• Home
  • آموزش
  • سرعت کابل شبکه چقدر است؟ بررسی سرعت انواع کابل شبکه
سرعت کابل شبکه

سرعت کابل شبکه چقدر است؟ بررسی سرعت انواع کابل شبکه

بررسی سرعت کابل شبکه. کابل های اترنت اتصال فیزیکی پیش فرض برای شبکه های خانگی یا تجاری امروزی هستند. مردم همیشه مایلند کابل اترنت پرسرعت بخرند تا از انتقال شبکه با سرعت بالا لذت ببرند. با این حال، آیا سرعت کابل اترنت متفاوت بر شبکه های شما تأثیر می گذارد؟ در اینجا، سرعت محبوب‌ترین دسته‌بندی کابل‌های اترنت (Cat5، Cat5e، Cat6، Cat6a، Cat7 و جدیدترین Cat8) را مورد بحث قرار می‌دهیم تا به شما در انتخاب عاقلانه کمک کنیم.
 
در صورت نیاز به دریافت خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

سرعت کابل شبکه

سرعت کابل اترنت در دسته های مختلف

در زیر مروری بر سرعت کابل اترنت Cat5، Cat5e، Cat6، Cat6a، Cat7 و Cat8 است.

سرعت کابل اترنت Cat5: 10/100 مگابیت بر ثانیه برای 100 متر

کابل اترنت Cat5 قدیمی ترین نوع این کابل ها است. این می تواند از سرعت 10 مگابیت بر ثانیه یا 100 مگابیت در ثانیه با پهنای باند تا 100 مگاهرتز پشتیبانی کند، که اولین بار با قابلیت اترنت سریع معرفی شد. با این حال، با پیشرفت تکنولوژی، این کابل قدیمی دیگر استاندارد شناخته شده ای نیست، بنابراین یافتن آن در فروشگاه های امروزی دشوار است.

سرعت کابل اترنت Cat5e: 1000 مگابیت بر ثانیه برای 100 متر

Cat5e یک نسخه پیشرفته از کابل Cat5 است. سرعت این کابل اترنت تا 1000 مگابیت بر ثانیه یا سرعت “گیگابیت” است. در تئوری، می تواند ده برابر سریعتر از Cat5 باشد. علاوه بر این، تداخل بین دو سیم داخل کابل را کاهش می دهد. کابل اترنت Cat5e پرکاربردترین دسته در بازار است.

سرعت کابل اترنت Cat6: 1000 مگابیت در ثانیه برای 100 متر و 10 گیگابیت در ثانیه برای 55 متر

Cat6 برای کنترل سرعت گیگابیت با پهنای باند تا 250 مگاهرتز تأیید شده است. و در شرایط ایده آل می تواند سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه را داشته باشد. کابل اترنت Cat6 دارای برخی پیشرفت ها مانند عایق بهتر و سیم های نازک تر است که نسبت سیگنال به نویز بالاتری را ارائه می دهد. بنابراین، برای محیط هایی با تداخل الکترومغناطیسی بالاتر کاملاً مناسب است. توجه داشته باشید که کابل اترنت Cat6 به دو صورت جفت تابیده محافظ محافظ (STP) و جفت تابیده بدون محافظ (UTP) ارائه می شود.

سرعت کابل اترنت Cat6a: 10 گیگابیت بر ثانیه برای 100 متر

کابل اترنت Cat6a سرعت انتقال داده 10 گیگابیت در ثانیه با پهنای باند تا 500 مگاهرتز را امکان پذیر می کند. انتقال آن می تواند به 100 متر برسد که از 37-55 متر کابل Cat6 طولانی تر است. Cat6a معمولاً به شکل STP موجود است. این کابل برای موقعیت های صنعتی ایده آل است، اما فاقد انعطاف پذیری است که اغلب برای استقرار مسکونی مورد نیاز است.

سرعت کابل اترنت Cat7: 10 گیگابیت بر ثانیه برای 100 متر

سرعت کابل اترنت Cat7 می تواند به 10 گیگابیت در ثانیه با پهنای باند تا 600 مگاهرتز برسد. این شامل یک جفت سیم پیچ خورده محافظ و محافظ است که به طور کامل تداخل بیگانه را حذف می کند. برای مراکز داده بیشتر از استفاده خانگی مناسب است.

سرعت کابل اترنت Cat8: 40 گیگابیت بر ثانیه برای 20 متر

Cat8 قادر به پشتیبانی از پهنای باند تا 2000 مگاهرتز است. سرعت این کابل اترنت می تواند تا 25/40 گیگابیت بر ثانیه باشد. این سریع ترین کابل اترنت است که برای محیط های اداری در نظر گرفته نشده است، اما برای اتصال تجهیزات در مراکز داده مانند اتصال سرور به سوییچ مناسب است.
برای ارجاع بهتر، در جدول زیر سرعت کابل اترنت و پهنای باند این کابل ها ذکر شده است.

بررسی سرعت کابل های شبکه

تفاوت های فنی و فیزیکی

تفاوت های فنی معمولی واضح است. با افزایش تعداد دسته ها، سرعت کابل اترنت و پهنای باند نیز افزایش می یابد. این تصادفی نیست، زیرا هر دسته آزمایش های دقیق تری را برای از بین بردن تداخل و اضافه کردن ایزوله بین سیم ها انجام می دهد. بنابراین Cat8 از بالاترین سرعت انتقال پشتیبانی می کند.
در مورد تفاوت‌های فیزیکی، کابل‌های اترنت از ساختار و جداسازی متفاوتی استفاده می‌کنند تا تداخل را از بین ببرند و سرعت‌های بالاتری را فراهم کنند. به عنوان مثال کابل های FS.COM را در نظر بگیرید. Cat6a، Cat7 و Cat8 آن از محافظ صفحه نمایش و محافظ فویل آلومینیومی برای کاهش تداخل استفاده می کنند، در حالی که Cat5e و Cat6 این کار را نمی کنند. بنابراین Cat6a، Cat7 و Cat8 عملکرد بهتری دارند.

سرعت کابل شبکه خانگی

در واقع، برای اتصالات خانگی، کابل Cat5e یا Cat6 با سرعت کابل اترنت 1Gbps به اندازه کافی سریع است. مردم باید توجه داشته باشند که ارتقاء کابل ها تفاوتی در سرعت بارگذاری وب سایت ها ایجاد نمی کند، زیرا سرعت اینترنت به عوامل زیادی بستگی دارد، اما نه فقط به سرعت کابل اترنت. اما برای مکان‌هایی مانند مراکز داده، البته، هر چه سریع‌تر بهتر باشد. زیرا این مکان ها دارای الزامات بالایی برای سرعت انتقال هستند.

سرعت اتصال اترنت

با وجود فناوری‌های Wi-Fi سریع‌تر و توانمندتر، هنوز هیچ جایگزینی برای پایداری، برد و در بسیاری موارد عملکرد اتصال اترنت وجود ندارد. اگر روتر و کارت شبکه سازگار دارید، می‌توانید بهترین کابل‌های اترنت 10 ثانیه یا حتی صدها فوتی را اجرا کنید و عملکردی مشابه داشته باشید که انگار درست در کنار روتر نشسته‌اید.

مانند وای فای، چند نسل از اترنت وجود دارد که ارزش بررسی دارد، و اگرچه می‌توانید بهترین عملکرد را با بهترین گزینه‌ها داشته باشید، اما برای لذت بردن از یک کابل سریع و پایدار، لازم نیست که بهترین کابل‌های اترنت را داشته باشید. ارتباط. چه به دنبال ایجاد یک شبکه فردا باشید، فقط به یک کابل اترنت کوتاه نیاز دارید تا سریعاً روی میز خود آنلاین شوید، یا می خواهید کابل های اترنت خود را ارزان بسازید، در اینجا برخی از بهترین کابل های اترنت وجود دارد که می توانید امروز بخرید. .

از چه کابلی استفاده کنیم؟

حداقل مطلق کابل اترنت که امروزه باید در نظر گرفته شود Cat5e است. این کابل‌ها سرعت اترنت گیگابیتی تا ۱۰۰ متر را ارائه می‌کنند و نسبت به کابل‌های Cat5 قدیمی‌تر، محافظت بسیار بهتری در برابر نویز و تداخل دارند. تقریباً هر روتر، کارت شبکه یا دستگاهی در 15 سال گذشته می‌تواند بهترین استفاده را از کابل Cat5e داشته باشد، و زمانی که نمی‌تواند، این کابل StarTech با Cat5 نیز سازگار است.

در رنگ های مختلف و با قیمت پایین موجود است. اگر طول متفاوتی می‌خواهید، می‌توانید از 1 فوت تا 100 فوت انتخاب کنید، بنابراین مطمئناً یک کابل Cat5e برای شما مناسب است.

کابل شبکه سریع تر

اگر می‌خواهید تجربه شبکه‌ای سریع‌تر تا 10 گیگابیت در ثانیه داشته باشید، کابل Cat6 بهترین گزینه برای کابل‌های تا 150 فوت است. آنها همچنین محافظت بسیار بهتری را در برابر نویز و تداخل ارائه می دهند و اطمینان حاصل می کنند که اتصال با کیفیتی داشته باشید. اگر کابل اترنت خود را در کنار بسیاری از کابل های دیگر یا از طریق مناطقی با تداخل الکترومغناطیسی زیاد از دستگاه های دیگر اجرا می کنید، می تواند اهمیت بیشتری داشته باشد.

Cable Matters یکی از بهترین تولیدکنندگان کابل اترنت در جهان است، و این کابل Cat6 25 فوتی دارد و دارای چکمه‌های کاهش فشار در هر انتها برای کمک به جلوگیری از ساییدگی است، و همچنین کنتاکت‌هایی با روکش طلا که محافظت بیشتری در برابر خوردگی دارد.

 

کابل اترنت تخت

اگر کابل اترنت خود را در امتداد دیوار، فضاهای تنگ یا زیر فرش می‌کشید، کابل اترنت تخت مناسب شما است. این بدان معنی است که هیچ برآمدگی ناخوشایندی وجود ندارد و به شبکه شما کمک می کند تا با پس زمینه ترکیب شود تا بتوانید از عملکرد و پایداری اترنت لذت ببرید بدون اینکه ظاهر خانه خود را به خطر بیندازید.

این کابل اترنت تخت Cat 6 Jadaol یک انتخاب عالی است. سفید است، بنابراین به راحتی با قرنیزها و فرش های سبک تر ترکیب می شود و بسته به نیاز شما می تواند 25 یا 50 فوت اندازه گیری کند. همچنین بسیار مقرون به صرفه است. اگر می خواهید مخفیانه آن را در داخل یا اطراف اتاق اجرا کنید، این کابل را به یکی از بهترین کابل های اترنت تبدیل می کند.

کابل مناسب برای تداخل الکتریکی

Cat 6 و کابل‌های اترنت جدیدتر، همگی مقداری محافظ را ارائه می‌دهند، اما اگر کابل اترنت را در محیطی اجرا می‌کنید که تداخل الکتریکی زیادی دارد، دریافت یک کابل اترنت با محافظ اضافی ایده خوبی برای محافظت از یکپارچگی است.

این بسته 5 کابلی Cat6a از Cable Matters، محافظ معمولی کابل‌های Cat6a را ارائه می‌کند، اما همچنین با پوشش‌های فویل اضافی در اطراف سیم‌کشی داخلی ارائه می‌شود که محافظت بیشتری در برابر نویز و تداخل ایجاد می‌کند. در اندازه های 1 فوت تا 14 فوت، با انتخاب کابل های مشکی یا آبی موجود است.

اتصال اترنت کوتاه

گاهی اوقات شما فقط به یک اتصال اترنت کوتاه نیاز دارید تا با حداقل کابل کشی اضافی، آنلاین شوید. اگر می‌خواهید آن‌ها را تا حد ممکن کوچک‌تر کنید، می‌توانید خودتان آن‌ها را بسازید، یا می‌توانید یک کابل کوچک مانند این کابل اترنت Monoprice Cat6 1ft بخرید. این کابل دارای تمام عملکرد و مزایای محافظ کابل Cat6 به شکل مینیاتوری است.

این حتی کوچکترین چیزی نیست که می توانید بدست آورید. این یکی در اندازه های از 100 فوت تا 0.5 فوت در دسترس است. شما می توانید آن را در طیف رنگی نیز داشته باشید، از جمله نارنجی سوخته و صورتی نئون. با این حال، هیچ یک از آنها به اندازه این کابل سیاه 1 فوت مقرون به صرفه نیستند.

پر سرعت ترین کابل شبکه

کابل های Cat8 برای اکثر کاربران بسیار زیاد است. این پهنای باند تا 40 گیگابیت بر ثانیه را روی شبکه شما فعال می‌کند، که نه تنها بیش از توانایی اتصال به اینترنت هر کسی است، بلکه بیش از آن چیزی است که تقریباً سخت‌افزار شبکه محلی هر کسی می‌تواند از عهده آن برآید. روتر شما تقریباً مطمئناً از آن پشتیبانی نمی کند و رایانه رومیزی یا لپ تاپ شما مطمئناً از آن پشتیبانی نمی کند.

با این حال، اگر می‌خواهید از فناوری پیشرفته اترنت استفاده کنید، Cat8 همان است. این کابل نه تنها نسبت به هر دسته دیگر از کابل های اترنت که تا به حال ساخته شده است توان عملیاتی بیشتری دارد، بلکه برخی از بهترین محافظ ها را نیز دارد. این با سیم داخلی درجه بالاتر ساخته شده است و از عایق سیم جداگانه و بسته بندی فویل برخوردار است.

این کابل خاص همچنین از پوشش PVC قوی تری در خارج برخوردار است، که آن را ضد آب و مناسب برای استفاده در فضای باز و دفن در فضای باز می کند، و برای هر دستگاه هوشمند در فضای باز متصل به شبکه مانند دوربین های امنیتی عالی است.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.