استخدام ادمین شبکه

استخدام ادمین شبکه

استخدام ادمین شبکه کامپیوتر یا همان Network Administrator به صورت تلفنی، آنلاین و حضوری در واحد فناوری اطلاعات IT برای پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری به صورت پاره وقت و به صورت تمام وقت در تهران و کرج در شرکت پیشگام رایانه میسر است. در صورت استخدام ادمین شبکه در پیشگام رایانه به یک تیم فنی و متخصص شبکه به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته با قیمت ارزان در تمامی مناطق شهرهای تهران و کرج دسترسی خواهید داشت. در صورت نیاز به دریافت خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه و استخدام ادمین شبکه کامپیوتر در تهران و کرج می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

ادمین شبکه

مدیران شبکه با استخدام ادمین شبکه متخصص، مطمئن می شوند که شبکه های کامپیوتری یک سازمان ایمن هستند و به خوبی کار می کنند. ادمین شبکه یک متخصص فناوری اطلاعات است که تضمین می‌کند که شبکه‌های رایانه‌ای سازمان (گروه‌هایی از رایانه‌هایی که اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند) برای رفع نیازهای سازمان کار می‌کنند. ادمین شبکه های کامپیوتری می توانند شبکه های کامپیوتر را نگهداری و عیب یابی کنند و از اصول امنیتی برای ایمن نگه داشتن شبکه ها استفاده کنند.

ادمین شبکه

استخدام ادمین شبکه

استخدام ادمین شبکه یکی از نیازهای اساسی صاحبان شبکه های کامپیوتری است. شبکه های کامپیوتر بدون مدیریت و به روزرسانی های مستمر دچار مشکلات عدیده ای می شوند. ادمین شبکه نقش اساسی در هر بخش فناوری اطلاعات ایفا می کنند زیرا مسئول به روز نگه داشتن شبکه و اطمینان از عملکرد آن به عنوان مورد نظر است. ادمین شبکه پس از استخدام شبکه‌های مختلف را طراحی، مدیریت و نگهداری می‌کند.

استخدام ادمین شبکه کامپیوتر

ادمین شبکه نقش اساسی در سازمان ها دارد زیرا آنها شبکه ها یا سیستم های کامپیوتری را مدیریت می کنند. بسیاری از سازمان ها برای مدیریت و نگهداری از شبکه خود نیاز به استخدام ادمین شبکه کامپیوتر دارند. حرفه ای ها در این نقش به چندین مهارت سخت و نرم نیاز دارند تا بتوانند مسئولیت های خود را انجام دهند و به طور موثر عمل کنند. اگر به این شغل علاقه دارید، یادگیری در مورد مهارت های ضروری می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که برای دنبال کردن این مسیر شغلی چه چیزی را باید توسعه دهید.


مدیران شبکه با سخت‌افزار، نرم‌افزار، زیرساخت‌های رایانه‌ای و کل سیستم‌های اطلاعاتی کار می‌کنند و اطمینان می‌دهند که همه چیز به‌صورت نرم، بدون مشکل و مطابق طراحی اجرا می‌شود. وظایف معمولی شامل راه اندازی و ارتقاء شبکه های جدید، شناسایی مشکلات در صورت بروز و ارائه راه حل های عملی است.


استخدام ادمین شبکه کامپیوتر

مسئولیت های ادمین شبکه

برخی از سازمان‌ها ممکن است پس از استخدام ادمین شبکه از مدیر سیستم و ادمین شبکه به جای یکدیگر استفاده کنند، و مسئولیت‌های زیادی همپوشانی دارند. اما از نظر فنی وظایف ادمین شبکه یک تفاوت وجود دارد. مدیریت سیستم بر روی سرورها و سیستم های کامپیوتری متمرکز است، در حالی که ادمین شبکه به طور خاص با وظایف و تجهیزات مرتبط با شبکه مانند راه اندازی مسیریابی، آدرس های IP و حفظ شبکه های محلی (LAN) کار می کند.


اگر در یک سازمان کوچکتر هستید، این مسئولیت ها ممکن است به یک نقش تقسیم شوند، در حالی که سازمان های بزرگتر تمایل دارند آنها را متمایز کنند. از آنجایی که سیستم‌ها و شبکه‌ها اغلب در هم تنیده هستند، دیدن شرح وظایفی که به دانش هر دو نیاز دارد، نادر نیست.

شرح وظایف ادمین شبکه

ادمین شبکه چه کاری انجام می دهد؟

برخی از وظایفی که ممکن است در شرح شغل ادمین شبکه بیابید عبارتند از:

نگهداری از سخت افزار و نرم افزار شبکه مانند روترها، فایروال ها و سوئیچ ها
نصب و پیکربندی و مدیریت شبکه های کامپیوتری
محافظت فنی از شبکه ها در برابر کاربران غیرمجاز
راه اندازی و نگهداری شبکه های خصوصی مجازی (VPN)
حل مشکلات اتصال شبکه برای کارمندان
نگهداری و عیب یابی شبکه های ذخیره سازی

ادمین های شبکه اغلب شرح وظایفی مشابه مدیران سیستم دارند. اگر می خواهید بدانید که چگونه آنها می توانند کمی متفاوت باشند، درباره مدیران سیستم بیشتر بیاموزید.

چگونه ادمین شبکه شویم؟

به عنوان یک متخصص شبکه، باید دانشی در مورد مهارت های اساسی شبکه داشته باشید. گواهی شبکه می تواند به شما کمک کند مهارت های لازم را کسب کنید و توانایی های خود را به کارفرمایان نشان دهید. همچنین می‌توانید در نقش‌های کارآموزی شروع کنید و به سمت ادمینی شبکه برسید.

مهارت های ادمین شبکه

مهارت های ادمین شبکه به این متخصصان کمک می کند تا شبکه های کامپیوتری را برای سازمان ها یا مشتریان مدیریت کنند. آنها با سیستم های کامپیوتری و افرادی که از آنها استفاده می کنند کار می کنند، بنابراین ادمین های شبکه به مهارت های سخت و نرم نیاز دارند. مهارت‌های سخت نشان‌دهنده توانایی‌های فنی آنها در ارتباط با رایانه‌ها و شبکه‌ها است که اغلب از طریق آموزش رسمی و تجربه در حین کار آموخته می‌شود. مهارت های نرم نشان دهنده ویژگی های مربوط به نحوه کار و تعامل ادمین های شبکه با دیگران است. آنها ممکن است فرصت های آموزشی برای ایجاد مهارت های نرم پیدا کنند اما اغلب آنها را از طریق تجربه و تمرین مداوم توسعه می دهند.


در ادامه برخی از مهارت های رایج در موقعیت های ادمین شبکه وجود دارد:

دانش انواع مختلف شبکه ها

شبکه های محلی (LAN)، شبکه های گسترده (WAN)، شبکه های خصوصی مجازی (VPN) و گاهی اوقات شبکه های منطقه ذخیره سازی (SAN) هر کدام انواع مختلفی از شبکه ها هستند. اگرچه برخی از مشاغل ممکن است نیاز به تجربه بیشتر در یکدیگر داشته باشند، داشتن دانش اساسی در مورد شبکه های مختلف و نحوه پیکربندی آنها در کار شما به عنوان مدیر شبکه نقش اساسی دارد.

درک اجزای امنیت شبکه

این موارد ممکن است شامل فایروال ها، VPN ها و کنترل دسترسی باشد. دانستن حملات رایج و پاسخ مناسب به آنها به عنوان یک ادمین شبکه مهم خواهد بود.

آشنایی با سرورها

ارتقاء و پیکربندی سرورها یک توانایی رایج است که مدیران شبکه به دنبال آن هستند. سرورهای ویندوز و لینوکس در ایالات متحده رایج هستند.

ارتباط و کار تیمی

به عنوان یک ادمین شبکه، احتمالاً در یک تیم یا با سایر اعضای سازمان خود کار خواهید کرد تا اطمینان حاصل کنید که رایانه ها و سیستم ها راه اندازی و کار می کنند. توانایی برقراری ارتباط با مشکلات و راه حل ها با افراد دیگر یک مهارت ارزشمند است.

مهارت های ارتباطی ادمین های شبکه

برخی از مهارت های ارتباطی معمولی که توسط ادمین های شبکه مورد استفاده قرار می گیرد شامل ارتباط نوشتاری و کلامی و گوش دادن فعال است. این مهارت ها آنها را قادر می سازد تا به طور موثر با مشتریان، همکاران و سایر متخصصان فناوری اطلاعات همکاری کنند. در نتیجه، آنها باید یاد بگیرند که چگونه با افرادی با سطوح مختلف تخصص در فناوری ارتباط برقرار کنند. در حالی که همکاران فناوری اطلاعات آنها ممکن است اصطلاحات پیچیده یا فنی را درک کنند، ادمین های شبکه ممکن است نیاز داشته باشند این اطلاعات را به قالب‌های قابل فهم برای مشتریان یا همکارانی که تخصص فنی کمتری دارند، ترجمه کنند. آنها همچنین از مهارت های گوش دادن فعال برای درک مشکلات و نیازهای شبکه مشتریان استفاده می کنند و به آنها امکان می دهد مناسب ترین راه حل ها را شناسایی کنند.

مهارت های فنی ادمین شبکه

بسیاری از وظایف شغلی ادمین های شبکه شامل کار با فناوری است. از این رو در زمان استخدام ادمین شبکه باید به دانش فنی آن توجه ویژه ای شود. ادمین های شبکه کامپیوتر به دانش فنی قابل توجهی برای انجام مسئولیت های خود نیاز دارند، مانند مهارت های مربوط به سیستم های کامپیوتری، مسیریابی، تنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری و امنیت اطلاعات. این مهارت‌ها همچنین ادمین های شبکه را قادر می‌سازد تا پشتیبانی عیب‌یابی را به مشتریان و همکاران ارائه دهند و مسائل فنی را حل کنند. ادمین های شبکه اغلب این مهارت ها را در طول آموزش آکادمیک یا آموزش رسمی خود به همراه تجربه حین کار یاد می گیرند. مهارت های فنی مورد نیاز آنها نیز ممکن است به سازمان و ابزاری که استفاده می کنند بستگی داشته باشد.

تحصیلات ادمین شبکه

سطح تحصیلات مورد نیاز برای ورود به قسمت ادمین شبکه بسته به کارفرما متفاوت است. با این حال، اکثر آنها حداقل به مدرک کاردانی در یک رشته مرتبط با کامپیوتر، همراه با گواهینامه های مربوطه نیاز دارند. با این حال، بسیاری از کارفرمایان از ادمین های شبکه می‌خواهند که دارای مدرک لیسانس در زمینه فناوری اطلاعات، مهندسی شبکه و امنیت یا یک حوزه تحصیلی مرتبط باشند. در این زمینه های تحصیلی، زبان های اسکریپت نویسی و برنامه نویسی، لینوکس، پایه های ابری، مدیریت داده ها، توسعه وب و غیره را یاد خواهید گرفت.

گواهینامه های ادمین شبکه

گواهینامه های زیر می تواند برای کسانی که در مراحل ابتدایی حرفه شبکه خود هستند مفید باشد:

CCNA

Cisco Certified Network Associate (CCNA) مهارت های شما را در راه حل های شبکه سیسکو، آدرس دهی IP اولیه و سایر اصول شبکه تایید می کند. اگرچه شرکت کنندگان در آزمون معمولاً تجربه کار با محصولات شبکه سیسکو را دارند، اگر از صفر شروع کنید، یک برنامه آموزشی می تواند شما را برای امتحان آماده کند.

CompTIA Network+

گواهی CompTIA Network+ طیف گسترده ای از اصول اولیه شبکه مانند امنیت، عیب یابی و زیرساخت را پوشش می دهد. این یک گزینه محکم برای کسانی است که به دنبال موقعیت‌های شبکه‌ای سطح پایه هستند و به طور کلی از CCNA اساسی‌تر در نظر گرفته می‌شود. اگر با مفاهیم شبکه کاملاً تازه کار هستید، Network+ می تواند گزینه خوبی باشد.

اگر واقعاً به دنبال سرمایه گذاری در آینده خود هستید، مدرک ممکن است پتانسیل درآمد شما را افزایش دهد و رشد حرفه ای شما را افزایش دهد. مدرک کاردانی یا لیسانس در علوم کامپیوتر می تواند راهی عالی برای تبدیل شدن به یک ادمین شبکه یا سایر متخصصان فناوری اطلاعات باشد.

گواهینامه گوگل

گواهینامه حرفه ای پشتیبانی فناوری اطلاعات Google، یادگیرندگان را با اصول کار فناوری اطلاعات (IT) آشنا می کند، از جمله چندین مفهوم کلیدی برای مدیریت شبکه مانند عیب یابی و ارتباطات TCP/IP. فراگیرانی که این برنامه را تکمیل می کنند گواهینامه حرفه ای شناخته شده در صنعت دریافت می کنند و می توانند در آزمون CompTIA A+ شرکت کنند.

شروع به کار ادمین شبکه

ادمین شبکه برای هر سازمانی که از رایانه استفاده می کند بسیار مهم هستند. به‌عنوان ادمین شبکه، در حصول اطمینان از دسترسی کارکنان به شبکه‌های مورد نیاز و در عین حال دور نگه‌داشتن افراد غیرمجاز از اطلاعات شبکه، نقش کلیدی خواهید داشت. می توانید با گواهینامه حرفه ای پشتیبانی فناوری اطلاعات Google شروع به یادگیری اصول اولیه کار IT کنید.

مدیریت شبکه کامپیوتر

اگر یک شغل IT سطح ابتدایی دارید اما امیدوارید به مدیریت شبکه بروید، سعی کنید مهارت های شبکه خود را تقویت کنید. شما می توانید این کار را از طریق تجربه عملی یا با دریافت گواهینامه شبکه مانند CCNA انجام دهید. همچنین می‌توانید با کارفرمای خود تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها به شما اجازه می‌دهند کارهای مرتبط با شبکه بیشتری را انجام دهید یا متخصصان شبکه را در سازمان خود تحت الشعاع قرار دهید.

استخدام ادمین شبکه در تهران و کرج

در صورتی که به یک شرکت پشتیبانی و خدمات شبکه برای ادمین شبکه نیاز داشتید، می توانید روی تیم فنی پیشگام رایانه حساب باز کنید. استخدام ادمین شبکه در پیشگام رایانه از نظر مالی به مفع شما است و هزینه های شما را تا حد بسیاری کاهش می دهد. از طرفی خدمات مستمر و با کیفیت بالاتری را نیز دریافت می کنید که می تواند به امنیت هر چه بیشتر شما کمک کند. پیشگام رایانه تمام مناطق تهران و کرج را پوشش می دهد و شما در تمامی مناطق این دو شهر از ایران استخدام ادمین شبکه را به صورت نیمه وقت و تمام وقت انجام دهید. برای دریافت مشاوره و خدمات در رابطه به استخدام ادمین شبکه کامپیوتر می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.