• Home
  • مقالات شبکه
  • برای رفع مشکلات میرایی سیگنال چه کاری می توان انجام داد؟
رفع مشکلات میرایی سیگنال

برای رفع مشکلات میرایی سیگنال چه کاری می توان انجام داد؟

برای رفع مشکلات میرایی سیگنال چه کاری می توان انجام داد؟ هنگام انجام هر تماسی مانند تماس WhatsApp ممکن است مانند یک سیگنال ضعیف با خطای اتصال مواجه شده باشید. میرایی در شبکه به معنای کاهش سیگنال ها در بستر شبکه است. ضعف در سیگنال های شبکه، موجب کندی و یا قطع برخی از عملیات های شبکه خواهد شد. چرا سیگنال ضعیف می شود؟ برای رفع مشکل میرایی سیگنال چه کاری می توان انجام داد؟ در این مطلب سعی خواهیم کرد جواب این مشکل را پیدا کنیم. 

میرایی چیست؟

از نظر اتصال به اینترنت ، میرایی به معنای کاهش یا از دست دادن قدرت سیگنال است. این یک روند طبیعی است که هنگامی اتفاق می افتد که ما سیگنال را از راه دور منتقل کنیم. در واحد دسی بل (دسی بل) اندازه گیری می شود.

کاهش میرایی در واحد فاصله بالاتر کارایی کابل است. اگر میزان میرایی افزایش یابد ، نامه ای که ما در حال ارسال آن هستیم یا تماس WhatsApp یا یک تماس عادی که با دوست خود برقرار می کنیم ، تحریف می شود.

چه چیزی باعث میرایی می شود؟

سر و صدا: صداهایی مانند فرکانس های رادیویی ، برق و غیره ممکن است با سیگنال تداخل داشته باشند و قدرت سیگنال را تضعیف کرده و باعث تضعیف شوند. هرچه تداخل در نویز بیشتر باشد ، میرایی است که تجربه می کنید.


فاصله : اگر سیگنال مجبور باشد مسافت بیشتری را طی کند ، قدرت با افزایش فاصله سیگنال کاهش می یابد.


محیط فیزیکی: عواملی مانند دما ، نصب نادرست کابل ممکن است قدرت سیگنال را کاهش داده و باعث میرایی شود.


اندازه سیم: سیمهای با قطر بیشتر در مقایسه با سیمهایی که قطر کمتری دارند ، میرایی کمتری دارند. کابل فیبر نوری سرعت میرایی کمتری نسبت به کابل مسی دارد. کابل فیبر نوری نور را در فواصل طولانی با میرایی کم و اعوجاج سیگنال حمل می کند. در مقابل سیم های مسی میرایی و تحریف سیگنال قابل توجهی وجود دارد. سیم های مسی از فرکانس های الکتریکی تشکیل شده اند که بسیار مستعد صدا هستند.

رفع مشکلات میرایی سیگنال شبکه

چه کاری می توان انجام داد؟

رایج ترین راه برای مقابله با این مشکل استفاده از تکرار کننده ها (دستگاهی که برای بازسازی یا تکثیر سیگنال استفاده می شود) و هاب هایی است که قدرت سیگنال را افزایش می دهد و از این رو از تضعیف سیگنال ها جلوگیری می کند. این کار همچنین باعث افزایش حداکثر محدوده سیگنال می شود.


اگر نصب کابل ها به درستی انجام شده باشد یا خیر ، باید اتصال را بررسی کرد. با تقویت سیگنال می توان قدرت سیگنال را نیز افزایش داد. تکرار کننده ها اگر سیگنال دریافتی ضعیف باشد، سیگنال اصلی را بازسازی می کنند ، در صورت ضعیف بودن سیگنال دریافتی ، فقط دامنه یا قدرت سیگنال افزایش می یابد. در صورتی که در شبکه کامپیوتری خود دچار افت سیگنال یا میرایی هستید می توانید از خدمات شبکه ما برای اصلاح ساختار شبکه خود کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.