متخصص شبکه در حال پشتیبانی از شبکه

پشتیبانی شبکه چیست

پشتیبانی شبکه با هر چیزی که شبکه کامپیوتری سازمان شما را در حال اجرا، سازنده و به‌روز نگه می‌دارد، ارتباط دارد. خدمات پشتیبانی از شبکه اطمینان می دهد که دستگاه های شما سالم هستند و سخت افزار، نرم افزار و دستگاه های شخصی شما با هم سازگار هستند و به درستی کار می کنند. اطمینان می دهد که در شبکه ازدحام وجود ندارد و پهنای باند شبکه به اندازه کافی گسترده است تا همه ترافیک از آن عبور کرده و به سرعت حرکت کنند. همچنین به معنای حمایت از افرادی است که از تجهیزات استفاده می کنند، یعنی شما، «کاربر نهایی». حمایت از کاربران مهمترین بخش پشتیبانی شبکه است. به طور خاص، پشتیبانی شبکه شامل همه چیز از کارهای تعمیر و نگهداری منظم، آزمایش و عیب‌یابی مشکلات تا طراحی و توسعه ویژگی‌های جدید برای افزایش خدمات شما می‌شود.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره پشتیبانی شبکه نیاز داشتید، می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

پشتیبانی شبکه به زبان ساده

اگر از شبکه های کامپیوتری در شرکت و یا سازمان خود استفاده می کنید، حتما به مشکل برخورد کرده اید. برای رفع مشکلات شبکه و یا ارتقای سخت افزاری و نرم افزاری شبکه از پشتیبانی شبکه استفاده می شود. وظیفه پشتیبان شبکه رفع مشکلات پیش آمده و جلوگیری از بروز قطعی ها و خرابی ها در آینده است. برای برخی از شبکه های کامپیوتری به پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته نیاز است. از این رو داشتن یک تیم پشتیبانی و یا قرارداد با یک شرکت پشتیبانی شبکه ضروری است.
 
پشتیبانی شبکه به زبان ساده

پشتیبانی شبکه

هنگامی که کاربر با مشکلات فنی در سیستم شبکه کامپیوتری خود مواجه می شود، گزینه های پشتیبانی شبکه زیادی وجود دارد. هر یک از آنها تا زمانی که اتصال به اینترنت وجود داشته باشد یا رایانه به سیستم های دیگر به صورت محلی متصل باشد، در دسترس هستند.

 

به عنوان مثال، در یک محل کار شلوغ مانند یک بیمارستان، یک تکنسین شبکه این توانایی را دارد که از دفتر خود به هر رایانه ای در محل دسترسی داشته باشد. تکنسین پشتیبان شبکه می تواند به روز رسانی ها و تعمیرات را انجام دهد یا نرم افزار تجزیه و تحلیل را برای تشخیص مشکل اجرا کند. متخصصان شبکه می توانند با استفاده از وب به عنوان راهی برای اتصال، از مکان دیگری به رایانه خود، دسترسی حرفه ای داشته باشند. همچنین می توانند از ماژول های تعمیر خودکار در سراسر فضای مجازی استفاده کنند. پشتیبانی شبکه اساساً به هر نوع کمکی اطلاق می شود که می توان از یک سیستم کامپیوتری جداگانه برای عیب یابی و رفع مشکلات به دست آورد.

 

در پادکست شنیداری زیر می توانید به توضیحاتی در مورد پشتیبانی شبکه گوش دهید.

 

پشتیبانی شبکه چیست

یک شبکه کامپیوتری ترکیبی از سخت افزارها و نرم افزارها بر بستر یک شبکه است. پشتیبانی شبکه به طور کلی به خدماتی که در محیط شبکه انجام می شود را می گویند. شبکه کامپیوتری شامل همه چیزهایی است که یک کاربر برای انتقال داده یا اطلاعات به کاربر دیگر نیاز دارد. از جمله انواع مختلف شبکه، عمدتا دارای سرورها، سوئیچ ها، ذخیره سازی، فایروال ها، روترها و بسیاری موارد دیگر است. با فناوری های نوظهور و راه های جدید ایجاد شبکه، پشتیبانی شبکه نیز خسته کننده و طاقت فرسا شده است.

 

روش سنتی پیاده سازی شبکه خود را به دستگاه‌ های فیزیکی محدود می‌کند که از سیم‌ هایی برای ارتباط استفاده می‌ کنند. فن آوری های جدید روش های سیمی و بی سیم را برای شبکه به همراه دارند. از بلوتوث گرفته تا اترنت و ماهواره ها، همه آنها را پوشش می دهد. با توجه به اینکه کاربران بسیاری به شبکه متصل هستند، دانستن اصول و مزایای خدمات پشتیبانی شبکه ضروری است.

 

شرکت ها و مشاغل برای ارائه محصولات و خدمات خود به سیستم شبکه های کامپیوتری متکی هستند. پیشرفت شبکه به مردم کمک می کند و نیاز به دانستن همه چیز در مورد مزایا را به همراه دارد تا اطمینان حاصل شود که فرد به بهترین ها برای نیازها اعتماد دارد! پشتیبانی شبکه پیشگام رایانه و سایر ارائه دهندگان خدمات اغلب به نیاز مشتری به عنوان اولویت نگاه می کنند. آنها برای رضایت حداکثری، بهترین ها را ارائه می دهند تا شبکه ای بدون دردسر و روان را تامین کنند!

 

پشتیبانی شبکه چیست

چند مدل پشتیبانی شبکه داریم؟

به طور کلی خدمات پشتیبانی شبکه به دو مدل حضوری و آنلاین دسته بندی می شود. در مدل حضوری تکنسین شبکه باید در محل حضور داشته باشد و مشکلات شبکه را حل کند. در مدل آنلاین مشکلات جزئی تر با استفاده از اینترنت و به صورت ریموت حل می شود. هر کدام از مدل های پشتیبانی شبکه مزایای و کاربردهای خاص خود را دارند.

پشتیبانی حضوری شبکه

یکی از بهترین انواع پشتیبانی شبکه، حضور در محل مشتری است. در پاره ای موارد شرکت ها یک فرد را برای خدمات پشتیبانی دائمی شبکه استخدام می کنند. معمولا برای پشتیبانی 24 ساعته باید 3 کارمند تمام وقت استخدام کرد. برخی از شرکت ها نیز برای کاهش هزینه ها، خدمات شبکه را برونسپاری می کنند. بدین صورت در هزینه ها به شدت صرفه جویی می کنند.

پشتیبانی آنلاین شبکه

از سریع ترین انواع پشتیبانی شبکه های کامپیوتری، نوع آنلاین آن است. در صورتی که مشکلی برای شبکه پیش بیاید، متخصص شبکه به سرعت وارد عمل می شود و به شبکه مورد نظر ریموت میزند و مشکلات پیش آمده را بررسی و رفع می کند. سرعت در پشتیبانی آنلاین شبکه کاملا قابل ملاحظه است. در صورتی که مشکل شبکه به صورت آنلاین حل نشود، فورا یک کارشناس خبره به محل مشتری اعزام می شود.

 

مدل های پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

پشتیبانی شبکه سرویسی است که بر نگهداری یک شبکه تجاری موجود تمرکز دارد. گاهی اوقات، خدمات به صورت داخلی انجام می شود. با این حال، برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه به یک شرکت حرفه ای مانند پیشگام رایانه معمول است. پشتیبانی شامل همه چیز می شود، از عیب یابی مشکلاتی که ممکن است برای شبکه ایجاد شود تا آزمایش آن برای مشکلات احتمالی یا آسیب پذیری های امنیتی. همچنین شامل تعمیر و نگهداری شبکه نیز می شود.

 

با گوش دادن پادکست صوتی زیر می توانید با پشتیبانی شبکه کامپیوتری بیشتر آشنا بشوید:
 

پشتیبانی شبکه محلی چیست؟

پشتیبانی شبکه محلی اصطلاحی برای تعریف مجموعه ای از ایستگاه های کاری است که به منظور اشتراک گذاری منابع با یکدیگر متصل هستند و اغلب می تواند هر چیزی از فایل های کاری گرفته تا اسکنرهای ویروس را در بر گیرد. در بسیاری از موارد، کامپیوترها اساساً طبق تعریف به اینترنت متصل نیستند، اما ممکن است از پورت اترنت و یک روتر برای افزایش توانایی های اشتراک گذاری خود استفاده کنند. شبکه محلی به کارمندان در گروه کاری امکان می‌دهد تقریباً فوراً فایل‌ها را ارسال و دریافت کنند و هنگامی که مشکلی در یک رایانه رخ می‌دهد، می‌توان آن را به سرعت از هر یک از سیستم های در گروه به‌روزرسانی یا تعمیر کرد.

پشتیبانی شبکه به صورت ریموت

نمونه دیگری از پشتیبانی شبکه از طریق اتصال خارجی و یا به صورت ریموت است. به این معنی که از اینترنت برای دسترسی به رایانه در مکانی جداگانه در هر نقطه از جهان استفاده می شود. راه‌ های زیادی وجود دارد که تراکنش داده‌ ها می‌ تواند انجام شود، با سرورهای همتا به همتا، دسترسی از راه دور و دانلود مستقیم تنها تعدادی از گزینه‌ ها هستند. در حالی که شخص دیگری در جایی در فضای مجازی می تواند مستقیماً به رایانه دسترسی داشته باشد، پشتیبانی ریموت اغلب به دسترسی به وب سایت سازنده تجهیزات شبکه برای دانلود درایورها یا سایر دستگاه هایی اشاره دارد که به عملکرد عادی سیستم کمک می کند.
 
انجام پشتیبانی شبکه به صورت ریموت

پشتیبانی شبکه با کیفیت بالا

بهترین راه برای یک متخصص فناوری اطلاعات برای ارائه پشتیبانی در سطح فردی است. در پیشگام رایانه، وظیفه ما این است که توضیح دقیقی از مشکل به دست آوریم، با دقت به صحبت های فرد گوش دهیم، آنچه می گوید را جدی بگیریم و از او بخواهیم تا آنجا که ممکن است با دقت آن را توصیف کند، و سپس مشاهده کنیم که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. گاهی اوقات افراد جزئیات مهم را حذف می کنند. شاید آنها ممکن است خجالت بکشند، یا به این دلیل که نمی دانند مهم است یا حتی به این دلیل که متوجه آن نشده اند. ما باید به همه چیز در اطرافمان توجه کنیم، نه فقط به آنچه روی صفحه نمایش مقابلمان است. مشکل را مشاهده می کنیم، تمام جزئیات را جمع آوری می کنیم و سپس در مورد مشکل و راه حل تحقیق می کنیم.

 

در سطح سازمانی، پشتیبانی شبکه ایده آل به تمام جنبه های خدمات توجه خواهد کرد. هنگامی که اتفاقات رخ می دهد سریع واکنش نشان دهید، اما با جلوگیری از مشکلات در وهله اول، فعال باشید. اینجاست که نظارت بر شبکه وارد می‌شود. انگشت شما را روی نبض یا رگ حیاتی سازمان نگه می‌دارد. از ازدحام ترافیک جلوگیری می‌کند، مطمئن می‌شوید سیستم‌ها با سرعت کامل کار می‌کنند، فضای ذخیره‌سازی پر نیست، و وصله‌ها و به‌روزرسانی‌ها روی آن اعمال می‌شوند. به صورت منظم در صنعت امروز، نظارت بر شبکه به همان اندازه سازمان مهم است که ما آن را به درستی انجام می دهیم.

 

فردی در حال انجام پشتیبانی شبکه با کیفیت بالا

چرا ساخت شبکه کامپیوتر مهم است؟

شبکه پیشگیرانه اساس ارتباطاتی است که یک فرد برقرار می کند. به روابط طولانی مدت پاسخ می دهد و اساس هر جنبه کوچکی از دنیای رایانه است. ساخت شبکه کامپیوتر ضروری است زیرا:

 

امکان به اشتراک گذاری کارآمد منابع از جمله فایل ها، اسناد و موارد دیگر را می دهد.

با استفاده از متمرکز کردن داده ها، به صرفه جویی در زمان و دسترسی آسان به پایگاه های داده کمک می کند.

به افزایش ظرفیت ذخیره سازی و کاهش افزونگی کمک می کند و انتقال را روان می کند.

استفاده از توپولوژی های کارآمد در شبکه به ایجاد کانال شبکه مطابق با مشتری کمک می کند.

شبکه در واقع پل بین کاربر و فناوری تعاملی است.

خدمات پشتیبانی شبکه چیست؟

پشتیبانی شبکه به هر محصول و خدمات کوچکی که یک فرد برای حفظ بهینه سازی شبکه نیاز دارد پاسخ می دهد. خدمات پشتیبانی شبکه کمک می کند تا از عملکرد سالم دستگاه هایی که وب سیستم را در خود جای داده اند اطمینان حاصل شود. بهترین بهره وری سخت افزار و نرم افزار به روز را تامین می کند. پشتیبانی برای بررسی سازگاری دستگاه و کار برای اطمینان از عدم تراکم گسترش می یابد.

 

پاک کردن کل مسیر برای عملکرد، با حفظ و عیب‌یابی ناسازگاری‌ های مسیر، وظایف را افزایش می‌ دهد. خدمات پشتیبانی کامل شبکه توسط متخصصی ارائه می شود که بینش عمیقی نسبت به هر جنبه کوچک کامپیوتری و سیستم تکنولوژیکی دارد. هر زمان که این فناوری برای عملکردی کارآمد مورد استفاده قرار گیرد، کل کار پشتیبانی شبکه و کار کارآمد آن به کار می آید.

 

خدمات پشتیبانی شبکه چیست

پشتیبانی شبکه اینترنتی

یکی از متداول ترین انواع پشتیبانی برای شبکه های کامپیوتری از طریق بستر اینترنت است. اما در این نوع از خدمات پشتیبانی باید به نکات امنیتی شبکه توجه ویژه ای شود. در حالی که معمولاً تحت شرایط نرمال شرکت ها به دنبال پشتیبانی شبکه ریموت می‌گردند، هکرها نیز از این روش برای دسترسی به سیستم‌های رایانه‌ ای که به درستی محافظت نشده‌اند، استفاده می‌کنند.

 

یکی از این نمونه ها ممکن است از یک ویروس تروجان کوچک یا اسکریپت بدافزاری باشد که برای باز کردن یک پورت در اتصال اینترنت رایانه که معمولاً مسدود است، برنامه ریزی شده است. سپس هکر بدون اطلاع کاربر از این ورودی برای دسترسی به فایل‌ هایی استفاده می‌ کند که ممکن است حاوی اطلاعات شخصی مانند شماره کارت اعتباری، رمز عبور حساب یا هر چیز دیگری باشد که ممکن است ارزشمند در نظر گرفته شود. پشتیبانی شبکه از طریق اینترنت اغلب در تعدادی از شرایط ضروری است، اما همیشه باید با احتیاط اجرا شود.

امنیت شبکه کامپیوتری

از زمانی که رایانه ها برای اولین بار به کار گرفته شدند، امنیت شبکه مهم بوده است. اما اهمیت امنیت در دهه گذشته به طور تصاعدی افزایش یافته است. امروزه شرکت های پشتیبانی از شبکه امنیت را به عنوان محرک شماره 1 در هنگام برنامه ریزی و نگهداری شبکه می دانند. داده ها را می توان با درایوهای USB، سی دی و تلفن های هوشمند به سرقت برد. می‌توان آن را از طریق ایمیل، اتصالات اینترنتی، اسنایفرهای بی‌سیم ارسال کرد.

 

در واقع، اخیراً کشف شده است که می‌توان اطلاعات را از صفحه‌ هایی که نمی‌ بینید، رمزگشایی کرد، فقط بر اساس صداهایی که مانیتور تولید می‌کند. بیشتر مردم حتی از چنین مواردی اطلاعات ندارند. به همین خاطر حفاظت از داده های شبکه نسبت به نوع سازمان بسیار مهم است. از این رو پشتیبانی امنیتی شبکه باید دارای لایه های حفاظتی مطابق با سازمان مربوطه باشد.

محافظت از شبکه کامپیوتری

اگرچه مهم است که امنیت داده های ارزشمند سازمان خود را حفظ کنید، اما همچنان مهم است که از شبکه کامپیوتری خود محافظت کنید تا چیزی وارد شبکه نشود. فایروال ها مهم هستند، اما کافی نیستند. آنها فقط ترافیکی را که شما به آنها می گویید متوقف کنند، متوقف می کنند. چیزهای گوناگونی می توانند بدون اطلاع شما وارد شبکه شما شوند، فقط بر اساس “کلیک” که روی وب سایت مورد علاقه خود انجام داده اید. امنیت اطلاعات شبکه یک جنگ سرد است. مدام در حال پیشرفت و تشدید است. چیزی به عنوان گلوله نقره ای یا یک بار تعمیر وجود ندارد. باید دائما شبکه خود را آپدیت کنید و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری خود را به روز نگه دارید.

 

هر بار که به یک اقدام جدید می رسید، مهاجمان در تلاش برای شکست دادن آن هستند. هرچه تجهیزات و برنامه های شما قدیمی تر باشند، مدت زمان بیشتری در معرض دید عموم قرار می گیرند. هر روز که می گذرد به مهاجم زمان بیشتری می دهد تا ویژگی های نوع سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده شما را مطالعه کند و نقاط ضعف آن را بیابد. به همین دلیل است که ارتقاء سخت افزار و نرم افزار قدیمی به طور منظم بسیار مهم است. به همین دلیل، پیشگام رایانه رویکردی ویژه ای برای امنیت شبکه در پیش گرفته است.

مهندس پشتیبانی شبکه کیست؟

امروزه تقریباً هر تجارتی برای انجام وظایف روزانه خود به سرورها، شبکه ها و اینترنت متکی است. برای هر شرکتی بسیار مهم است که مطمئن شود در مورد آخرین پیشرفت‌ها در این زمینه به‌ روز می‌ ماند. به روز نگه داشتن شبکه به شما یک مزیت رقابتی می دهد. از سوی دیگر، اگر یک شرکت بخش فناوری اطلاعات خود را در داخل کار کند، ممکن است گران تمام شود. به خصوص با تعداد زیادی دستگاه جدید که در حال عرضه هستند. از کجا می توانید برای پشتیبانی شبکه و راه حل ها کمک بیابید؟

 

در پیشگام رایانه، رویکردی فعالانه برای خدمات مشاوره شبکه در پیش می گیریم. وظیفه ما این است که به شرکت شما کمک کنیم تا کمک لازم را برای موفقیت در یک صنعت رقابتی پیدا کند. به عنوان یکی از برترین شرکت‌های پشتیبانی شبکه در ایران، ما با خدماتی که برای حفظ مزیت رقابتی نیاز دارید از شما مراقبت خواهیم کرد.

 

ما این کار را با اتخاذ رویکردی فعالانه به مشتریان خود انجام می دهیم. با شناخت مشتریان خود در سطح شخصی شروع می کنیم. می‌خواهیم همه چیز را در مورد نرم‌افزار و سیستم‌های شما، تا خدمات ایمیل شما بدانیم. سپس یک ارزیابی از بالا به پایین از شبکه و راه حل های فناوری فعلی شما انجام خواهیم داد. پس از این، به شما کمک می کنیم تا یک برنامه جامع برای کاهش هزینه ها و بهبود سیستم های خود داشته باشید.

شرح شغل تکنسین پشتیبانی شبکه

تکنسین های پشتیبانی شبکه، سیستم ها و شبکه های IT را توسعه می دهند و از آن نگهداری می کنند. آنها عملکرد شبکه را نظارت می کنند، ظرفیت سرور را بهینه می کنند و شبکه ها و داده ها را ایمن می کنند. همچنین خطاهای شبکه و مشکلات سخت افزاری را در محل مشتری تعمیر می کنند و ارتقاء شبکه را انجام می دهند.

مسئولیت مهندس پشتیبانی شبکه

به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه، شما مسئول حفظ سیستم هایی خواهید بود که به سازمان ها اجازه می دهد تا به صورت روزانه فعالیت کنند و ارتباط داخلی و خارجی داشته باشند. بسته به سطح مسئولیت شما، وظایف ممکن است شامل ارتقاء زیرساخت ارتباطی شرکت یا نصب یک سیستم جدید باشد. پروژه های خاص بسته به بخش و نوع کسب و کاری که در آن کار می کنید متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، در یک مرکز تماس ممکن است یک سیستم مدیریت تماس جدید نصب کنید، در حالی که برای یک بانک می توانید یک شبکه ATM بهبود یافته ارائه دهید.

 

صرف نظر از نوع کسب و کار، به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه، شما مسئول طراحی، نصب و نگهداری ارتباطات، اشتراک گذاری فایل و منابع عمومی فناوری اطلاعات مورد استفاده سازمان خواهید بود.

 

وظیفه شماست که اطمینان حاصل کنید که شبکه های داخلی ظرفیت پاسخگویی به نیازهای تجاری را دارند. این مورد می‌ تواند شامل اطمینان از اینکه همه می‌ توانند بدون خرابی سیستم وارد سیستم شوند یا مطمئن شوید که شبکه ظرفیت حمل فایل‌های چند رسانه‌ ای را دارد (بعضی از کسب‌ و کارها، مانند دفاتر معماران، برای عملکرد مؤثر به این موضوع تکیه می‌کنند).

اصول اصلی پشتیبانی شبکه

تمرکز اصلی خدماتی که ما ارائه می کنیم، خرید سخت افزار و نرم افزار است. ما می دانیم که شما دوست دارید به آخرین فناوری در این زمینه دسترسی داشته باشید. به هر حال، این مزیت فوق العاده ای را نسبت به رقبای شما به ارمغان می آورد. ما می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

برخی از اصول اصلی راه حل های پشتیبانی شبکه ما شامل خدمات تدارکاتی است که ارائه می کنیم. ما با برخی از متخصصان برتر این صنعت ارتباط برقرار می کنیم. به ما این امکان را می دهد تا با تخفیف عمده دسترسی مشتریان خود را به آخرین دستگاه های تکنولوژیکی در صنعت فراهم کنیم. با همکاری با تیم قابل اعتماد ما، می‌توانید از مزایای آخرین پیشرفت‌ ها در این زمینه بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ های زیاد برای آنها استفاده کنید.

 

اصول اصلی پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه اصلی

علاوه بر خدمات تدارکاتی، تعدادی کارکرد اصلی دیگر را نیز ارائه می دهیم. هر کاری از دستمان بر می آید انجام می دهیم تا مطمئن شویم که زمان از کار افتادن شبکه شما به حداقل می رسد در حالی که زمان کار شما به حداکثر می رسد. ما راه‌ حل‌ های پشتیبانی شبکه استثنایی از جمله بهینه‌ سازی سرویس‌ های ایمیل، محافظت در برابر بدافزار، تعمیر و نگهداری تجهیزات، اصلاح به‌ روزرسانی‌ ها در صورت نیاز، و شناسایی مشکلات قبل از اینکه منجر به علائم خرابی در شبکه شما شود، ارائه می‌کنیم. پیشگام رایانه یکی از پیشتازان صنعت پشتیبانی شبکه در ایران است و ما مطمئن خواهیم شد که کسب و کار شما تا حد امکان سازنده و کارآمد باشد.

پشتیبانی شبکه و سرور

در پیشگام رایانه، ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که کل سیستم شما تا حد امکان کارآمد است. به همین دلیل است که ما نظارت بر سرور ابری را نیز ارائه می دهیم. نرم افزار مدیریت سرور ما را قادر می سازد تا مشکلات را قبل از وقوع آنها شناسایی کنیم، از داده های مهم شما نسخه پشتیبان تهیه کنیم و تجزیه و تحلیل عمیقی از استفاده از سرور ارائه دهیم.

 

همچنین می‌توانیم برای زمانی که مشکلی پیش می‌آید، پشتیبانی شبکه ارائه دهیم. مشکلات اتفاق می افتد، و گاهی اوقات شبکه ها دچار اختلال و قطعی می شوند. وقتی این اتفاق می‌افتد، تکنسین‌ های آموزش‌دیده ما می‌توانند پشتیبانی داخلی شبکه را ارائه دهند تا شما را راهنمایی کنند و از حداقل خرابی اطمینان حاصل کنند.

 

خدمات معماری شبکه ما می تواند نقشه مناسبی از سازمان و وابستگی های شما را ارائه دهد تا پیکربندی شبکه شما مطابق با نیازهای منحصر به فرد شما باشد.

 

فرقی نمی‌کند تیم فناوری اطلاعات سازمانی داخلی شما در حفظ و نگهداری روزانه شبکه و سرورهای شما تلاش کرده باشد، یا در حال ایجاد یک سیستم جدید هستید، خدمات شبکه مدیریت‌ شده ما می‌تواند تضمین کند که شما همیشه آماده و فعال هستید. هدف ما این است که ضمن ارائه امنیت سایبری درجه یک، مطمئن شویم که سیستم های شما در دسترس هستند.

 

با مشاهده ویدیوی زیر می توانید با تجهیزات سخت افزاری که در پشتیبانی و سرور با آن سرو کار داریم آشنا شوید:

 

پروپوزال پشتیبانی شبکه

در حقیقت پروپوزل مربوط به پشتیبانی شبکه یک طرح پیشنهادی است که اغلب به صورت رسمی و کتبی ارائه می شود. معمولا از این مفهوم برای طرح های دانشجویی استفاده می شود. دانشجویان رشته شبکه کامپیوتر و یا فناوری اطلاعات از این طرح برای ارائه به اساتید خود بهره می برند. در برخی از موارد نیز از پروپوزال شبکه برای ارائه ایده پیاده سازی و یا توسعه شبکه کامپیوتری برای کارفرما استفاده می شود. به طور کلی پروپوزال شبکه باید دارای محتوای غنی و بررسی های تخصصی و فنی باشد. طرح باید کامل بوده و در پیشگاه استاد و یا کارفرما توانایی های شما را نشان دهد.

پشتیبانی شبکه شامل چه مواردی است؟

خدمات پشتیبانی شبکه از شامل تعدادی عملکرد مهم است. خدمات ما شامل همه چیز از پاسخ به سوالات در مورد شبکه گرفته تا تهیه آخرین تجهیزات و حتی اقدامات امنیت سایبری است. ما مطمئن می شویم که شبکه شما فعال و پویا می ماند. از کابل کشی شبکه، خرید تجهیزات و پیاده سازی آن تا آموزش و پشتیبانی و نگهداری از آن همراه شما خواهیم بود و تمامی سوالات شما را پاسخگو خواهیم بود.

کار مهندس پشتیبانی شبکه چیست؟

یک مهندس پشتیبانی شبکه، فردی است که برای ارائه برخی یا همه عملکردهای ذکر شده در بالا آموزش دیده است. برخی از مهندسان شبکه در حوزه خاصی از راه حل های پشتیبانی تخصص دارند در حالی که برخی دیگر عمومی تر هستند و به محض انجام وظایف، به آنها رسیدگی می کنند. ما در پیشگام رایانه از بهترین تکنسین ها برای بهره می بریم. تیم مهندسی شبکه ما آماده ارائه تمامی خدمات شبکه به صورت یکپارچه به مشتریان گرامی است.

شرکت های شبکه چیست؟

شرکت های پشتیبانی شبکه، نهادهایی هستند که بسیاری از راه حل های پشتیبانی شبکه را که در بالا ذکر شد، ارائه می دهند. با توجه به افزایش تقاضا برای راه حل‌های پشتیبانی شبکه با کیفیت بالا، شرکت‌هایی مانند آن‌هایی که در این زمینه از مدیریت پشتیبانی فناوری اطلاعات تخصص دارند، رایج‌ تر می‌ شوند.

 

در پیشگام رایانه، ما یک رویکرد پیشگیرانه برای کمک به شرکت شما در یک صنعت رقابتی موفق داریم. امروز با یکی از نمایندگان ما تماس بگیرید تا بدانید که آیا خدمات مشاوره شبکه یا مشاوره فناوری اطلاعات ما برای کسب و کار شما بهترین است یا خیر. ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستیم.

پشتیبانی فنی شبکه

کار محاسباتی پشتیبانی فنی در سطح ابتدایی، یادگیری و انجام وظایف تعمیر و نگهداری تجهیزات محاسباتی و شبکه، از نقطه دریافت و نصب تجهیزات محاسباتی تا نقطه دسترسی موفق به شبکه است. شامل نصب تجهیزات محاسباتی، کمک به حل مشکل و نگهداری شبکه تحت نظارت دقیق است.

 

یک کارمند فنی شبکه، مهارت ها و دانش تجهیزات محاسباتی خود را که در بخش آموزش حین کار به دست آورده است، ارتقا می دهد تا با نصب تجهیزات مرتبط شبکه و حضور در نرم افزار، دسکتاپ و تجهیزات محاسباتی و تجهیزات جانبی، در پیاده سازی تجهیزات مهارت پیدا کند. کار ممکن است شامل آماده‌ سازی، پس از نصب، هر یک از تجهیزات محاسباتی با نصب فایل‌ های سیستم، فایل‌ های پیکربندی و سیستم عامل و همچنین آموزش کاربران در کارکرد تجهیزات محاسباتی باشد. کار زیر نظر یک مافوق فنی انجام می شود.

وظایف پشتیبان شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه شامل نگهداری روزانه شبکه های موجود یک شرکت است. می تواند شامل تست معمول، عیب یابی و به روز رسانی کامل شبکه باشد. با توجه به مقیاس دانش و مهارت هایی که این امر مستلزم آن است، نگهداری کارکنان داخلی می تواند پرهزینه و اضافی باشد. مشارکت با یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات مدیریت شده مانند پیشگام رایانه به یک راه حل فناوری کل مقرون به صرفه برای پشتیبانی شبکه است.

 

با ارائه‌ دهنده خدمات فناوری اطلاعات مدیریت شده، اصول اولیه راه‌ اندازی و حفظ زیرساخت فناوری اطلاعات بر عهده تیم ماهری است که مسئول نظارت بر عملیات روان شبکه است. تیم پیشگام رایانه پشتیبانی کامل فناوری اطلاعات را با کسری از هزینه نگهداری پرسنل کامل ارائه می دهد.

هزینه پشتیبانی شبکه چقدر است؟

برای اعلام هزینه های خدمات شبکه و پشتیبانی و نگهداری از آن باید نوع شبکه و وسعت آن بررسی شود. تعداد تجهیزات شبکه و حجم کاری آن در اعلام قیمت بسیار موثر است. برای استعلام هزینه های پشتیبانی شبکه می توانید با مشاوران متخصص پیشگام رایانه تماس بگیرید تا پس از مشاوره و بررسی رایگان قیمت خدمات شبکه به شما اعلام شود. سعی ما بر آن است تا با کیفیت ترین خدمات شبکه را با کمترین هزینه به مشتریان گرامی خود ارائه دهیم.

انواع خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات مختلفی که پشتیبانی شبکه را تشکیل می دهند چیست؟ خدمات مشترک پشتیبانی شبکه را می توان به چهار حوزه زیر تقسیم کرد:

راه اندازی و مدیریت شبکه

مدیران شبکه واجد شرایط بر تمام جنبه های مهم کسب و کار شما نظارت خواهند کرد تا رویکردی مقرون به صرفه تر از استخدام کارکنان فناوری اطلاعات داشته باشند.

همچنین شامل راه اندازی اولیه و اتصال همه دستگاه ها مانند رایانه های رومیزی، سرورهای پشتیبان، چاپگرها، خطوط ثابت و دستگاه های تلفن همراه به شبکه است.

پشتیبانی دسکتاپ و کاربر نهایی

پشتیبانی کامل از دسکتاپ و کاربر نهایی برای حفظ بهره وری ضروری است. کاربران نهایی اغلب اولین کسانی هستند که با مشکلات مواجه می شوند. بنابراین باید قبل از انتشار و تأثیر بسیار بیشتر آنها را گزارش کنند.

 

پیشگام رایانه یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات حرفه ای در این زمینه است و راهی مقرون به صرفه را به مشتریان ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که کارمندان شما با نظارت و مدیریت فعال تمام محیط های دسکتاپ کارآمد باقی می مانند.

حفظ امنیت شبکه کامپیوتر

امنیت شبکه امروزه بزرگترین چالش را برای کسب‌ و کارها ایجاد می‌ کند، زیرا یک تهدید واحد، مانند نقض داده‌ها، با توجه به تأثیر گسترده این خطرات، می‌تواند کل سازمان را فلج کند.

به همین دلیل است که امنیت شبکه یک عنصر حیاتی از پشتیبانی شبکه است و ارزش همکاری با ارائه‌دهنده پشتیبانی شبکه را تقویت می‌کند تا شبکه‌های شما را با جدیدترین وصله‌ های امنیتی، فایروال‌ ها و سیستم‌ های تشخیص نفوذ به روز نگه دارد و امنیت همه داده‌ های حیاتی را تضمین کند.

پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات

پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات راه نجات شما در صورت وقوع فاجعه است. بازسازی سیستم‌ ها و فرآیندهای شبکه فناوری اطلاعات اولین گام در تداوم کسب‌ و کار در صورت وقوع فاجعه است. چرا برای اطمینان از پشتیبان گیری به موقع و ایمن از همه داده های حیاتی برای دسترسی فوری، به یک ارائه دهنده پشتیبانی شبکه که در این نوع خدمات تخصص دارد، تکیه نمی کنید؟

مزایای انتخاب پشتیبانی شبکه

ساخت شبکه کامپیوتری مبنایی برای مدیریت و حفظ پیوندها و تعهدات است. داشتن پشتیبانی کارآمد به حفظ و تنظیم بهترین خدمات کمک می کند. دلایل متعددی باعث می‌شود هنگام بررسی فهرست دامنه‌ های خدمات فناوری اطلاعات، پشتیبانی شبکه به یک جنبه حیاتی تبدیل شود:

با سرعت بخشیدن به فعالیت های منظم، به حداکثر رساندن پتانسیل شرکت کمک می کند. سرعت را افزایش می دهد و با کاهش زمان، رندرهای دقیق و کامل را افزایش می دهد.

 

افزایش ظرفیت خدمات به طور بالقوه منجر به افزایش بهره وری می شود. شامل کاهش مصرف زمان و مدیریت کارآمد است.

پشتیبان های شبکه خدمات تعمیر و نگهداری منظم و به موقع را ارائه می دهند که به جستجوی خطاها قبل از زمان بروز مشکل کمک می کند که در نهایت ممکن است سرعت شبکه را کاهش دهد یا از کار بیاندازد.

 

متخصصان شبکه ابزارها، محصولات و خدمات لازم را ارائه می کنند که کمک زیادی برای به روز رسانی نرم افزار و سخت افزار می کند. همچنین به مدیریت فعال منابع کمک می کنند.

امنیت در همه جا یک مسئله مهم است. با داشتن پشتیبانی شبکه ماهر، دیوار حفاظتی بهتری برای حملات نامطمئن از طریق فایروال شبکه ایجاد می‌شود.

از سرویس پشتیبانی شبکه چه انتظاری باید داشت؟

دانستن اینکه شرکت های پشتیبانی شبکه چه خدماتی ارائه می دهند، باعث می شود در هنگام انتخاب بهترین خدمات برای یک شبکه، دیدگاه و بینش بهتری داشته باشید. موارد زیر مسائلی است که باید از مرکز پشتیبانی انتظار کمک داشت:

نصب شبکه های کامپیوتری

متخصصین مسئول طراحی و اجرای طرح مطابق با بهترین نیازهای مشتری هستند.

شامل شخصی سازی بر اساس کارایی و اهداف روزانه سازمان است.

شامل نصب LAN، MAN، WAN، اتصالات اینترنتی و دیگر پلتفرم های شبکه است.

عیب یابی خرابی ها

شامل بررسی و حل مشکلات شبکه موجود در سیستم است.

همچنین با ارتقاء زیرساخت برای عیب یابی مشکلات فعلی، پشتیبانی شبکه را فراهم می کند.

شامل تعویض قطعات سخت افزاری و نرم افزاری معیوب یک شبکه در صورت نیاز است.

تست و پیکربندی شبکه

شامل تست و پیکربندی صحیح نرم افزار تست جدا از اشکال زدایی است.

شامل بررسی‌های منظم و پشتیبان‌گیری برای اطمینان از کارایی سرویس است.

همچنین شامل بررسی عملکرد تجهیزات برای دیدن اینکه آیا آنها نیاز به تعمیر یا تعویض دارند یا خیر.

ارتقای برنامه های تحت شبکه

به مطالعه بازار در مورد فناوری جدید به نفع مشتری اشاره دارد.

شامل مهارت‌های آن‌ها می‌شود تا به کاربر بفهماند که توسعه جدید چگونه برای شرکت مفید خواهد بود.

برنامه‌ریزی ارتقا یا نصب آخرین بهترین نرم‌افزار نیز به وظایف آن‌ها پاسخ می‌دهد.

راهنمایی فنی شبکه

نیاز به متخصص حرفه ای زمانی رخ می دهد که فردی قادر به انجام بهترین عملکرد در این زمینه نباشد.

بنابراین، بهترین توصیه‌ها را در مورد استفاده، راه‌ها و روش‌های جابجایی نیز ارائه می‌دهد.

شامل تعامل با کاربر و ارائه منظم تشخیص برای به روز رسانی است.

تجهیزات و دانش مناسب

بهترین خدمات با استفاده از تکنیک و تجهیزات مناسب به دست می آید.

خدمات تخصصی با خود دانش عمیق در مورد موضوع و هر پاسخ ممکن برای سؤالات را به همراه دارند.

همچنین بهترین گزینه ها را برای مدیریت مشکل در لحظه یا ریشه کن کردن علت بر اساس نیاز مشتری دارند.

 

سرویس پشتیبانی شبکه کامپیوتر

برونسپاری خدمات شبکه

فناوری دائماً در حال تغییر است و بیشتر سازمان‌ های کوچک و متوسط با چالش‌ هایی روبرو هستند که همگام با آن‌ ها حرکت می کنند. فناوری‌ های نوظهور که برای افزایش بهره‌وری طراحی شده‌اند، نوآوری را به فرآیندهای حرفه‌ای می‌ بخشند، اما چالش های منحصر به فرد را ارائه می‌دهند که اغلب از تیم حرفه‌ای معمولی پیشی می‌گیرد.

 

مشارکت با شرکت های تخصصی پشتیبانی شبکه که خدمات فناوری اطلاعات را ارائه می دهند، مانند پشتیبانی شبکه پیشگام رایانه، به جای کارکنان تیم های داخلی همراه با آموزش مداوم، اغلب انتخاب هوشمندانه تری است.

 

برونسپاری خدمات شبکه کامپیوتر

آیا شرکت من به پشتیبانی شبکه نیاز دارد؟

در عصر دیجیتال، جایی که نیاز به راه حلی مفید است، نیاز به پشتیبانی شبکه اغلب توسط مردم دیده نمی شود. اما برای بهره برداری و بهینه سازی کارایی، خدمات پشتیبانی شبکه به یک ضرورت تبدیل می شود. موارد زیر نشانه هایی هستند که زمان آن است که به یک پشتیبان متخصص شبکه مراجعه کنید:

 

ایستگاه کاری با نرم افزار استاندارد نشده است. به عدم همگنی در نرم افزارهای شبکه و ارتقاء فایل اشاره دارد.

وقتی متخصصان داخلی به‌روزرسانی‌های امنیتی منظم را ارائه می‌کنند، اما تهدید برای شبکه همچنان ثابت است.

زمانی که عیب یابی فردی به خوبی کار نمی کند و همچنان سیستم برای مشکلات هشدار می دهد، ضروری است.

زمانی که شرکت مایل به تغییر و اجرای نرم شبکه برای عملکرد بهتر است.

نیاز به پشتیبانی شبکه پیشگام رایانه و سایر کارشناسان زمانی ایجاد می شود که نیاز فوری به رفع مشکلات سخت افزار و نرم افزار وجود داشته باشد.

 

نیاز شرکت به پشتیبانی شبکه

انتخاب بهترین ارائه دهنده پشتیبانی شبکه

در حوزه پشتیبانی شبکه شرکت های بسیاری فعال هستند که به ناکارآمدی و سایر تناقضات در شبکه یک سازمان رسیدگی می کنند. انتخاب بهترین ها شامل، نگاه کردن به همه جنبه ها و ارزیابی ها است. موارد زیر مدارک ضروری هستند:

شهرت شرکت

وقتی صحبت از خدمات به میان می آید، به سختی می توان به ارائه دهندگان معتبر دست یافت. نام و احترام در بازار نشان دهنده ضریب اعتماد و اطمینانی است که مشتری می تواند در ارائه دهنده خدمات ایجاد کند. هرچه استاندارد شهرت بالاتر باشد، امتیاز قابلیت اطمینان بیشتر است.

هزینه خدمات

قیمت خدمات پشتیبانی شبکه هرگز نباید از میانگین قیمت بازار برای آن تجاوز کند. قیمت های سرسام آور یا قیمت های زیرزمینی نشان دهنده ناسازگاری در استفاده است. خدمات باید نسبت به قیمت ارزش داشته باشد و مقرون به صرفه باشد.

سفارشی سازی

نیازهای شبکه ها با یکدیگر متفاوت است و از این رو پشتیبانی از خدمات شبکه نیز بر این اساس متفاوت است. بهترین شرکت شبکه باید همیشه پس از گوش دادن به بهترین نیازها و رویاهای مشتری به شخصی سازی بپردازد.

متخصصان ماهر

ارزش کار همراه با بینش و دانشی است که یک متخصص برای کار خود دارد. بهترین جزئیاتی که آنها ارائه می کنند و مشکلات را حل می کنند همه چیز را در مورد کارایی و راه های آنها می گوید.

زمینه فعالیت

قبل از ایجاد اعتماد، بررسی پیشینه مرکز پشتیبانی شبکه ضروری است. بررسی گواهینامه های آنها، اجازه ارائه محصولات و خدمات به آنها بخشی از اطمینان از اصالت برای اعتماد به بهترین ها است.

بررسی ها

بازخوردها تجربه ارزشمندی هستند که هر مشتری آن را برای کاربران جدید به جا می گذارد. برای درک مرکز پشتیبانی و روش کار آنها، شخص باید افکار و یادداشت های بازرسی را بررسی کند.

توصیه ها

مراجع بهترین گزینه‌هایی هستند که از طریق افرادی که بیشتر می‌شناسند به دست می‌آیند. استفاده از خدماتی که همکاران توصیه می کنند، خدماتی را با رضایت کامل انجام می دهد.

 

شرکت ارائه دهنده پشتیبانی شبکه

استخدام متخصص پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه اغلب شامل استفاده از تکنسین های پشتیبان شبکه برای رفع اشکال، کدنویسی و ارائه راه حل می شود. با مستقل شدن فناوری‌ها، حتی کار شبکه و عیب‌ یابی نیز به سطح دیگری ارتقا می‌یابد. درست مانند مردم، شبکه های کامپیوتری بر اساس دستورالعمل ها و اعتماد انسانی کار می کنند. بهترین پشتیبانی شبکه چیزی است که آن را به مناسب ترین پشتیبانی می رساند.

 

شامل خدمت به مردم در پایان و ارائه یک محیط رضایت بخش مطابق با خواسته های آنها است. به تسلط بیشتر بر هر تجهیزات تکنولوژیکی و رسیدگی به هر ناهماهنگی کوچک در آن اشاره دارد. شناسایی نیازها و ارائه بهترین خدمات شبکه، رسانه ارتباطی در دنیای فناوری است. پیشگام رایانه با در دست داشتن بهترین متخصصان پشتیبانی و به‌ روزرسانی شبکه، آماده ارائه تمامی خدمات شبکه به شرکت ها و سازمان ها است. همین امروز با ما تماس بگیرید و متخصصانی را که آموزش دیده و با تجربه هستند را استخدام کنید.

 

استخدام متخصص پشتیبانی شبکه

مدیریت پشتیبانی شبکه

ما مشکلات شبکه و سرور شما را با خدمات مدیریت شبکه خود برای جلوگیری از هرگونه خرابی و اختلال در کسب و کار شما به حداقل می رسانیم. خدمات مدیریت شبکه ما برای همه اندازه ها و انواع سازمان ها در دسترس است. ما از ترکیبی از ابزارهای اتوماسیون از راه دور و تکنسین های متخصص پشتیبانی IT خود برای ارائه طیف منحصر به فردی از مزایا استفاده می کنیم:

 • مشکلات یا اختلال کمتر
 • عدم ایجاد اختلال در هنگام نصب
 • نظارت 24×7 در زمان واقعی
 • حل مشکلات احتمالی
 • نگهداری پیشگیرانه
 • اقدام برای جلوگیری از مشکلات
 • قیمت گذاری مقیاس پذیر
 • پشتیبانی فنی مداوم
 • امنیت بهتر شبکه
 • آنتی ویروس، مدیریت تهدید
 • به روز رسانی نرم افزاری

پیشگیری بهتر از درمان است. با خدمات 24x7x365، نظارت و مدیریت رویداد خود برای بهبود عملکرد شبکه، شناسایی مشکلات احتمالی و جلوگیری از بروز مشکلات استفاده می کنیم. همچنین اسکن‌ها و وصله‌های نرم‌افزاری و رفع‌های فوری، تعاریف ضد ویروس و مدیریت تهدیدات را به‌روزرسانی می‌کنیم. انجام این کارها مشکلات را کاهش می دهد و امنیت شبکه شما را به حداکثر می رساند.

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه

هیچ ارائه‌ دهنده محلی مدیریت‌ شده IT نمی‌تواند ترکیبی از فناوری اطلاعات و ارتباطات و توانایی و تخصص ما را ارائه دهد، یعنی انتخاب بهتر، قابلیت اطمینان و راحتی برای شما. ما تمام اعتبارنامه‌ها و گواهی‌های مورد انتظار را داریم، به علاوه راه‌حل‌های فنی اساسی که استفاده می‌کنیم، طرح‌ها و محصولات پیشرو در صنعت هستند. برای دریافت تمامی خدمات شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با ما تماس حاصل فرمایید. ما در شرکت پیشگام رایانه انواع خدمات پشتیبانی شبکه را به صورت گسترده و در یک مرکز واحد به مشتریان خود ارائه می دهیم.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.