نرم افزار مانیتورینگ شبکه lan

نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی lan

نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی lan. یک استراتژی مانیتورینگ شبکه داخلی می تواند به شما کمک کند شبکه های محلی (LAN) را با روشی کارآمد، نظارت کنید. با پیاده سازی یک ابزار نظارت LAN، از شبکه خود در برابر تاخیر، ازدحام و خرابی محافظت می کنید. یک نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی lan به گونه ای طراحی شده است که شما را در مورد محیط های بسیار پیچیده LAN یاری کند تا نظارت کاملی بر بستر شبکه داشته باشید. شما می توانید به کمک این نرم افزارها شبکه داخلی شرکت و یا سازمان خود را به سهولت بررسی و یا مدیریت کنید.

پیشگام رایانه ارائه دهنده خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه به شرکت ها و سازمان ها است. در صورت نیاز به دریافت خدمات شبکه در خصوص نصب و راه اندازی نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی lan می توانید با شماره تلفن 02157801000 تماس حاصل بفرمایید.

نرم افزار مانیتورینگ شبکه lan

نرم افزار مانیتور عملکرد LAN به شما امکان می دهد همه چیز را که به شبکه رایانه محلی شما متصل است مشاهده کنید. نظارت شامل روترها، چاپگرها، سرورها، رایانه ها و سایر دستگاه ها است. با استفاده از ابزارهای مانیتورینگ LAN، در صورت بروز مشکل به شما اطلاع داده می شود. به عنوان مثال، اگر چاپگر شما ناگهان آفلاین شود، هشدار دریافت خواهید کرد. ابزارهای مختلف این هشدارها را به روش های مختلف ارائه می دهند که برخی از آنها بیشتر از سایرین با نیازهای شما مطابقت دارد.

علاوه بر این، یک نرم افزار مانیتورینگ شبکه LAN خوب به شما در تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات کمک می کند که می تواند یکی از گران ترین هزینه های تجاری شما باشد. با درک عمیق تر محیط های پیچیده LAN، می دانید که سرمایه گذاری روی چه چیزی ارزش دارد و سرمایه گذاری چه چیزی بی ارزش است. زیرا با نیازها و فرایندهای تجاری خود بیشتر آشنا می شوید.

برنامه مانیتورینگ شبکه lan

نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی

نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی معمولا با قابلیت کنترل تعداد معینی از کامپیوترهای موجود در شبکه توسعه می یابد. اما باید توجه داشت که برخی از شرکت ها با رویکردهای ابری توانسته اند این اندازه را انعطاف پذیرتر کرده و با گسترش و رشد کسب و کار خود فرصت های بیشتری را برای کاربران فراهم کنند. البته لازم به ذکر است که به دلیل اهمیت نظارت بر شبکه داخلی، اکثر نرم افزارها نیاز به پرداخت دارند. زیرا دائماً به روز می شوند و بعد از مدتی بدون به روز رسانی کاربردی نخواهند داشت.

همچنین لازم به ذکر است که نرم افزار مانیتورینگ برای سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز ضروری است، زیرا نظارت بر عملکرد، نرم افزار، اجزا و برنامه های مهم برای موفقیت بلندمدت سازمان ها ضروری است. زمانی که از نرم افزارهای مانیتورینگ برای سیستم عامل های مختلف داخلی شبکه مانند ویندوز، لینوکس، مک و غیره استفاده می کنید، در واقع مدیریت و کنترل بهتری بر زیرساخت و شبکه سازمان خود خواهید داشت. این ابزارها به طور جامع شبکه، سرورها، رایانه ها و سایر دستگاه های متصل به شبکه را بررسی و تحلیل می کنند و تمام تلاش خود را برای افزایش امنیت و بهبود عملکرد سیستم های داخلی شبکه شما به کار می گیرند.

نرم افزار مانیتورینگ شبکه داخلی

مانیتورینگ شبکه داخلی

یک سیستم مانیتورینگ شبکه داخلی، کل شبکه شما را برای مشکلات نظارت می کند. این سیستم می‌تواند به شما کمک کند تا بدانید کاربران شبکه چقدر اینترنت را دانلود و استفاده می‌کنند، فضاهای اشغال شده توسط ایمیل‌های هرزنامه و کاربرانی که نامه‌های ناخواسته ارسال می‌کنند، و سرورهایی که با مشکل مواجه می‌شوند یا ایجاد خواهند کرد را شناسایی کند. ترافیک شبکه را مشخص و مشاهده کنید. همچنین موارد غیرعادی را در قالب گزارش مشاهده کنید و علاوه بر نرم افزار، سخت افزارهای موجود در شبکه را نیز مشاهده کنید. به طور کلی با داشتن یک سیستم مانیتورینگ قوی در سازمان خود می توانید از هر اتفاقی که در شبکه خود می افتد چه از نظر نرم افزاری و چه سخت افزاری آگاه باشید.

نظارت بر شبکه داخلی، زیرمجموعه ای از مدیریت شبکه، تلاشی سیستماتیک توسط یک شبکه کامپیوتری برای شناسایی اجزای کند یا خراب قبل از ایجاد مشکل است. به طور معمول، مدیران با استفاده از ابزارهای نظارت بر شبکه و برنامه های نرم افزاری، یک شبکه را نظارت و مدیریت می کنند.

مانیتورینگ شبکه داخلی

مزیت مانیتورینگ LAN

با استفاده از نرم افزار مانیتورینگ رایانه LAN، مزیت بزرگ دیگر افزایش سطح کنترل شما بر محیط عملیاتی کسب و کار شما است. شما در مورد جزئیات و معیارهایی که وجود دارد، بینش پیدا می کنید. این بینش می تواند استراتژی و رویکرد کلی شما را در مورد سیستم های فناوری اطلاعات شما آگاه کند. استفاده از نرم افزارهای مانیتورینگ شبکه آسان و خودکار است. با اکثر ابزارها، شما می توانید تصاویری گرافیکی از فعالیت ها و آمار محیط، اغلب در یک کنسول متحد دریافت کنید.

مزایای شبکه چیست

دلایل استفاده از برنامه مانیتورینگ شبکه lan

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است به نرم افزارهای کنترل شبکه محلی نیاز داشته باشید یا از آنها استفاده کنید. برای شروع ، اگر از ابزارهای LAN استفاده نمی کنید ، نحوه گذراندن زمان خود مطمئناً کارآمدتر خواهد بود. این فقط به این دلیل است که یک مانیتور قوی ، فعالیتهایی را که به طور دستی مجبور به انجام آنها هستید، خودکار و ساده می کند.

بدون نرم افزار نظارت بر شبکه محلی، در هر زمان ممکن است مشکلی در سرور شبکه، روتر یا سوئیچ ایجاد شود. اگر یک مانیتور رومیزی LAN دارید، می توانید از این خرابی ها جلوتر رفته و از بروز یا تشدید آنها جلوگیری کنید. نظارت LAN بخشی از یک رویکرد فعال است که هر کسب و کار موفقی آن را برای تداوم و بهبود مستمر در کلیه فرایندها و فعالیت ها ضروری می داند. از نظر شبکه شما، یک رویکرد فعال برای حفظ زمان به روز و حفظ منابع مهم آنلاین بسیار مهم است. برای اکثر سازمانها، این می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد.

مانیتورینگ شبکه lan

در مانیتور LAN باید به دنبال چه چیزی باشم؟

ابزارهای مانیتورینگ LAN بسیار متنوع هستند. مانند ابزارهای تشخیص بسته، یا می تواند کل سیستم های مدیریت شبکه را اداره کند. برای نظارت موثر بر شبکه، ابزاری که استفاده می کنید باید بتواند سطوح استفاده را ردیابی کند تا تأیید شود که دستگاه ها بیش از حد بارگیری نشده اند. همچنین باید عملکرد یا عدم کارکرد دستگاهها را ترجیحاً در زمان واقعی ردیابی کند، بنابراین می توانید قبل از این که بر عملکرد کلی شبکه شما تأثیر منفی بگذارد، مشکل را برطرف کنید.

ابزار نظارت LAN

از آنجا که شبکه شما احتمالاً شامل دستگاه هایی است که توسط طیف وسیعی از تولید کنندگان ساخته شده است، برای شما مهم است که بدون انعطاف پذیری پشتیبانی فروشنده از ابزار نظارت LAN استفاده نکنید. پس از همه، شما می خواهید سیستم نظارت شما با همه دستگاه های شبکه موجود سازگار باشد. در غیر این صورت، یا تجهیزات خاصی را منسوخ می کنید یا باید آن ها را با جایگزین های مناسب جایگزین کنید. این می تواند یک مسیر گران باشد. بسیار منطقی است که مطمئن شوید ابزار نظارت شما با سخت افزار شما سازگار است و نه برعکس.

همچنین لازم به یادآوری است که اصطلاح LAN معمولاً شبکه های بی سیم را در تعریف خود شامل نمی شود. با این حال، ارزش این را دارد که یک مانیتور LAN شبکه داخلی که شامل روتر بی سیم شما است در نظر بگیرید، زیرا ممکن است شما را از نیاز به ابزارهای نظارت اضافی نجات دهد و به عنوان یک راه حل همه کاره موثرتر عمل کند. نرم افزارهای مانیتور شبکه داخلی می توانند به نظارت پویای شما بر شبکه کمک شایانی بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.