استخدام مشاور شبکه و it آی تی

استخدام مشاور شبکه و it آی تی

اگر به دنبال استخدام مشاور شبکه و it هستید می توانید روی خدمات شرکت پیشگام رایانه حساب کنید. پیشگام رایانه به صورت تخصصی در حوزه شبکه فعال است و می تواند به عنوان مشاوره شبکه، خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه را به شما ارائه دهد. در صورت نیاز به مشاوره و خدمات شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 تماس حاصل بفرمایید.

مشاور شبکه

مشاور شبکه یک حرفه ای با تجربه و تحصیل کرده است که عملکرد شبکه های کامپیوتری را تأیید می کند. آنها مسئول طراحی ، راه اندازی و نگهداری شبکه های کامپیوتری در سازمان یا محل سرویس گیرنده هستند.

 

مشاوران با مدیر سازمان ، مهندسان شبکه ملاقات می کنند تا الزامات شبکه را مورد بحث قرار دهند. آنها سپس عملکرد و امنیت شبکه را مورد بررسی قرار می دهند. پس از تجزیه و تحلیل دقیق ، آنها تغییرات را در صورت وجود ، برای عملکرد بهتر همراه با تجزیه و تحلیل هزینه و سود پیشنهاد می کنند. مشاوران دیگر سپس شرایط نصب شبکه را بررسی کرده و آزمایش شبکه جدید یا موجود را انجام می دهند.

استخدام مشاور شبکه

شما همیشه درک کاملی از نحوه کار رایانه‌ها داشته‌اید و برای مقابله با مشکلات فنی از افراد هستید. بنابراین اکنون که زمان آن رسیده است که به آینده حرفه ای خود فکر کنید، به نظر می رسد که در نظر گرفتن استخدام مشاور شبکه کاملاً طبیعی است. در زیر چتر نقش های فناوری اطلاعات، یک نقش به طور خاص برجسته می شود: مشاور شبکه.

 

اما مشاور شبکه چه کاری انجام می دهد؟ علیرغم دانش عمومی شما در زمینه فناوری، توضیحات زیادی در مورد شرح شغل مشاور شبکه وجود دارد که ممکن است با آنها ناآشنا باشید. به طور کلی مشاور شبکه در مورد تمامی موارد مربوط به شبکه های کامپیوتری به شما مشاوره می دهد. معمولا مشاوران شبکه به دلیل آشنایی با حجم بالایی از شبکه ها، دارای تخصص و مهارت و به خصوص تجربه بسیار زیادی هستند.

 

استخدام مشاور شبکه

کار مشاور شبکه چیست؟

یک مشاور شبکه مسئول ارائه مشاوره در خصوص به روز نگه داشتن شبکه کامپیوتری یک سازمان و عملکرد مطابق با هدف است. هر شرکت یا سازمانی که از چندین رایانه یا پلتفرم نرم افزاری استفاده می کند، برای هماهنگی و اتصال سیستم های مختلف به یک مدیر شبکه نیاز دارد. به‌اندازه کافی ساده به نظر می‌رسد، اما عنوان شغلی رایج دیگری نیز وجود دارد که معمولاً اشتباه گرفته می‌شود: مدیر سیستم.

مدیر شبکه در مقابل مدیر سیستم

ممکن است از خود بپرسید که آیا یک مدیر شبکه اساساً همان مدیر سیستم است؟ به طور خلاصه می توان گفت نه. اما بسته به محیط کار، خطوط ممکن است محو شوند. در بسیاری از سازمان‌های کوچکتر، اصطلاحات «مدیر شبکه» و «مدیر سیستم» اغلب قابل تعویض هستند زیرا ممکن است وظایف یکسانی را پوشش دهند.

 

همانطور که گفته شد، تفاوت بین مدیران شبکه و سیستم در سازمان های بزرگ بسیار واضح تر می شود. بهترین راه برای تمایز بین این دو، بررسی نوع کاری است که انجام می‌دهند. مسئولیت مشاور شبکه در خصوص این افراد، ارائه راهنمایی و مشاوره های فنی است تا بتوانند کار خود را به درستی انجام دهند.

وظایف مدیران شبکه و سیستم چیست؟

همانطور که گفتیم، وظایف یک مدیر شبکه بسته به سازمانی که در آن کار می کنند، بسیار متفاوت خواهد بود. برخی به‌عنوان متخصصان حرفه‌ای کار می‌کنند که همه چیز از راه‌اندازی سخت‌افزار گرفته تا عیب‌یابی سرورها را پوشش می‌دهند، در حالی که برخی دیگر تمرکز بسیار محدودتری دارند.

 

در محیط‌هایی که مدیران نقش‌های تخصصی‌تری را ایفا می‌کنند، مدیران شبکه بیشتر بر نحوه تعامل رایانه‌ها با یکدیگر تمرکز می‌کنند. این اغلب شامل پیکربندی شبکه محلی سازمان (LAN)، شبکه گسترده (WAN) و سایر عناصر یک سیستم شبکه است. از سوی دیگر، مدیران سیستم‌ها مستقیماً با سخت‌افزار و نرم‌افزار رایانه کار می‌کنند، از جمله نصب، نگهداری، بازیابی اطلاعات و آموزش بهترین شیوه‌ها. سازمان ها با استخدام مشاور شبکه وظایف و هدف مدیران شبکه و سیستم را به طور واضح مشخص می کنند و یک چارت سازمانی برای آن ها تهیه می کنند.

استخدام مشاور it

از خصوصیات مشاوران it تجزیه و تحلیل و تفکر انتقادی است. مدیران it و شبکه باید مشکلات را به طور منطقی و مداوم بررسی و حل کنند. درک اینکه چگونه سیستم ها با هم کار می کنند و واکنش زنجیره ای که یک موضوع می تواند داشته باشد بسیار مهم است. حتی اگر فوراً راه حل را ندانید، مهارت های تفکر انتقادی می تواند به شما کمک کند تا به آنجا برسید.

 

مدیریت زمان از مهمترین خصوصیات مشاور شبکه و it است. مشاور شبکه و it چندین پروژه، افراد و مشکلات را به طور همزمان مدیریت می کند. این بدان معناست که سازماندهی در زمان حال و نگاه به آینده برای آماده شدن برای آنچه در آینده است ضروری است. با کمی تمرین، یک مشاور شبکه می تواند همه چیز را متعادل نگه دارد. به همین خاطر استخدام مشاور شبکه و it برای بسیاری از سازمان های آینده نگر ضروری است.

 

استخدام مشاور it

استخدام مشاور شبکه و it

این عنوان گسترده ای است و شامل طیف گسترده ای از آثار است. مشاور شبکه و it ممکن است معمار شبکه ، مدیر سیستم ، متخصص امنیت یا متخصص کار مرتبط در دنیای مخابرات باشد. بسیاری از مشاوران مشاغل آزاد هستند در حالی که دیگران به صورت تمام وقت کار می کنند. مشاوران برای اطمینان از بهره وری سازمان بر کل شبکه نظارت می کنند. آنها همچنین نحوه استقرار فایروال های شبکه و نرم افزارهای آنتی ویروس را مرور می کنند.

 

یکی از به صرفه ترین و ارزان ترین راه دریافت مشاوره برای شبکه های کامپیوتری، برون سپاری آن به شرکت های متخصص شبکه است. در این حالت شما می توانید با هزینه کم به استخدام مشاور شبکه و it به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته بپردازید.

مهارت های بین فردی مشاور شبکه

مشاوران شبکه با طیف وسیعی از افراد، از مهندسان شبکه گرفته تا کارمندان شبکه تا کاربران نهایی کار می کنند. مشاور شبکه باید به پر کردن شکاف بین گروه‌های مختلف مردم کمک کند، که به صبر و درک بسیار زیادی نیاز دارد. حوزه فناوری اطلاعات هرگز راکد نیست. فناوری‌های جدید می‌توانند حتی ادمین‌های با سابقه شبکه را با مشکل مواجه کنند. این بدان معناست که برای موفقیت، باید با استخدام یک مشاور خبره شبکه از مهارت ها و دانش وی بهره ببرید.

دلیل استخدام مشاور فناوری اطلاعات

با توجه به اهمیت روزافزون فناوری اطلاعات در کسب و کارهای کوچک در چند سال گذشته، اکنون این امکان برای شرکت ها وجود دارد که عملیات تجاری خود را در مقیاس جهانی انجام دهند. علاوه بر این، درک این نکته مهم است که اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، ممکن است تخصص داخلی مربوطه را برای مدیریت عملکردهای فناوری اطلاعات خود نداشته باشید.

 

این امر به ویژه در رابطه با ارائه یک میز پشتیبانی فناوری اطلاعات یا حتی خدمات فناوری اطلاعات مدیریت شده مرتبط است، زیرا ممکن است سرمایه لازم برای پرداخت برای زیرساخت فناوری اطلاعات و همچنین کارکنان برای مدیریت کارآمد آن را نداشته باشید. در نتیجه، اگر به دنبال راهی عالی برای کاهش هزینه های عملیاتی خود و همچنین اطمینان از دسترسی به سطح بالایی از دانش هستید، باید در اسرع وقت به فکر تماس با یک شرکت ارائه دهنده مشاوره فناوری اطلاعات باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوران فناوری اطلاعات مختلف که در یک منطقه خاص از کشور فعالیت می کنند، باید به فکر مشاوره با یکی از تعدادی از فهرست های کسب و کار آنلاین باشید، زیرا می توانید چندین شرکت را شناسایی کنید که می توانید با آنها تماس بگیرید.

شرح شغل مشاوره شبکه و it

بسیاری از شرکتها برای تضمین عملکرد شبکه به این مشاوران وابسته هستند. مشاوران تحقيقات، توصيه و اعمال تغييرات را در خدمات شبكه به صورت تمام وقت يا به صورت مستقل در سازمان يا كارفرما انجام مي دهند.

 

نقش شغلی ممکن است بر اساس الزامات یا نیازهای یک شرکت متغیر باشد ، اما معمولاً شامل نصب سخت افزار/نرم افزار ، برنامه ریزی سرور و در دسترس بودن ، بازیابی اطلاعات، جهانی شدن شبکه و راه اندازی شبکه پایگاه داده و حفظ امنیت شبکه می شود. موارد زیر مسئولیت های شغلی متداول در این موقعیت است:

 

مدیریت مسائل فنی برای مشتریان در یک تیم
شناسایی و رفع همه مشکلات زیرساختی در محل
حفظ کردن مستندات زیرساخت فناوری اطلاعات
تجزیه و تحلیل و هماهنگی اسناد شبکه با مدیران
پیشنهاد و پیاده سازی آخرین فناوری برای افزایش بهره وری شبکه

 

برخی از مشاورین شبکه دارای سیستم مستقل هستند، در حالی که دیگران در سازمانی که خدمات شبکه ارائه می دهد کار می کنند. اکثر این متخصصان به صورت تمام وقت کار می کنند.

 

تعداد کمی از مشاوران شبکه به صورت دورکاری کار می کنند، اما این کار معمولاً در محیط سازمانی انجام می شود. در مواقعی ممکن است سفر به سایت های مشتری طبق نیاز مشتری الزامی باشد و خدمات به صورت حضوری انجام شود. مشاوره شبکه با تقاضاها یا خطرات فیزیکی محدودی همراه است. آنها کار از راه دور را بر اساس نیاز مشتری انجام می دهند.

تخصص های مورد نیاز آموزشی

بر اساس آمار دفتر کار (BLS-USA) ، داشتن مدرک در زمینه علوم رایانه ، فناوری اطلاعات ، مهندسی مخابرات و همچنین تجربه در یک رشته مرتبط ضروری است. مهارت های اثبات شده مدیریت نیز برای رسیدن به این موقعیت پیشرفته ضروری است.

 

برای تبدیل شدن به یک مشاور موفق شبکه ، گواهینامه توصیه شده مورد نیاز است. برخی از گواهینامه های تخصصی این حوزه شامل CCIE (Cisco) ، CCNP (Cisco) ، JNCIE-ENT (Juniper) ، Network+ (CompTIA) و WCNA (Wireshark) است. گواهینامه های خاص بستگی به موقعیت ارائه شده دارد.

مهارت های مورد نیاز مشاور شبکه

مشاوران شبکه با یک شبکه کامپیوتری و زبان های برنامه نویسی تحت شبکه کار می کنند ، بنابراین باید بدانند که کار با مردم و همچنین داده های دیجیتال چگونه انجام شود. سازمان ها و مالکان شبکه به مشاوران نیاز دارند تا این مهارتهای خاص را داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که می توانند همه جنبه های این کار را انجام دهند:

 

عیب یابی تخصصی: مشاوران شبکه مشکل را با سیستم های خاص ، سرورهای شبکه و کاربران مختلف رایانه پیدا کرده و برطرف می کنند.
تحلیل تخصصی: مشاور باید بتواند انتقادی بیندیشد و داده ها را تجزیه و تحلیل کند که به یک ویژگی قوی تبدیل می شود.

ویژگی های مشاوران شبکه

مشاوره شبکه و آی تی تخصصی است که به مشتریان در راه اندازی ونگهداری شبکه های کامپیوتری مشاوره می دهد و چشم انداز روشنی از آنچه در پیش است نشان می دهد. با استفاده از تخصص و دانش یک متخصص مشاور خوب شبکه می توانید در زمان و هزینه های مربوط به راه اندازی و مدیریت یا نحوه ادامه کسب و کار خود صرفه جویی کنید و به نوعی از سرمایه مهم مالی و معنوی خود محافظت کنید. مشاوران آی تی و شبکه می توانند به دو صورت داخلی، درون سازمانی، سازمانی یا تجاری و بیرونی، خارج از سازمان شما استخدام شوند و به شما مشاوره دهند.

 

مشاوران شبکه هرگز از کلمه “مشکل” استفاده نمی کنند، بلکه در عوض در مورد فرصت هایی برای افزودن ارزش به کسب و کار صحبت می کنند. آنها پیشنهادات و راه حل هایی را برای موضوعات مختلف در زمینه تجارت و گسترش شبکه کامپیوتر ارائه می دهند و می توانند به شما کمک کنند تا روز به روز به جایگاه اقتصادی و تجاری کسب و کار خود ارزش بیشتری بدهید.

استخدام مشاوره شبکه

بنابراین، در جمع بندی، اگر به دنبال بهره مندی از چندین مزیت برای کسب و کار خود، به ویژه تضمین سطح بالای امنیت شبکه و دسترسی به فناوری های روز هستید، باید به فکر یافتن یک شرکت مشاوره فناوری اطلاعات باشید که بتوانید با آن همکاری کنید. ما در شرکت پیشگام رایانه آماده ارائه خدمات مشاوره شبکه و آی تی به شرکت ها و سازمان ها هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استخدام مشاور شبکه و it به صورت آنلاین و یا حضوری می توانید با پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.