکه شما می تواند برای حفظ شما در صدر صنعت خود بسیار مهم باشد.

متأسفانه، به همان سرعتی که توسعه دهندگان اقدامات امنیتی جدیدی را ارائه می کنند، هکرها نیز راه های جدیدی برای فرار از آنها ارائه می کنند. تیم پشتیبانی شبکه شما در مورد جدیدترین و بزرگترین امنیت سایبری به روز خواهد بود. این می تواند به شما کمک کند از حملات سایبری پرهزینه جلوگیری کنید و اطلاعات خود را ایمن نگه دارید.

راه اندازی کامپیوتر و شبکه

هنگامی که یک کارمند جدید را استخدام می کنید، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که آنها را با یک سیستم کامپیوتری راه اندازی کنید. آنها علاوه بر دسترسی به حساب کاربری به تمام مناطق مرتبط شبکه شما، به تنظیمات سخت افزار فیزیکی مانیتور، چاپگر و غیره نیاز دارند. اما آیا واقعاً می‌خواهید از یکی از کارمندان دیگر خود بخواهید که برای راه‌اندازی آن سیستم از کار خود وقت بگذارند؟

به صورت محلی، پیدا کردن یک شرکت در منطقه شما مانند یک شرکت پشتیبانی فناوری اطلاعات پیشگام رایانه می‌تواند راحت‌تر راه‌اندازی رایانه را برای شما انجام دهد، زیرا آنها در نزدیکی شما هستند و از کاهش هزینه‌های بهره‌وری و زمان سفر جلوگیری می‌کنند.

پشتیبانان پیشگام رایانه می توانند مطمئن شوند که سیستم جدید مطابق با استانداردهایی است که شرکت شما به آن پایبند است و به اعضای تیم جدید شما اجازه دسترسی به تمام برنامه ها و اطلاعات مناسب را می دهند. آنها حتی می توانند چاپگرها را به هم متصل کنند و همه چیز را آماده کنند تا استخدام جدید شما به راحتی به نقش خود منتقل شود.

بهبود بهره وری

ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که کار با یک تیم پشتیبانی شبکه در واقع می تواند به بهبود بهره وری کلی شرکت شما کمک کند. تیم شما دیگر مجبور نخواهد بود برای یک چیز کوچک، زمان خود را برای رسیدگی به مشکلات شبکه شما اختصاص دهد. آنها می توانند روی انجام کارهایی که آنها را برای انجام آنها استخدام کرده اید و راضی نگه داشتن مشتریان تمرکز کنند.

اما تیم پشتیبانی شبکه شما همچنین می تواند راه هایی را برای کارآمدتر کردن سیستم شما پیشنهاد کند. ممکن است بتوانند شبکه‌ای را پیکربندی کنند که سریع‌تر حرکت کند یا با سیستمی که شما در حال اجرا هستید تعامل بیشتری داشته باشد. یا ممکن است بتوانند راه حل هایی را بیابند که کارایی بیشتری را که نیاز دارید را با دردسر کمتر ارائه دهند.

عیب یابی روزانه کامپیوتر و شبکه

مهم نیست که چقدر سیستم قوی می سازید، هر از گاهی مشکلاتی پیش می آید. اگر اقدامات احتیاطی مناسب را در نظر بگیرید، باید بتوانید از اکثر بلایای بزرگ شبکه جلوگیری کنید. اما هرازگاهی، یکی از اعضای تیم در اتصال به برنامه مورد نیاز خود با مشکل مواجه می شود یا چاپگر شما در حالت فریتز قرار می گیرد.

یک تیم پشتیبانی IT محلی می تواند به عیب یابی این مشکلات کمک کند تا تیم شما سریعتر راه اندازی شود و کار کند. برای یک چیز، آنها تخصص لازم را برای تشخیص مشکلات رایج دارند و می دانند چگونه آنها را حل کنند. و از آنجایی که پشتیبانی شبکه نقش اصلی آنهاست، آنها می توانند مشکل را حل کنند در حالی که سایر اعضای تیم شما بر جنبه های دیگر کار خود تمرکز می کنند.

حل مشکلات کامپیوتر و شبکه

علاوه بر مشکلات کوچک روزانه، شرکت شما ممکن است متوجه شود که راه اندازی شبکه شما دارای مشکلات ساختاری بزرگ تری است. ممکن است از تنظیمات خود پیشی بگیرید، یا ممکن است فناوری جدیدی به بازار بیاید که می تواند عملیات روزانه شما را متحول کند.

بدون توجه به دلیل، ممکن است خود را با مشکلات شبکه بزرگتر مواجه کنید که بسیار پیچیده تر از چاپگری است که متصل نمی شود. تیم خدمات فناوری اطلاعات شما می‌تواند شما را از طریق این انتقال راهنمایی کند و به شما کمک کند راه‌حلی را پیدا کنید که برای شما بهتر کار کند.

اگر تصمیم گرفتید که باید به یک سیستم جدید ارتقا دهید، آنها می توانند در طول این فرآیند به شما مشاوره دهند و سیستمی متناسب با نیاز شما طراحی کنند. و اگر نیاز به ایجاد تغییرات در سیستم فعلی خود دارید، آنها می توانند تغییراتی را با کمترین اختلال برای تیم شما اجرا کنند.

داشتن یک تیم پشتیبانی شبکه خوب می تواند به شما کمک کند تا هزینه ها را کاهش دهید و با شبکه خود به طور مداوم کار کنید. تکنسین های شبکه علاوه بر حل سریع مسائل در صورت بروز مشکلات، می توانند به شناسایی مشکلاتی که هر روز اعضای تیم شما را دچار چالش می کنند، کمک کنند. همچنین می توانند به این موارد رسیدگی کنند و کارها را به آرامی و بدون مشکل پیش ببرند. در صورت نیاز به دریافت خدمات پشتیبانی کامپیوتر و شبکه به صورت حضوری و یا غیرحضوری می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.