راه اندازی میل سرور exchange

راه اندازی میل سرور exchange

راه اندازی میل سرور exchange یکی از روش های نرم افزاری است که به منظور ارسال نامه های الکترونیکی استفاده می شود. میل سرور exchange پلتفرم ایمیل، تقویم، تماس، برنامه ریزی و همکاری مایکروسافت است. exchange برای استفاده تجاری بر روی سیستم عامل ویندوز سرور (OS) مستقر شده است. مایکروسافت Exchange Server را برای دسترسی کاربران به پلتفرم پیام رسانی از طریق دستگاه های تلفن همراه، رایانه های رومیزی و سیستم های مبتنی بر وب طراحی کرد. قابلیت های میل سرور Exchange از پیام های صوتی پشتیبانی می کند.

در صورت نیاز به دریافت خدمات راه اندازی میل سرور می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

راه اندازی میل سرور exchange

راه اندازی میل سرور exchange به کاربران کمک می کند تا به وسیله یک سرویس قابل اطمینان پیام ها و اسناد را با یکدیگر رد و بدل کنند. کاربران Exchange از طریق تقویم و به اشتراک گذاری اسناد با یکدیگر همکاری می کنند. ویژگی‌های ذخیره‌سازی و امنیتی در پلتفرم به سازمان‌ها اجازه می‌دهد محتوا را بایگانی کنند، جستجوها را انجام دهند و وظایف مطابقت را اجرا کنند. Exchange Server در طول زمان تکامل یافته است و اکنون جزء اصلی Office 365 به عنوان یک نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) است که در ابر مایکروسافت با مایکروسافت به عنوان ارائه دهنده خدمات ارائه می شود.

خدمات راه اندازی میل سرور exchange
 

خدمات میل سرور exchange

Exchange Server چندین ویژگی مهم برای حفظ انعطاف پذیری و HA دارد. اجزای سرور صندوق پستی Exchange به گروه های در دسترس بودن پایگاه داده (DAG) متکی هستند. اجزای سرور دسترسی مشتری بر تعادل بار متکی هستند.

میل سرور exchange چیست؟

میل سرور exchange یک محصول همکاری در کلاس سازمانی است که در درجه اول بر ارسال، دریافت و ذخیره پیام های ایمیل تمرکز دارد. علاوه بر مدیریت ترافیک پیام‌رسانی، Exchange Server چندین ویژگی همکاری دیگر مانند تقویم و یکپارچه‌سازی دقیق با سایر برنامه‌های مایکروسافت آفیس را فراهم می‌کند.

Exchange Server به خاطر ویژگی‌های در دسترس بودن بالا (HA) معروف است که ادامه خدمات را در سناریوهای مختلف قطعی تضمین می‌کند. این شامل مسیرهای طراحی است که می تواند خدمات را در هنگام خرابی های تک سرور یا قطع شدن مرکز داده تضمین کند.

ویژگی های Exchange Server 2019

نسخه 2019 خطای قابل توجهی سریعتر و قابل اعتمادتر بین سرورها ارائه می دهد. این برای بهبود عملکرد کلی و استفاده از آخرین سخت افزار ذخیره سازی، از جمله دیسک های بزرگتر و درایوهای حالت جامد (SSD) طراحی شده است.

ویژگی های اضافی در Exchange server 2019 شامل موارد زیر است:

تا 256 گیگابایت حافظه و 48 هسته پردازنده را پشتیبانی می کند.
نصب بر روی Windows Server Core را فعال می کند.
دسترسی خارجی به مرکز مدیریت Exchange (EAC) و پوسته مدیریت تبادل را قادر می‌سازد تا به صورت بومی مسدود شوند.
از تخصیص حافظه پنهان پویا برای بهینه سازی استفاده از حافظه برای پایگاه های داده فعال استفاده می کند.
از ارسال دعوت‌نامه‌های جلسه توسط شرکت‌کنندگان جلوگیری می‌کند.
گزینه های اضافی خارج از دفتر را به کاربران نهایی ارائه می دهد.
مدیران را قادر می‌سازد جلساتی را که توسط کاربری که شرکت را ترک کرده است، لغو کنند.
مدیران را قادر می سازد تا مجوزهای نمایندگی را اختصاص دهند.
آدرس‌های ایمیل حاوی نویسه‌های غیرانگلیسی را قادر می‌سازد تا به صورت بومی ارسال شوند.

همراه با این ویژگی‌های اضافی در Exchange 2019، نقش Unified Messaging (UM) و تمام عملکردهای مرتبط از Exchange 2019 حذف شده است. وبلاگی در تاریخ 16 سپتامبر 2019 در سایت Exchange Team نشان داد که مایکروسافت پشتیبانی گسترده از Exchange Server را تحت فشار قرار خواهد داد. 2010 از 14 ژانویه 2020 تا 13 اکتبر 2020، تا به مشتریان Exchange Server 2010 زمان بیشتری برای تکمیل مهاجرت خود داده شود.

مدیرانی که بارهای کاری Exchange Server 2010 را روی Windows Server 2008 اجرا می کنند، به دلیل پایان عمر آن سیستم عامل سرور در 14 ژانویه 2020، باید تنظیماتی را انجام دهند.


میل سرور exchange

نیازمندی های Exchange Server 2019

برای نصب Exchange 2019 باید شرایط زیر رعایت شود:

Exchange 2019 را می توان در Active Directory (AD) با سرورهای موجود Exchange 2016 و/یا 2013 نصب کرد. هیچ نسخه قبلی Exchange را نمی توان در مشابه Exchange 2019 نصب کرد.

همه کنترل‌کننده‌های دامنه (DC) در AD باید Windows Server 2019 Standard یا Datacenter، Windows Server 2016 Standard یا Datacenter، یا Windows Server 2012 R2 Standard یا Datacenter را اجرا کنند.

سطح عملکرد AD باید Windows Server 2012 R2 یا بالاتر باشد.

سرور میزبان Exchange 2019 باید از یک پردازنده 64 بیتی استفاده کند.

سرور میزبان Exchange 2019 باید بین 128 تا 256 گیگابایت (گیگابایت) حافظه دسترسی تصادفی (RAM) داشته باشد.

سیستم فایل فناوری جدید (NTFS) در تمام پارتیشن‌های دیسک حاوی پارتیشن سیستم، باینری‌های Exchange، گزارش‌های تشخیصی و پایگاه داده انتقال مورد نیاز است. سیستم فایل انعطاف‌پذیر (ReFS) ممکن است در پارتیشن‌های حاوی پایگاه‌های داده صندوق پستی و گزارش‌های تراکنش استفاده شود.

اطلاعات شروع برای نصب و راه اندازی

قبل از شروع چه چیزهایی باید بدانید؟

زمان تخمینی برای انجام این کار: 50 دقیقه

ممکن است هنگام اتصال به وب‌سایت مرکز مدیریت Exchange (EAC) هشدارهای گواهی دریافت کنید تا زمانی که گواهی لایه سوکت‌های امن (SSL) را در سرور صندوق پستی پیکربندی کنید. بعداً در این مبحث به شما نشان داده خواهد شد که چگونه این کار را انجام دهید.

برای باز کردن EAC، به مرکز مدیریت Exchange در Exchange Server مراجعه کنید. برای باز کردن پوسته مدیریت تبادل، به باز کردن پوسته مدیریت تبادل مراجعه کنید.

برای اطلاعات در مورد میانبرهای صفحه کلید که ممکن است برای رویه های این مبحث اعمال شود، به میانبرهای صفحه کلید در مرکز مدیریت Exchange مراجعه کنید.

پیکربندی میل سرور

پس از اینکه Exchange Server 2016 یا Exchange 2019 را در سازمان خود نصب کردید، باید Exchange را برای جریان ایمیل و دسترسی مشتری پیکربندی کنید. بدون این مراحل اضافی، نمی‌توانید به اینترنت نامه ارسال کنید و کلاینت‌های خارجی (به عنوان مثال، Microsoft Outlook و دستگاه‌های Exchange ActiveSync) نمی‌توانند به سازمان Exchange شما متصل شوند.

مراحل این مبحث یک استقرار اولیه Exchange را با یک سایت Active Directory و یک فضای نام پروتکل حمل و نقل نامه ساده (SMTP) فرض می کند. برای کارهای مدیریت اضافی مربوط به جریان نامه و مشتریان و دستگاه‌ها، به جریان ایمیل و خط انتقال و مشتریان و موبایل مراجعه کنید.

نصب دستی میل سرور exchange

مرحله 1

Outlook را باز کنید و به کنترل پنل بروید. برای مشاهده نمایه هایی که قبلاً تنظیم کرده اید، روی “ایمیل و فکس” کلیک کنید.

مرحله 2

روی “نمایش نمایه ها” کلیک کنید و یکی را که می خواهید تغییر دهید انتخاب کنید. روی “Properties” کلیک کنید.

مرحله 3

تب “سرویس ها” را پیدا کرده و روی دکمه “افزودن سرویس” کلیک کنید. در اینجا می توانید Exchange Server را به نمایه خود اضافه کنید. “Microsoft Exchange Server” را از کادر محاوره ای انتخاب کرده و “OK” را بزنید.

مرحله 4

اطلاعات Exchange Server خود، از جمله نام سرور و نام صندوق پستی خاص خود را وارد کنید. اگر هرگز از صندوق پستی خود استفاده نکرده اید، بهتر است بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز آماده است. می توانید این کار را با کلیک بر روی “Properties” در پروفایل Exchange Server انجام دهید. به “General” و “Check Name” بروید. اگر زیر نام سرور و صندوق پستی خط کشیده شده باشد، شما آماده هستید.

تنظیمات میل سرور exchange

مرحله 1

تنظیمات اتصال خود را انتخاب کنید. به «نمایش نمایه‌ها»، «Microsoft Exchange Server» و «Properties» بروید. در برگه “عمومی”، نحوه کار با پیام ها را انتخاب می کنید. به‌طور پیش‌فرض، Outlook و Exchange به صورت آنلاین کار می‌کنند، اما می‌توانید آن را به «کار آفلاین» تغییر دهید و هر بار که وارد می‌شوید یک نوع اتصال را انتخاب کنید.

گام 2

تنظیمات امنیتی و رمزگذاری را در برگه “پیشرفته” تنظیم کنید. اگر عمدتاً به صورت آفلاین کار می‌کنید، کادر «استفاده از امنیت شبکه در حین ورود» را حذف کرده و کادر «هنگام استفاده از شبکه تلفنی» را در گزینه‌های رمزگذاری اطلاعات انتخاب کنید.

مرحله 3

برای انتخاب تنظیمات رمزگذاری برای فایل های آفلاین خود، روی دکمه “تنظیمات پوشه آفلاین” کلیک کنید. می توانید انتخاب کنید که رمزگذاری نشود، از تنظیمات رمزگذاری پیش فرض استفاده کنید یا با درجه حفاظت بالایی رمزگذاری کنید. رمزگذاری بالا از نظر امنیتی عالی است، اما فشرده سازی فایل ها را سخت می کند.

مرحله 4

زمانی از روز را تعیین کنید که برای دریافت پیام از صندوق پستی راه دور خود به اینترنت متصل شوید. در پانل “تنظیمات”، روی تب “Remote Mail” کلیک کنید. روی “زمان بندی” کلیک کنید و زمانی را در کادر “check at” وارد کنید. از طرف دیگر، می‌توانید با افزودن یک فاصله زمانی در کادر «Every»، تعداد دفعات بررسی نامه‌های خود را انتخاب کنید. برای ذخیره تنظیمات خود روی “OK” کلیک کنید.

خدمات راه اندازی میل سرور exchange

میل سرور exchange مایکروسافت برنامه‌ای است که بر روی یک سرور محلی میزبانی می‌شود و به شما امکان می‌دهد بدون اتصال از طریق اینترنت، پیام‌هایی را بنویسید، با آن‌ها کار کنید و به آن‌ها پیام ارسال کنید. هنگامی که آن را به عنوان نمایه در Outlook تنظیم کردید، می توانید از ویژگی های آفلاین Outlook برای ارسال و دریافت ایمیل از طریق سرور استفاده کنید. این کار شما را از مشکل استفاده از دو برنامه مختلف برای مدیریت ایمیل و اطلاعات تماس نجات می دهد. برای راه اندازی میل سرور exchange و دریافت مشاوره می توانید با پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.