راه اندازی سرور ویپ

راه اندازی سرور ویپ

راه اندازی سرور ویپ VoIP server نیاز به خط تلفن و سرور SIP دارد که می توانید آنها را از مراکز ارائه دهنده خدمات ویپ تهیه کنید. چه برای استفاده تجاری و چه شخصی، راه اندازی سرور ویپ VoIP این امکان را فراهم می کند تا به سهولت از تلفن اینترنتی استفاده کنید. شما می توانید خیلی سریع از مزایای تلفن IP بدون ترس از جابجایی یا تغییر یک ویژگی حیاتی یا حتی بدتر از آن، از کار افتادن ارائه دهنده میزبانی وب لذت ببرید.

با یک سرور VoIP نصب شده یک تجربه عملی کامل در دسترس است تا با نیازهای فردی شما مطابقت داشته باشد و کنترل کامل روی سیستم و داده های شخصی داشته باشید. تنها در چند مرحله ساده، این راهنما شما را در راه اندازی اولین سرور ویپ راهنمایی می کند.


در صورت نیاز به دریافت خدمات راه اندازی سرور ویپ و نصب ویپ می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

سرور ویپ

راه اندازی سرور ویپ برای برقراری تماس های تلفنی اینترنتی در حال گسترش است. جهان به سرعت در حال به کارگیری از امکانات صدا از طریق پروتکل اینترنت (VoIP) است. فناوری که به تماس‌های تلفنی و ویدئو کنفرانس اجازه می‌دهد از طریق اتصال به اینترنت انجام شود، به طور یکسان توسط خانواده‌ها و مشاغل مورد استفاده قرار گرفته است.


با توجه به صرفه جویی در هزینه و مزایای دیگری که VoIP در مقایسه با سیستم های تلفن سنتی ارائه می دهد، جای تعجب نیست. اگر به فکر استفاده از امکانات سرور VoIP بوده‌اید، اما مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، این راهنما برای شما مناسب است. برای آشنایی با نحوه راه‌اندازی سرور VoIP در خانه یا دفتر خود، به ادامه مطلب مراجعه کنید.


سرور ویپ

تماس صوتی از طریق سرور ویپ

تماس صوتی از طریق پروتکل اینترنت (VoIP) آسان و ارزان است و اکثر ارائه دهندگان دارای ویژگی های ارتباطات یکپارچه (UC) هستند که ارتباطات تجاری را حتی کارآمدتر می کند. هنگامی که برای تغییر به VoIP آماده هستید، نیازهای کسب و کار خود را شناسایی کنید، از قابل اعتماد بودن شبکه خود مطمئن شوید و بودجه تعیین کنید. در مرحله بعد، یک ارائه دهنده را بر اساس ویژگی ها و ابزارهای ضروری خود انتخاب کنید، شماره های خود را پورت کنید، و سیستم خود را برای تکمیل فرآیند راه اندازی VoIP نصب و پیکربندی کنید.

راه اندازی سرور ویپ

روشی که شما از پروتکل صدا بر روی اینترنت در خانه استفاده می کنید با نحوه کار سیستم VoIP یک کسب و کار کوچک متفاوت است. به همین دلیل نصب سیستم برای هر محیط متفاوت است. ما ابتدا نحوه راه اندازی یک سیستم VoIP را در دفتر توضیح خواهیم داد زیرا فناوری VoIP مزایای تجاری بیشتری را ارائه می دهد. سپس، موضوع کمی پیچیده‌تر راه‌اندازی سرور VoIP در خانه را پوشش خواهیم داد.


قبل از اینکه به هر یک از آنها بپردازیم، لازم است اجزایی را که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید ذکر کنید. برخی از آنها فقط برای نصب در دفتر و برخی دیگر برای نصب در خانه مورد نیاز هستند. در صورت لزوم، اشاره خواهیم کرد که کدام است. با این حال، به طور کلی، پنج مورد زیر برای شروع با VoIP نیاز دارید:

یک اتصال به اینترنت

واضح به نظر می رسد، اما شما نمی توانید از طریق اینترنت بدون اتصال به اینترنت تماس برقرار کنید. اگر VoIP را در خانه نصب می‌کنید، لازم نیست خیلی نگران سرعت اتصال سرویس تلفن خود باشید. با یک سیستم VoIP کسب و کار کوچک، قدرت اتصال مهم تر است. هرچه تعداد تماس‌هایی که شرکت شما با آنها سروکار دارد بیشتر باشد، پهنای باند بیشتری برای خدمات VoIP شما مورد نیاز است.

یک روتر

این چیزی است که اگر در حال راه اندازی VoIP در خانه هستید، نیازی به نگرانی در مورد آن ندارید. برای مشاغل، انتخاب روتر VoIP بسیار مهم است. شما گزینه ای می خواهید که ترکیبی از سرعت، امنیت و اتصال را ارائه دهد.

سایر سخت افزارها

علاوه بر روتر، چند قطعه سخت افزار دیگری نیز وجود دارد که ممکن است به آن نیاز داشته باشید. ممکن است به یک رایانه نیاز باشد تا به عنوان سرور صرافی شعبه خصوصی (PBX) در دفتر عمل کند. این برای امکان تماس های داخلی در محل کار است. تلفن های IP نیز ممکن است یک انتخاب هوشمندانه باشند. اگرچه آنها ضروری نیستند. می توانید از مسیر تلفن نرم افزاری در دفتر بروید. همچنین می توانید تلفن منزل خود را با آداپتور VoIP ارتقا دهید. اگر می خواهید همچنان از جنبه های تلفن سنتی استفاده کنید، ممکن است به یک دروازه VoIP نیز نیاز داشته باشید. ارائه دهندگان خدمات معمولاً می توانند در این مورد کمک کنند.

VoIP، PBX و سایر نرم افزارها

هنگام راه اندازی سیستم VoIP گزینه های نرم افزاری مختلفی دارید. کسب‌وکارها ممکن است بخواهند یک راه‌حل نرم‌افزار ارتباطی همه‌جانبه را انتخاب کنند. همچنین می‌توان از نرم‌افزار PBX مجزا برای رسیدگی به عملکردهای ساده‌تر رسیدگی به تماس استفاده کرد. نرم افزارها یا اپلیکیشن های خاصی نیز برای تبدیل کامپیوترها یا گوشی های هوشمند به اصطلاح نرم افزاری مورد نیاز است. آنها کمی بعداً در مورد این موارد بیشتر خواهند شد.

ارائه دهنده VoIP

VoIP چیزی نیست که بتوانید به تنهایی آن را راه اندازی کنید و از آن استفاده کنید. باید از یک ارائه دهنده تخصصی راه اندازی سرور ویپ VoIP مانند پیشگام رایانه برای این سرویس کمک بگیرید. بدون ارائه‌دهنده خدمات، فقط می‌توانید یک سیستم برای تماس‌های داخلی راه‌اندازی کنید. یک طرح یا اشتراک از یک ارائه دهنده چیزی است که به شما امکان می دهد تماس های خارجی برقرار کنید.

مزایای راه اندازی سرور ویپ

یکی از مزایای قابل توجه VoIP این است که می توانید یک سیستم تلفن را راه اندازی کنید، به ویژه در هنگام راه اندازی یک سیستم تلفن مشابه بر اساس تلفن های سنتی. اغلب هزینه پایینی نیز دارد، به ویژه در مقایسه با شبکه تلفن عمومی سوئیچ شده معمولی (PSTN). برای مثال، نیازی نیست که شرکت تلفن را وادار به نصب خطوط تلفن جدید کنید. در عوض، تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند افزودنی ساده به شبکه خود ایجاد کنید.


قبل از پرداختن به چگونگی راه‌اندازی فناوری VoIP در دفتر، باید به یک چیز دیگر اشاره کرد. دو نوع سیستم اصلی برای انتخاب وجود دارد. می‌توانید سیستمی را با تلفن‌ها یا گوشی‌های VoIP فیزیکی نصب کنید. از سوی دیگر، ممکن است یک سیستم فقط نرم‌افزاری را انتخاب کنید (اگرچه این می‌تواند شامل دستگاه‌های iOS و Android باشد). انتخاب شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه آیا شما یک کسب و کار بزرگ هستید یا کوچک و اینکه آیا خط مشی های BYOD مطابق با نیازهای شما است یا خیر.


مزایای راه اندازی سرور ویپ

نحوه راه اندازی سرور ویپ

شبکه داخلی شما با سیستم تلفن VoIP نصب شده تقریباً شبیه به شبکه استاندارد است. تفاوت اصلی در راه اندازی سرور ویپ این است که اغلب نیاز به یک سرور PBX دارد. یک کامپیوتر تحت شبکه می تواند به عنوان این سرور عمل کند.


تنها چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که سیستم PBX شما در زمان راه اندازی سرورویپ چگونه باید به شبکه متصل شود. باید از طریق یک NIC استاندارد (کارت رابط شبکه) متصل شود. همچنین باید یک آدرس IP ثابت داشته باشد تا همیشه در دسترس باشد.

گام بعدی شما این است که تلفن های واقعی خود را وصل کنید. مهم است که توجه داشته باشید که ممکن است دستگاه هایی را ببینید که به عنوان تلفن های IP و تلفن های SIP فهرست شده اند. به طور کلی، تلفن های SIP دارای ویژگی های بیشتری هستند، اما هر دو برای خدمات VoIP کار می کنند.


بسیار ساده است، با فرض اینکه مدل های سازگار با VoIP را انتخاب کرده اید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را با استفاده از کابل اترنت به شبکه ای مشابه با PBX خود متصل کنید. اگر تلفن های انتخابی شما دارای فناوری PoE هستند، برای برقراری تماس های VoIP حتی نیازی به وصل کردن آنها به منبع تغذیه خارجی ندارید.


نحوه راه اندازی سرور ویپ

نصب نرم افزار سرور ویپ

با تکمیل این مراحل ساده مرتبط با سخت افزار، تقریباً آماده انجام آن هستید. تنها چیزی که باقی می ماند این است که نرم افزار VoIP خود را نصب کنید و شاید تغییراتی در روتر خود ایجاد کنید. نصب نرم افزار باید سریع و آسان باشد. ارائه دهنده VoIP شما احتمالاً دستورالعمل های جامعی را ارائه می دهد.


برای سازگاری کامل با VoIP، ممکن است مجبور شوید کمی با پیکربندی روتر خود بازی کنید. موارد زیر فقط دو ترفند قابل بررسی است. اگر در ابتدا روتر مخصوص VoIP را انتخاب کرده باشید، احتمال کمتری وجود دارد که مورد نیاز باشند.

فعال کردن ترجمه آدرس شبکه (NAT)

این اطلاعات آدرس شبکه را تغییر می دهد. این اجازه می دهد تا یک آدرس IP از طریق یک دستگاه مسیریابی ترافیک به آدرس دیگری تغییر داده شود.

Universal Plug and Play را فعال کنید

این پروتکل‌های شبکه به دستگاه‌های شبکه اجازه می‌دهند یکدیگر را پیدا کنند. فعال کردن آنها چیزی است که به تلفن های VoIP شما اجازه می دهد با سرور IP PBX متصل شوند.

راه اندازی سرور ویپ نرم افزاری

همه چیز می تواند حتی ساده تر از راهنمای ساده ارائه شده در بالا باشد. دلیلش این است که در برخی از سیستم‌های VoIP، نیازی به اتصال تلفن‌های VoIP جدید ندارید. در عوض، می‌توانید تمام تماس‌های تلفنی یا پیام‌های صوتی خود را از طریق رایانه، تبلت یا گوشی هوشمند برقرار و دریافت کنید.


در این صورت می توانید دستورالعمل های بالا در مورد اتصال تلفن های سخت افزاری را نادیده بگیرید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نرم افزار را از ارائه دهنده VoIP خود نصب کنید. اگر تنها مسیر نرم افزار را پایین بیاورید، شامل یک برنامه یا برنامه تلفن نرم افزاری می شود.


این عنصر از نرم افزار به شما امکان می دهد یک رابط برای تماس ها در دستگاه انتخابی خود باز کنید. ممکن است کمی شبیه به تصویر بالا به نظر برسد، با گزینه هایی برای تماس صوتی و تصویری. با نصب نرم افزار مربوطه و سایر تنظیمات انجام شده در شبکه خود، آماده بهره مندی از مزایای VoIP هستید.

انتخاب سخت افزار سرور ویپ

انواع مختلف کسب و کار به ویژگی ها و سخت افزار متفاوتی نیاز دارند. برای مثال، کسب‌وکاری با چندین نماینده که بیشتر روز با تلفن تماس دارند، ممکن است به انواع هدست‌های VoIP و ویژگی‌های نظارت بر تماس نیاز داشته باشد تا سطح خاصی از کیفیت را حفظ کند. لیست گزینه ها بسیار زیاد است. به همین دلیل است که یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید این است که ویژگی ها و سخت افزارهای مورد نیاز خود را برای ارائه دهنده خدمات سرور ویپ شرح دهید. ما در شرکت پیشگام رایانه پیش از راه اندازی سرور ویپ، مشاوره کاملی در خصوص آن به مشتریان گرامی خود ارائه می دهیم.

ویژگی های اختصاصی سرور ویپ

ویژگی های اختصاصی حیاتی هستند. برخی از کسب و کارهای کوچک ممکن است بخواهند یک متصدی خودکار تماس ها را مدیریت کند در حالی که برخی دیگر سیستم پاسخ صوتی تعاملی (IVR) را انتخاب می کنند. تلفن گویا یک راه حل مسیریابی تماس پیچیده تر است که گزینه های سلف سرویس را به مشتریان ارائه می دهد و درختان تلفن با شاخه های وسیع تری دارد. ما در پیشگام رایانه به طور کامل تمامی نیازهای شما را پوشش می دهیم و سیستم سرور ویپ را بر اساس خواسته های شما راه اندازی می کنیم.

ارائه دهنده سرور ویپ

وقتی صحبت از ارائه دهندگان VoIP میزبانی می شود، گزینه های متعددی وجود دارد و گرفتن بهترین تصمیم می تواند دلهره آور به نظر برسد. خوشبختانه، ما با ارائه خدمات کامل سیستم های VoIP کسب و کار برای مشاغل کوچک تا بزرگ داریم تا تصمیم شما را آسان تر کنیم.

خدمات راه اندازی سرور ویپ

راه اندازی سرور ویپ به شما امکان می دهد با تماس های گران قیمت بین المللی و اجاره خط خداحافظی کنید. ناگفته نماند که طیف گسترده ای از ویژگی های اضافی را برای محل کار معرفی می کنیم. این فناوری ارتباطی آینده است و شما اکنون برای شروع استفاده از آن از امروز مجهز شده اید. برای دریافت مشاوره و خدمات برای راه اندازی سرور ویپ می توانید با پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.