پشیبانی فنی شبکه

پشتیبانی فنی شبکه

پشتیبانی فنی شبکه کامپیوتر یکی از راه کارهای تخصص نظارت و نگهداری بخش های سخت افزاری و نرم افزاری شبکه های کامپیوتری است. متخصصان پشتیبانی فنی اغلب به عنوان متخصصان پشتیبانی کاربر رایانه شناخته می شوند. وظیفه اصلی آنها رفع مشکلات سخت افزاری یا شبکه یک کاربر کامپیوتر در هنگام بروز مشکل است. تکنسین های فنی شبکه معمولاً برای بخش فناوری اطلاعات (IT) کار می کنند. آنها تعمیر و نگهداری معمولی را انجام می دهند و تمام اطلاعات را برای سرورهای مختلف پشتیبان می گیرند. همچنین تجهیزات را برای رفع مشکلات قبل از وقوع آنها نظارت می کنند.

 

 

در صورت نیاز به دریافت خدمات پشتیبانی فنی شبکه کامپیوتر و پشتیبانی شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

پشتیبانی فنی شبکه

پشتیبانی فنی شبکه موقعیتی است که توسط یک شرکت برای نظارت و نگهداری سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر موجود استفاده می شود. مهارت های افرادی که پشتیبانی فنی شبکه یک شرکت را ارائه می دهند، برای شرکت به عنوان دارایی در نظر گرفته می شود، زیرا به حل مسائل فنی مربوط به حساب های مشتری یا زیرساخت نرم افزاری شرکت کمک می کند. پشتیبانی فنی همچنین با تشخیص و عیب یابی مشکلات رایج ادغام نرم افزار کامپیوتر از شبکه، پشتیبانی را ارائه می کند.

پشتیبانی فنی شبکه کامپیوتر

پشتیبانی فنی شبکه کامپیوتر بسیار مهمتر از راه اندازی شبکه های کامپیوتری است. اگر هزینه زیادی برای تجهیزات شبکه بپردازید و یک شبکه کامپیوتری دقیق راه اندازی کنید، اما با فناوری های مدرن پیشرفت نکنید، مطمئناً متحمل ضررهای زیادی خواهید شد. تیم متخصص فنی تعمیر و نگهداری شبکه و پشتیبانی ما از زمان راه اندازی همراه شما خواهد بود تا اطمینان حاصل شود که شبکه شما همیشه پایدار، ایمن و به روز خواهد بود. درست مانند خودرویی که نیاز به سرویس و نگهداری دوره ای دارد، شبکه کامپیوتری سازمان شما نیز به خدمات شبکه فنی و بررسی دوره ای سخت افزار نیاز دارد.
 
متخصصان تعمیر و نگهداری شبکه های کامپیوتری که به آنها متخصص پشتیبانی فنی نیز گفته می شود، افرادی هستند که وظایف فنی شبکه را انجام می دهند. آنها مشکلات فنی شبکه کامپیوتری را تحلیل، عیب یابی و ارزیابی می کنند و نقش مهمی در نگهداری شبکه های شرکت ایفا می کنند. یک متخصص پشتیبانی فنی شبکه ممکن است بخشی از تیم پشتیبانی داخلی IT سازمان یا به عنوان بخشی از کارکنان پشتیبانی فنی یک ارائه دهنده خدمات شبکه باشد. شرکت پیشگام رایانه با بیش از دو دهه سابقه و بهره گیری از بهترین کارشناسان و متخصصین فنی شبکه به عنوان پیمانکار خدمات شبکه آماده همکاری با سازمان ها، ارگان های دولتی، شرکت های کوچک و بزرگ در زمینه نگهداری و پشتیبانی شبکه می باشد.
 
پشتیبانی فنی شبکه کامپیوتر

پشتیبانی فنی شبکه چیست؟

به کلیه کارهایی که در بخش پشتیبانی شبکه به صورت فنی انجام می شود را “پشتیبانی فنی شبکه” گویند. انجام کلیه کارهای فنی شبکه توسط متخصصان ماهر انجام می شود که به امور فنی شبکه کامپیوتر آشنایی کامل دارند.

متخصص پشتیبانی فنی شبکه

متخصصان پشتیبانی فنی و مهندسان شبکه هر دو در زمینه فناوری کار می کنند، اما مسئولیت های آنها بسیار متفاوت است. متخصصان پشتیبانی فنی به مشتریان با مشکلات اینترنت یا دیسک سخت رایانه یا سیستم کمک می کنند. مهندسان شبکه یک سیستم شبکه را برای یک شرکت، کسب و کار یا مدرسه طراحی و می سازند. در زیر مقایسه این دو حرفه و برخی اطلاعات حیاتی در مورد این مشاغل آورده شده است.

 

هم متخصصان پشتیبانی فنی و هم مهندسان شبکه با افراد یا شرکت ها برای عیب یابی مشکلات و رفع مشکلات کامپیوتری کار می کنند. با این حال، متخصصان پشتیبانی فنی هم با مسائل مربوط به شبکه و هم به طور کلی کاربران کامپیوتر کار می کنند، در حالی که مهندسان شبکه در مفهوم و ایجاد شبکه های داده تخصص دارند. مهندسان شبکه تمایل دارند با کسب‌وکارها یا سازمان‌ها کار کنند و شبکه‌هایی را برای استفاده فردی ایجاد کنند، در حالی که متخصصان پشتیبانی فنی یک به یک با مشتریان برای کمک به تشخیص و حل مشکلات استفاده از رایانه آنها کار می‌کنند.

 

متخصص پشتیبانی فنی شبکه

تحصیلات پشتیبان فنی شبکه

کارکنان با عنوان شغلی پشتیبانی فنی شبکه عموماً در سطوح بالای علمی در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می کنند. داشتن تحصیلات آکادمیک در علوم کامپیوتر یا مدرک مرتبط برای حمایت از شرکت های متوسط و بزرگ بسیار ضروری است. بسیاری از شرکت ها همچنین نیاز به گواهینامه در شبکه یا سیستم عامل های خاص صنعت دارند. افراد با سابقه خدمات مشتری قوی و رویکرد حل مسئله مثبت در موقعیت پشتیبانی فنی برتری دارند.

 

در نقش پشتیبانی فنی شرکت شما، شرکت پیشگام رایانه بسته به اندازه سازمان، یک یا چند حوزه تخصصی را پوشش می دهد. ما به عنوان پشتیبانی فنی فناوری اطلاعات و شبکه های کامپیوتری، سازمان شما را کنترل می کنیم و خطرات احتمالی را هشدار می دهیم.

 

تکنسین های پشتیبانی فنی شبکه وظایف توسعه و نگهداری شبکه را بر عهده می گیرند. آنها همچنین مشکلات کامپیوتری را عیب یابی می کنند و به کارکنان راهنمایی می کنند. هدف آنها ایجاد و حفظ سیستم های شبکه با کارایی بالا است که از تجارت شما پشتیبانی می کند. تکنسین های پشتیبانی فنی شبکه معمولاً تمام وقت کار می کنند. از آنجا که شرکت ها اغلب به سیستم های کامپیوتری خود برای کار شبانه روزی نیاز دارند، ممکن است کار در عصر و آخر هفته نیز مورد نیاز باشد. این شغل برای افرادی مناسب است که از کار با تکنولوژی لذت می برند و در کار خود رویکردی تحلیلی دارند و توانایی کنترل خطاهای شبکه و رفع آنها را دارند.

شغل پشتیبانی فنی شبکه

مهندس پشتیبانی فنی شبکه بر نگهداری شبکه شرکتی موجود، چه به عنوان بخشی از تیم پشتیبانی داخلی IT سازمان یا به عنوان کارکنان پشتیبانی فنی یک ارائه دهنده فناوری شبکه شخص ثالث، تمرکز می کند. پشتیبانی فنی شبکه ممکن است از آزمایش و عیب یابی مشکلات تا تعمیر و نگهداری منظم گسترش یابد. مشاغل زیادی در ارتباط با پشتیبانی فنی شبکه وجود دارد که از جمله آنها می توان به مهندس پشتیبانی شبکه، کارآموز، مجری پشتیبانی فنی، مهندس شبکه، مهندس سیستم، هماهنگ کننده IT Helpdesk، هماهنگ کننده خدمات، هماهنگ کننده پروژه، مدیر شبکه، مجری پشتیبانی فناوری اطلاعات اشاره کرد.

وظایف پشتیبانی فنی شبکه

وظایف و مسئولیت های تکنسین پشتیبانی فنی شبکه. تکنسین های پشتیبانی فنی شبکه بسته به سازمانی که در آن کار می کنند وظایف متفاوتی دارند. بر اساس فهرست مشاغل مورد تجزیه و تحلیل، وظایف آنها معمولاً شامل موارد زیر است:

طراحی و نصب شبکه های کامپیوتری

یکی از وظایف اصلی یک تکنسین شبکه طراحی و نصب شبکه های کامپیوتری است که به بهترین شکل ممکن برای تامین اهداف تجاری و عملیات روزانه شرکت پیاده سازی می شوند. این شامل بررسی اتصالات، کابل کشی دقیق، و بررسی اینکه دستگاه ها همانطور که باید کار می کنند، می شود.

عیب یابی خرابی های سیستم

تکنسین‌های پشتیبانی فنی شبکه، خرابی‌های سیستم را بررسی می‌کنند تا مشکل را شناسایی کرده و هر گونه گلوگاهی را که می‌تواند سرعت شبکه را کند کند، تشخیص داده و برطرف کند. آنها اطمینان حاصل می کنند که شبکه و زیرساخت آن تا حد امکان کارآمد هستند و هر مشکل یا باگ شناسایی شده را برطرف می کنند.

آزمایش و تست نرم افزار

بخش کلیدی پشتیبانی فنی شبکه، علاوه بر نگهداری یا تعمیر سخت افزار و دستگاه ها، تست نرم افزار برای تعیین پیکربندی صحیح اجزای شبکه است. تست ها و پشتیبان گیری از داده ها به طور منظم در طول سال انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که سیستم همیشه به طور موثر کار می کند و اطلاعات شرکت کاملاً ایمن است.

سازماندهی برنامه‌های ارتقا

تکنسین های پشتیبانی شبکه به طور منظم تعمیر و نگهداری سیستم را سازماندهی و برنامه ریزی می کنند تا بررسی کنند که همه چیز به درستی کار می کند. این چک لیست ها را از قبل برنامه ریزی می کنند تا جریان کار روزانه قطع نشود. آنها همچنین عملکرد شبکه را ارزیابی می کنند تا ببینند آیا می توان آن را بهبود بخشید یا خیر.

ارائه راهنمایی فنی

تکنسین های پشتیبانی شبکه به همکاران یا مشتریان در مشکلات مربوط به استفاده از رایانه و شبکه کمک می کنند و دستورالعمل ها و توصیه های فنی را برای حل مشکلات به آنها ارائه می دهند.

 

وظایف پشتیبانی فنی شبکه

مهارت های پشتیبانی فنی شبکه

مهارت ها و صلاحیت های مورد نیاز برای پشتیبانی فنی شبکه. تکنسین های فنی پشتیبانی شبکه باید دانش خوبی از شبکه ها و سیستم های کامپیوتری داشته باشند. تجربه عملی در استفاده از نرم افزارهای مختلف کامپیوتری و مهارت عیب یابی برای کار آنها لازم است. به طور معمول، تکنسین های فنی شبکه باید دارای مدرک لیسانس مرتبط با کامپیوتر و همچنین توانایی های زیر باشند:

دانش کامپیوتر

تکنسین های فنی پشتیبانی شبکه دانش قوی در مورد عملکردهای مختلف نرم افزاری و سخت افزاری دارند و با کامپیوترهای شخصی آشنایی زیادی دارند. آنها همچنین باید از آخرین روندهای کامپیوتری و پیشرفت های فناوری آگاه باشند.

تفکر تحلیلی

مهارت‌های تشخیصی قوی و رویکرد تحلیلی به تکنسین‌های پشتیبانی فنی شبکه کمک می‌کند، زیرا آنها باید منبع خطاهای سیستم و مسائلی را که ممکن است فوراً آشکار نشوند شناسایی کنند.

مهارت های حل مسئله

تکنسین های فنی شبکه باید مشکلات را بیابند و راه حل ها را ابداع کنند، بنابراین توانایی های قوی در حل مسئله و عیب یابی مهم است.

مهارت های ارتباطی

یک فرد پشتیبانی فنی شبکه باید اطلاعات و راه حل های پیچیده تکنولوژیکی را برای افراد عادی توضیح دهد، بنابراین مهارت های ارتباطی قوی ضروری است.

مهارت های نوشتاری

این مورد اغلب شامل نوشتن دستورالعمل های فنی و نوشتن پاسخ ایمیل به سؤالات است، بنابراین تکنسین های پشتیبانی شبکه برای انجام این جنبه از کار به مهارت های نوشتاری قوی نیاز دارند.

انواع پشتیبانی فنی شبکه

پشتیبانی فنی شبکه کامپیوتر به مورد خاصی بستگی ندارد و با توجه به نیاز و نوع خدماتی که مشتری مد نظر دارد متفاوت است. برخی از پشتیبانی فنی مورد نیاز مشتری به شرح زیر است:

زمان و مواد

این نوع پشتیبانی در صنعت فناوری رایج است و به پشتیبانی فناوری اطلاعات یا «برک فیکس» نیز معروف است. در این نوع پشتیبانی، پرداخت هزینه مواد و تکنسین ها با کارمزد از پیش تعیین شده به عهده مشتری است.

خدمات مدیریت شده

این خدمات معمولا به مشتریان در مقیاس بزرگ ارائه می شود تا مصرف کنندگان فردی. فهرست خدمات و شاخص های عملکرد مشخص به صورت مستمر و با نرخ ثابت در اختیار مشتری قرار می گیرد که در قرارداد توافق شده است. خدمات ارائه شده می تواند شامل نظارت 24 ساعته سرور، میز کمک 24 ساعته و غیره باشد.

Block Hours

این یک سیستم پشتیبانی پیش پرداخت است که در آن مشتری برای مدت زمان مشخصی پرداخت می کند که می تواند هر ماه یا سال از آن استفاده کند. این به مشتریان این امکان را می‌دهد تا بدون دردسر کار بر روی کاغذ یا صورت‌حساب‌های متعدد، به‌طور انعطاف‌پذیر از ساعت‌ها استفاده کنند.

مسئولیت های پشتیبانی فنی شبکه

مسئولیت های پشتیبانی های فنی شبکه در پیشگام رایانه به شرح زیر است:

 • شناسایی راه حل‌های سخت افزاری و نرم افزاری
 • عیب یابی مسائل فنی
 • تشخیص و رفع عیب‌ها
 • حل مشکلات شبکه
 • نصب و پیکربندی سخت افزار و نرم افزار
 • با مشتریان صحبت می‌کنیم تا به سرعت به ریشه مشکل آنها برسیم
 • بازخورد به موقع و دقیق
 • پیگیری مداوم برای اطمینان از رفع مشکل و خطا
 • تعویض یا تعمیر قطعات لازم
 • پشتیبانی از راه اندازی برنامه‌های جدید
 • ارائه پشتیبانی در قالب مستندات
 • مدیریت چندین پرونده در یک زمان
 • آزمایش و ارزیابی فناوری‌های جدید
 • انجام بررسی‌های ایمنی الکتریکی تجهیزات

مهارت های پشتیبان های فنی شبکه

برخی از مهمترین مهارت های پشتیبانی های فنی شبکه های کامپیوتری به شرح زیر است:

 • دارای مدرک علوم کامپیوتر یا فناوری اطلاعات
 • دارای گواهینامه معتبر در مایکروسافت، لینوکس یا سیسکو
 • تجربه قبلی در زمینه پشتیبانی فنی، پشتیبانی دسکتاپ یا نقش مشابه
 • تسلط به Windows/Linux/Mac OS
 • تجربه کار با برنامه‌های دسکتاپ از راه دور و نرم افزارهای میز کمک
 • توجه به جزئیات و مهارت‌های خوب حل مسئله
 • مهارت‌های بین فردی عالی
 • ارتباط کتبی و کلامی عالی

قیمت پشتیبانی فنی شبکه

استعلام هزینه پشتیبانی فنی و تخصصی شبکه کامپیوتری. به منظور تعیین هزینه و قیمت مناسب و دقیق خدمات پشتیبانی و نگهداری فنی شبکه، کارشناسان ما پس از مشاوره با مشاوران و تعیین حجم پروژه، به صورت کاملا رایگان از شرکت مورد نظر شما بازدید کرده و از سخت افزار و امکانات شما از نزدیک بازدید خواهند کرد. انجام خواهد داد پس از تعیین نیازهای مشتری و رتبه بندی دستورالعمل ها بر اساس نیاز شما، پیش فاکتور سرویس شبکه مشخص می شود.

پشتیبانی فنی شبکه در پیشگام رایانه

در پیشگام رایانه، ما همیشه به دنبال کاندیداهای ماهر فنی با مهارت های بین فردی عالی برای موقعیت های پشتیبانی فنی هستیم. متخصصان پشتیبانی، مشکلات فنی را عیب یابی می کنند، بازخورد به موقع مشتری را ارائه می دهند و از برنامه های جدید و سایر وظایف پشتیبانی می کنند. علاوه بر این، متخصصان پشتیبانی فنی موظفند مستقیماً با مشتریان صحبت کنند و همچنین اسناد مکتوب ایجاد کنند که نیاز به ارتباط کتبی و شفاهی عالی دارد.

خدمات پشتیبانی فنی شبکه

خدمات پشتیبانی فنی شبکه کامپیوتری به شما کمک می کند تا نیازهای حیاتی IT موسسه خود را درک کنید و بودجه کافی را به این بخش اختصاص دهید. پشتیبانی فنی شامل قسمت های مختلفی از جمله پشتیبانی شبکه کامپیوتری در محل، پشتیبانی شبکه کامپیوتری از راه دور، خدمات ابری، مشاوره و تامین و نگهداری تجهیزات عیب یابی شبکه های کامپیوتری می باشد.

 

گسترش دقیق خدمات ایمن شبکه هوشمند در بخش تعمیر و نگهداری شبکه های کامپیوتری و سخت افزار، پشتیبانی از سیستم تلفن مرکزی و ویپ، تعمیر و نگهداری دوربین های مدار بسته و سیستم های برق اضطراری (UPS) از جمله مواردی است که در بخش خدمات پشتیبانی قرار دارد. نگهداری فنی شبکه های کامپیوتری همواره مورد توجه بوده و تمامی این حالات تحت عنوان پشتیبانی و نگهداری کامل و جامع پیشگام رایانه در صورت نیاز کارفرمایان ارائه خواهد شد. برای دریافت مشاوره در خصوص پشتیبانی فنی شبکه می توانید با کارشناسان پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.