اسکایپ بیزینس

اسکایپ بیزینس چیست Skype for Business

اسکایپ بیزینس چیست و چه کاربردهایی برای کسب و کارها و سازمان ها دارد؟ اسکایپ بیزینس Skype for Business یک سیستم ارتباطی یکپارچه (UC) است که کانال های ارتباطی مورد نیاز برای ارتباطات کاری و جلسات آنلاین بیزنسی را یکپارچه می کند. سرویس اسکایپ بیزینس قبلا با نام Microsoft Lync Server شناخته می شد، دارای قابلیت های بیشماری از قبیل پیام رسانی، اعلام حضور، وُیپ، پیام صوتی، ارسال و دریافت فایل، کنفرانس ویدئویی و کنفرانس های وب (وبینار) است.

در صورت نیاز به دریافت خدمات اسکایپ بیزینس و راه اندازی skype for business می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

اسکایپ بیزینس

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که اسکایپ بیزینس چیست ؟ در حقیقت اسکایپ بیزینس Skype for Business یک سیستم ارتباطی یکپارچه (UC) است که کانال های ارتباطی کاری و جلسات آنلاین را یکپارچه می کند. این کانال های ارتباطی عبارتند از: پیام رسانی، اعلام حضور، وُیپ، پیام صوتی، ارسال و دریافت فایل، کنفرانس ویدئویی و کنفرانس های وب (وبینار). اسکایپ بیزینس به شما امکان می دهد تا 250 نفر را به جلسات آنلاین خود اضافه کنید. اسکایپ بیزینس به شما امکان می دهد حساب های کارمندان خود را مدیریت کنید و در برنامه های Office شما ادغام شده است.

اسکایپ فور بیزینس

اسکایپ فور بیزینس

Skype for Business یک رابط کاربری آسان است که به کاربران امکان برقراری ارتباط از طریق گفتگوی متنی ، تماس صوتی ، تماس ویدیویی و جلسات آنلاین را می دهد. می توانید از تقریباً هر رایانه شخصی Windows یا دستگاه همراه (Lync در Mac یا دستگاه های تلفن همراه) ، در دانشگاه یا هرجای دنیا که به اینترنت دسترسی دارید ، از Skype for Business استفاده کنید. در این روزها که ارتباطات مجازی شده و به دلیل اپیدمی بیماری کرونا بسیاری از تعاملات کم شد است، اسکایپ بیزینس به کمک جلسات آموزشی و کاری آمده است. بسیاری از دانشگاه ها، مراکز آموزشی و ادارات برای برپایی جلسات آموزشی و کاری خود از این فناوری بهره می برند.

اسکایپ بیزینس چیست

اسکایپی که در خانه استفاده می کنید برای مشاغل کوچکتر تا 20 کارمند مناسب است. استفاده از آن رایگان است ، مگر اینکه بخواهید برای برقراری تماس با تلفن ثابت و تلفن همراه اعتبار خریداری کنید.


Microsoft Teams به شما امکان میزبانی کنفرانس های صوتی ، تصویری و وب را با هرکسی در داخل یا خارج از سازمان خود می دهد. تیم های 10 یا 10 هزار نفری می توانند در یک مکان ملاقات کنند ، مهم نیست که در چند مکان حضور داشته باشند. شما می توانید به راحتی فایل ها را به اشتراک بگذارید ، در چت های یک به یک و گروهی و موارد دیگر شرکت کنید ، همه با امنیت درجه یک. همچنین می توانید از Skype برای شرکت در چت و مکالمات یک به یک با کاربران Microsoft Teams استفاده کنید.


Skype for Business به شما امکان می دهد تا 250 نفر را به جلسات آنلاین اضافه کنید ، امنیت درجه شرکتی را فراهم می کند ، به شما امکان می دهد حساب های کارمندان خود را مدیریت کنید و در برنامه های Office شما ادغام شده است. تیم های مایکروسافت در حال جایگزینی اسکایپ برای تجارت است.


اسکایپ بیزینس چیست

اسکایپ سازمانی چیست؟

در حال حاضر دو نوع Skype وجود دارد. یکی نسخه رایگانی که همه با آن آشنا هستیم و دیگری اسکایپ بیزینسی است که مخصوص کسب و کارها و سازمان ها است و استفاده از آن هزینه دارد.


اسکایپ سازمانی یا بیزینسی یک سیستم ارتباطی یکپارچه (UC) است که کانال های ارتباطی مورد نیاز برای ارتباطات کاری و جلسات آنلاین را یکپارچه می کند. این کانال ها عبارتند از: پیام رسانی، اعلام حضور، VoIP، پیام صوتی، ارسال و دریافت فایل، کنفرانس ویدئویی و سمینارهای تحت وب (وبینار). اسکایپ فور بیزینس می‌تواند روی سرور شخصی، فضای ابری و یا ترکیبی از هر دو قرار بگیرد. کاربران (clients) نیز می توانند برنامه را روی سیستم های ویندوزی، موبایل ها و تبلت های اندرویدی و دستگاه های دارای سیستم عامل مک و iOS نصب و اجرا کنند. این محصول می تواند به صورت تنها و یا عضوی از مجموعه آفیس ۳۶۵ خریداری شود. نسخه ای که روی سرور نصب می شود، Skype for Business Server و نسخه ای که تحت فضای ابری ارائه می شود، Skype for Business Online نام دارد.


اسکایپ سازمانی چیست؟

مایکروسافت تیمز

همانطور که عمر Lync به سر آمد و تبدیل به Skype for Business شد، حالا هم اسکایپ سازمانی به انتهای راه خود نزدیک می‌شود و اخیراً اعلام شد که این سامانه ارتباطی بالاخره قرار هست با مایکروسافت تیمز Microsoft Teams ادغام گردد و از ۳۱ ژوئیه (۳۱ July) سرویس دهی اسکایپ سازمانی متوقف خواهد شد.


مایکروسافت تیمز Microsoft Teams نرم افزار ارتباطی بر پایه فضای ابری است که قابلیت هایی شبیه به Skype for Business دارد. با وجود اینکه هر دو محصول عضوی از مجموعه آفیس ۳۶۵ هستند و امکاناتی نظیر اعلام حضور، پیام رسانی، کنفرانس های صوتی و ویدئویی ارائه می دهند، اسکایپ فور بیزینس امکانات بیشتری نظیر تماس و کنفرانس PSTN را داراست، که همانطور که اعلام شد به زودی این امکانات هم به ماکروسافت تیمز افزوده خواهد شد.

تفاوت اسکایپ با Skype for Business

نسخه رایگان و عمومی اسکایپ برای کسب و کارهای کوچکتر با ۲۰ تا ۲۵ کارمند عالی است. استفاده از اسکایپ رایگان است، مگر اینکه بخواهید برای برقراری تماس با تلفن ثابت و تلفن همراه از مایکروسافت اعتبار بخرید که در این صورت باید مبلغی را شارژ کنید و یا یک اعتبار خریداری کنید.


اما اسکایپ بیزینس به شما امکان می دهد تا حداکثر ۲۵۰ نفر را به جلسات آنلاین اضافه کنید. به زودی اسکایپ فور بیزینس به زودی جای خود را به Microsoft Teams خواهد داد. این تغییر برای این است که امکانات بیشتر و بهتری به آن افزوده شود. با این تغییر حتی ظرفیت اسکایپ برای برگزاری جلسات بزرگتر برای تیم های ۱۰ تا ۱۰,۰۰۰ نفره فراهم می‌شود.


Microsoft Teams یک نرم افزار ارتباطی مبتنی بر ابر است که قابلیت هایی مشابه Skype for Business دارد. اگرچه هر دو محصول بخشی از مجموعه Office 365 هستند و ویژگی هایی مانند حضور و غیاب، پیام رسانی، کنفرانس صوتی و تصویری را ارائه می دهند، Skype for Business دارای ویژگی های بیشتری مانند تماس و کنفرانس PSTN است.

اسکایپ برای کسب و کار

Skype for Business رایگان نیست و جایگزینی برای Microsoft Lync است. مایکروسافت اسکایپ را در سال 2011 خریداری کرد. شما می توانید از طریق Skype for Business با حداکثر 250 نفر جلسه آنلاین داشته باشید. حتی اگر افرادی که قصد ملاقات آنلاین با آنها را دارید اسکایپ برای کسب و کار نداشته باشند، با استفاده از یک پیوند اختصاصی آنها را به جلسه دعوت خواهید کرد.


Skype for Business با روش‌های احراز هویت و رمزگذاری محافظت می‌شود و امنیت لازم برای ایجاد و بایگانی ارتباطات خصوصی را فراهم می‌کند. به عنوان یک مدیر اسکایپ برای کسب و کار، می توانید حساب های کاربران خدمات خود را مدیریت کنید. به شما اجازه داده می شود تا اشتراک ها را حذف کنید و ویژگی هایی را فعال کنید که نیازهای همکاری هر کاربر را برآورده می کند. همچنین با قابلیت استفاده از سیستم های تلفن PBX یا VoIP قادر خواهید بود هزینه های ارتباطات را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و بتوانید خدماتی مانند صوتی، تصویری و کنفرانس آنلاین را بر روی یک پلت فرم پشتیبانی کنید.

راه اندازی اسکایپ سازمانی

اما راه اندازی سرویس اسکایپ سازمانی (Skype for Business) پیش نیاز های سخت افزاری و نرم افزاری دارد. در صورتی که قصد راه اندازی این سرویس را برای سازمان یا شرکت خود دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در پیشگام رایانه تماس بگیرید تا شما را جهت راه اندازی آن راهنمایی کنیم.


در صورت نیاز به دریافت خدمات و یا مشاوره در خصوص راه اندازی اسکایپ بیزنسی یا سازمانی و مایکروسافت تیمز می توانید با شماره 02157801000 تماس حاصل فرمایید. ما در پیشگام رایانه به صورت تخصصی به ارائه خدمات اسکایپ سازمانی می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.