• Home
  • آموزش
  • پشتیبانی سخت افزار شبکه و کامپیوتر
پشتیبانی سخت افزار

پشتیبانی سخت افزار شبکه و کامپیوتر

پشتیبانی سخت افزار شبکه و کامپیوتر به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری 24 ساعته و 7 روز هفته توسط شرکت پیشگام رایانه ارائه می شود. حفظ و بهبود عملکرد شبکه های کامپیوتری نیازمند به روزرسانی و ارتقاء سیستم سخت افزاری به طور منظم با بهره مندی از دانش تخصصی کارشناسان پشتیبانی و سخت افزار شبکه های کامپیوتری است. از این رو استخدام متخصص سخت افزاری شبکه های کامپیوتر برای تعمیر و نگهداری و به روزرسانی سیستم امری ضروری است. در صورت نیاز به دریافت خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه برای پشتیبانی از سخت افزار شبکه و کامپیوتر خود می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

پشتیبانی سخت افزار

خدمات پشتیبانی سخت افزار یا به عبارتی تعمیر و نگهداری شبکه کامپیوتری مهمترین فعالیت شرکت پیشگام رایانه در زمینه خدمات سخت افزارهای شبکه می باشد. پشتیبانی و نگهداری سخت افزار شبکه های کامپیوتری در حال حاضر نیاز اصلی شرکت ها، موسسات، کارخانه ها، سازمان ها، مدارس، هتل ها و … در زمینه انفورماتیک می باشد. رشد و نفوذ فناوری اطلاعات در تمامی عرصه های کسب و کار باعث شده است که تمامی محیط های تجاری، اداری، صنعتی، آموزشی و … نیاز مبرم و شدیدی در زمینه پشتیبانی سخت افزار کامپیوتر و شبکه، نصب و راه اندازی انواع تجهیزات شبکه و … داشته باشند.

سخت افزار چیست؟

سخت افزار به عنوان هر جزء فیزیکی از یک سیستم کامپیوتری حاوی یک برد مدار، آی سی یا سایر وسایل الکترونیکی توصیف می شود. یک مثال کامل از سخت افزار صفحه ای است که در آن این صفحه را مشاهده می کنید. خواه مانیتور، تبلت یا گوشی هوشمند باشد، سخت افزار است. بدون هیچ سخت افزاری، کامپیوتر شما وجود نخواهد داشت و نرم افزار قابل استفاده نیست. وب کم، نمونه ای از یک سخت افزار جانبی خارجی است. این دستگاه سخت افزاری به کاربران امکان می دهد فیلم یا عکس بگیرند و آنها را از طریق اینترنت منتقل کنند.

تعریف سخت افزار

سخت افزار شبکه به عنوان مجموعه ای از دستگاه های فیزیکی یا شبکه ای تعریف می شود که برای تعامل و ارتباط بین واحدهای سخت افزاری عملیاتی در یک شبکه کامپیوتری ضروری هستند. سخت‌افزار شبکه مجموعه‌ای از دستگاه‌های فیزیکی یا شبکه‌ای است که برای تعامل و ارتباط بین واحدهای سخت‌افزاری که در یک شبکه کامپیوتری عملیاتی می‌شوند ضروری هستند. اینها قطعات سخت افزاری اختصاصی هستند که به یکدیگر متصل می شوند و شبکه را قادر می سازند تا به طور موثر و کارآمد عمل کند.

پشتیبانی سخت افزار و شبکه

پشتیبانی IT نرم افزار و سخت افزار شبکه یک راه حل تعمیر و نگهداری فناوری اطلاعات چند لایه برون سپاری است که عناصر پشتیبانی فناوری اطلاعات مدیریت شده از راه دور و در محل را در بر می گیرد. شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه کارآمدترین ابزار تامین نرم‌افزار و سخت‌افزار IT پشتیبانی را ارزیابی می‌کنند و بسته مورد توافقی از منابع متناسب با نیازهای فعلی و آینده IT کاربر را ارائه می‌دهند.

پشتیبانی سخت افزار و شبکه

پشتیبانی سخت افزار شبکه

سخت افزار شبکه نقش کلیدی را با رشد صنایع ایفا می کند زیرا از مقیاس پذیری پشتیبانی می کند. بسته به نیاز شرکت، هر تعداد جزء را ادغام می کند. سخت افزار شبکه به ایجاد یک حالت ارتباط موثر کمک می کند و در نتیجه استانداردهای تجاری را بهبود می بخشد. همچنین چند پردازش را ترویج می کند و به اشتراک گذاری منابع، اطلاعات و نرم افزار را به راحتی امکان پذیر می کند. از آنجایی که توانمندسازی فناوری باعث تحول صنعتی می شود، برای کسب و کارها مهم است که شبکه ای امن، قابل اعتماد بسازند و کاربران را با برنامه های خود در تماس نگه می دارد. هسته اصلی این پایه توسط سخت افزار اصلی شبکه استفاده می شود.

نظارت بر سخت افزار شبکه

اولین قدم در مدیریت فناوری اطلاعات، نظارت بر فعالیت سخت افزار شبکه و سیستم های کامپیوتری شماست. مدیریت صحیح زیرساخت شبکه با نظارت بر نصب و نگهداری تجهیزات و سخت افزار شبکه آغاز می شود، نه تنها این موضوع می تواند شاخص های کلیدی مشکلات شبکه را پیش بینی کند، بلکه تجزیه و تحلیل گسترده شبکه می تواند به شما در برنامه ریزی برای کمک به پیاده سازی و نصب شبکه های کامپیوتری کمک کند.


ما می توانیم با خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر، اتفاقات شبکه شما را به صورت لحظه ای و روزانه گزارش کنیم. متخصصان پشتیبانی شبکه پیشگام رایانه هر روز به صورت آنلاین یا تلفنی به شما مشاوره می دهند و در صورت بروز هرگونه مشکل در سیستم شبکه شما می توانند مشکلات شبکه کامپیوتری شما را به صورت حضوری یا غیر حضوری (تلفنی یا ریموت) حل و پشتیبانی کنند.

پشتیبانی سخت افزار کامپیوتر

پشتیبانی سخت افزار کامپیوتر شامل اقدامات نگهداری پیشگیرانه و واکنشی مربوط به تمام اجزای فیزیکی IT است که در مجموع یک ایستگاه کاری یا زیرساخت شبکه فناوری اطلاعات را تشکیل می دهند. بسته به اندازه شرکت و الزامات IT نسبی، پشتیبانی سخت افزاری کامپیوتر ممکن است سطوح مختلفی از پشتیبانی IT برنامه ریزی شده یا “بررسی” را شامل شود.


همچنین ممکن است کابل کشی به عنوان یک نوع پشتیبانی سخت افزاری در نظر گرفته شده مرتبط با نیازهای مشتری باشد. در مواردی که کاربر سرویس در مورد مسائل کابل‌ کشی شبکه به کمک نیاز دارد، ارائه‌ دهنده خدمات مهندسین فناوری اطلاعات آموزش دیده را برای تعیین کارآمدترین طرح کابل‌ کشی نسبت به اندازه و گسترش بالقوه شبکه اعزام می‌ کند.


پشتیبانی سخت افزار کامپیوتر

ارتباط سخت افزار با نرم افزار

چگونه سخت افزار با نرم افزار ارتباط برقرار می کند؟ برای برقراری ارتباط (گفتگو) هر دستگاه سخت افزاری با نرم افزار و سایر سخت افزارهای موجود در رایانه، باید دستورالعمل هایی به رایانه داده شود. این دستورالعمل ها در درایورهایی که یا بخشی از سیستم عامل هستند یا پس از افزودن سخت افزار در رایانه نصب می شوند گنجانده شده است. سخت‌افزار همچنین ممکن است از سیستم‌افزار استفاده کند، که داده‌های ذخیره‌شده در دستگاه سخت‌افزاری است که به آن اجازه می‌دهد با رایانه یا به تنهایی کار کند.


اکثر سخت افزارها نمی توانند بدون نرم افزار یا برخی از دستورالعمل های برنامه ریزی شده در سیستم عامل اجرا شوند. سخت افزارهایی که به نرم افزار نیاز ندارند، دستگاه های بسیار ابتدایی هستند. به عنوان مثال، یک جفت هدفون اصلی به هیچ نرم افزار یا دستورالعملی نیاز ندارد، زیرا آنها فقط صدا را از رایانه به گوش شما منتقل می کنند. با این حال، هدفون های پیچیده تر (به عنوان مثال، هدفون های بی سیم) به دستورالعمل هایی برای اتصال بی سیم به رایانه نیاز دارند.

ارتقای سخت افزار چیست؟

ارتقاء سخت افزاری هر سخت افزار جدیدی است که بهتر از آن چیزی است که جایگزین شده است یا سخت افزار اضافی که عملکرد را بهبود می بخشد. نمونه ای از ارتقاء سخت افزاری رایج، ارتقاء RAM است که در آن کاربر کل حافظه کامپیوتر را افزایش می دهد. مثال دیگر ارتقاء کارت گرافیک است که حذف یک کارت گرافیک قدیمی و جایگزینی آن با مدل جدیدتر و قدرتمندتر است.

توپولوژی شبکه کامپیوتر

توپولوژی شبکه نحوه اتصال شبکه به یکدیگر را مشخص می کند و ساختار شبکه را برجسته می کند. در پشتیبانی سخت افزار، توپولوژی شبکه مهم است زیرا متغیرهایی مانند فاصله بین دستگاه های ارتباطی می توانند بر سرعت انتقال داده آن تأثیر بگذارند و در نتیجه بر عملکرد کلی شبکه تأثیر بگذارند.


چندین توپولوژی وجود دارد که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف خاصی هستند. برای مثال، توپولوژی ستاره ای را در نظر بگیرید. در این حالت تمام دستگاه های شبکه به یک هاب مرکزی متصل می شوند. قدرت این توپولوژی به حدی است که هر دستگاهی می تواند به راحتی به شبکه متصل شود. با این حال، در شرایطی که هاب مرکزی از کار می افتد، کل شبکه می تواند تقریباً فوراً از کار بیفتد.


توپولوژی دیگر گذرگاه است که در آن همه دستگاه ها در یک مسیر واحد به هم متصل می شوند که به آن گذرگاه می گویند. اتوبوس شبیه بزرگراهی است که داده ها را از یک نقطه پایانی به نقطه دیگر منتقل می کند. اگرچه پیاده‌سازی این توپولوژی آسان و مقرون‌به‌صرفه است، اما عملکرد آن با اضافه شدن دستگاه‌های بیشتری به شبکه ضربه می‌خورد.


امروزه، بیشتر معماری‌های شبکه یک رویکرد ترکیبی را اتخاذ می‌کنند که در آن توپولوژی‌های مختلف با هم ترکیب و ترکیب می‌شوند تا ضعف هر یک را جبران کنند.

فناوری سخت افزاری شبکه

انتخاب فناوری شبکه مناسب برای ایجاد و رشد کسب و کار شما بسیار مهم است. در عین حال، به نظر می‌رسد که برنامه‌ریزی و طراحی نحوه پشتیبانی سخت افزار از آن راه‌حل‌های شبکه برای افزایش اعتماد به شبکه و رضایت مشتری بسیار مهم‌تر به نظر می‌رسد. مهندسان متخصص شبکه پیشگام رایانه به عنوان تیم مدیریت شبکه شما برای ارائه عملیات حیاتی شبکه و عملکردهای پشتیبانی آماده ارائه تمامی خدمات هستند.


فناوری سخت افزاری شبکه

به روز نگه داشتن سخت افزار

به روز نگه داشتن سخت افزار برای عملکرد روان ایستگاه های کاری و سرورهای شما بسیار مهم است. ویروس‌های جدید، اسب‌های تروجان و سایر بدافزارها هر روز ایجاد می‌شوند. طراحی شده اند تا از حفره های کد یک نرم افزار برای دسترسی به سیستم شما سوء استفاده کنند. در حالی که همه شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری کار بزرگی در “وصله کردن” این حفره‌ها انجام می‌دهند، کاربران به طور مرتب بی‌دقت هستند. با راه حل تعمیر و نگهداری از راه دور، ما با کارکنان شما کار می کنیم تا از تمام تعمیرات اساسی که سیستم های کامپیوتری شما نیاز دارند مراقبت کنیم.

پیکربندی سخت افزاری کامپیوتر و سرور

نمایه‌های پیکربندی در تمام ایستگاه‌های کاری و سرورهای شما تنظیم می‌شوند که در آن‌ها می‌توانیم اطلاعات مهمی درباره رایانه‌های شخصی مدیریت‌شده مورد نیازتان فهرست‌بندی کنیم. مانند نوع سیستم عامل، اطلاعات مجوز نرم افزار، اطلاعات آنتی ویروس، مشخصات داخلی ماشین ها و اطلاعات کاربر. هر زمان که به‌روزرسانی‌ها برای هر یک از سخت‌افزار یا نرم‌افزار شما در دسترس قرار می‌گیرد، اعلانی به NOC ما ارسال می‌کند و به ما امکان می‌دهد به‌روزرسانی‌ها را برای تحویل در زمانی که برای کسب‌وکار شما مناسب‌تر است، برنامه‌ریزی کنیم. تضمین می‌کند که ایستگاه‌های کاری و سرورهای شما به‌روزرسانی‌های لازم را در زمانی که خرابی ایجاد نمی‌کند، دریافت می‌کنند.

تجزیه و تحلیل سخت افزار

تجزیه و تحلیل سخت افزار ما مؤثرترین ترکیب تعمیر و نگهداری OEM و شخص ثالث را بر اساس نیازهای منحصر به فرد شما و وضعیت چرخه عمر OEM تجهیزات شما شناسایی می کند. ما یک راه حل تعمیر و نگهداری شبکه منعطف و سفارشی ایجاد خواهیم کرد که اطمینان حاصل می کند که زمان کار شبکه شما مطابق با نیازهای تجاری است یا از آن فراتر می رود، در حالی که به طور همزمان در هزینه شما صرفه جویی می شود. راه حل های نگهداری شبکه ما مسیریابی، سوئیچینگ، امنیت و سخت افزار بی سیم را پوشش می دهد. ما می توانیم برای افزایش عمر شبکه شما و دریافت بازگشت سرمایه بهتر، پشتیبانی ارائه دهیم.

مدیریت سخت افزاری شبکه از راه دور

ابزار ورود از راه دور ما به ما امکان دسترسی به هر شبکه مدیریت شده و دستگاه سرور را می دهد، بنابراین تکنسین های آگاه ما می توانند به صورت مجازی آنچه را که در صفحه کارمندان شما وجود دارد در صورت بروز مشکل مشاهده کنند. این ابزار همچنین به تکنسین های ما اجازه می دهد تا در داخل سیستم عامل (OS) حرکت کنند و به سرعت مشکلات بالقوه حیاتی را برطرف کنند. این سیستم به طور قابل توجهی ابهامی را که منجر به اختلالات ناامیدکننده ارتباط می شود، محدود می کند. سرویس نظارت از راه دور پیشگام رایانه به طور فعال خطاهای جدی را قبل از وقوع از بین می برد.

برنامه تعمیر و نگهداری سخت افزار

هدف ما ایجاد یک برنامه تعمیر و نگهداری سخت افزار شبکه کامپیوتر فناوری اطلاعات است که کاملاً متناسب با عملکرد شما باشد. همانطور که پایه سخت افزار نصب شده شما به رشد و تکامل ادامه می دهد، نیازهای تعمیر و نگهداری شبکه و الزامات فنی مرکز داده شما نیز افزایش می یابد. ما می توانیم یک استراتژی نگهداری محافظتی ایجاد کنیم که به طور خاص برای نیازهای شما کار کند. برنامه تعمیر و نگهداری شخص ثالث پیشگام رایانه گزینه های سفارشی سازی زیادی را برای اطمینان از عملکرد و کارکرد تجهیزات سخت افزاری شما در بحرانی ترین زمان ها فراهم می کند.

برونسپاری پشتیبانی سخت افزار

مطمئنا داشتن یک کارشناس پشتیبانی سخت افزار شبکه کامپیوتر برای کسب و کار شما بسیار چشمگیر است و نشان از اعتبار بالای آن شرکت دارد. همچنین برونسپاری خدمات پشتیبانی سخت افزار شبکه و کامپیوتر مقرون به صرفه است زیرا هزینه های نداشتن پشتیبانی شبکه از هزینه های داشتن آن بیشتر است. تعمیر و نگهداری شبکه های کامپیوتری و مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری به صورت روزانه یا هفتگی به مراتب بهتر و حرفه ای تر از بررسی نکردن سیستم ها است. زیرا پس از بروز مشکل باید هزینه های بسیار بیشتری برای رفع آن پرداخت و در بسیاری از موارد حتی با صرف هزینه نیز خسارت وارده جبران نمی شود.

قیمت پشتیبانی از سخت افزار

تجزیه و تحلیل ما موثرترین ترکیب از گزینه های تعمیر و نگهداری OEM و شخص ثالث را بر اساس نیاز تجهیزات و چرخه عمر شما شناسایی می کند. سپس ما یک راه‌حل سفارشی‌شده و در عین حال انعطاف‌پذیر می‌سازیم که تضمین می‌کند زمان کار شما نیازهای شما را برآورده می‌کند یا از آن فراتر می‌رود و در عین حال هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. پیشگام رایانه بهترین خدمات پشتیبانی سخت افزاری شبکه کامپیوتر را با قیمت مناسب ارائه می کند. برای استعلام قیمت پشتیبانی سخت افزار می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

خدمات پشتیبانی سخت افزار

پشتیبانی از سخت افزار کامپیوتر و شبکه یکی از اصلی ترین بخش های خدمات شبکه است که بایستی به آن توجه ویژه ای شود. پیشگام رایانه از بزرگترین شرکت های شبکه در ایران است که خدمات بسیار متنوعی را به شرکت ها و سازمان ها ارائه می کند. برای دریافت خدمات و مشاوره در خصوص پشتیبانی سخت افزار شبکه کامپیوتر، می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.