اینترنت تحت شبکه چیست

اینترنت تحت شبکه چیست

اینترنت تحت شبکه چیست؟ به اینترنتی که در یک شبکه خصوصی به اشتراک گذاشته می شود را اینترنت تحت شبکه می گویند. می توان به راحتی اینترنت را در سطح یک شبکه خانگی کوچک و یا حتی یک شبکه سازمانی بزرگ به اشتراک گذاشت. با اشتراک اینترنت در شبکه، همه کامپیوترها به اینترنت متصل می شوند و می توان مصرف هر سیستم و سرعت آن را تحت شبکه کنترل کرد.

اشتراک اینترنت یکی از خدمات شبکه است. اگر در شرکت و یا سازمان خود نیاز به اشتراک اینترنت و انواع خدمات شبکه داشتید می توانید روی خدمات پیشگام رایانه حساب کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 02157801000 تماس حاصل فرمایید.

توضیح اینترنت

ساده ترین راه برای توضیح اینترنت این است که آن را «شبکه شبکه ها» بنامیم. به اصطلاح، اتصال شبکه های کامپیوتری در سراسر جهان یک موجودیت است. اینترنت یک کامپیوتر بزرگ نیست، بلکه متشکل از کامپیوترهای شبکه ای متعددی است که به هم متصل هستند. اینترنت در حقیقت مجموعه بزرگی از کامپیوترها و سرورها است که در سراسر دنیا به هم متصل شده اند. اتصال اینترنت باعث می شود تا کامپیوترها بتوانند از راه دور با هم به تبادل اطلاعات و دیتا بپردازند.

آیا اینترنت بخشی از شبکه است؟

اینترنت مجموعه ای از دستگاه های متصل به هم است که در سراسر جهان پراکنده شده اند. شبکه ای از شبکه ها است که از شبکه های عمومی، خصوصی، عمومی، فروش، مالی، دانشگاهی، تجاری و دولتی تشکیل شده است. اینترنت نوعی شبکه است و به آن شبکه شبکه ها می گویند. اینترنت یک شبکه بسیار بزرگ است که شبکه های کوچک و کامپیوترها را در سراسر جهان به هم متصل می کند.

اینترنت بخشی از شبکه

شبکه چیست؟

شبکه دو یا چند کامپیوتر متصل است که می تواند منابعی مانند چاپگر، اتصال اینترنت، برنامه کاربردی و غیره را به اشتراک بگذارد. شبکه مجموعه ای از سیستم ها و دستگاه های کامپیوتری است که با استفاده از یک شبکه بی سیم یا از طریق دستگاه های ارتباطی و رسانه های انتقال به یکدیگر متصل شده اند. شبکه ارتباط بین رایانه ها و دستگاه ها را در محدوده محدودی فراهم می کند که در آن تنها یک نهاد کنترل یا مجاز به مدیریت کل سیستم است.

اینترنت چیست؟

اینترنت (شبکه متصل به هم) یک سیستم جهانی است که از مجموعه پروتکل TCP/IP برای پیوند انواع مختلف دستگاه های الکتریکی در سراسر جهان استفاده می کند. اینترنت مجموعه ای از دستگاه های متصل به هم است که در سراسر جهان پراکنده شده اند.

می توان آن را به عنوان یک شبکه جهانی بیش از یک میلیون شبکه کامپیوتری ناهمگن کوچکتر تعریف کرد. شبکه ای که از هزاران شبکه در سراسر جهان تشکیل شده است به عنوان اینترنت شناخته می شود. اینترنت مجموعه ای جهانی از رایانه های شبکه ای است که قادر به تبادل بسیار سریع اطلاعات با یکدیگر هستند. در اینترنت بیشتر رایانه ها مستقیماً به هم متصل نیستند، آنها به شبکه های کوچکتری متصل هستند که به نوبه خود از طریق دروازه هایی به ستون فقرات اینترنت متصل می شوند. دروازه دستگاهی است که شبکه های غیر مشابه را به هم متصل می کند. ستون فقرات اینترنت یک ساختار متصل کننده مرکزی است که یک یا چند شبکه را به هم متصل می کند.

چطور به شبکه اینترنت بدهیم؟

کار چندان سختی نیست و به راحتی می توان آن را انجام داد. فقط کافی است که به لبه شبکه اینترنت بدهید، سپس می توان آن را در تمام شبکه توزیع کرد. خوبی این کار آن است که می توان از یک خط اینترنت برای چندین سیستم استفاده کرد. مزیت دیگر آن این است که می توان با تنظیمات، دسترسی هر سیستم را محدود کرد. برای اتصال می توان از طریق وای فای و یا سیم کشی شبکه استفاده کرد.

چرا شبکه به اینترنت نیاز دارد؟

شبکه ها معمولا به صورت محلی به هم متصل شده اند و یک فضای بسته را تشکیل می دهند. این شبکه ها برای اتصال به خارج و یا شبکه جهانی به بستر اینترنت نیاز دارند. همچنین برای اتصال دو شبکه دور از هم نیز به بستر اینترنت نیاز است. برای شرکت ها و سازمان هایی که به امنیت شبکه اهمیت می دهند، باید از پروتکل های ویژه و روش های نرم افزاری و سخت افزاری برای حفظ امنیت بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.