تعمیر و نگهداری سرور

تعمیر و نگهداری سرور

تعمیر و نگهداری سرور شامل به روز نگه داشتن و راه اندازی سرور است تا یک شبکه کامپیوتری بتواند به راحتی کار کند. نگهداری صحیح سرور معمولا وظیفه مدیر شبکه است و برای عملکرد شبکه حیاتی است. اگر تعمیر و نگهداری در یک شبکه کامپیوتری انجام نشود، صرف نظر از اینکه شبکه کوچک یا بزرگ است، نرم افزار کاربردی معمولاً آنطور که انتظار می رود اجرا نمی شود. در برخی موارد، اگر تعمیر و نگهداری مناسب انجام نشود، حتی ممکن است یک شبکه با شکست کامل یا جزئی شبکه مواجه شود.

 

در صورت نیاز به دریافت تعمیر و نگهداری سرور می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

تعمیر و نگهداری سرور

در صنعت تعمیر و نگهداری شخص ثالث (TPM)، نگهداری سرور اصطلاحی است که برای اشاره به خدمات پشتیبانی برای بهینه سازی و تعمیر سخت افزار سرور استفاده می شود. عیب یابی و تعویض قطعاتی مانند مادربردها، CPU ها، حافظه، هارد دیسک و HBA (آداپتورهای باس میزبان) گنجانده شده است.

این خدمات به عنوان تعمیر و نگهداری سخت افزار سرور نیز شناخته می شوند و اغلب عبارتند از:

  • تعمیر و نگهداری قرارداد
  • نصب و راه اندازی
  • خدمات مشاوره فنی
  • قطعات تعویضی

منابعی مانند میز کمک، مهندسی سطح بالا، مهندسین میدانی، منابع فنی در محل و قطعات نیز معمولاً همراه خدمات هستند.

 

نگهداری و تعمیر سرور

اهمیت نگهداری سرور

دقیقاً مانند یک بیمه نامه یا ضمانت نامه یک ماشین، قرارداد تعمیر و نگهداری سخت افزار سرور شما تضمین می کند که می توانید زمان کمتری را صرف نگرانی در مورد خرابی ها، مدت زمان تعمیر آن و هزینه تعمیرات کنید. شما می توانید مشکل را به ارائه دهنده خدمات خود منتقل کنید و آنها بقیه موارد را حل می کنند.

 

پشتیبانی تعمیر و نگهداری سخت افزار سرور IT معمولاً از طریق سازنده اصلی تجهیزات (OEM) در دسترس است، اما جایگزین مقرون به صرفه تری وجود دارد. خدمات پشتیبانی نیز از طریق ارائه دهندگان تعمیر و نگهداری شخص ثالث در دسترس است. هر دو نوع ارائه‌دهنده قراردادهای تعمیر و نگهداری ارائه می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که پشتیبانی در صورت نیاز در دسترس است.

 

انواع تعمیر و نگهداری سرورها

سرورها نقش مهمی در عملیات روزانه بسیاری از شرکت ها ایفا می کنند. به روز نگه داشتن چنین قطعه مهمی از سخت افزار و در شرایط کار، اولویت اصلی متخصصان فناوری اطلاعات است. چند نوع مختلف نگهداری سرور وجود دارد. مدیریت سرورها توسط ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده و تعمیر و نگهداری شکست/تثبیت سخت افزار سرور ارائه شده توسط ارائه دهندگان تعمیر و نگهداری شخص ثالث.

خدمات مدیریت شده

مدیریت سرور و نگهداری سالانه توسط MSPها (ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده) معمولاً شامل نظارت و نگهداری منظم تجهیزات سرور برای اطمینان از اجرای آن در سطوح بهینه است. وظایف ممکن است شامل مواردی مانند بررسی فایل‌های گزارش، نصب وصله‌ها و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار، و انجام پشتیبان‌گیری منظم باشد. بسیاری از شرکت‌ها بخش IT خود را در داخل دارند که می‌توانند این نوع وظایف تعمیر و نگهداری تجهیزات سرور را انجام دهند.

رفع مشکلات سرور

نوع دیگر تعمیر و نگهداری سرور توسط ارائه دهندگان TPM (تعمیر و نگهداری شخص ثالث) انجام می شود و گاهی اوقات به آن break/fix می گویند. اساساً هنگامی که هر یک از جنبه های تجهیزات سرور شما خراب می شود، ارائه دهندگان TPM، مانند خدمات M Global، آن را برطرف می کنند. این یک گزینه عالی برای شرکت هایی است که دارای بخش فناوری اطلاعات هستند تا انواع نظارت و نگهداری منظم را که در بالا ذکر شد انجام دهند. مهندسان آموزش دیده و کارکنان میز راهنمایی برای رسیدگی به انواع مسائل از تعویض ساده درایوها (یا هر جزء سخت افزاری دیگر مانند DIMMS حافظه، فن ها، سیم های برق و غیره) تا مسائل پیچیده تر که به متخصصان موضوع نیاز دارند، مجهز هستند.

 

 

انواع تعمیر و نگهداری سرورها

قرارداد تعمیر و نگهداری سرور

داشتن قرارداد با یک ارائه‌دهنده TPM مانند شرکت پیشگام رایانه می‌تواند به حداقل رساندن زمان خرابی کمک کند، زیرا ارائه‌دهنده از قبل ایده کاملاً واضحی از محیط شما دارد، قطعات لازم را ذخیره می‌کند (بسته به SLA که انتخاب کرده‌اید) و در صورت بروز مشکل، برنامه‌ای در اختیار دارد. اما حتی اگر قراردادی با یک شرکت تعمیر و نگهداری شخص ثالث نداشته باشید، اکثر ارائه دهندگان، مانند M Global، همچنان می توانند به رفع مشکل شما کمک کنند.

نگهداری از سرور

نگهداری از سرور نیاز به یک مدیر شبکه برای انجام تعمیرات پیشگیرانه دارد. اساساً، این بدان معناست که مدیر باید عملکرد سرور و همچنین هرگونه خطرات امنیتی احتمالی و پروتکل های پشتیبان را در فواصل زمانی منظم بررسی کند. به عنوان بخشی از این، او معمولاً اطمینان می دهد که ابزارهای نظارت خودکار سیستم نصب شده و به درستی پیکربندی شده اند. این ابزارها اغلب با بسته سخت افزاری سرور ارائه می شوند. گاهی اوقات، یک مدیر باید عملکرد سرور و همچنین خطرات احتمالی امنیتی و پروتکل های پشتیبان را در فواصل زمانی منظم بررسی کند.

برنامه نگهداری از سرور

حتی با وجود ابزارهای خودکار در محل، یک برنامه نگهداری از سرور مستحکم به چندین مرحله اساسی نیاز دارد. ابتدا، مدیر معمولاً یک بررسی کامل از شبکه، از جمله بررسی فایل‌های گزارش سرور، فضای هارد دیسک، مجوزهای پوشه، و افزونگی انجام می‌دهد. این بررسی معمولاً شامل نظارت بر برنامه های کاربردی دمای شبکه نیز می شود تا اطمینان حاصل شود که سرور خیلی داغ نمی شود. اگر دستگاه بیش از حد گرم شود، تجهیزات حیاتی مانند واحد پردازش مرکزی، حافظه یا مادربرد ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.

حفظ امنیت سرور

امنیت و عملکرد برنامه نیز باید بررسی شود. در صورت نیاز، وصله‌های امنیتی باید بر روی رایانه‌های جداگانه در شبکه نصب شوند تا از ایمن بودن داده‌ها اطمینان حاصل شود. بررسی همچنین باید شامل خواندن گزارش‌های سرور برای شواهدی از تلاش‌های هک رایانه یا هشدارهای امنیتی باشد. علاوه بر این، مدیر باید اطمینان حاصل کند که نرم افزار آنتی ویروس در تمام رایانه های موجود در شبکه به روز شده است.

توجه به تعمیر و نگهداری از سرور

در طول تعمیر و نگهداری سرور، هر گونه سرویس بسته های ضروری و به روز رسانی نرم افزار باید بر روی رایانه های شبکه نصب شود. به طور معمول، این کار را می توان بعد از ساعت کاری انجام داد تا فعالیت کاربران شبکه مختل نشود. در صورت لزوم، ممکن است نیاز به اصلاح سیستم، بازیابی سیستم یا جایگزینی قطعات سخت افزاری نیز باشد.

 

یک طرح پشتیبان جامع نیز باید گنجانده شود. در صورت خرابی سیستم، داده های پشتیبان برای کمک به کاربران شبکه برای بازیابی اطلاعات ذخیره شده خود حیاتی خواهد بود. بسته به نوع داده ای که در سرور ذخیره می شود، ممکن است نیاز به پشتیبان گیری روزانه، هفتگی، دو ماهه یا ماهانه داشته باشد. یک برنامه پشتیبان خوب باید همیشه به طور مرتب آزمایش شود تا اطمینان حاصل شود که الزامات بازیابی اطلاعات را برآورده می کند.

اشکال مختلف تعمیر و نگهداری سرور

تعمیر و نگهداری سیستم یک اصطلاح مهم است که برای توصیف اشکال مختلف تعمیر و نگهداری کامپیوتر یا سرور مورد نیاز برای حفظ عملکرد صحیح یک سیستم کامپیوتری استفاده می شود. این می تواند تعمیر و نگهداری شبکه را توصیف کند، که می تواند به این معنی باشد که سرورها به طور فیزیکی تعمیر، جایگزین یا جابجا می شوند. نگهداری شبکه همچنین می تواند به این معنی باشد که نرم افزار یک سرور در حال به روز رسانی، تغییر یا تعمیر است. این نوع تعمیر و نگهداری معمولاً در یک برنامه منظم یا نیمه منظم، اغلب در ساعات غیر اوج استفاده انجام می‌شود و سرورها را به صورت روان نگه می‌دارد.

 تعمیر و نگهداری سیستم

متخصصان فناوری اطلاعات (IT) اغلب از تعمیر و نگهداری سیستم برای توصیف هر نوع تعمیراتی که در یک رایانه یا چندین رایانه در یک شبکه انجام می شود، استفاده می کنند. تعمیر و نگهداری فناوری اطلاعات اغلب ممکن است ساعت ها طول بکشد تا تکمیل شود، و متخصصان معمولاً کار را به صورت کلی توصیف می کنند تا از توضیحات به موقع مورد نیاز برای زبان خاص تر جلوگیری کنند. هنگامی که وب سایت ها به دلیل حملات هکرها، مشکلات سرور یا برای به روز رسانی و تعمیر غیرقابل دسترسی هستند، مدیران وب سایت اغلب تصویری را نشان می دهند که بابت تعمیر و نگهداری و خرابی وب سایت عذرخواهی می کند. این به کاربران امکان می دهد بفهمند که وب سایت قابل استفاده نیست و مدیران از این موضوع آگاه هستند.

پیشگیری از مشکلات سرور

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه اغلب توسط متخصصان فناوری اطلاعات انجام می شود، معمولاً به این دلیل که یک مشکل بالقوه یا تهدید امنیتی با رایانه یا سرور شناسایی شده است، و مدیران سیستم در تلاش هستند تا قبل از تبدیل شدن به یک مشکل واقعی، با آن برخورد کنند. این نوع تعمیر و نگهداری اغلب توسط کاربرانی که کار را به دلیل نیاز ناگهانی به رفع مشکلی که هنوز کاربر را تحت تأثیر قرار نداده است دچار وقفه می‌کنند، غیرضروری یا ناخوشایند می‌دانند. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه کاربران را از مواجهه با مشکلات جدی تری باز می دارد و بنابراین برای ادامه قابلیت اطمینان سیستم ضروری است.

برنامه ریزی تعمیر و نگهداری سرور

با توجه به ناراحتی محسوس تعمیر و نگهداری پیشگیرانه، بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات ترجیح می دهند برای انجام تعمیر و نگهداری سیستم مورد نیاز در یک بازه زمانی که تا حد امکان سایر کاربران را مختل کند، به تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده تکیه کنند. نگهداری برنامه ریزی شده برای اقداماتی مانند خالی کردن فایل های موقت، اجرای برنامه های یکپارچه سازی بر روی دیسک های سخت و پاک کردن حافظه پنهان سرور ایده آل است. متخصصان فناوری اطلاعات ممکن است همیشه نتوانند تا زمان تعمیرات برنامه ریزی شده منتظر بمانند تا مشکلات به خصوص وخیم رایانه یا سرور را برطرف کنند. با این حال، در صورت امکان، مدیران اغلب اجازه می‌دهند تا مشکلات جزئی باقی بمانند و تا زمانی که تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده تکمیل شود، به سادگی برطرف شوند، نه اینکه کاربران متکی به سیستم را قطع کنند.

خدمات تعمیر و نگهداری سرور

پس چرا تعمیر و نگهداری شخص ثالث را انتخاب کنید؟ استفاده از پشتیبانی شرکت پیشگام رایانه برای نگهداری از سرورها مزایای زیادی دارد. اغلب انگیزه بخش ترین مزیت هزینه است. با انتخاب یک ارائه دهنده تعمیر و نگهداری شخص ثالث، می توانید تا 70٪ در هزینه های پشتیبانی در قراردادهای OEM صرفه جویی کنید. فقط این نیست که خود قرارداد هزینه کمتری دارد (اگرچه دارد). ارائه دهندگان TPM این توانایی را دارند که در SLA هایی که ارائه می دهند انعطاف پذیر باشند و می توانند قراردادی را تنظیم کنند که دقیقاً با نیازها و بودجه شما مطابقت داشته باشد.

 

مانند یک بیمه نامه، ممکن است تا زمانی که به آن نیاز نداشته باشید، اهمیت پشتیبانی تعمیر و نگهداری تجهیزات سرور را متوجه نشوید، اما زمانی که با شرکت تعمیر و نگهداری سرور پیشگام رایانه همکاری می کنید و ما قرارداد تعمیر و نگهداری مناسبی را برای شما تنظیم می کنیم، می توانید خیالتان راحت باشد. دیگر نگران خرابی‌ها یا بودجه‌های هولناک نباشید، ما تمام مشکلات شبکه شما را تحت پوشش قرار داده‌ایم!

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.