طراحی پسیو شبکه

طراحی پسیو شبکه

طراحی پسیو شبکه به طراحی و پیاده سازی تجهیزاتی گفته می شود که قابل برنامه ریزی نیست و امکان تغییر ماهیت آن وجود ندارد. تجهیزات پسیو شبکه که در اکثر موارد برای انتقال داده و پیکربندی شبکه در نظر گرفته می شوند، برای تبادل اطلاعات بین تجهیزات Active استفاده می شود. بزرگترین تفاوت تجهیزات پسیو این است که هیچ تغییری در اطلاعات ارسالی ایجاد نخواهد کرد. در صورت نیاز به دریافت خدمات طراحی پسیو شبکه کامپیوتر می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

طراحی پسیو شبکه

طراحی پسیو شبکه یکی از مهم ترین جنبه های طراحی شبکه است، با این حال اغلب برای بسیاری از معماران و مدیران شبکه مورد توجه قرار می گیرد. طراحی نادرست پسیو می تواند عملکرد شبکه را فلج کند. تعمیر و نگهداری های اضافی ایجاد کند و منجر به هزینه های پنهان شود. طراحی سیستم پسیو شبکه که فقط با استانداردهای امروزی مطابقت داشته باشد، می تواند منجر به زیرساختی شود که قابلیت‌های مورد نیاز امروز را به‌ طور قابل اعتماد ارائه می‌ کند و امکان رشد در آینده را فراهم می‌ کند.
 
طراحی شبکه پسیو

پسیو شبکه چیست

شبکه پسیو نوعی شبکه کامپیوتری است که در آن هر گره بر روی یک تابع یا فرآیند از پیش تعریف شده کار می کند. شبکه های پسیو هیچ کد یا دستورالعمل تخصصی را روی هیچ گره ای اجرا نمی کنند و رفتار خود را به صورت پویا تغییر نمی دهند. به طور معمول، این رفتار برای هر گره روتر شبکه اعمال می شود.

 

شبکه پسیو یکی از رایج ترین انواع شبکه است که در اکثر محیط های شبکه یافت می شود. این امر مستلزم آن است که کل زیرساخت شبکه کامپیوتر قبل از عملیات از پیش طراحی و پیکربندی شده باشد. هنگامی که یک بسته از یک گره شبکه در یک شبکه پسیو عبور می کند، آن گره فقط اقدامات پیکربندی شده روی آن را انجام می دهد. روتر نمی تواند کد ارسال شده در بسته داده را اجرا یا پردازش کند. ماهیت پسیو یک روتر به این دلیل است که جداول مسیریابی یا ورودی های آن فقط به صورت دستی توسط مدیر یا از طریق روترهای مجاور به روز می شوند.

دستگاه های طرحی پسیو شبکه

برای طراحی و پیاده سازی خدمات شبکه پسیو کامپیوتر، از دستگاه هایی برای مشاهده ترافیک در حین عبور استفاده می شود. این دستگاه‌ها می‌توانند دستگاه‌های ویژه‌ای مانند Sniffer یا OCxMon باشند یا می‌توانند در دستگاه‌های دیگری مانند روتر، سوئیچ یا میزبان پایان گره تعبیه شوند. نمونه‌هایی از این تکنیک‌های داخلی شامل نظارت از راه دور (RMON)، پروتکل نظارت بر شبکه ساده (SNMP) و دستگاه‌هایی با قابلیت پخش شبکه است. دستگاه های نظارت پسیو (غیرفعال) به صورت دوره ای برای جمع آوری اطلاعات و ارزیابی وضعیت شبکه قرار می گیرند.

بخش طراحی پسیو شبکه

بخش پسیو شبکه ما در پیشگام رایانه طیف گسترده ای از محصولات و خدمات را ارائه می دهد که به صورت سراسری در دسترس است. مهندسان ما از طراحی تا خدمات نصب، آزمایش و مستندسازی را به شما ارائه می دهند. طراحی پسیو شبکه بخش ابتدایی پیاده سازی شبکه های کامپیوتری است. این بخش دارای اهمیت بالایی است. طراحی اصولی پسیو شبکه می تواند هزینه های پنهان شما را کاهش دهد. امکان ارتقای شبکه در آینده نیز توسط یک طراحی منسجم امکان پذیر است.
 
طراحی پسیو شبکه کامپیوتر

اجرای پسیو شبکه

اگر طراحی و اجرای خدمات شبکه پسیو به صورت اصولی انجام شود، میزان ترافیک شبکه افزایش نمی یابد و ترافیک واقعی را نیز اندازه گیری می کند. با این حال، نظرسنجی های مورد نیاز برای جمع آوری داده ها و هشدارها همگی ترافیک شبکه را ایجاد می کنند که می تواند قابل توجه باشد.

 

خدمات طراحی شبکه پسیو در عیب یابی شبکه بسیار ارزشمند هستند، با این حال توانایی آنها برای تقلید سناریوهای خطا یا جداسازی مکان دقیق خطا محدود است. از آنجا که خدمات شبکه پسیو ممکن است نیاز به مشاهده همه بسته های موجود در شبکه داشته باشد، ممکن است مسائل مربوط به نحوه دسترسی و محافظت از داده های جمع آوری شده و یا حریم خصوصی یا امنیتی وجود داشته باشد.

 

خدمات پسیو شبکه شامل:

 • پیاده سازی و نصب سوئیچ‌ها و روترها
 • راه اندازی تلفن سانترال و خطوط فیبر نوری
 • طراحی و اجرای شبکه‌های کامپیوتری (LAN , MAN , WAN)
 • طراحی و اجرای ارتباطات بین شبکه‌ای راه دور
 • پیاده سازی اتاق سرور و نصب تجهیزات
 • طراحی و نصب رک‌های دیواری و ایستاده
 • ارائه و نصب تجیهزات شبکه اعم از روتر، سوئیچ، فایروال، سرور، رک
 • کابل کشی و ترانکینگ شبکه جهت تامین برق اضطراری و تلفن

طراحی و اجرای پسیو

طراحی اولیه کابل کشی فیبر نوری داخلی، دوربین مدار بسته و سایر خدمات طراحی و اجرای پسیو با بررسی های دقیق توسط تیم مهندسی پیشگام رایانه انجام می شود. در این مرحله با توجه به نیاز مدیران و سیاست های سازمان، بازدیدها و تحلیل های درون سازمانی جهت ارائه خدمات کابل کشی شبکه و برآورد قیمت تجهیزات شبکه پسیو توسط کارشناسان مجرب انجام می شود. بهترین نکات برای کابل کشی شبکه، ردیابی، نصب دوربین، سرور و سایر تجهیزات برای طراحی و اجرای پسیو شبکه و گزارشات لازم به مدیران سازمان گزارش می شود.

 

بر اساس اهداف سازمان و تحلیل های ثبت شده توسط کارشناسان از محل مورد نظر، نقشه کابل کشی شبکه و زیرساخت آن توسط کارشناسان طراحی شبکه پیشگام رایانه شبیه سازی شده می شود. موقعیت اتاق سرور، رک، تجهیزات، کابل کشی دوربین مداربسته و … توسط کارشناسان مدل سازی شده و پیش نمایشی از زیرساخت شبکه سازمان به مدیران نمایش داده می شود. در صورت تایید، تجهیزات شبکه مورد نیاز برای نصب دوربین های مدار بسته و ارائه شبکه Passive خدمات کابل کشی توسط تکنسین های پسیو متخصص و زیر نظر مکرر کارشناسان و مدیران مجرب تهیه و انجام می شود.

طراحی پسیو مطابق با امنیت شبکه

پیشگام رایانه می تواند راه حل های امنیتی کسب و کار شما را از بالا به پایین مدیریت کند، از جمله طراحی و نصب سیستم های کابل کشی ساخت یافته و پیاده سازی تجهیزات پسیو شبکه. کابل کشی شبکه برای سیستم های نظارتی بخش مهمی از مدیریت امنیت شما است زیرا در دراز مدت، یک زیرساخت مستحکم باعث صرفه جویی در زمان و هزینه زیادی می شود. هدف ما ایجاد سیستم های نظارتی پیشرفته است که به طور خاص برای نیازهای تجاری شما طراحی شده است.

سیستم شبکه پسیو ساختاریافته

سیستم‌های کابل‌ کشی و پسیو ساختاریافته تعداد سیم‌های درهم را محدود می‌کنند در حالی که مقدار داده‌های انتقال‌ یافته را با نرخ‌های بالا افزایش می‌دهند. سیستم سازمان یافته با کاهش هزینه های برق و تعمیر و نگهداری به کاهش هزینه ها در دراز مدت کمک می کند. از آنجایی که ساختار بسیار سازماندهی شده است، مدیران شبکه می توانند به راحتی مسائل را شناسایی کرده و خطر اشتباهات را محدود کرده و در زمان صرفه جویی کنند. پیشگام رایانه سیستم پسیو شبکه را قبل از نصب طراحی می کند و بهترین راه حل را برای شبکه سریع و کاهش مصرف برق برنامه ریزی می کند.

کابل کشی پسیو شبکه

کابل کشی شبکه ساختاریافته، کابل های ساختمانی و آزمایشی، انواع مختلف کابل ها، فناوری مس و فیبر، خطاهای رایج کابل کشی، روش های صحیح برچسب گذاری، ابزارهای معمولی مورد استفاده در محل، نقشه های طبقه، کارهای عمرانی و حتی آگاهی از سلامت و ایمنی بخش هایی از پسیو شبکه هستند.

 

سیستم کابل کشی پسیو شبکه یک سیستم کامل از کابل کشی و سخت افزار مرتبط است. سیستم پسیو شبکه یک زیرساخت مخابراتی جامع را فراهم می کند. این زیرساخت کاربردهای گسترده ای دارد، مانند ارائه خدمات تلفنی یا انتقال داده از طریق شبکه کامپیوتری به گونه ای که به دستگاه وابسته نباشد.

 

ما بیشتر یک سیستم کابل کشی ساخت یافته را از نظر مالکیت تعریف می کنیم. سیستم کابل کشی ساخت یافته از نقطه ای شروع می شود که ارائه دهنده خدمات (SP) خاتمه می یابد. این نقطه را نقطه مرزی (Demarc) یا دستگاه رابط شبکه (NID) می نامند.

 

به عنوان مثال، در نصب سیستم تلفن، SP یک یا چند خط خدمات (با توجه به نیاز مشتری) ارائه می دهد. SP خطوط سرویس را در نقطه مرزی متصل می کند.

سخت افزار پسیو شبکه

سخت افزارهای پسیو شبکه‌ کامپیوتری آن بخش‌ هایی از شبکه هستند که در انتقال داده‌ها نقش دارند، اما روی داده‌های شبکه کامپیوتر تغییر یا تاثیری خاصی ایجاد نمی‌کنند.

 

سخت افزار پسیو شبکه شامل:

 • کابل (کابل فیبر نوری، کابل کواکسیال)
 • اتصال دهنده‌ها
 • تابلوهای سوئیچ
 • کلاچ
 • دوشاخه‌ها

دستگاه پسیو شبکه

در دستگاه های پسیو نیازی به استفاده از انرژی برای کارکرد تجهیزات شبکه نیست. دستگاه پسیو یک جزء الکتریکی مانند مقاومت های الکتریکی، خازن های الکتریکی، دیودها، فیبرهای نوری، کابل ها، سیم ها، لنزهای شیشه ای یا فیلترها است.
 

در حالی که دستگاه های غیرفعال هیچ انرژی به مدار نمی دهند، دستگاه های اکتیو انرژی را به مدار تزریق می کنند. افزایش توان توسط دستگاه های فعال قابل ارائه است، اما نه توسط دستگاه های پسیو شبکه. هاب ها زمانی فعال در نظر گرفته می شوند که سیگنالی را قبل از ارسال به تمام پورت های دستگاه بازسازی کنند. برای انجام این کار به منبع تغذیه نیاز است. داده ها به جای تمام پورت هایی که سیستم مقصد به آن متصل است، فقط به پورتی ارسال می شود که سیستم مقصد به آن متصل است.

طراحی کابل کشی پسیو شبکه

روش هایی که ما در پیشگام رایانه برای تکمیل و حفظ طراحی و پیاده سازی شبکه پسیو استفاده می کنیم کاملا استاندارد هستند. استانداردسازی امکانات پسیو شبکه به دلیل نیاز به اطمینان از عملکرد قابل قبول سیستم ضروری است.
 

مراحل اجرای خدمات پسیو شبکه

 • بازدید از محل پروژه
 • طراحی زیرساخت‌های شبکه همراه با ارائه طرح
 • کابل کشی شبکه توسط کادر فنی حرفه‌ای
 • نصب و آرایش انواع رک، پچ پنل، پچ کورد و ..
 • آزمون و تست شبکه
 • پشتیبانی از شبکه

برخی از مزایای همکاری با رایان پشتیبان عبارتند از:

 • هماهنگی طراحی و اجرا
 • انطباق با الزامات فیزیکی و خطوط انتقال
 • مبنایی برای بررسی گسترش سیستم پیشنهادی و تغییرات دیگر
 • صرفه جویی در قیمت خدمات پسیو شبکه
 • تضمین کیفیت و رعایت استاندارد در پروژه‌های پسیو و اکتیو شبکه
 • استفاده از مرغوبترین تجهیزات در پروژه‌ها
 • گزارش نهایی و ارائه مستندات پس از پایان کار پروژه
 • ارائه‌ی خدمات پس از فروش و پشتیبانی شبکه
 • اجرای کابل کشی شبکه، تلفن، برق و دوربین مداربسته
 • اجرا و پیاده سازی شبکه ساختار یافته
 • و …

طراحی و ایجاد زیرساخت پسیو شبکه

بر اساس اهداف سازمان و تحلیل های ثبت شده توسط کارشناسان از محل مورد نظر، نقشه کابل کشی شبکه و زیرساخت آن توسط کارشناسان طراحی شبکه آزما شبیه سازی شده است. موقعیت اتاق سرور، رک، تجهیزات، کابل کشی دوربین مداربسته و … توسط کارشناسان شرکت پیشگام رایانه مدل سازی شده و پیش نمایشی از زیرساخت شبکه سازمان به مدیران نمایش داده می شود و در صورت تایید، تجهیزات شبکه مورد نیاز برای نصب دوربین های مدار بسته و ارائه شبکه Passive خدمات کابل کشی توسط تکنسین های پسیو متخصص و زیر نظر مکرر کارشناسان و مدیران مجرب تهیه و انجام می شود.

پشتیبانی پسیو شبکه

خدمات شبکه پسیو و نصب تجهیزات پسیو شبکه به تهیه و بهره برداری آنها محدود نمی شود. یکی از دلایل مهمی که شرکت پیشگام رایانه را از سایر شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی و اجرای پسیو شبکه و کابل کشی دوربین مداربسته متمایز می کند، پشتیبانی بی نظیر پس از اتمام طراحی و اجرای پروژه می باشد. پس از طراحی و اجرای پسیو تمامی موارد مربوط به خدمات شبکه پسیو در سازمان شما پشتیبانی خواهد شد. کلیه فعالیت های تکنسین ها و کارشناسان از ابتدای قرارداد تا پایان پروژه خدمات کابل کشی شبکه تحت نظارت و بازرسی کارشناسان واحد خدمات مشتریان می باشد تا کلیه تعهدات مندرج در قرارداد انجام شود.

خدمات طراحی پسیو شبکه

برای همگام شدن با چشم انداز دیجیتالی که به سرعت در حال تغییر است، همه پرسنل پیشگام رایانه آموزش مداوم اجباری را از طریق کلاس ها و سمینارها دریافت می کنند. به همین خاطر با جدیدترین متدهای طراحی شبکه های پسیو آشنایی دارند. در صورتی که نیاز به طراحی پسیو شبکه دارید، می توانید روی خدمات پیشگام رایانه حساب باز کنید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.