پیمانکار شبکه کامپیوتری

پیمانکار شبکه کامپیوتری

پیمانکار شبکه کامپیوتری انجام خدمات پشتیبانی و نگهداری از تجهیزات اکتیو و پسیو، رفع مشکلات و پیاده سازی سرویس های شبکه را بر عهده دارد. فردی که شبکه را مدیریت می کند، اهداف ایجاد می کند و عملکرد و پشتیبانی کامپیوتری را برای یک سازمان انجام می دهد، پیمانکار شبکه کامپیوتری نامیده می شود. هنگامی که یک پیمانکار شبکه می شوید، از شما انتظار می رود که با پیروی از سیاست های شرکتی، شبکه کامپیوتری را نصب و راه اندازی کنید و به صورت مستمر از آن مراقبت و نگهداری کنید.

در صورت نیاز به دریافت پشتیبانی شبکه از یک شرکت معتبر پیمانکار شبکه کامپیوتری می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

پیمانکار شبکه کامپیوتری

پیمانکار شبکه کامپیوتری شخص یا شرکتی است که توسط مشتری برای تکمیل و یا نگهداری پروژه شبکه استخدام می شود. پروژه شبکه می تواند مربوط به کارهای پشتیبانی و نگهداری از شبکه یا ایجاد شبکه شرکت تجاری یا اداری باشد. بسیاری از کارفرمایان از یک پیمانکار شبکه کامپیوتر برای راه اندازی و به روز رسانی شبکه شرکت خود استفاده می کنند. ماهیت کار یک پیمانکار شبکه شبیه به یک پیمانکار ساختمانی است. ناگفته نماند که نقش یک پیمانکار سطوح بسیاری از پروژه را در بر می گیرد زیرا آنها مسئولیت طیف وسیعی از وظایف و افراد را بر عهده دارند.

پیمانکاری شبکه کامپیوتر

راه اندازی شبکه های کامپیوتری یکی از اساسی ترین زیرساخت های هر سازمانی برای ارائه بستری امن و کارآمد برای تسهیل در ارائه خدماتی از قبیل مدیریت واحد، امنیت اطلاعات، صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع سخت افزاری، اشتراک گذاری فایل ها، استفاده از نرم افزارهای سازمان است. پیمانکار شبکه کامپیوتری خدمات پشتیبانی شبکه، نصب و اجرای تجهیزات شبکه و مواردی از این قبیل را ارائه می کند. نیروهای متخصص و مجرب شرکت پیشگام رایانه با تجربه بالای خود در زمینه IT و استفاده از آخرین تجهیزات و فناوری های روز دنیا آماده ارائه شبکه ای امن و کارآمد به مشتریان خود می باشد.


پیمانکاری شبکه کامپیوتر

شرح شغل پیمانکار شبکه کامپیوتری

پیمانکاران کامپیوتری، شبکه کابلی و راه های ارتباطی را راه اندازی و تعمیر می کنند تا در نهایت امکاناتی مانند اینترنت و دسترسی به یک شبکه داخلی را در اختیار مشتریان قرار دهند. پیمانکار شبکه کامپیوتری هر کابل شبکه و دستگاه را برای اطمینان از سلامت و اتصال یکپارچه آنها آزمایش می کند. هر شرکت پیمانکاری با توجه به موقعیت و شرایط سازمانی که ممکن است در مناطق مسکونی، ادارات یا با تجهیزات ارتباطی در فضای باز کار کند، تعیین می کند که کدام نوع کابل برای استفاده در شبکه مناسب تر و مقرون به صرفه تر است.


امروزه اتصالات بی سیم مانند کابل های فیبر نوری به ویژه برای اتصالات درون شبکه ای محبوب هستند. بهره گیری از حداکثر کارایی این نوع کابل ها ارتباط مستقیمی با تخصص و تجربه پیمانکار شبکه کامپیوتری دارد. بنابراین انتخاب پیمانکار مناسب برای شبکه کامپیوتری یکی از مهمترین تصمیمات کارفرما در خصوص پیاده سازی و نگهداری مستمر از شبکه سازمان می باشد.

همکاری با شرکت پیمانکار شبکه

آیا همکاری با شرکت پیمانکاری بهتر از همکاری با پیمانکار شخصی است؟


به نظر می رسد کار با یک شرکت پیمانکار شبکه کامپیوتری عاقلانه تر از اعتماد کارفرما به یک فرد واحد بدون نظارت هیچ پیمانکاری خاص باشد. شرکت های پشتیبانی شبکه افراد آموزش دیده آموزش آکادمیک در زمینه پیمانکاری را به کارفرما ارائه می دهند. از آنجایی که این افراد زیر نظر یک شرکت مهندسی آموزش دیده اند و همیشه تحت کنترل و آموزش مستمر هستند، دقت کار بالاتری دارند و زمانی که به هر دلیل کار به درستی پیش نمی رود و طبق برنامه، شرکت موظف به پرداخت خسارت و جبران است. همچنین امکان جایگزین کردن نیروی کاری با یک نیروی متخصص تر و متعهد نیز به سهولت قابل انجام است. زیرا یک شرکت پیمانکاری شبکه کامپیوتری دارای پرسنل بسیاری در هر حوزه شبکه کامپیوتر است.

مسئولیت های پیمانکار شبکه کامپیوتری

وقتی در مورد یک پیمانکار شبکه کامپیوتری صحبت می کنیم، یک مفهوم کلی از فرآیند طراحی تا اجرا در ذهن ما تجسم می یابد. زیرا پیمانکار شبکه کامپیوتری بر بیشتر نقش ها و موقعیت های یک پروژه نظارت و مدیریت می کند و مسئولیت چگونگی پیشرفت کار در طول اجرای پروژه را بر عهده دارد. برنامه ریزی دقیق فرآیند کار باعث می شود تا کارفرما بهترین نوع خدمات شبکه را دریافت کند.


پیمانکاران مستقل همیشه از تخصص یا تجربه لازم برای انجام تمامی مراحل کار برخوردار نیستند، به همین دلیل است که یافتن افراد مناسب برای انجام هر مرحله از کار احتمالاً یکی از مهمترین رسالت های شرکت های پیمانکاری شبکه است. در واقع آنها مسئول تعیین پیمانکاران فرعی هستند که می توانند برخی از قسمت های پروژه را تکمیل کنند. اما این تمام کاری نیست که آنها باید انجام دهند. شرکت های پیمانکار شبکه کامپیوتری علاوه بر تعیین افراد متخصص هر حوزه شبکه، نظارت کاملی بر اجرا و خدمات آن ها دارند و تمامی مسائل را به صورت جزئی بررسی می کنند.


پیمانکار شبکه کامپیوتر

شرح وظایف شرکت های پیمانکار شبکه

گاهی اوقات شرکت های پشتیبانی شبکه کامپیوتری و پیمانکاری در نقش یک مدیر ظاهر می شوند. زیرا شرکت های پیمانکاری شبکه کامپیوتر باید تمامی مراحل پروژه را نظارت و کنترل کرده و آن را مدیریت کنند. وظایف و مسئولیت های شرکت های پیمانکار شبکه کامپیوتری بسیار متنوع است.

در اینجا به نقش های اصلی پیمانکاران شبکه اشاره می کنیم:

 • مدیریت و نگهداری شبکه و همچنین نظارت بر عملکرد شبکه
 • تعیین افراد مورد اعتماد برای انجام بخش های مختلف پروژه
 • به روز رسانی برنامه ها و سیستم عامل های نسخه قدیمی شبکه
 • عیب یابی و تعمیر شبکه های کامپیوتری
 • نظارت بر دسترسی کاربران به شبکه
 • پشتیبان گیری و بازیابی از شبکه برای مواقع اضطراری
 • آماده سازی زیرساخت شبکه برای برنامه ها و خدمات جدید
 • آموزش کارکنان شبکه برای ارائه پشتیبانی به کاربران نهایی
 • خرید و نگهداری تجهیزات و زیرساخت شبکه کامپیوتر
 • ادغام دستگاه های درون سازمان با دستگاه های سیار درون شبکه

شرح وظایف خدمات شرکت های پیمانکار شبکه بسیار وسیع تر از موارد فوق است. در این بخش تنها برخی از مهمترین وظایف یک پیمانکاری شبکه کامپیوتری مرور شده است.

مسئولیت های شغلی پیمانکار شبکه

یک شرکت بزرگ به چندین شبکه جداگانه از جمله یک شبکه محلی، یک شبکه گسترده، یک شبکه ذخیره سازی، یک شبکه محلی مجازی و همچنین سرورها و منابع داخلی یا اکسترانت محلی نیاز دارد. در چنین شرکتی، مسئولیت های شغلی پیمانکار شبکه ممکن است به نظارت بر شبکه های متعدد در یک یا چند مکان گسترش یابد. علاوه بر این، پیمانکار اصلی باید در توسعه سیستم های شبکه جدید کوشا باشد. بنابراین رسیدگی به چنین شرکت‌های بزرگی از عهده یک فرد خارج است، اما شرکت‌های پیمانکار شبکه کامپیوتری با تعیین چند نیروی ویژه می‌توانند کار شبکه را بهتر و سریع‌تر انجام دهند.


یکی دیگر از نقش های پیمانکار شبکه در شرکت های تجاری بزرگ، ملاقات منظم پیمانکار با اعضای تیم فناوری اطلاعات و پشتیبانی از نیازهای فناوری اطلاعات واحد تجاری آنهاست، زیرا کارفرما ارتباط مستقیمی با کاربران نهایی ندارد و این امر را به شرکت پیمانکار شبکه کامپیوتری محول کرده است.

فرآیند عیب یابی شبکه کامپیوتری

در هنگام استفاده از شبکه کامپیوتری ممکن است مشکلاتی برای کامپیوتر یا تجهیزات شبکه به وجود بیاید. رفع این مشکلات در کارایی شبکه های کامپیوتری بسیار حائز اهمیت است تا شرکت ها بدون نگرانی از قطعی شبکه و توقف کار روزانه سازمان بتوانند از امکانات شبکه به درستی استفاده کنند. انجام فرآیندهای عیب یابی شبکه های کامپیوتری یکی از سخت ترین کارهای پیمانکاری شبکه کامپیوتری است. زیرا امکان بروز مشکلات در طیف وسیعی از فرآیندها و تجهیزات وجود دارد. فرآیند عیب یابی شبکه کامپیوتر یک رویکرد سیستماتیک برای حل مشکل است که برای یافتن باگ های نرم افزاری یا سخت افزاری شبکه و رفع آنها انجام می شود.


متخصص عیب یابی شبکه کامپیوتری سعی می کند دامنه و نوع مشکل را شناسایی کند و با داشتن دانش و تجربه کافی در مورد انواع مشکلات، فرآیند عیب یابی را آغاز و در نهایت مشکل را حل می کند. در فرآیند عیب یابی بهتر است یک روال منظم را طی کنید و اقدامات لازم را در یک چک لیست یادداشت کنید.

رفع مشکلات زیرساخت شبکه

اصلی ترین کار یک پیمانکار شبکه کامپیوتری رفع مشکلات زیر ساخت شبکه و به روزرسانی مداوم آن است. زیرساخت شبکه به معنای تجهیزات شبکه غیرفعال است که شامل کابل های شبکه، کانال ها و ترانک های شبکه، رک ها، پچ پنل ها، کیستون ها و پچ کوردها می شود که در ساختار شبکه استفاده می شود و هر یک از این تجهیزات ممکن است بنا به دلایلی دچار مشکل شوند، عملکرد شبکه را مختل می کند. اگر در شبکه محل کار خود با چنین مشکلاتی مواجه هستید می توانید برای رفع آن با شرکت پیشگام رایانه تماس بگیرید.

مزایای همکاری به پیشگام رایانه

مزایای همکاری با پیمانکاران شرکت پیشگام رایانه به شرح زیر است:

ضمانت خدمات

کلیه خدمات تعمیرات و پیمانکاری توسط شرکت پیشگام رایانه انجام می شود و کلیه درخواست های مشتریان با عقد قرارداد و ضمانت نامه صورت می گیرد تا در صورت عدم انجام کامل وظایف یکی از نیروهای ما پیمانکار باید مجدداً کار را انجام دهید تا رضایت مشتری حاصل شود یا شرکت زیان وارده به مشتری را متقبل شود.

دسترسی دائمی

چنانچه در هر ساعت از شبانه روز مشکلی در شبکه سازمان تجاری یا اداری شما ایجاد شود و نیاز به حضور پیمانکاران و نیروهای پشتیبانی ما داشته باشید، افراد ما بدون توجه به زمان و مکان در سایت شبکه حضور خواهند داشت. نیروهای پشتیبانی شبکه شرکت پیشگام رایانه به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعال هستند.

آرامش خاطر

کلیه پیمانکاران شرکت پیشگام رایانه توسط افراد آموزش دیده و تحصیلکرده شرکت پشتیبانی می شوند و دارای سابقه، مدرک تحصیلی، پروانه کار، بیمه و … می باشند لذا می توانید با خیال راحت کار را به آنها بسپارید. همچنین این افراد به صورت مستمر آموزش های روز را طی می کنند تا به دانش جدید دسترسی داشته باشند.

کیفیت بالا

برنامه ارجاع پیمانکار متعهد به رضایت مشتری بوده و از استانداردهای روز دنیا پیروی می کند. بنابراین می توانید از کیفیت کار مطمئن باشید. ما از بهترین و با تجربه ترین نیروهای پشتیبانی شبکه برخوردار هستیم. این افراد با شبکه های بسیاری کار کرده اند و تبحر بالایی دارند.

قیمت عادلانه

بازدید و مشاوره جهت اطلاع از نحوه ارائه خدمات در شرکت پیشگام رایانه به صورت رایگان می باشد. نمایندگان پشتیبانی شرکت پیشگام رایانه با پیمانکاران مجموعه خود قیمت های مناسب و از پیش تعیین شده ای را در اختیار مشتری قرار می دهند تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

سرعت عمل

در صورت نیاز به خدمات پیمانکاری، شرکت پشتیبانی شبکه پیشگام رایانه متعهد است ظرف مدت یک ساعت با شما تماس بگیرد و پیمانکاری که انتخاب می کنید ظرف مدت 48 ساعت با شما قرارداد همکاری امضا خواهد کرد.

خدمات پیمانکار شبکه کامپیوتری

پیشگام رایانه به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت های پیمانکار شبکه کامپیوتری آماده ارائه خدمات و مشاوره در خصوص نصب و راه اندازی و مدیریت و پشتیبانی شبکه است. خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه از اصلی ترین خدمات کامپیوتری شبکه می باشد. شرح وظایف پیمانکار شبکه شامل پشتیبانی و نگهداری تجهیزات پسیو و اکتیو و رفع مشکلات و اجرای خدمات مورد نیاز در شرکت ها و سازمان هایی است که از شبکه های کامپیوتری استفاده می کنند. می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.