اینترپرایز یعنی چه

اینترپرایز یعنی چه ؟ شبکه Enterprise به چه معناست؟

اینترپرایز چیست و شبکه Enterprise به چه معناست؟ شبکه سازمانی ستون فقرات ارتباطات یک شرکت است که به اتصال رایانه ها و دستگاه های مرتبط در بخش ها و شبکه های گروه کاری کمک می کند و بینش و دسترسی به داده ها را تسهیل می کند. یک شبکه سازمانی پروتکل های ارتباطی را کاهش می دهد ، قابلیت همکاری سیستم و دستگاه را تسهیل می کند و همچنین مدیریت داده های داخلی و خارجی شرکت را بهبود می بخشد.

شبکه سازمانی به عنوان شبکه شرکتی نیز شناخته می شود.

شبکه Enterprise

اینترپرایز چیست

تعریف اینترپرایز همیشه یکسان نیست. بسیاری از توضیحات در واقع بسیار گسترده و در برخی موارد حتی مبهم هستند. یک شرکت، اقدام شخصی را توصیف می‌کند که ابتکار عمل برای اداره یک کسب‌وکار را به دست گرفته است. او آن را به عنوان “یک شخص حقوقی دارای حق انجام تجارت به تنهایی” تعریف می کند.

اینترپرایز یعنی چه

راه دیگر برای تعریف یک شرکت این است که مشخص کنیم یک شرکت چه چیزی نیست. برخی از سازمان های بسیار بزرگ به راحتی معیارهای کارکنان و یا درآمد را برآورده می کنند، اما به دلیل اینکه سازمان های غیرانتفاعی هستند، شرکت در نظر گرفته نمی شوند. دانشگاه هاروارد اساساً یک شرکت بزرگ است، اما به دلیل اینکه از نظر فنی غیرانتفاعی است، در فهرست قرار نمی‌گیرد.

همین امر در مورد سازمان های دولتی بزرگ که ممکن است میلیاردها دلار درآمد داشته باشند و هزاران کارمند داشته باشند نیز صدق می کند. آنها شرکتی نیستند زیرا سازمان های غیرانتفاعی هستند.

اینترپرایز چیست

نمونه هایی از شرکت های اینترپرایز

با درک بهتری از اینکه یک اینترپرایز چیست، اجازه دهید چند نمونه سازمانی را مورد بحث قرار دهیم.

تمام شرکت‌های فورچون 500 شرکت در نظر گرفته می‌شوند. این شامل شرکت هایی مانند فورد، مایکروسافت، جنرال الکتریک و اوراکل می شود. لیست Edge شامل Walmart، Exxon، Apple، Amazon، UnitedHealth Group، McKesson، CVS و AT&T است. اینها همه شرکت های بزرگی هستند که معیارهای سازمانی تعریف شده را برآورده می کنند یا از آنها فراتر می روند.

در حالی که تعریف واحدی از “تشکیلات” وجود ندارد، می توانید با خیال راحت فرض کنید که یک شرکت یک شرکت بسیار بزرگ و انتفاعی با بیش از 250 کارمند است که درآمد زیادی ایجاد می کند و حق دارد به تنهایی تجارت کند.

هدف اصلی شبکه اینترپرایز

هدف اصلی یک شبکه سازمانی حذف کاربران جدا شده و گروه های کاری است. همه سیستم ها باید قادر به برقراری ارتباط و ارائه و بازیابی اطلاعات باشند. علاوه بر این، سیستم ها و دستگاه های فیزیکی باید بتوانند عملکرد ، قابلیت اطمینان و امنیت رضایت بخشی را حفظ کرده و ارائه دهند. مدل های محاسباتی سازمانی برای این منظور توسعه یافته و کاوش و بهبود پروتکل ها و استراتژی های ارتباطی سازمانی را تسهیل می کند.

بسته به نیازهای عملیاتی و دپارتمان، یک شبکه سازمانی ممکن است شامل شبکه های محلی و گسترده (LAN/WAN) باشد. یک شبکه سازمانی می تواند همه سیستم ها ، از جمله رایانه های ویندوز و اپل و سیستم عامل (سیستم عامل) ، سیستم های یونیکس ، پردازنده های اصلی و دستگاه های مرتبط مانند تلفن های هوشمند و رایانه لوحی را ادغام کند. یک شبکه سازمانی کاملاً یکپارچه به طور موثر پروتکل های ارتباطی دستگاه و سیستم مختلف را ترکیب کرده و از آنها استفاده می کند.

اجزای شبکه سازمانی چیست؟

یک شبکه سازمانی شامل موارد زیر است:
نقاط پایانی (رایانه های شخصی ، لپ تاپ ، دستگاه های تلفن همراه ، سرورها و غیره) ،
دستگاه های شبکه (تکرار کننده ، پل ، روتر ، سوئیچ ، فایروال ، ذخیره سازی و غیره)
پروتکل های ارتباطی
شبکه های محلی (شبکه های محلی)
WAN (شبکه های گسترده)

نقش شبکه های سازمانی چیست؟

یک شبکه سازمانی ستون فقرات برای تسهیل ارتباطات سازمان و اتصال رایانه ها و دستگاه ها در سراسر بخش ها است. محیط شبکه سازمانی معمولاً برای سهولت دسترسی به داده ها و بینش تجزیه و تحلیل پیکربندی می شود.

چرا شبکه سازمانی مهم است؟

شبکه های سازمانی هزینه های عملیاتی ، سرویس ، نرم افزار ، سخت افزار ، زیرساخت ، خدمات و نگهداری را کاهش می دهد. با WAN و بی سیم ، قیمت مقیاس بندی شبکه شما پایین است. هنگامی که شبکه سازمانی را در نظر می گیرید ، این بخش در سازمان شما سریع و آسان می شود.

مثال شبکه سازمانی چیست؟

یک شبکه سازمانی می تواند همه سیستم ها ، از جمله رایانه های ویندوز و اپل و سیستم عامل (سیستم عامل) ، سیستم های یونیکس ، پردازنده های اصلی و دستگاه های مرتبط مانند تلفن های هوشمند و رایانه لوحی را ادغام کند. یک شبکه سازمانی کاملاً یکپارچه به طور موثر پروتکل های ارتباطی دستگاه و سیستم مختلف را ترکیب کرده و از آنها استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.