• Home
  • آموزش
  • نصب پچ پنل و سوئیچ شبکه کامپیوتر
نصب پچ پنل

نصب پچ پنل و سوئیچ شبکه کامپیوتر

خدمات نصب پچ پنل و کابل کشی شبکه های کامپیوتری در پیشگام رایانه به صورت تخصصی انجام می شود. پچ پنل و سوئیچ اترنت معمولا برای اتصال همه دستگاه ها در مراکز داده استفاده می شوند. معمولاً برای انجام عملکردهای مربوطه بر روی رک سرور نصب می شوند. در عمل، یک سیستم مدیریت کابل ایده آل می تواند با وضعیت آرایش مناسب در شبکه کمک کند. در نتیجه، یک سیستم کابل کشی ساختار یافته به خوبی طراحی شده است. در صورت نیاز به دریافت خدمات نصب پچ پنل و کابل کشی شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

نصب پچ پنل

نصب پچ پنل و کابل کشی کامپیوتر توسط شرکت پیشگام رایانه به صورت تخصصی انجام می شود. پچ پنل ها به عنوان مرکز عصبی برای شبکه کابل کشی عمل می کنند. اینها واحدهای سخت افزاری هستند که برای داشتن مکان های پورت برای یک سیستم ارتباطی نصب شده اند. این به عنوان یک تابلوی برق استاتیک برای یک شبکه عمل می کند. پچ پنل ها به شما امکان می دهند عناصر کابل را خاتمه داده و سیگنال را (از طریق یک سیم پچ) به مقصد نهایی خود وصل کنید.

خاتمه یک کابل یک فعالیت بسیار مهم در هنگام گذاشتن کابل های ساخت یافته برای شبکه است. پایان دادن به فرآیندی است که شامل قطع کردن کابل شبکه Cat5، Cat5e یا Cat6 با کمک کانکتورهای RJ 45 است.

نصب پچ پنل به یک برنامه کابل کشی دقیق و مدیریت شده نیاز دارد. ما پچ پنل ها را با پیکربندی ها و اندازه های مختلف از جمله نصب پچ پنل سفارشی برای رفع نیازهای اختصاصی نصب می کنیم. ما انواع گزینه های راه اندازی پچ پنل شبکه را ارائه می دهیم. ما تیم های فنی واجد شرایطی داریم که به شما در نصب پچ پنل شما کمک می کنند.

پچ پنل در مقابل سوئیچ

از نظر ظاهری، پچ پنل و سوئیچ شبیه به هم به نظر می رسند، زیرا به صورت ردیفی از سوکت ها در یک قفسه ظاهر می شوند. در واقع، پچ پنل یک دستگاه غیرفعال است که دارای یک ردیف پورت است که برای مدیریت کابل برای بسته‌بندی چندین پورت شبکه به یکدیگر برای اتصال کابل‌های ورودی و خروجی استفاده می‌شود. توانایی برچسب زدن کابل های مجزا در یک پچ پنل، روشی تمیز و سازمان یافته برای شناسایی جریان سیگنال و عیب یابی مشکلات فنی ایجاد می کند. همچنین پچ پنل از آسیب دیدن پورت سوئیچ به دلیل دوشاخه ها و کشش های متعدد کابل ها جلوگیری می کند.

از سوی دیگر، یک سوئیچ شبکه دارای تعدادی پورت اترنت است، اما یک دستگاه فعال است که با استفاده از سوئیچینگ بسته، دستگاه ها را در یک شبکه کامپیوتری به یکدیگر متصل می کند تا داده ها را دریافت، پردازش و به دستگاه مقصد ارسال کند. در مورد کابل کشی ساخت یافته، پورت های سوئیچ را می توان به پورت های روی پچ پنل متصل کرد و به دستگاه های اترنت اجازه می دهد تا با هم شبکه شوند.

نصب پچ پنل شبکه

اهداف پچ پنل و سوئیچ در شبکه

پچ پنل و سوئیچ شبکه اهداف بسیار متفاوتی دارند. پچ پنل یک دستگاه غیرفعال است که به عنوان لوازم جانبی سوئیچ شبکه عمل می کند. اساسا ابزاری است که امکان سازماندهی کابل ها را قبل از رسیدن به سوئیچ شبکه فراهم می کند.


شبکه های بزرگ ممکن است نیاز به صدها کابل داشته باشند تا به یک سوئیچ متصل شوند. به این دلیل است که علاوه بر رایانه‌ها، سنسورها، دوربین‌های امنیتی و سایر دستگاه‌ها اغلب به یک شبکه متصل هستند. پچ پنل به مهندسان اجازه می دهد تا همه این کابل ها را برچسب گذاری و سازماندهی کنند. پس از این، سوئیچ شبکه (یا اترنت) اطلاعاتی را که دستگاه ها در شبکه ارسال می کنند، دریافت، پردازش و ارسال می کند.

مراحل نصب پچ پنل و سوئیچ

هنگام نصب پچ پنل و سوئیچ، به ابزارهای زیر نیاز داریم: سیم پیچ، تستر کابل، پیچ گوشتی فیلیپس، پیچ گوشتی مستقیم و ابزار پانچ ماژول. در اینجا مراحل اصلی برای مرجع شما آمده است.

آماده سازی

قبل از نصب سوئیچ و پچ پنل، ارتفاع و چیدمان رک باید در نظر گرفته شود تا کاربران بتوانند تعیین کنند که چند واحد رک برای پچ پنل و سوئیچ موجود است. سپس مطمئن شوید که پچ‌کوردها با کابل‌های نصب‌شده مطابقت دارند، زیرا سیم‌های فیبر نوری از انواع مختلف نباید با هم مخلوط شوند.

سپس بررسی کنید که آیا پچ پنل، لوازم جانبی (شامل قفسه جامپر، حلقه کابل، سوئیچ و غیره) کامل هستند یا خیر و محل قرار دادن آنها را مشخص کنید. بهتر است از یک نقاشی برای برنامه ریزی از قبل استفاده کنید. به طور کلی، سه موقعیت برای نصب پچ پنل در ستون پایه قفسه وجود دارد که بستگی به کابل کشی شما دارد.

هنگام استفاده از خروجی زمین، کابل ها معمولاً از پایین به داخل قفسه وارد می شوند. بنابراین پچ پنل باید در قسمت پایینی داخل قفسه نصب شود.

هنگام استفاده از خروجی پل، کابل ها از بالای قفسه عبور می کنند. پچ پنل باید در قسمت بالایی داخل قفسه نصب شود.

هنگامی که کابل ها از سمت آن وارد رک می شوند، پچ پنل باید در وسط رک نصب شود.

نصب و راه اندازی

کشوی پچ پنل را به سمت بالا نگه دارید و آن را به سمت جلو بکشید. از پیچ های ماشینی مناسب برای اتصال مجموعه پچ پانل به قفسه استفاده کنید.

کابل های پچ را به طول دلخواه درست کنید و هر کابل را در یک پورت مناسب ببرید، سپس از یک بند برای محکم کردن کابل ها استفاده کنید.

مشخص کنید که کدام پورت سوئیچ به کدام پورت پچ پنل متصل است. (نحوه مسیریابی کابل های برق باید در نظر گرفته شود.)

وصله پانل را وصل کنید و به پایه ای روی قفسه در کمد سیم کشی سوئیچ کنید.

کابل های آماده شده را اجرا کنید تا به ترتیب پورت پچ پنل را به پورت سوئیچ متصل کنید.

مدیریت کابل های افقی و عمودی و اتصالات کابل Velcro را نصب کنید تا کابل ها را به هم بچسبانید تا در آینده دسترسی آسان تر داشته باشید.

برای شناسایی هر کابل را با یک برچسب در دو طرف آن برچسب بزنید.

اعتبار سنجی

مرحله آخر این است که یک بازرسی بصری انجام دهید تا مطمئن شوید همه چیز در مکانی امن است. این مرحله را نمی توان نادیده گرفت زیرا ایمنی حرف اول را می زند.

نصب پچ پنل و سوئیچ

اتصال کابل از پچ پنل به سوئیچ

مدیریت کابل از Patch Panel به Switch

مدیریت کابل افقی

مدیریت کابل افقی می تواند برای پشتیبانی از مسیری برای کابل های پچ بین پچ پنل و سوئیچ استفاده شود. پانل مدیریت کابل افقی دارای سبک های مختلفی برای چندین کاربرد است: با نوار توری، حلقه های D، مجرای انگشت، نوار برس و حلقه انتهایی طراحی شده است. آنها را می توان به طور تصادفی جمع کرد تا کابل کشی را به طور موثر ساده کند.

مدیریت کابل عمودی

مدیریت کابل عمودی همچنین نیازهای مسیریابی کابل را برطرف می کند. مدیر کابل عمودی 3 اینچی حلقه D و کابل کابل عمودی 3 اینچی پهن با انگشتان شعاع خمشی بیشتر بین پچ پنل و سوئیچ استفاده می شود. آنها به ارائه پشتیبانی شعاع خمشی مناسب برای کابل ها کمک می کنند. با اتصالات کابلی، سیستم کابل کشی منظم و منظمی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

بست کابل و برچسب کابل

اتصالات کابل و برچسب زدن کابل نیز می تواند به کارآمدی نصب کمک کند. هنگامی که یک سیستم شبکه ساخته می شود، مقادیر زیادی کابل در قفسه تعبیه شده و در جایی که باید با دستگاه ها بروند هدایت می شوند. اتصالات کابل Velcro رایج ترین ابزار برای نگه داشتن کابل ها در کنار هم هستند. در همین حال، برچسب‌های کابل می‌توانند امکاناتی با مزایای بسیاری ارائه دهند که به افزایش کارایی، حذف ضایعات، بهبود ایمنی و به طور کلی همه چیز را روان‌تر می‌کند.

 

پچ پنل چیست؟

پچ پنل در یک شبکه محلی (LAN) یک مجموعه سخت افزاری نصب شده است که حاوی پورت هایی است که برای اتصال و مدیریت کابل های LAN ورودی و خروجی استفاده می شود. یک پچ پنل راهی را برای سازماندهی تعداد زیادی کابل فراهم می کند و امکان اتصال انعطاف پذیر به سخت افزار شبکه واقع در مرکز داده یا کمد دسترسی یا سیم کشی را فراهم می کند.

رایج ترین نوع پچ پنل در LAN سازمان استفاده می شود. پانل ها را می توان در قفسه های استاندارد صنعتی 19 یا 23 اینچی نصب کرد. مجموعه سخت افزاری پچ پنل شامل پورت های خالی در یک طرف و یک نقطه پایان در طرف دیگر است. کابل هایی که در سراسر یک ساختمان یا محوطه دانشگاه اجرا می شوند را می توان خاتمه داد، برچسب گذاری کرد و سپس به سخت افزار شبکه یا سمعی و بصری (AV) وصله کرد. به پچ پنل ها با نام های Patch bay، Patch field یا jack field نیز گفته می شود. علاوه بر استفاده در شبکه های محلی سازمانی، پچ پنل ها معمولاً در زمینه های صوتی، رادیویی و تلویزیونی قدیمی نیز استفاده می شوند.

پچ پنل چگونه کار می کند؟

پورت های پچ پنل به گونه ای پیکربندی شده اند که کابل های مسی، فیبر نوری یا کواکسیال جفت تابیده را در مرکز داده یا کمد سیم کشی قرار دهند. در یک شبکه سازمانی، یک پچ پنل به عنوان یک سانترال استاتیک عمل می کند که از کابل ها برای اتصال کامپیوترهای شبکه در یک LAN و به خطوط خارج از جمله اینترنت یا سایر شبکه های گسترده استفاده می کند. برای اتصالات اترنت با جفت پیچ خورده، پچ پنل ها از اتصالات RJ-45 استفاده می کنند.

استفاده از پچ کورد

یک پچ پنل از یک پچ کورد، نوعی کابل جامپر، برای ایجاد هر اتصال متقابل بین پچ پنل پایان یافته و دستگاه شبکه، مانند سوئیچ اترنت، روتر یا فایروال استفاده می کند. پچ پنل با جابجایی کابل های پچ بین دستگاه های شبکه، تنظیم مجدد مدارها و دستگاه ها را آسان می کند. شرکت ها و سایر سازمان ها اغلب پچ پنل ها را در کمدهای سیم کشی قرار می دهند، که اتاق های کوچکی هستند که در آن شبکه و سایر اتصالات الکتریکی ایجاد می شود.

نصب پچ  پنل در رک شبکه

پچ پنل ها معمولاً در رک های شبکه نصب می شوند، چه در بالای سوئیچ های شبکه و چه در زیر. آنها معمولا از 1U تا 2U از فضای قفسه استفاده می کنند. 1U معادل 1.75 اینچ فضای عمودی روی قفسه است. پچ‌کوردها پورت‌های پچ پنل را به پورت‌های سوئیچ شبکه، تبادل شاخه خصوصی صوتی یا میکسرهای دیجیتال AV متصل می‌کنند، که اتصالات پورت دائمی را به سوئیچ ایجاد می‌کند که در حین جابجایی، اضافه‌ها و تغییرات (MAC) قطع نمی‌شود.

خدمات نصب پچ پنل

پچ پنل و سوئیچ امکان گسترش نقاط دسترسی قابل ردیابی را فراهم می کند که یک راه حل مدیریتی قوی و قابل اعتماد ارائه می دهد. بنابراین نصب صحیح پچ پنل و سوئیچ نقش تعیین کننده ای در مدیریت کل کابل دارد. از پچ پنل تا سوئیچ، خط جامعی از ابزارهای مدیریت کابل برای محافظت و پشتیبانی از کابل ها استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.