راه اندازی ایمیل سازمانی

راه اندازی ایمیل سازمانی

راه اندازی ایمیل سازمانی یکی از راه های ساخت ایمیل اختصاصی و تجاری برای یک سازمان است. آیا می خواهید یک آدرس ایمیل سازمانی حرفه ای ایجاد کنید؟ یک آدرس ایمیل تجاری و سازمانی از نام شرکت شما به جای حساب عمومی جیمیل یا یاهو استفاده می کند. در صورت نیاز به دریافت خدمات مربوط به راه اندازی ایمیل سازمانی می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

راه اندازی ایمیل سازمانی

برای ایجاد یک آدرس ایمیل تجاری به چه چیزی نیاز دارید؟ برای ایجاد و راه اندازی یک آدرس ایمیل سازمانی، باید نام دامنه و یک وب سایت داشته باشید. پس از آن، برای مدیریت ایمیل های تجاری شما به یک ارائه دهنده خدمات ایمیل نیاز دارید. چند راه حل مختلف وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک آدرس ایمیل سازمانی حرفه ای از آنها استفاده کنید. در صورت نیاز به راه اندازی ایمیل سازمانی حرفه ای می توانید از خدمات شرکت پیشگام رایانه بهره ببرید.
 
امروزه با پیشرفت فناوری اطلاعات گسترش اینترنت، شرکت ها و سازمان ها به تدریج از روش های سنتی به سمت خدمات الکترونیکی حرکت می کنند. برای صرفه جویی در زمان و هزینه، مکاتبات داخل شبکه و حتی خارج از شبکه به صورت الکترونیکی انجام می شود. در این حوزه یکی از مهم ترین خدمات ارائه شده ایمیل سازمانی است که بسیاری از مشکلات را از دوش مدیران و کارکنان سازمان بر می دارد و نظم خاصی به فرآیندها و چرخه های عملیات سازمان می دهد.
 
خدمات راه اندازی ایمیل سازمانی

ایمیل سازمانی چیست؟

یک آدرس ایمیل سازمانی و تجاری حرفه ای به جای حساب کاربری عمومی جیمیل یا یاهو، نام دامنه سفارشی شرکت شما را دارد، به عنوان مثال: poshtiban@pishgamrayaneh.com

بیشتر مبتدیان از حساب‌های ایمیل رایگان و بدون نام دامنه استفاده می‌کنند که خیلی حرفه‌ای نیست. به عنوان مثال: john.smith2019@gmail.com یا jsmithfromstargardening@yahoo.com.


از آنجایی که هر کسی می‌تواند این حساب‌های ایمیل عمومی را ایجاد کند، اعتماد به چنین آدرس‌های ایمیلی به عنوان حساب‌های ایمیل تجاری قانونی برای مشتریان و سایر مشاغل سخت‌تر می‌شود.


در زیر 4 دلیل اصلی وجود دارد که چرا به یک آدرس ایمیل حرفه ای برای کسب و کار خود نیاز دارید:

  • یک آدرس ایمیل سازمانی سفارشی حرفه ای تر به نظر می رسد.
  • آدرس ایمیل سازمانی کوتاه است و به راحتی قابل یادآوری است.
  • آدرس ایمیل تجاری حرفه ای به شما کمک می کند تا اعتماد مشتری را به عنوان یک تجارت قانونی جلب کنید.
  • ارسال ایمیل با نام دامنه خود به شما امکان می دهد با هر ایمیلی که ارسال می کنید، نام تجاری خود را تبلیغ کنید.

اگر می خواهید مشتریان و سایر مشاغل شما را جدی بگیرند، باید فوراً از یک آدرس ایمیل تجاری حرفه ای استفاده کنید.

آدرس ایمیل تجاری چیست؟

آدرس‌های ایمیل تجاری آنهایی هستند که از نام دامنه شرکت شما مانند admin@yourcompany.com استفاده می‌کنند. از آنجایی که آنها با کسب و کار شما طنین انداز می شوند، مشتریان به راحتی می توانند شما را شناسایی کنند. بنابراین داشتن آدرس هایی از این دست به ایجاد هویت شما و افزایش اعتبار نزد مشتریان کمک می کند.

روش های معمولی پیاده سازی ایمیل شرکتی

روش 1: ایجاد یک آدرس ایمیل تجاری با هاستینگ


شرکت های هاستینگ آدرس های ایمیل تجاری رایگان را در دامنه خود با هر بسته میزبانی ارائه می دهد. و بسته های آن نیز فوق العاده مقرون به صرفه است.

حتی بهتر از آن، هاست های یک ساله شامل یک دامنه رایگان با تمام ثبت نام های جدید است، بنابراین شما فقط باید هزینه هاست را بپردازید.

می‌توانید در حال حاضر از دامنه رایگان برای آدرس ایمیل خود استفاده کنید، حتی اگر هنوز وب‌سایتی ندارید.


روش 2: با استفاده از HostGator یک آدرس ایمیل تجاری ایجاد کنید


HostGator یک شرکت میزبانی فوق العاده مقرون به صرفه است که به شما حساب های ایمیل تجاری رایگان با هر طرح میزبانی می دهد.

درست مانند هاستینگ ها، نیازی به داشتن یک وب سایت آماده ندارید. می‌توانید برای همین امروز ثبت‌نام کنید و شروع به استفاده از ایمیل تجاری با دامنه خود کنید.

در صورتی که نیاز به امکانات تخصصی و پشتیبانی دائمی و 24 ساعته داشتید می توانید از سرویس ایمیل سازمانی پیشگام رایانه بهره ببرید. ما با ساخت بستر مناسب برای سرویس ایمیل سازمان شما، با کامل ترین امکانات و کمترین هزینه را به شما ارائه می دهیم.


پیاده سازی ایمیل سازمانی

مواردی که باید به آن توجه کنید

هنگام ایجاد یک آدرس ایمیل تجاری، موارد کمی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. نام دامنه ای را پیدا کنید که بتواند به سرعت با کسب و کار شما مرتبط باشد و مشتریان به راحتی آن را شناسایی کنند.

داشتن یک قالب استاندارد از آدرس های ایمیل در سراسر سازمان شما مهم است. به عنوان مثال، می‌توانید یک آدرس ایمیل حرفه‌ای را به‌عنوان first-name.last-name@yourcompany.com به عنوان قالب استاندارد خود برای همه کارمندان انتخاب کنید.

آدرس‌های ایمیل گروهی مانند support@yourcompany.com را توسط بخش‌ها ایجاد کنید تا بتوانید همه ایمیل‌های بخش را از یک مکان مدیریت کنید.

با احراز هویت دامنه خود با تنظیمات SPF و DKIM، باید مطمئن شوید که آدرس ایمیل تجاری خود را در برابر فیشینگ و ارسال هرزنامه ایمن می کنید.

قوی ترین ایمیل سازمانی

یکی از قدرتمندترین ایمیل سرورها در جهان Microsoft Exchange Server است که در حال حاضر نسخه 2019 Microsoft Exchange Server می باشد. Exchange Server مانند سایر سرویس ها نیاز به تحلیل و تنظیمات بسیار مهمی قبل و بعد از نصب دارد که با استفاده از یک سرویس خوب در شبکه قابل انجام است. تنظیمات مربوط به Certificate، SPAM، Antivirus، SPF Record، Database Management، Backup Solution، Firewall Configuration و سایر تنظیماتی که سرویسی قوی و ایمن به مجموعه ارائه می دهد.


شما می توانید با راه اندازی ایمیل سازمانی برای مجموعه های بزرگی که کاربران زیادی دارند راه حل ارائه کنید. راه حل های دسترسی بالا برای اطمینان از اینکه سرویس ارسال و دریافت ایمیل همیشه آنلاین خواهد بود، راه حل های Fault Tolerance برای اطمینان از صحت پایگاه های داده، راه حل های جلوگیری از دریافت هرزنامه و همچنین جلوگیری از اسپم نامه های ارسالی، راهکارهایی برای اطمینان از عدم دریافت ویروس نامه های ورودی از جمله مواردی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. مدیریت پشتیبان گیری از پایگاه داده های سرور ایمیل و نگهداری آنها در مکانی امن نیز یکی از موارد مهم مربوط به راه اندازی این سرویس است.

ضرورت ایجاد ایمیل اختصاصی

هر کسب و کاری از رسانه های ارتباطی متعددی استفاده می کند. ارتباط می تواند B2B – ارتباط با سایر مشاغل یا B2C – ارتباط با مشتریان با مشتریان باشد. برخی از ارتباطات یک به چند و برخی ارتباطات یک به یک هستند. کسب و کارها بر اساس نوع ارتباط و پیامی که باید منتقل شود، رسانه ارتباطی را انتخاب می کنند. اگرچه روش‌های ارتباطی متعددی وجود دارد، اما مطمئن‌ترین منبع ارتباطی ایمیل است.


در دنیای ارتباطات تجاری، ایمیل ها اجتناب ناپذیر، قابل اعتماد و قانونی هستند. مهم است که ارتباطات مهم تجاری را فقط از طریق ایمیل ارسال کنید. سرویس ایمیل سازمانی نه تنها یک راه معتبر برای ارتباط فراهم می کند، بلکه امنیت مورد نیاز و حفظ حریم خصوصی اطلاعات مهمی را که در حال تحویل است تضمین می کند.


همچنین ضروری است که چنین پیام‌های حیاتی تجاری با استفاده از یک آدرس ایمیل رسمی، متصل به دامنه شما، به جای آدرس‌های ایمیل رایج عمومی ارسال شوند. آدرس ایمیل رسمی به مشتری کمک می کند تا برند شما را بشناسد، به پیام اعتبار می بخشد و در رابطه اعتماد ایجاد می کند. از این رو برای ایجاد چنین برندسازی، هر کسب و کاری باید با دامنه ای مرتبط باشد که با برند شما مرتبط است.

مزایای استفاده از ایمیل سازمانی

اگرچه دلیل اصلی داشتن یک آدرس ایمیل سازمانی کمک به مشتریان شما برای شناسایی شما است، اما موارد دیگری نیز وجود دارند که می‌توان به این لیست اضافه کرد. آدرس ایمیل تجاری به شما کمک می کند:

حرفه ای بودن خود را ثابت کنید

داشتن آدرس ایمیلی که با برند شما مطابقت داشته باشد نشان می دهد که شما در مورد کسب و کار خود جدی و حرفه ای هستید. به این ترتیب، کسب و کار شما نیز توسط مشتریان شما جدی گرفته می شود، زیرا آنها به احتمال زیاد کسب و کاری را با آدرس ایمیل حرفه ای انتخاب می کنند و به آن اعتماد می کنند.

اصالت خود را نشان دهید و اعتماد مشتری را جلب کنید

وقتی شما یا کارمندانتان با استفاده از آدرسی که شامل نام کسب و کارتان است ایمیل می فرستید، مشتریان شما می توانند مطمئن شوند که ایمیل از یک منبع معتبر است. آنها حتی قبل از باز کردن محتوای ایمیل، شما را شناسایی می کنند. این مورد به آن‌ها کمک می‌کند تا به شما اعتماد کنند و به آنها اعتماد به نفس می‌دهد تا به ایمیل‌های شما پاسخ دهند یا با تیم پشتیبانی شما تماس بگیرند.

برند خود را تبلیغ کنید

با نام کسب و کار خود در آدرس ایمیل خود، با هر ایمیلی که ارسال می کنید، برند خود را تبلیغ می کنید. به این ترتیب مطمئناً برای مدت طولانی در حافظه آنها باقی خواهید ماند.

قالب ایمیل خود را استاندارد کنید

هنگامی که آدرس های ایمیل فردی و گروهی را با دامنه خود ایجاد می کنید، مطمئن می شوید که هر ایمیلی که منتشر می شود قالب استانداردی داشته باشد و در نتیجه یکپارچگی را حفظ کنید.

از ارسال هرزنامه دوری کنید

وقتی مشتریان شما را با نام تجاری می شناسند، کمتر احتمال دارد که شما را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنند. اگر از حساب‌های ایمیل عمومی استفاده می‌کنید، ممکن است ایمیل‌های شما به رسمیت شناخته‌ شده خود را دریافت نکنند و در نهایت هرزنامه شوند.

هزینه راه اندازی ایمیل سازمانی چقدر است؟

هزینه اجرای یک ایمیل سازمانی مستقیماً با ویژگی های میل سرور و همچنین پیچیدگی طراحی سرور ایمیل و حتی پیش نیازهای راه اندازی میل سرور مرتبط است. هر یک از این پارامترها به راحتی می توانند هزینه اجرای میل سرور را تغییر دهند. پس از تحلیل اولیه، یک پروپوزال جامع توسط کارشناسان پیشگام رایانه تهیه می شود که شامل هزینه های مورد نیاز نیز می باشد. پس از بررسی لازم پیشنهاد توسط مدیران و تایید آنها، پروژه راه اندازی ایمیل سرور سازمانی آغاز خواهد شد.


اگر می خواهید جزئیات بیشتری در مورد تعرفه های ساخت ایمیل سازمانی توسط پیشگام رایانه بدانید، پیشنهاد می کنیم با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان متخصصین این حوزه برخوردار شوید. هزینه اجرای ایمیل سازمانی به طور مستقیم با ویژگی های سرور پست الکترونیکی و همچنین پیچیدگی طراحی ایمیل و حتی پیش نیازهای راه اندازی ایمیل سرور مرتبط است. پس بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با تحلیلی که انجام می دهند هزینه دقیقی را به شما بدهند.

نکاتی در مورد ارائه دهنده خدمات ایمیل

هنگام انتخاب یک ارائه دهنده خدمات ایمیل، عوامل متعددی باید در نظر گرفته شوند. برخی از مهمترین عوامل عبارتند از:

راه اندازی آسان

اولین جنبه ای که باید در ارائه دهنده ایمیل به دنبال آن باشید این است که آیا مراحل ارائه شده برای راه اندازی دامنه شما با آنها ساده و بدون پیچیدگی است یا خیر. حتی در حالی که فرآیند ساده است، مراقب باشید که ارائه دهنده خدمات شما نمی خواهد مراحل احراز هویت لازم را نادیده بگیرید.

مهاجرت کارآمد

اطمینان حاصل کنید که ارائه‌دهنده خدماتی که انتخاب می‌کنید به شما امکان می‌دهد همه ایمیل‌ها، مخاطبین و سایر داده‌های خود را از ارائه‌دهنده قبلی خود با کارآمدی انتقال دهید. مهاجرت را نمی توان به هر قیمتی به خطر انداخت زیرا هیچ کدام از عهده از دست دادن داده ها بر نمی آیند.

امن و خصوصی

سرویسی را انتخاب کنید که به شما امنیت و حریم خصوصی داده ها را تضمین کند. باید چندین لایه احراز هویت برای حساب شما و رمزگذاری انتها به انتها برای پیام های شما وجود داشته باشد. اطلاعات شخصی که با این سرویس به اشتراک گذاشته‌اید نیز باید خصوصی نگه داشته شوند – رعایت حریم خصوصی باید در اولویت قرار گیرد.

دامنه سفارشی متناسب با کسب و کار

دامنه ایمیل شما باید با کسب و کار شما مرتبط باشد، بنابراین مطمئن شوید که سرویس ایمیلی که انتخاب می کنید به شما امکان می دهد دامنه دلخواه خود را ارائه دهید و در صورت وجود به شما اجازه استفاده از آن را می دهد.

کنترل پنل کنترل قوی

ارائه‌دهنده خدماتی را انتخاب کنید که دارای یک کنترل پنل قدرتمند باشد، که به شما امکان می‌دهد کنترل تمام تنظیمات مربوط به دامنه خود را در دست بگیرید، کاربران و آدرس‌های گروه را مدیریت کنید، محدودیت‌ها و سیاست‌های هرزنامه را تنظیم کنید و کارهای بیشتری انجام دهید. این سرویس همچنین باید درصد خوبی از آپتایم را به شما تضمین کند.

همکاری و سایر ابزارهای تجاری

بهترین کار این است که ارائه دهنده ابزارهایی برای همکاری تیم داخلی و ابزارهای داخلی مانند تقویم، یادداشت ها، مدیریت تماس و غیره داشته باشد.

خدمات راه اندازی ایمیل سازمانی

یکی از راه حل هایی که صاحبان مشاغل می توانند برای مشاهده پیشرفت کسب و کار خود از آن استفاده کنند، سرویس ایمیل شرکتی یا سازمانی است. سرویس ایمیل سازمانی ارتباطات کم‌هزینه و پرسرعت را برای ارتباطات درون سازمانی و خارج از سازمان فراهم می‌کند.


ما در پیشگام رایانه با بهره گیری از بهترین متخصصان شبکه، طیف وسیعی از خدمات شبکه های کامپیوتری را داریم تا بتوانیم خدمات مناسبی را متناسب با نیاز هر مشتری ارائه دهیم. ما بهترین کارشناسان زیرساخت شبکه را فراهم کرده ایم تا بهترین سرویس ها را به مشتریان گرامی خود ارائه دهیم. تیم فنی و فروش ما در هر زمانی که نیاز داشته باشید آماده مشاوره به شما می باشد. می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان راه اندازی ایمیل سرور سازمانی بهره ببرید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.