IMP در شبکه چیست

IMP در شبکه چیست

IMP در شبکه چیست؟ IMP در ابتدا در شبکه آرپانت پیاده سازی شد. در زبان فارسی به IMP پردازنده پیام رابط می گویند که معادل اولین بسته روترهای امروزی بود. در ادامه این مطلب بیشتر در IMP و شبکه آرپانت صحبت خواهیم کرد و خواهیم گفت که IMP در شبکه چیست و چه کاربردی داشته است.

IMP در شبکه چیست

در آرپانت ،در سال 1969، شروع ارتباط هاست به هاست با پروتکل 1822 بود که نحوه انتقال پیام به یک IMP را تعریف می کرد. برنامه کنترل شبکه برای ARPANET برای اولین بار در سال 1970 اجرا شد. رابط NCP با پیاده سازی پروتکل های ارتباطی سطح بالاتر به نرم افزار کاربردی اجازه می دهد تا در سراسر ARPANET متصل شود. این یک نمونه اولیه از مفهوم لایه بندی پروتکل بود. پس از آن لایه بندی پروتکل توسعه داده شد و IP / TCP جای آن را گرفت.

ساختار TCP به عنوان پشته پروتکل مدولار دوباره طراحی شد. در اصل به آن IP / TCP گفته می شد و در سال 1982 در SATNET و در ژانویه 1983 بر روی ARPANET نصب شد.

آرپانت اولین شبکه اینترنت بود که راه اندازی شد. کاربرد اولیه آن در فعالیت های نظامی بود و پس از آن به دانشگاه ها راه یافت. با پیشرفت تکنولوژی و بازسازی فرآیند شبکه آرپانت، شبکه های کامپیوتری امروزی که می شناسیم پیاده سازی شد. اگر می خواهید بدانید که شبکه چیست و چه کاربردهایی دارد، می توانید مطلب مربوط به آن را در سایت پیشگام رایانه مطالعه بفرمایید.

IMP در شبکه چیست؟

IMP به چه معناست؟

پردازنده پیام رابط (IMP) اولین بسته روتر بود. IMP بخشی از ARPANET ، پیشگام اینترنت امروزی بود. IMP ها وضعیت شبکه را رصد کرده و آمار جمع آوری می کردند. IMP همچنین از زمان راه اندازی ARPANET تا زمان بهره برداری از آن در سال 1989 قلب آن محسوب می شد. IMP ها همچنین نمایانگر اولین نسل دروازه هایی هستند که اکنون به عنوان روتر شناخته می شوند.

پردازنده پیام interfact رابطی را برای ARPANET ارائه داد که مستقل بود و توسط هر سیستمی قابل استفاده بود. این پردازنده زمینه را برای اینترنت مدرن و معماری شبکه فراهم کرد.

قراردادی برای توسعه IMP در سال 1968 به شرکت مشاور Bolt Baranek و Newman اعطا شد. آنچه که آنها توسعه دادند اساساً شامل مدارهای تلفن اجاره ای بین مسافت بین جفت IMP بود. کامپیوترهای میزبان به IMP در سایت میزبان و کاربران شبکه به میزبان محلی خود متصل بودند. مجموعه ای از پروتکل های قراردادهای ارتباطی بین میزبانان متصل به IMP های مختلف را مشخص می کنند.

آرپانت چیست؟

آرپانت (به انگلیسی: ARPANET) مخفف سازمان پروژه ‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ شبکه (به انگلیسی: Advanced Research Projects Agency Network) اولین شبکه سوئیچیگ بسته های اطلاعات در دنیا بود و پس از مدتی تبدیل به اینترنت جهانی شد. بودجه مالی این شبکه در ابتدا توسط سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی (آرپا، بعداً دارپا) در وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا تأمین شد که از این پروژه در دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ های تحقیقاتی در ایالات متحده آمریکا استفاده شود. سوئیچیگ بسته ‌های اطلاعات در آرپانت بر اساس طرحی از دانشمند بریتانیایی دونالد دیویس و لارنس رابرت از آزمایشگاه لینکلن بود. نهادی است در آمریکا که کل بودجه تحقیقاتی دفاعی را از آن جا هزینه می‌کند و کل پروژه‌های تحقیقاتی را از آن جا انجام می‌دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.