تست امنیت شبکه

تست امنیت شبکه

تست امنیت شبکه برای تعیین اینکه آیا یک شبکه در برابر حملات از طریق اینترنت یا حتی از شبکه داخلی آسیب پذیر است یا خیر انجام می شود. این آزمایش شامل بررسی تمام زیرساخت‌های شبکه و سیستم‌های قابل دسترسی از اینترنت است. نفوذپذیری شبکه های کامپیوتری به کمک تست امنیت شبکه بررسی می شود و برای حل مشکل و تامین امنیت شبکه راهکارهای منطقی در نظر گرفته می شود. در صورت نیاز به دریافت خدمات بررسی و تست امنیت شبکه های کامپیوتری می توانید با شماره تلفن 02157801000 برای دریافت خدمات امنیت شبکه با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

 

تست امنیت شبکه

تست امنیت شبکه یکی از بزرگترین دغدغه های هر کسب و کاری است. مجرمان سایبری به طور مداوم در حال کار بر روی راه های جدیدی برای نقض امنیت شبکه و سرقت اطلاعات ارزشمند هستند. ابزارهای امنیتی شبکه برای دفاع از شبکه و ابزارهای تست امنیت شبکه برای ارزیابی قدرت امنیتی استفاده می شوند. شما باید در تست امنیت شبکه خود دقیق باشید و قبل از اینکه هکرها این کار را انجام دهند، آسیب پذیری ها را در شبکه ها پیدا کنید.

تست امنیت شبکه چیست؟

تست امنیت شبکه با استفاده از نرم افزارها و ابزارهای طراحی شده برای شناسایی و محافظت از شبکه در برابر حملات مخرب، آسیب پذیری های امنیتی در شبکه را شناسایی می کند. ابزارهای تست امنیت شبکه ابزارهای خودکاری هستند که شبکه را از نظر آسیب پذیری های امنیتی اسکن می کنند. ابزارهای مدرن تست نفوذ شبکه دارای ویژگی‌های مختلفی هستند که به مدیران شبکه کمک می‌کنند تا ناهنجاری‌ها و مسائل امنیتی احتمالی را شناسایی کنند و امنیت شبکه را در مکان‌های مختلف نظارت و پیگیری کنند.

تست امنیت شبکه کامپیوتر

تست شبکه کامپیوتر ابزار گسترده ای برای آزمایش کنترل های امنیتی در سراسر یک شبکه برای شناسایی و نشان دادن آسیب پذیری ها و تعیین خطرات است. در حالی که محیط آزمایشی می تواند تغییر کند (بی سیم، اترنت، سخت افزار/IoT، ایمیل های فیشینگ، دسترسی فیزیکی، قرار دادن دراپ باکس)، نتیجه نهایی معمولا دسترسی شبکه به داده ها یا سیستم های محافظت شده است. اهداف آزمون بسته به هدف کلی و همچنین بلوغ سازمان متفاوت است. آزمایش شبکه می‌تواند به اعتبارسنجی دفاعی‌های امنیتی، رعایت الزامات انطباق و آزمایش کنترل‌های امنیتی هر نوع داده الکترونیکی کمک کند.
 
تست امنیت شبکه کامپیوتر

فرآیند تست امنیت شبکه

تست امنیت شبکه بخش مهمی از فرآیند مدیریت امنیت اطلاعات است. ست امنیت شبکه کامپیوتر شامل آزمایش امنیت زیرساخت شبکه، برنامه‌ها، سیستم‌ها و سرویس‌های سازمان برای یافتن آسیب‌پذیری‌هایی است که می‌تواند توسط یک فرد، هکر یا گروه مخرب مورد سوء استفاده قرار گیرد. سازمان های مختلف از ابزارهای تست امنیت شبکه استفاده می کنند تا شبکه خود را در برابر هکرها ایمن نگه دارند. قبل از اینکه خیلی دیر شود، شبکه خود را نیز ایمن کنید. همین امروز با پیشگام رایانه در تماس باشید.

مراحل تست امنیت شبکه

تست امنیت شبکه شامل آزمایش دستگاه‌های شبکه، سرورها و DNS برای آسیب‌پذیری‌ها یا تهدیدات است. بنابراین، همیشه توصیه می شود قبل از شروع آزمایش، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

آزمایش مناطق بحرانی شبکه

در مورد امنیت شبکه، مناطقی که در معرض دید عموم قرار دارند، حیاتی در نظر گرفته می شوند. بنابراین تمرکز باید بر روی فایروال ها، وب سرورها، روترها، سوئیچ ها و سیستم هایی باشد که به روی جمعیت گسترده باز هستند.

به روز بودن با وصله های امنیتی

سیستم تحت آزمایش باید همیشه آخرین وصله امنیتی را در خود نصب کرده باشد.

تفسیر خوب نتایج آزمایش

آزمایش آسیب‌پذیری ممکن است گاهی به نمرات مثبت کاذب منجر شود و گاهی اوقات ممکن است نتواند مسائلی را که فراتر از توانایی ابزاری است که برای آزمایش استفاده می‌شود شناسایی کند. در چنین مواردی، آزمایش کنندگان باید به اندازه کافی تجربه داشته باشند تا بتوانند نتیجه را درک کنند، تجزیه و تحلیل کنند و در مورد آن تصمیم بگیرند.

آگاهی از سیاست‌های امنیتی

آزمایش‌کنندگان باید به سیاست‌های امنیتی یا پروتکل‌هایی که دنبال می‌شود به خوبی آشنا باشند. این به آزمایش مؤثر و درک آنچه در داخل و فراتر از دستورالعمل های امنیتی است کمک می کند.

انتخاب ابزار تست امنیت شبکه

از میان طیف گسترده ای از ابزارهای موجود، مطمئن شوید که ابزاری را انتخاب کرده اید که ویژگی های مورد نیاز برای آزمایش شما را فراهم می کند.

تست امنیتی شبکه

تست امنیتی شبکه نوعی تست نرم افزاری است که آسیب پذیری های سیستم را آشکار می کند و مشخص می کند که داده ها و منابع سیستم در برابر مزاحمان احتمالی محافظت می شوند. تضمین می‌کند که سیستم نرم‌افزار و برنامه کاربردی از هرگونه تهدید یا خطری که می‌تواند باعث ضرر شود، عاری است. تست امنیتی هر سیستمی بر یافتن تمام نقاط ضعف و ضعف احتمالی سیستم متمرکز است که ممکن است منجر به از دست رفتن اطلاعات یا اعتبار سازمان شود.

 

تست امنیتی شبکه

ابزارهای تست امنیت شبکه چیست؟

قبل از اینکه بتوانید ابزارهای تست امنیت شبکه را درک کنید، ممکن است لازم باشد آسیب پذیری های شبکه را درک کنید. آسیب‌پذیری‌های شبکه حفره‌هایی در شبکه هستند که می‌توانند باعث حمله شوند و مهاجم می‌تواند از این حفره‌های شبکه برای دسترسی به رایانه شما یا هر رایانه دیگری در وب سوء استفاده کند. ابزارهای تست امنیت شبکه ابزارهای خودکاری هستند که شبکه را از نظر آسیب پذیری های امنیتی اسکن می کنند.

بهترین ابزار امنیت شبکه چیست؟

بهترین ابزارهای تست امنیت شبکه، دید جامعی از وضعیت امنیتی شبکه شما ارائه می دهند. ابزارهای تست امنیت شبکه مدرن دارای ویژگی‌های مختلفی هستند تا به مدیران شبکه کمک کنند تا ناهنجاری‌ها و مسائل امنیتی بالقوه را شناسایی کرده و امنیت شبکه را در مکان‌های مختلف نظارت و پیگیری کنند. ابزارهای تست امنیت شبکه می توانند از شبکه داخلی شما در برابر تهدیدات خارجی نیز محافظت کنند.

 

یکی از عوامل حیاتی سازمان ها برای انتخاب ابزار تست امنیت شبکه، سهولت استفاده است. یک رابط کاربری ساده و دستورالعمل های آسان برای دنبال کردن همیشه قدردانی می شود. حتی پیشرفته ترین ابزارها زمانی که کاربر نمی داند چگونه از آنها استفاده کند، بی فایده می شوند. یک ابزار خوب دارای رابط کاربری آسان، دستورالعمل های گام به گام و راهنمای کاربر دقیق خواهد بود.

مزایای ابزارهای تست امنیت شبکه

ابزارهای تست امنیت شبکه بخش ضروری یک طرح امنیت اطلاعات هستند. برای شناسایی و جلوگیری از خطرات امنیتی در شبکه ها می توان از تست نفوذ شبکه استفاده کرد. نتایج آزمایش‌ها برای یافتن هرگونه حفره در ایمنی و اشاره به نقاط ضعف در سیستم امنیتی موجود تجزیه و تحلیل می‌شوند. ابزارهای تست امنیت شبکه به کسب و کار کمک می کند تا ارزیابی های منظم امنیت شبکه را با کارایی انجام دهد.

 

همچنین، تست آنلاین نفوذ شبکه می‌تواند امنیت فناوری اطلاعات را افزایش دهد و داده‌ها را بدون وارد کردن فشار اضافی به سرورها یا تداخل در تجارت، ایمن نگه دارد. تهدیدهای بالقوه همراه با پیشنهادهایی برای رفع آنها شناسایی می شوند.

تست خودکار امنیت شبکه

هیچ ابزار تست امنیتی خودکاری کامل نیست. هکرها دائماً در حال یافتن و انتشار آسیب پذیری های جدید هستند. یک ابزار خودکار تست نفوذ شبکه باید یک پایگاه داده به روز شده از آسیب پذیری های امنیتی داشته باشد تا هیچ آسیب پذیری مورد توجه قرار نگیرد. به همین دلیل علاوه بر تست های خودکار شبکه، تکنسین امنیت شبکه باید به صورت دوره ای شبکه شما را به صورت دستی بررسی کند.

تست تخصصی امنیت شبکه

از آنجایی که پلتفرم‌های فناوری جدید پیچیدگی‌های امنیتی جدیدی را ایجاد می‌کنند، تیم‌های فناوری اطلاعات و امنیت باید تخصص و ابزارهای جدیدی را به دست آورند، اما همچنین به دنبال آزمایش‌کنندگان مستقل برای انجام بررسی‌ها باشند. علاوه بر این، پیچیدگی روزافزون تهدید و افزایش ریسک تجاری، وضعیت‌های امنیتی را افزایش می‌دهد. تطبیق دستورات انطباق و پیچیدگی روزافزون دشمنان به این معنی است که برنامه آزمایشی شما نیز باید افزایش یابد.

ارائه گزارش تست امنیتی شبکه

درک تهدیدات علیه کسب و کار شما در مدیریت ریسک بسیار مهم است. یک گزارش تست امنیتی جامع برای ایمن نگه داشتن کسب و کار شما ضروری است. یک گزارش تست امنیتی جامع می‌تواند آسیب‌پذیری‌های پرخطر را کشف کند، به شما در درک بهتر شبکه‌تان کمک کند و به دستیابی به انطباق کمک کند.

قیمت تست امنیت شبکه

ابزارهای تست امنیت شبکه ممکن است پرهزینه باشند و این به ابزارهایی که استفاده می‌کنید و تعداد شبکه‌هایی که اسکن می‌کنید و عوامل بسیار دیگری که معمولاً قبل از امضای قرارداد مورد بحث قرار می‌گیرند بستگی دارد. یک اسکن امنیتی شبکه باید حداقل دو بار در سال انجام شود تا امنیت شبکه بررسی شود و از ایمن بودن آن در برابر تهدیدات اطمینان حاصل شود. برای استعلام قیمت تست امنیت شبکه می توانید با پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

خدمات تست امنیت شبکه

با تعداد ابزارهای مختلف تست امنیت شبکه موجود، کسب‌وکارها در انتخاب بهترین راه‌حل تست امنیت شبکه با تعداد زیادی از انتخاب‌های گیج‌کننده مواجه می‌شوند. با در نظر گرفتن این موضوع ما با بررسی شبکه شما، از بهترین ابزارهای روز دنیا برای تست امنیت شبکه شما استفاده می کنیم. شرکت پیشگام رایانه با ارائه خدمات تست امنیت شبکه توانسته است امنیت شبکه های کامپیوتری بسیاری از شرکت ها و سازمان ها را در تهران و کرج تامین کند. در صورت نیاز به خدمات امنیتی شبکه می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.