• Home
 • پشتیبانی شبکه و نگهداری شبکه های کامپیوتری
نصب شبکه

پشتیبانی شبکه و نگهداری شبکه های کامپیوتری

پشتیبانی شبکه – خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه های کامپیوتری

پشتیبانی و نگهداری شبکه یکی از الزاماتی است که اکثر شرکت ها و سازمان ها در سال 1401 به آن نیاز دارند. برخی از شرکت ها با استخدام نیروی تخصصی به خدمات نگهداری و نصب و پشتیبانی شبکه و سخت افزار مبادرت می ورزند و برخی دیگر با برون سپاری، مدیریت خدمات آن را به شرکت های نصب، پشتیبانی و نگهداری شبکه های کامپیوتری می دهند. پیشگام رایانه با داشتن نیروی متخصص و فنی می تواند مدیریت و خدمات نگهداری، نصب و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری در تهران را به عهده بگیرد.

 

پیشگام رایانه یکی از قدیمی ترین و بهترین شرکت ها در زمینه پشتیبانی و نگهداری شبکه کامپیوتری تهران و خدمات سیستم شبکه است. شما می توانید از خدمات ما برای نصب و مدیریت پشتیبانی و نگهداری از شبکه های کامپیوتری بهره ببرید. شرکت و سایت خدمات پشتیبانی شبکه کامپیوتری پیشگام رایانه آماده ارائه خدمات به شما بزرگواران است.

 

نصب و پشتیبانی سیستم های کامپیوتری بخشی از خدمات شرکت پیشگام رایانه است. انواع پشتیبانی تخصصی شبکه کامپیوتر و نصب و نگهداری از آن در این مجموعه به صورت تخصصی انجام می شود. پیشگام رایانه به عنوان تخصصی ترین و بهترین شرکت شبکه تهران آماده خدمات دهی دائمی و یا موقت به سازمان ها و شرکت ها است. 

در صورت نیاز به دریافت خدمات Network support and maintenance می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

پشتیبانی شبکه

شبکه کامپیوتری در واقع ستون فقرات بخش آیتی و فناوری اطلاعات شرکت شما است. اتصال تمامی دستگاه ها به وسیله این شبکه صورت می پذیرد و تمامی اطلاعات و دیتاها در این بستر منتقل می شود. نصب شبکه های کامپیوتری و پشتیبانی از آن دسترسی به تمام بخش های سخت افزاری و نرم افزاری را در یک بستر واحد فراهم می آورد. هر کدام از خطوط ارتباطی، سرور، سوئیچ ها، رایانه ها، چاپگرها و یا اتصال اینترنت ممکن است دچار مشکل یا اختلال شوند. این اختلال و یا قطعی ممکن است به صورت کلی و یا جزئی رخ بدهد. در این زمان است که کار پشتیبان شبکه شروع می شود و به سرعت این مشکلات را بر طرف می کند. این فرد با مدیریت پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری می تواند تمام مشکلات رخ داده را رفع نمیاد. 
 

وظیفه دیگر این فرد برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری بررسی دوره ای و اطمینان به صحت عملکرد تمامی اجزا است تا مشکلی به وجود نیاید. در حقیقت پشتیبان شبکه دو وظیفه رفع مشکلات شبکه و عیب یابی آن را بر عهده دارد و با مدیریت و نگهداری از شبکه های کامپیوتری از بروز مشکلات احتمالی تا حد زیادی جلوگیری می کند. پشتیبانی و نگهداری شبکه فعالیتی تخصصی و حرفه ای است که باید از افراد کارآزموده و ماهر بهره برد. تجربه فرد نیز یک عامل اساسی است و به سرویس های انجام شده کیفیت بالاتری می دهد.

پشتیبانی و نگهداری شبکه

پشتیبانی و نگهداری شبکه چیست و پشتیبان به چه کسی اطلاق می شود؟
پشتیبانی شبکه به مجموعه خدماتی که در جهت حفظ و نگهداری، رفع ایراد و اشکالات احتمالی و بالا بردن ضریب امنیت و پایداری زیرساخت و تجهیزات شبکه، نرم افزار و اطلاعات یک شرکت و یا سازمان، انجام میگردد گفته میشود. پشتیبان شبکه نیز به فرد یا شرکتی که مجموعه فعالیت های فوق را مدیریت میکند و یا انجام میدهد گفته میشود. پشتیبان شبکه می تواند یک فرد و یا یک شرکت متخصص باشد که در حوزه پشتیبانی شبکه مهارت و تخصص دارد. مدیریت و نگهداری از شبکه های کامپیوتری باید توسط افراد مجرب و با تجربه انجام شود تا خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نگهداری از سیستم ها به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد.
 
تمامی تجهیزاتی که در شبکه به کارگرفته شده اند، باید به صورت هفتگی و یا ماهیانه به بررسی و عیب یابی شوند. شما با دریافت خدمات پشتیبانی از مشکلات احتمالی خرابی و قطعی شبکه پیشگیری می‌ کنید و قبل از بروز مشکل آن را رفع می کنید. در صورت وقوع مشکل نیز تیم پشتیبان پیشگام رایانه به سرعت وارد عمل می شود و مشکل شما را حل می کند. کارشناسان فنی شرکت پیشگام رایانه به صورت مستمر و دوره‌ ای از تمامی مراکز تحت پوشش خود بازدید به عمل می‌آورند و تمامی مشکلات احتمالی را برطرف می‌ کنند. سرویس های دوره ای شبکه سبب می‌ شود که مشکلات احتمالی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن برطرف شود و شبکه در بهترین حالت قرار داشته باشد.
 
پشتیبانی و نگهداری شبکه

پشتیبانی فنی شبکه کامپیوتر

وقتی مشکل کامپیوتری دارید، با پشتیبانی فنی تماس می گیرید که دست در دست هم با متخصص پشتیبانی شبکه کار می کند. اگر دوست دارید مشکلات را حل کنید یا از بروز مشکل جلوگیری کنید، حرفه ای به عنوان یک متخصص پشتیبانی شبکه می تواند برای شما مناسب باشد.
 
متخصصان پشتیبانی شبکه مشکلات شبکه کامپیوتری را تجزیه و تحلیل، عیب یابی و ارزیابی می کنند. نقش مهمی در حفظ شبکه های یک سازمان، مانند انجام پشتیبان گیری از فایل، ایفا می کنند. همچنین از طریق پیکربندی سخت افزار و آموزش کاربر نهایی به حفظ امنیت اطلاعات و امنیت شبکه کمک می کنند. تکنسین های فنی شبکه اغلب زیر نظر مدیران شبکه و سیستم های کامپیوتری کار می کنند که وظایف پیچیده تری را انجام می دهند.

خدمات نصب و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

نصب و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری و طراحی آن از جمله کارهای اولیه در خصوص ایجاد یک شبکه است. خدمات نصب و پشتیبانی شبکه زیر ساخت و پسیو در پیشگام رایانه توسط نیروهای متخصص و دوره دیده با سرعت و کیفیت بالا انجام می شود. برای دریافت مشاوره در خصوص نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری و جابجایی و تغییر ساختار شبکه می توانید با پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید. کلیه خدمات نصب، نگهداری و پشتیبانی شبکه و سخت افزار در این مجموعه به صورت تخصصی و حرفه ای به وسیله نیروهای متخصص و دوره دیده انجام می شود.

ما به طور کلی پنج نوع خدمات پشتیبانی شبکه را به مشتریان خود ارائه می دهیم:

 • خدمات پسیو شبکه
 • خدمات اکتیو شبکه
 • خدمات امنیت شبکه
 • خدمات پشتیبانی شبکه
 • خدمات کابل کشی شبکه

خدمات نصب و پشتیبانی و مدیریت شبکه و سخت افزار به صورت حضوری و غیر حضوری در پیشگام رایانه انجام می شود. ما آماده ایم تا خدمات دهی دائمی و موقت شبکه شما را به عهده بگیریم. کلیه خدمات نصب شبکه، کابل کشی و راه اندازی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز در شرکت پیشگام رایانه به صورت کامل انجام می شود. شما می توانید تمام خدمات کامپیوتری مورد نیاز خود را از شرکت پیشگام رایانه دریافت نمایید.

خدمات و پشتیبانی

از جمله مهمترین خدماتی که شرکت ها پس از نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتر خود نیاز دارند، خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری است. شرکت ها می توانند خدمات و پشتیبانی را به صورت حضوری و یا غیر حضوری دریافت کنند. هر شرکتی که بستر شبکه را برای سازمان خود فراهم کرده باشد، نیاز به پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری تمامی بخش های شبکه دارد. داشتن یک پشتیبان مناسب شبکه کمک می کند تا از بروز مشکلات احتمالی شبکه کاسته شود و در صورت بروز مشکل نیز به سرعت پیگیری های لازم انجام شده و مشکل برطرف شود.

پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

شبکه های کامپیوتر مجموعه ای از کامپیوترها و سخت افزارها هستند که در قالب یک شبکه به هم متصل شده اند. این تجهیزات دارای سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز آن مجموعه هستند. در صورت خرابی در یکی از تجهیزات یا خطوط ارتباطی شبکه، پشتیبان شبکه وارد عمل می شود تا مشکل به وجود آماده را حل کند. خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری به تخصص بالایی نیاز دارد و فرد پشتیبان باید تجربه کافی در این حوزه را داشته باشد. معمولا متخصصین پشتیبانی شبکه کامپیوتر باید به هر دو بخش پسیو و اکتیو شبکه اشراف کامل داشته باشد تا بتواند مشکلات پیش آمده برای بخش های مختلف شبکه را حل کنند. از طرفی دیگر بسیاری از شبکه به دلیل وسعت و پویایی سرویس ها و خدمات نیاز به پشتیبانی 24 ساعته دارند. برای بسیاری از شرکت ها استخدام پشتیبان شبکه در سه شیفت کاری ممکن نیست. از این رو برای حل این مشکل به برونسپاری خدمات پشتیبانی روی می آورند. این کار علاوه بر کاهش هزینه ها، مزیت های بسیاری برای کارفرما دارد.

پشتیبانی از زیرساخت فناوری اطلاعات

پشتیبانی از زیرساخت فناوری اطلاعات یکی از راه حل های با کیفیت و کارآمدی است که به اطمینان از عملکرد روان سیستم های کامپیوتری و تسهیل کار هر مشتری کمک می کند.

پشتیبانی زیرساخت فناوری اطلاعات مجموعه‌ ای از خدمات است که نه تنها در پول مشتری صرفه‌ جویی می‌ کند، بلکه بسیاری از مشکلات فنی احتمالی که باعث اختلال در کار شما می شوند را نیز حل می کند. این اطمینان را می دهد که پشتیبانی همیشه در صورت نیاز وجود خواهد داشت.

 

مزیت سرویس پشتیبانی به صورت ریموت و آنلاین این است که شما دائماً با متخصصان پیشگام رایانه که زیرساخت های فناوری اطلاعات شما را حفظ می کنند در تماس خواهید بود. اصل خدمات این است که راه حل های فناوری اطلاعات را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیازهای مشتری را برآورده می کند. در واقع تمام کارهای مربوط به فناوری اطلاعات را به عهده می گیرد. به طوری که تمام کاری که مشتری باید انجام دهد تمرکز 100٪ بر روی عملیات تجاری خود است.

چرا پشتیبانی شبکه مهم است؟

شبکه ها و سیستم های کامپیتوری جز لاینفک شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ امروزی هستند و ناگزیر از ایراد و اشکال وخرابی. معمولا در شرکت ها و سازمان های بزرگ فرد و یا افرادی مدیریت بخش فناوری و اطلاعات و واحد آی تی آن مجموعه را به عده دارند که بایستی هر یک در زمینه های مختلف شبکه و انفورماتیک دارای تخصص باشند که از پس مشکلات و ایرادات احتمالی بر آیند. بدیهیست که به خدمت گیری و استخدام چنین متخصصینی بسیار پر هزینه است و این مسئله جز مشکلات اصلی صاحبین کسب و کار است.

 

از طرفی شرکت های کوچکتر قادر به پرداخت هزینه های استقرار تیم فناوری اطلاعات و یا پشتیبانی شبکه جهت دریافت خدمات شبکه ‌نیستند، این در حالیست که نیاز به پشتیبان شبکه و کارشناس IT در مجموعه های فوق جهت رفع مشکلات شبکه و سیستم های کامپیوتری به طور همیشگی وجود دارد. جهت خلاصی از مشکلاتی که ذکر شد، استفاده از شرکت هایی که دارای سابقه و تجربه ی مناسب در زمینه ی ارائه ی خدمات پشتیبانی شبکه و مدیریت شبکه باشند بسیار کار گشاست. شرکت های خدمات و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری با داشتن نیروهای متخصص می توانند حرفه ای ترین خدمات را با کمترین هزینه به شرکت ها و سازمان ها ارائه دهند.

 

اهمیت پشتیبانی شبکه

چرا پیشگام رایانه؟

واحد پشتیبانی و خدمات شبکه شرکت پیشگام رایانه با ۲۱ سال سابقه مستمر در ارائه خدمات به سازمان‌ها و شرکت‌ها با تکیه بر دانش فني کارشناسان مجرب خود، خدماتي متفاوت و فراتر از انتظار به مشتریان در زمینه های پشتیبانی شبکه ، پشتیبانی نرم افزار،‌ پشتیبانی سخت افزار و کامپیوتر ارائه مینماید. ویژگی هایی که درذیل به بخشی از آنها اشاره شده است  مزایای استفاده از خدمات نصب شبکه و پشتیبانی شبکه کامپیوتری شرکت پیشگام رایانه را نمایان میسازد. این ویژگی ها برای مدیریت و نگهداری از شبکه های کامپیوتری جزو الزامات اساسی است. سایت خدمات پشتیبانی شبکه مجموعه کاملی از خدمات نصب و نگهداری از شبکه های رایانه ای را در اختیار شما قرار می دهد.
 
شرکت پیشگام رایانه با داشتن کادر فنی و متخصص در تمامی حوزه های شبکه توانسته است کلیه نیازهای شرکت ها را پوشش دهد. این مسئله به شرکت های فناوری محور کمک می کند تا تمامی خدمات مورد نیاز خود را از یک مجموعه خدماتی شبکه دریافت کنند. این امر برای شرکت های پویا بسیار حیاتی است زیرا در زمان بروز مشکل، خدمات سریع و تخصصی را دریافت می کنند.

PISHGAM RAYANEH

پیشگام رایانه

۲۱ سال سابقه در ارائه ی خدمات شبکه

فعالیت در تمامی حوزه های مرتبط با شبکه (خدمات پسیو،‌خدمات اکتیو،امنیت شبکه ،تامین تجهیزات،…)

عضویت در سازمان ها و نهاد های نظارتی و کنترلی (شورای عالی انفورماتیک،نظام صنفی رایانه ای)

مشاوره‌ی رایگان و تخصصی در زمینه خدمات شبکه

عقد قرارداد پشتیبانی و نگهداری شبکه با سازمان‌ها و شرکت‌ها

ارائه‌ی قراردادهایی در تیپ‌های متنوع متناسب با کسب و کار شما

ارائه‌ی صورت وضعیت سخت‌افزار و نرم‌افزار شبکه

رفع مشکل و ایرادات شبکه در کمترین زمان ممکن

بازدید دوره ای و بررسی شبکه جهت پیشگیری از وقوع مشکلات و ایرادات احتمالی

ارائه‌ی گزارشات دوره‌ای از وضعیت شبکه به مدیران مربوطه

ارائه ی خدمات پشتیبانی حضوری و غیر حضوری نا محدود

ارائه‌ی راهکارهای مدیریت استفاده از منابع فناوری اطلاعات (سخت‌افزاری ، نرم‌افزاری و نیروی انسانی )

خدمات شبکه بدون محدودیت:

خدمات شبکه بدون محدودیت

پشتیبانی شبکه و کامپیوتر

نگهداری سیستم های کامپیوتری و پشتیبانی از آن نیاز به فرد متخصصی دارد که دائما شبکه و تمام اجزای آن را بررسی کند. پیشگام رایانه از شرکت های فعال در زمینه شبکه های کامپیوتری و مدیریت و نصب آن است. ما در پیشگام رایانه تمام فعالیت های خدمات کامپیوتری را پوشش می دهیم تا مجموعه ها، شرکت ها و سازمان ها بتوانند تمامی خدمات خود را از یک مجموعه واحد دریافت کنند. خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار و کلیه نرم افزاهای شبکه و سرور توسط پیشگام رایانه به صورت حضوری و غیر حضوری و به شیوه آنلاین و ریموت انجام می شود.
 
پیشگام رایانه از معتبرترین شرکت های شبکه های کامپیوتری در تهران و کرج است که به بسیاری از شرکت ها و سازمان ها، خدمات تخصصی و پرسرعت ارائه می کند. مدیریت شبکه های کامپیوتری کاری کاملا تخصصی و حرفه ای است که باید آن را به یک شرکت معتبر شبکه واگذار نمود. محل انجام خدمات پشتیبانی نیز، بسته به نیاز کارفرما می تواند هم در محل مشتری و هم به صورت از راه دور و آنلاین باشد که در این صورت با ریموت زدن بر شبکه کلیه خدمات انجام می شود.
 
پشتیبانی از شبکه‌ به معنای مدیریت، نگهداری، مراقبت و رفع ایرادات شبکه های کامپیوتری است. به طور کلی پشتیبان شبکه از بخش‌ های نرم افزاری و سخت افزاری مراقبت و نگهداری می کند. داشتن یک تیم پشتیبان شبکه های کامپیوتری در دنیای امروزی یک امر کاملا ضروری محسوب می شود. زیرا امنیت اطلاعات در شبکه‌ های کامپیوتری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و اگر کوتاهی صورت گیرد، ممکن است خسارت‌ های جبران ناپذیری برای سازمان به دنبال داشته باشد.
 
 
پشتیبانی شبکه و کامپیوتر

خدمات پشتیبانی شبکه

امروزه با توجه به رشد شبکه های کامپیوتری مهمترین خدماتی که شرکت ها و سازمان ها به آن نیاز دارند، خدمات پشتیبانی شبکه است. شبکه های کامپیوتری با توجه به امکاناتی که در اختیار شرکت ها می گذارند، بسیار پر اهمیت شده اند. بسیاری از شرکت ها عملا بدون داشتن شبکه مناسب قادر به فعالیت نیستند. از این رو داشتن یک پشتیبانی مناسب الزامی و حیاتی است. این شرکت ها باید به طور مداوم شبکه و تجهیزات سخت افزاری و سرور را بررسی و سرویس کنند تا از بروز مشکل در آن جلوگیری کنند. مسئله دیگری که بسیار مهم است، داشتن پشتیبانی مناسب در زمان بروز مشکل و قطعی در شبکه و یا اخلال و خرابی در تجهیزات شبکه است. دریافت سرویس مناسب در زمان بروز مشکلات شبکه یکی از نیازهای فناوری اکثر شرکت های توسعه یافته است.

کاهش ریسک شبکه سازمان ها

تغییرات در شبکه سازمانی می تواند فرآیندها و کنترل های امنیتی سنتی را مختل کند. بنابراین، همانطور که سازمان ها برای مجازی سازی شبکه های کامپیوتری خود تلاش می کنند، امنیت سایبری باید در برنامه ریزی، اجرا و مدیریت شبکه در نظر گرفته شود. سازمان‌ها مزایای بالقوه زیادی را در در برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه مشاهده می‌کنند، از جمله افزایش انعطاف‌پذیری شبکه، هزینه کمتر، مدیریت بهبود یافته و همچنین بهبود امنیت.

 

سازمان‌ها باید تلاش کنند تا داده‌ها و برنامه‌های کاربردی ابری حساس را فقط توسط کاربران مجاز از طریق اتصالات بسیار امن قابل دسترسی باشند و سازمان سوابق دسترسی و مجوزها را حفظ کند. برای تحقق کامل مزایای امنیت سایبری، سازمان ها باید کنترل های امنیتی را به عنوان بخشی از هر راه حل شبکه کامپیوتر، برنامه ریزی، اجرا و ارزیابی کنند. شرکت پشتیبانی شبکه پیشگام رایانه خدمات مشاوره استراتژیک را برای کمک به سازمان‌ها برای رسیدگی به مدیریت ریسک سایبری به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از تحول شبکه ارائه می‌ کند.

محافظت و امنیت شبکه

با رشد سازمان ها و اضافه کردن برنامه های کاربردی دیجیتال و مبتنی بر ابر، تقاضا برای خدمات اینترنتی سریع و بسیار قابل اعتماد در مکان های شرکتی افزایش می یابد. تقویت شبکه MPLS با راه‌ حل‌های اینترنت همراه و پهنای باند می‌ تواند به سازمان‌ها کمک کند تا نیازهای اتصال را به روش‌های مقرون‌ به‌ صرفه برآورده کنند. هر مدار اینترنتی نشان دهنده یک بردار در شبکه شرکتی است که به محافظت در برابر بدافزارها و سایر تهدیدات سایبری از جمله باج افزار نیاز دارد. شرکت پیشگام رایانه خدمات امنیت شبکه مدیریت شده را ارائه می دهد که می تواند به متمرکز کردن محافظت در برابر حملات مبتنی بر وب کمک کند و در عین حال قابلیت های پیچیده مدیریت ترافیک شبکه را در چندین نوع انتقال شبکه فعال می کند.

شرکت پشتیبانی شبکه

پیشگام رایانه از معتبرترین و با سابقه ترین شرکت های پشتیبان شبکه در تهران و کرج است که به بسیاری از مجموعه ها و سازمان ها خدمات شبکه را ارائه می دهد. بر اساس وسعت و حجم کاری این شرکت ها، خدمات شبکه می تواند به صورت حضوری و یا غیر حضوری انجام شود. پیشگام رایانه به عنوان پشتیبان شبکه کلیه خدمات مورد نیاز بررسی و عیب یابی تا سرویس و نگهداری از شبکه را برای مشتریان خود انجام می دهد. شبکه های کامپیوتری و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری این شبکه ها نیاز به بررسی دوره ای و عیب یابی به صورت مستمر دارند. در صورت قطعی و یا خرابی نیز باید به سرعت تعمیر یا تعویض شوند تا کار آن مجموعه مختل نشود. دریافت خدمات از شرکتی که بتواند به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته و به سرعت به شما خدمات ارائه دهد کار بسیار مشکلی است. پیشگام رایانه توانسته با ارائه خدمات سریع و دقیق و تخصصی اعتماد بسیاری از شرکت ها را به خود جلب کند. شما نیز می توانید برای دریافت خدمات با ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی ما بهره ببرید.
 
 
شرکت پیشگام رایانه با داشتن سابقه طولانی در حوزه شبکه همواره مناسب‌ ترین و به صرفه ترین استراتژی‌ های امنیتی را با کمترین هزینه ممکن برای جلوگیری از خرابی شبکه و ایجاد امنیت شرکت ها و سازمان ها پیاده سازی می کند. تیم فنی مهندسی پیشگام رایانه از بهترین مهندسان حوزه شبکه های کامپیوتری بوده و همگی دارای تحصیلات آکادمیک و مدارک شبکه می‌ باشند. شرکت پیشگام رایانه خدمات با کیفیت شبکه های کامپیوتری را بر اساس تجارب چند ساله به مشتریان خود ارائه می‌دهد. سعی ما در پیشگام رایانه بر آن است که نهایت آرامش و اطمینان را برای تک تک افراد شرکت شما فراهم کنیم تا با خیال راحت بر کسب و کار و تجارت خود تمرکز داشته باشید.
 
شرکت پشتیبانی شبکه

تعرفه و قیمت پشتیبانی شبکه در سال 1401 چقدر است؟

ما به شما این حق را می دهیم که استعلام هزینه پشتیبانی شبکه اولین سوال شما باشد و از پاسخ دادن به آن ابایی نداریم. هزینه های نگهداری و نصب شبکه بسته به نوع خدمات درخواستی و پیچیدگی شبکه و زیرساخت هر مشتری متفاوت است.

 

به عنوان مثال، خدمات 24×7 گرانتر از ساعات اداری به تنهایی است. هرچه شبکه کامپیوتر و خدمات مورد نیاز شما برای پشتیبانی پیچیده تر باشد، به نیروی متخصص تری نیاز دارید و این امر باعث افزایش هزینه خدمات شما می شود. به عنوان مثال، مدیریت یک روتر سیسکو از یک روتر میکروتیک پیچیده تر است. یک سرور HP تیز از یک سرور Supermicro، به دانش و تجربه بیشتری برای پشتیبانی نیاز دارد. چه یک آنتی ویروس مرکزی داشته باشید، چه از مجازی سازی سرور استفاده کنید، چه از طریق فیبر نوری بین سوئیچ ها ارتباط برقرار کنید یا استفاده از پلتفرم VoIP بر هزینه خدمات تأثیر بگذارد.

 

ساعات مورد نیاز برای حل مشکلات نیز عامل مهمی در قیمت خدمات خواهد بود. اما برای اطلاع از محدوده قیمت تعرفه خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه از ساعتی 80000 تومان تا 200000 تومان متغیر است. در مورد تعرفه های پشتیبانی شبکه به تفصیل صحبت کرده ایم، پیشنهاد می کنیم آن را نیز مطالعه کنید.

صرفه جویی در هزینه پشتیبانی و نگهداری شبکه

ممکن است تعجب کنید که استخدام یک شرکت پشتیبانی فنی برون سپاری واقعاً می تواند به صرفه جویی در هزینه شرکت شما کمک کند. درست است که شما باید برای این خدمات هزینه کنید، اما هزینه های نسبی آن نسبت به استخدام حضوری یک کارشناس ارزان تر است. می توانید انتظار داشته باشید که برای پشتیبانی شبکه حرفه ای بسیار کمتر از استخدام کارمند تمام وقت هزینه بپردازید. همچنین کیفیت بالای خدمات را از یک تیم فنی با تجربه بسیار فراوان دریافت می کنید.
 
هزینه های پشتیبانی شبکه شما بسته به اینکه شرکت شما در کجا مستقر است، میزان پشتیبانی مورد نیاز شما و غیره متفاوت خواهد بود. اما برخی محدوده‌های قیمت کلی وجود دارد که می‌تواند به شما یک حس کلی از میزان انتظار پرداخت بدهد. برای استعلام هزینه های جاری می توانید با پیشگام رایانه تماس حاصل کنید.

منظور از پشتیبانی شبکه یا Network Support چیست؟

پشتیبانی و نگهداری از زیر ساخت شبکه از مراحل ابتدایی مانند کابل کشی و نصب ابزارهای سخت افزاری تا نصب سیستم های نرم افزاری و پس از آن مدیریت و تعمیرات شبکه، از مجموعه اقداماتی است که در زمینه Network Support صورت می گیرد. تمامی سازمان ها، شرکت ها و کسب و کارهایی که با شبکه های کامپیوتری سر و کار دارند، برای موفقیت در اهداف سازمانی خود ، به دریافت Network Support نیازمند می باشند.

اهمیت استفاده از Network Support

نگهداری و مدیریت اتوماسیون اداری و سازمانی بدون استفاده از Network Support امکان پذیر نیست. شرکت ها و سازمان هایی که برای شبکه خود پشتیبانی خوبی ندارند با مشکلات زیادی مواجه هستند. استفاده از Network Support در سطح کیفی بالا باعث افزایش سرعت و امنیت شبکه سازمان و بهبود عملکرد شبکه آنها می شود. Network Support به طور کلی برای اهداف زیر ارائه می شود.

 1. رفع مشکلات شبکه و بررسی دلایل این مشکلات
 2. ارائه مشاوره شبکه به رئیس سازمان
 3. بهبود عملکرد شبکه
 4. پشتیبانی و نگهداری شبکه
 5. پاسخگویی به نیازهای مختلف سازمان در زمینه شبکه

خدمات پسیو شامل چه خدماتی است؟

سرویس پسیو نوعی سرویس شبکه است که در زمینه کابل کشی و نصب انواع تجهیزات شبکه می باشد. خدمات پسیو را می توان رکن اصلی شبکه های سازمان ها دانست. ارائه خدمات بهتر و با کیفیت بالاتر باعث افزایش سرعت عملکرد شبکه سازمان می شود.

طراحی و نقشه برداری شبکه، کابل کشی، چیدمان رک، بهینه سازی زیرساخت، راه اندازی اتاق سرور، راه اندازی تجهیزات اعلام حریق، نصب سوئیچ و روتر، کانال کشی شبکه و … از جمله خدمات پسیو می باشد. تمامی موارد گفته شده بخش کوچکی از Passive Services هستند. Passive Services خدمات فنی و سخت افزاری بسیاری را شامل می شود.

خدمات اکتیو شامل چه خدماتی است؟

تمام تنظیمات و پیکربندی هایی که روی تجهیزات انجام می شود، خدمات اکتیو هستند. خدمات شبکه در زمینه خدمات فعال شامل مانیتورینگ، راه اندازی سرور، نصب ویندوز، کنترلر کریو، نصب و راه اندازی اکتیو دایرکتوری، نصب کلیه خدمات نرم افزاری شبکه، سرور ایمیل، روتر و سوئیچ پیکربندی، سیستم تلفن وای فای، نصب فایروال و … هستند. خدمات اکتیو برای سازمان ها و شرکت ها ضروری است. سرویس های ذکر شده تنها بخش کوچکی از Active Services هستند. Active Services طیف وسیعی از تنظیمات مختلف را پوشش می دهد.

چرا پشتیبانی شبکه برای کسب و کارها مهم است؟

قطع شدن شبکه یا کندی اینترنت یا عدم کارکرد کامپیوترها، سرورها و نرم افزارهای مالی و اداری به این معنی است که تمامی فعالیت های شما مختل می شود. خطرات ویروس ها و عدم تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات حیاتی شرکت نیز از مواردی است که می تواند به کسب و کار شما ضررهای بیشماری را متحمل کند.

 

شرکت ها تمام تلاش خود را می کنند تا اتصال شبکه آنها حتی برای یک دقیقه مختل نشود تا به کسب و کارشان آسیبی وارد نشود. این تلاش مستمر بر حسب پشتیبانی و نگهداری شبکه تعریف شده است. هر چه در انتخاب یک شرکت Network Support حساسیت بیشتری داشته باشید، نگرانی شما در زمینه پایداری شبکه کمتر خواهد بود.

 

هنگامی که دو یا چند کامپیوتر و سرور به هم متصل می شوند و اطلاعات رد و بدل می شود، شبکه کامپیوتری را تشکیل می دهند. computer network به همراه نرم افزارهای تخصصی مالی و اداری، سخت افزارها، سرورها، ماشین های اداری و اینترنت برای هر کسب و کاری در فضای رقابتی امروزی ضروری است. هر نوع سرویس و فعالیتی که برای اطمینان از عملکرد صحیح و سریع این مجموعه خدمات و سخت افزار انجام شود، Network Support نامیده می شود. وظیفه یک شرکت خدمات شبکه تنها اطمینان از صحت این عملکرد نیست، بلکه شامل موارد مهم دیگر نیز می باشد.

مزایای استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی از شبکه مزایای زیادی برای شبکه خواهد داشت که به برخی از آنها اشاره می کنیم. افزایش امنیت شبکه یکی از مهمترین مزایای خدمات شبکه است.

حفظ امنیت شبکه

Network Support، امنیت شبکه را افزایش می دهد. امنیت شبکه در برابر بدافزارها، باج افزارها، ویروس ها و سایر تهدیدها محافظت می شود. این افزایش امنیت با نصب فایروال، نصب نرم افزارهای آنتی ویروس و … حاصل می شود.

آپتایم شبکه

یکی از مزایای استفاده از Network Support افزایش در دسترس بودن شبکه است. بسیاری از فعالیت‌ها و اقداماتی که در راستای خدمات شبکه انجام می‌شود، شبکه را با مشکل و غیرقابل دسترسی کمتر می‌کند. این برای بسیاری از سازمان ها و صاحبان شبکه مهم است. قطع شدن شبکه یکی از معضلاتی است که همواره گریبانگیر شبکه های سازمان ها و شرکت ها می شود و باعث آسیب به آنها می شود.

کنترل هزینه های عملیاتی

مدیریت بهتر سیستم‌ها و تجهیزات شبکه تأثیر زیادی در زمان خاموشی کمتر آنها دارد. استفاده از Network Support، هزینه های نگهداری را کاهش می دهد. بدون نیاز به خرید سخت افزار فیزیکی چون خراب نمی شود هزینه ها را کاهش می دهد.

مزایای خدمات شبکه

شبکه هایی که دارای Network Support هستند، زیربنای لازم برای پشتیبانی از شبکه و ارتقای بهتر سیستم های شبکه را دارند. کنترل و نظارت بخشی از Network Support است که بر سیستم های شبکه نظارت می کند. این نظارت در جلوگیری از خرابی شبکه نقش دارد.

به روز نگه داشتن شبکه کامپیوتر

به روز نگه داشتن شبکه شما بسیار مهم است. حفظ یک شبکه به روز می تواند همه چیز را از امنیت گرفته تا کارایی شما بهبود بخشد. اما تلاش برای همگام شدن با آخرین پیشرفت ها در شبکه های کامپیوتری می تواند زمان بر باشد.

 

با این حال، تیم پشتیبانی فنی شما می‌تواند زمان مورد نیاز را برای اطلاع از دنیای فناوری دائماً در حال تغییر اختصاص دهد. شرکت های پشتیبان شبکه می توانند در صورت بروز فرصت های جدید به شما اطلاع دهند و برای اجرای آنها در محل کارتان برنامه ریزی کنند. همچنین می‌توانند راه‌حل‌هایی را که برای شرکت شما کار نمی‌کنند فیلتر کنند، بنابراین می‌توانید روی اداره کسب‌وکارتان تمرکز کنید، زیرا خاطر جمع هستید که شبکه شما در دستان متخصص است.

 

یک شرکت پشتیبانی IT خوب می تواند به شما کمک کند تا تمام سخت افزارهای مورد نیاز برای اجرای یک سیستم قابل اعتماد را به دست آورید. شرکت های فنی شبکه می‌دانند به کدام مؤلفه‌ها نیاز دارید، بهترین گزینه‌ها برای هر مؤلفه چیست و چگونه همه آنها را به درستی تنظیم کنند. همچنین می توانند به شما توصیه کنند که چه زمانی قطعات مختلف سخت افزار نیاز به ارتقاء دارند و به شما کمک می کنند تا آن را به گونه ای مدیریت کنید که برای بودجه شما مناسب باشد.

چه خدماتی به شرکت ها و سازمان ها ارائه می گردد؟

پیشگام رایانه خدمات تخصصی پشتیبانی شبکه ، پشتیبانی کامپیوتر و مدیریت و نگهداری از شبکه های کامپیوتری را در گروه‌های ذیل به شرکت‌ها و سازمان‌ها ارائه می نماید:

خدمات پیشگام رایانه

پشتیبانی نرم‌افزار و سیستم عامل

عیب‌یابی و رفع نقص سیستم عامل‌ها و نرم‌افزارهای عمومی

مدیریت سیستم‌های کامپیوتری از لحاظ کیفیت و کارایی نرم‌افزاری

نصب و پیکربندی سیستم عامل‌ها و نرم‌افزارهای عمومی

پیگیری پشتیبانی فنی نرم‌افزارهای اختصاصی

مشاوره و پشتیبانی در زمینه تامین نرم‌افزارهای عمومی و مدیریت لایسنس‌های نرم‌افزاری

مشاوره و پشتیبانی در زمینه کاربری نرم‌افزارهای عمومی

مشاوره در خصوص زیرساخت های نرم‌افزاری

پشتیبانی کامپیوتر و سخت افزار

عیب یابی و رفع نقص تجهیزات و منابع سخت‌افزاری ( کامپویترها، پرینترها، اسکنرها)

مدیریت سیستم‌های کامپیوتری از لحاظ کیفیت و کارایی سخت‌افزاری

نصب و پیکربندی سخت‌افزارهای جانبی

مشاوره و پشتیبانی در زمینه‌ی خرید و ارتقا‌ی منابع سخت‌افزاری( سیستم‌های کامپیوتری، پرینتر، اسکنر , یو پی اس…)

پشتیبانی شبکه اکتیو و پسیو

نگهداری و عیب‌یابی تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شبکه

مدیریت ،کنترل و نظارت بر منابع شبکه شامل مانیتورینگ کیفیت و کارایی سرویس‌ها ،ترافیک شبکه و سخت‌افزارها

کنترل و مدیریت و رفع عیب زیرساخت شبکه . شامل کابل کشی ،‌ترانکینگ ،‌ لینک های وایرلس و …

پشتیبانی اینترنت و وب

پشتیبانی فنی از سرویس اتصال به اینترنت

پشتیبانی فنی از سرویس پست الکترونیک سازمانی

پشتیبانی و ارتقا‌ی سرویس اتصال به اینترنت کاربران درون و برون سازمانی

پشتیبانی از دامنه‌های اینترنتی برون سازمانی و دامنه و سرویس عادی درون سازمانی

پشتیبانی از سرویس‌های و کاربران وب

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا اطلاع از تعرفه خدمات نصب شبکه و نگهداری و پشتیبانی شبکه کامپیوتری و دریافت پیش فاکتور، با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن ۵۷۸۰۱۰۰۰ در ارتباط باشید.

 

خدمات پشتیبانی پیشگام رایانه

روش های ارائه ی خدمات پشتیبانی در پیشگام چگونه است؟

با توجه به نیاز کارفرما خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر به روش های زیر قابل ارائه میباشند.

۱- پشتیبانی شبکه به صورت موردی و در صورت نیاز و در هنگام خرابی شبکه

۲- پشتبانی شبکه به صورت پاره وقت

۳- پشتیبانی شبکه به صورت تمام وقت ( یک یا چند روز درهفته و ماه)

۴- پشتبانی شبکه به صورت استقرار نیروی مقیم در محل کارفرما

 

برای شروع بایستی چه کار کنیم؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا آگهی از تعرفه های خدمات پشتیبانی تنها کافیست که با کارشناسان فروش شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را جهت دریافت تماس از کارشناسان پیشگام تکمیل نمایید. همچنین اگر سوال و یا نیاز به راهنمایی داشتید، می توانید در خصوص خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری در تهران با ما تماس بگیرید و در صورت نیاز از مشاوره ما برخوردار شوید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.