پشتیبانی شبکه اینترنت

پشتیبانی شبکه اینترنت

پشتیبانی شبکه اینترنت یکی از سرویس های مراقبت، رفع ایرادات و نگهداری از شبکه های اینترنتی و تنظیم و مدیریت منسجم است. ما بسته های پشتیبانی شبکه و اینترنت خود را متناسب با نیازها و بودجه شما تنظیم می کنیم. برنامه های خدمات ما عملاً قطعی های گران قیمت را حذف می کند. در صورت نیاز به دریافت خدمات پشتیبانی شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

پشتیبانی شبکه اینترنت

خدمات پشتیبانی شبکه اینترنت بر نگهداری یک شبکه تجاری موجود بر بستر اینترنتی تمرکز دارد. خدمات پشتیبانی اینترنت می تواند شامل نظارت از راه دور، تشخیص، عیب یابی، به روز رسانی برنامه ریزی شده تعاریف آنتی ویروس، ارتقاء سیستم عامل، اتصال شبکه و وصله های برنامه باشد. هدف از پشتیبانی شبکه های اینترنت این است که اطمینان حاصل شود که شبکه شما به طور مداوم در اوج عملکرد کار می کند.

پشیبانی از شبکه اینترنت

شبکه اینترنت

اینترنت یک شبکه جهانی است که میلیاردها رایانه را در سراسر جهان به یکدیگر و به شبکه جهانی وب متصل می کند. از مجموعه استاندارد پروتکل اینترنت (TCP/IP) برای اتصال میلیاردها کاربر رایانه در سراسر جهان استفاده می کند. با استفاده از کابل هایی مانند فیبرهای نوری و سایر فناوری های بی سیم و شبکه راه اندازی می شود. در حال حاضر اینترنت سریعترین وسیله ارسال یا تبادل اطلاعات و داده ها بین رایانه ها در سراسر جهان است. اعتقاد بر این است که اینترنت توسط “آژانس پروژه های پیشرفته دفاعی” (DARPA) ایالات متحده توسعه یافته است. شبکه اینترنت برای اولین بار در سال 1969 متصل شد.

چرا به اینترنت شبکه می گویند؟

اینترنت شبکه نامیده می شود زیرا با اتصال رایانه ها و سرورها در سراسر جهان با استفاده از روترها، سوئیچ ها و خطوط تلفن و سایر دستگاه ها و کانال های ارتباطی، یک شبکه ایجاد می کند. بنابراین، می‌توان آن را شبکه‌ای جهانی از کابل‌های فیزیکی مانند سیم‌های تلفن مسی، کابل‌های فیبر نوری، کابل‌های تلویزیون و غیره دانست. متخصصان پشتیبانی شبکه اینترنت از شبکه های خصوصی و شرکتی که به شبکه اینترنت بین المللی متصل هستند مراقبت می کنند.


اینترنت با شبکه جهانی وب متفاوت است زیرا وب جهانی شبکه ای از رایانه ها و سرورها است که از طریق اتصال آنها از طریق اینترنت ایجاد می شود. بنابراین، اینترنت ستون فقرات وب است زیرا زیرساخت فنی برای ایجاد WWW را فراهم می کند و به عنوان رسانه ای برای انتقال اطلاعات از یک رایانه به رایانه دیگر عمل می کند. از مرورگرهای وب برای نمایش اطلاعات روی کلاینت استفاده می کند که از سرورهای وب واکشی می کند.


اینترنت به طور کامل متعلق به یک شخص یا سازمان نیست. این مفهومی مبتنی بر زیرساخت فیزیکی است که شبکه‌ها را با شبکه‌های دیگر متصل می‌کند تا یک شبکه جهانی از میلیاردها رایانه ایجاد کند. تا 12 آگوست 2016، بیش از 300 کرور کاربر اینترنت در سراسر جهان وجود داشت.

تکنسین پشتیبانی شبکه اینترنت

مهندس پشتیبانی شبکه اینترنت متخصصان فناوری اطلاعات هستند که تضمین می‌کنند شبکه یک شرکت بدون مشکل و ایمن اجرا می‌شود. آنها ممکن است بخشی از یک تیم پشتیبانی داخلی یا یک تیم پشتیبانی شخص ثالث باشند. پشتیبانی از شبکه های اینترنت توسط تکنسین ماهر و دوره دیده انجام می شود. تکنسین شبکه باید دارای تخصص و مهارت کافی باشد و به صورت دوره ای خود را به روز نگه دارد. شرکت های شخص ثالث برای نگهداری از شبکه های اینترنتی، نیروهایی متخص را به کار می گیرند و به صورت مستمر آن ها را آموزی می دهند تا با جدیدترین متدهای روز دنیا آشنایی پیدا کنند.

طرز کار شبکه اینترنت

اینترنت با کمک مشتریان و سرورها کار می کند. دستگاهی مانند لپ‌تاپ که به اینترنت متصل است، کلاینت نامیده می‌شود، نه سرور، زیرا مستقیماً به اینترنت متصل نیست. با این حال، به طور غیرمستقیم از طریق یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) به اینترنت متصل می شود و با یک آدرس IP که رشته ای از اعداد است شناسایی می شود. درست همانطور که شما یک آدرس برای خانه خود دارید که به طور منحصر به فرد خانه شما را شناسایی می کند، یک آدرس IP به عنوان آدرس حمل و نقل دستگاه شما عمل می کند. آدرس IP توسط ISP شما ارائه می شود و می توانید ببینید که ISP شما چه آدرس IP را به سیستم شما داده است.


سرور یک کامپیوتر بزرگ است که وب سایت ها را ذخیره می کند. یک آدرس IP نیز دارد. به مکانی که تعداد زیادی سرور در آن ذخیره می شود مرکز داده می گویند. در پشتیبانی از شبکه های اینترنت بزرگ، نگهداری از سرور و مرکز داده بسیار حیاتی است. سرور درخواست های ارسال شده توسط مشتری از طریق یک مرورگر از طریق شبکه (اینترنت) را می پذیرد و بر این اساس پاسخ می دهد.


طرز کار شبکه اینترنت

نحوه دسترسی به شبکه اینترنت

برای دسترسی به اینترنت به یک نام دامنه نیاز داریم که نشان دهنده یک شماره آدرس IP باشد، یعنی به هر آدرس IP یک نام دامنه اختصاص داده شده است. به عنوان مثال، pishgamrayaneh.com برای نشان دادن آدرس های IP استفاده می شود. نام های دامنه ایجاد می شوند زیرا به خاطر سپردن یک رشته طولانی از اعداد برای شخص دشوار است. با این حال، اینترنت نام دامنه را نمی فهمد، آدرس IP را درک می کند، بنابراین وقتی نام دامنه را در نوار جستجوی مرورگر وارد می کنید، اینترنت باید آدرس های IP این نام دامنه را از یک دفترچه تلفن بزرگ دریافت کند که شناخته شده است. به عنوان DNS (سرور نام دامنه).


به عنوان مثال، اگر نام فردی را دارید، می توانید با جستجوی نام او، شماره تلفن او را در دفترچه تلفن پیدا کنید. اینترنت از سرور DNS به همین روش برای یافتن آدرس IP نام دامنه استفاده می کند. سرورهای DNS توسط ISP ها یا سازمان های مشابه مدیریت می شوند.

درخواست اطلاعات از شبکه اینترنت

هنگامی که رایانه خود را روشن می کنید و نام دامنه را در نوار جستجوی مرورگر تایپ می کنید، مرورگر شما درخواستی را برای دریافت آدرس IP مربوطه به سرور DNS ارسال می کند. پس از دریافت آدرس IP، مرورگر درخواست را به سرور مربوطه ارسال می کند.


هنگامی که سرور درخواست ارائه اطلاعات در مورد یک وب سایت خاص را دریافت می کند، داده ها شروع به جریان می کنند. داده ها از طریق کابل های فیبر نوری در قالب دیجیتال یا به صورت پالس های نوری منتقل می شوند. از آنجایی که سرورها در مکان های دور قرار می گیرند، ممکن است داده ها هزاران مایل را از طریق کابل فیبر نوری طی کنند تا به رایانه شما برسند.


فیبر نوری به یک روتر متصل است که سیگنال های نور را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند. این سیگنال های الکتریکی با استفاده از کابل اترنت به لپ تاپ شما منتقل می شود. بدین ترتیب اطلاعات مورد نظر را از طریق اینترنت دریافت می کنید که در واقع کابلی است که شما را به سرور متصل می کند.


علاوه بر این، اگر از اینترنت بی سیم با استفاده از وای فای یا داده تلفن همراه استفاده می کنید، سیگنال های کابل نوری ابتدا به یک برج تلفن همراه ارسال می شود و از آنجا به صورت امواج الکترومغناطیسی به تلفن همراه شما می رسد.

انتقال اطلاعات در اینترنت

انتقال اطلاعات در اینترنت بسیار سریع است. لحظه ای که اینتر را فشار می دهید، اطلاعات را از سروری که هزاران مایل دورتر از شما قرار دارد دریافت می کنید. دلیل این سرعت این است که داده ها به صورت باینری (0، 1) ارسال می شوند و این صفرها و یک ها به قطعات کوچکی به نام بسته ها تقسیم می شوند که می توان آنها را با سرعت بالا ارسال کرد. متخصص شبکه باید در زمان پشتیبانی از شبکه اینترنت به صورت مستمر بر سرعت شبکه نظارت داشته باشد و پایداری آن را تضمین کند.

مزایای استفاده از شبکه اینترنت

پیام‌رسانی فوری: می‌توانید با هر کسی که از اینترنت استفاده می‌کند، پیام ارسال کنید یا با آنها ارتباط برقرار کنید، مانند ایمیل، چت صوتی، کنفرانس ویدیویی و غیره.


مسیرها را دریافت کنید: با استفاده از فناوری GPS، می‌توانید تقریباً به هر مکان در یک شهر، کشور و غیره مسیرها را دریافت کنید. می‌توانید رستوران‌ها، مراکز خرید یا هر سرویس دیگری را در نزدیکی محل خود پیدا کنید.


خرید آنلاین: این امکان را به شما می دهد که به صورت آنلاین خرید کنید مانند لباس، کفش، رزرو بلیط فیلم، بلیط راه آهن، بلیط هواپیما و غیره.


پرداخت قبوض: شما می توانید قبوض خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید، مانند قبض برق، قبض گاز، هزینه دانشگاه و غیره.


بانکداری آنلاین: به شما امکان استفاده از بانکداری اینترنتی را می دهد که در آن می توانید موجودی خود را بررسی کنید، پول دریافت کنید یا انتقال دهید، صورتحساب دریافت کنید، درخواست دفترچه چک و غیره کنید.


فروش آنلاین: شما می توانید محصولات یا خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید. این به شما کمک می کند تا به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید و در نتیجه فروش و سود شما را افزایش می دهد.


کار از خانه: در صورتی که نیاز به کار از خانه دارید، می توانید این کار را با استفاده از سیستمی با دسترسی به اینترنت انجام دهید. امروزه بسیاری از شرکت ها به کارمندان خود اجازه می دهند از خانه کار کنند.


سرگرمی: می توانید به موسیقی آنلاین گوش دهید، فیلم یا فیلم تماشا کنید، بازی های آنلاین انجام دهید.


رایانش ابری: به شما امکان می‌دهد رایانه‌ها و دستگاه‌های مجهز به اینترنت خود را به خدمات ابری مانند ذخیره‌سازی ابری، رایانش ابری و غیره متصل کنید.

اتصال اینترنتی پرسرعت

اتصال به اینترنت سریع و پایدار برای خیلی ها یک رویا است، اما دستیابی به یک اتصال اینترنتی پرسرعت قابل اعتماد معمولاً در عصر حاضر قابل انجام است. بسیاری از مردم فراموش می کنند که چندین عامل می تواند بر قابلیت اطمینان و سرعت اتصال اینترنت ما تأثیر بگذارد. بهینه سازی قرارگیری روتر، استفاده از توسعه دهنده های سیگنال، سیستم های مش وای فای یا حتی از بین بردن آشفتگی اطراف روتر شما می تواند منجر به بهبود قدرت سیگنال و سرعت اینترنت شود.


تیم فنی پیشگام رایانه می تواند بهترین راه اندازی شبکه را ارائه دهد و بهترین راه حل ممکن را برای مشکلات اینترنت شما ارائه دهد. خدمات ما از عیب یابی ساده اینترنت تا بهبود سرعت کامل و سیگنال با استفاده از سخت افزارهای مختلف را شامل می شود. فقط آنچه را که نیاز دارید به ما بگویید، و ما آن را انجام خواهیم داد!

خدمات پشتیبانی شبکه اینترنت

با پشتیبانی شبکه اینترنت و نظارت شبانه روزی مطمئن سیستم های شما، دیگر هرگز در مورد خرابی رایانه و شبکه استرس نخواهید داشت. سیستم فنی پیشگام رایانه در صورت بروز مشکل فوراً معطلع شده و تیم متخصص ما به سرعت مشکل رخ داده را حل می کند. ما حتی گزینه ای برای خدمات بازیابی خودکار 24/7 ارائه می دهیم که توسط فناوری سخت افزاری و نرم افزاری بسیار پیچیده طراحی شده است.


ما بسته های خدمات پشتیبانی شبکه اینترنت خود را متناسب با نیازها و بودجه شما تنظیم می کنیم. برنامه های پشتیبانی از شبکه اینترنت ما عملاً قطعی های گران قیمت را حذف می کند. شما از هزینه‌های قابل پیش‌بینی سود خواهید برد، زیرا زمانی که شبکه شما قطع می‌شود یا سرور از کار می‌افتد، ما هزینه بیشتری از شما دریافت نمی‌کنیم. قرارداد نرخ ثابت ما همه مشکلات شبکه را پوشش می‌دهد! ما حتی آموزش و پشتیبانی مداوم را برای تیم شما در تمام محصولات شبکه و اینترنت خود ارائه می دهیم.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.