خدمات شبکه و دوربین

خدمات شبکه و دوربین مداربسته

از خدمات شبکه و دوربین مداربسته برای نظارت در محل شبکه استفاده می شود. دوربین های تحت شبکه جانشین سیستم های مدار بسته تلویزیونی آنالوگ (CCTV) هستند که برای چندین دهه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، اما به جای یک شبکه اختصاصی، از شبکه IP محلی استفاده می کنند که دسترسی به اینترنت را نیز فراهم می کند. دوربین های تحت شبکه که در سال 1996 توسط Axis Communications پیشگام شدند و به آن “دوربین IP” نیز می گویند، از پروتکل های IP استاندارد برای انتقال ویدئوهای Motion JPEG، MPEG یا H.264 استفاده می کنند.
 
در صورت نیاز به دریافت خدمات شبکه و خدمات دوربین تحت شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

خدمات شبکه و دوربین

یکی از مهم ترین خدماتی که در نصب و راه اندازی شبکه تقاضای بالایی دارد، خدمات شبکه و دوربین مداربسته است. بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها برای حفظ امنیت نیاز به دوربین در فضای داخلی و فضای خارجی شرکت خود دارند. به همین خاطر نصب دوربین های تحت شبکه یکی از پرتقاضاترین سرویس های شبکه های کامپیوتری است.
 
دوربین های تحت شبکه با وب کم و دوربین های مداربسته آنالوگ متفاوت هستند. وب کم ها توسط کابل USB به کامپیوتر متصل می شوند. دوربین های مداربسته آنالوگ با کابل های کواکسی به سرورها متصل می شوند. دوربین های شبکه برای دسترسی به یک شبکه متصل می شوند، درست مانند کامپیوترهایی که به شبکه ها متصل هستند. هر دوربین تحت شبکه در واقع یک کامپیوتر با CPU و حافظه است. تصاویر را از سنسورهای CCD (دستگاه با شارژ) یا CMOS (نیمه‌رسانای اکسید فلز تکمیلی) پردازش می کنیم، برای مشتریان (مانند برنامه‌ها) ارسال می‌کنم و یک وب سرور میزبانی می کنیم.

خدمات شبکه و دوربین مداربسته

دوربین های تحت شبکه

دوربین های تحت شبکه (معروف به دوربین های IP) به دلیل کیفیت، ویژگی ها و کاهش قیمت ها به سرعت در بین مصرف کنندگان محبوبیت پیدا می کنند. یک دوربین تحت شبکه HD که در سال 2012 معمولاً بیش از 300 دلار قیمت داشت را می توان در سال 2021 زیر 60 دلار خریداری کرد. کاربران معمولی دوربین های شبکه شرکت هایی هستند که متخصصانی برای نصب و نگهداری دارند. بسیاری از مصرف کنندگان رویکرد DIY را برای تنظیم دوربین خود انتخاب می کنند.

دوربین های شبکه

ویدئو از تمام دوربین ها به طور همزمان بر روی یک ضبط کننده ویدئوی شبکه اختصاصی (NVR) که یک کامپیوتر با نرم افزار مدیریت ویدئو است، ضبط می شود. سرویس های امنیتی همچنین به عنوان پشتیبان برای ضبط محلی، فضای ذخیره سازی ابری را ارائه می دهند. اکثر دوربین های شبکه دارای حسگرهای حرکتی و همچنین سرورهای وب داخلی هستند که لینوکس را اجرا می کنند، که به آنها امکان تنظیم و مشاهده از هر مرورگر وب را می دهد.
 
دوربین‌های Wi-Fi از یک کابل برق استفاده می‌کنند که به پریز برق AC متصل است. دوربین های اترنت به یک کابل اضافی نیاز دارند که به سوییچ می رود. با این حال، دوربین‌های توان بیش از اترنت (PoE) از یک سوئیچ PoE برای برق استفاده می‌کنند.

مزایای نصب دوربین شبکه

مزایای دوربین های امنیتی شبکه و دوربین های شبکه بی سیم. کسانی که به دنبال فناوری امنیتی مقرون به صرفه و در عین حال قابل اعتماد هستند ممکن است به انعطاف‌پذیری دوربین‌های شبکه برای نیازهای دارایی و نظارت خود علاقه داشته باشند. دوربین های تحت شبکه موجود امروز با شبکه های IP از جمله اینترنت کار می کنند. نصب دوربین در شبکه باعث می شود توانایی مشاهده آنچه در مقابل دوربین اتفاق می افتد تقریباً نامحدود باشد. از هر کجا که هستید، می توانید محیط اداری خود را زیر نظر داشته باشید و حتی فیلم های ضبط شده را مرور کنید.


دوربین های شبکه به شما این قدرت را می دهند که از سیستم امنیتی خود چه در محل یا خارج ازآن استفاده کنید. برای نیازهای نظارتی خود می توانید از رایانه های شبکه یا اتصالات اینترنتی استفاده کنید. نظارت تصویری تحت شبکه دارای چندین مزیت ویدئوی دوربین مداربسته است، از جمله ویژگی‌های پیشرفته مانند وضوح مگاپیکسل و HDTV، هوش ویدئویی داخلی و مقیاس‌پذیری.

توانایی های دوربین های تحت شبکه

دوربین تحت شبکه معمولاً به عنوان دوربین IP نیز شناخته می شود. فناوری دوربین شبکه شبیه به فناوری رایانه است زیرا هر دو دارای آدرس IP منحصر به فرد هستند. دوربین‌ها به شبکه متصل می‌شوند و می‌توانند در هر جایی که اتصال شبکه قابل دسترسی باشد، کار کنند. بزرگترین تفاوت بین یک دوربین وب استاندارد روی رایانه و یک دوربین شبکه این است که وب کم نیاز به اتصال مستقیم به رایانه دارد. دوربین های شبکه می توانند بی سیم باشند و همچنین از طریق شبکه کار کنند.


دوربین ها برای ضبط ویدیو و انتقال آنچه که از طریق شبکه IP ضبط می شود تنظیم شده اند. این قابلیت به مدیر شبکه اجازه می‌دهد تا در زمان واقعی آنچه را که ضبط شده است را مشاهده کنند. برای ضبط ویدئوها می‌توان دوربین را به صورت 24 ساعته، یا در یک برنامه زمانی خاص، یا زمانی که حرکت یا صدا تشخیص داده می‌شود، تنظیم کرد. این فناوری دوربین اجرای یک سیستم امنیتی یا نظارتی را برای مدیر امنیت شبکه آسان می کند.

انواع دوربین های شبکه

دوربین های شبکه برای استفاده در داخل و خارج از شرکت در دسترس هستند. دوربین‌های فضای باز دارای فناوری خاصی هستند تا نور و تاریکی در حال تغییر را بدون به خطر انداختن کیفیت ویدیو در نظر بگیرند. دوربین هایی که برای استفاده در فضای باز ساخته شده اند نیز باید از عواملی مانند باران و باد محافظت شوند تا از اجزای آن و نرم افزار دوربین شبکه محافظت شود. دوربین‌های داخل ساختمان ممکن است به پوشش‌های ویژه‌ای نیاز داشته باشند تا از وسایل الکترونیکی در برابر گرما، رطوبت و سایر موادی که ممکن است در داخل خانه وجود داشته باشد و برای دوربین مضر باشد محافظت کند.


دوربین‌های شبکه‌ای که برای اهداف امنیتی و نظارت استفاده می‌شوند نیز برای خنثی کردن تلاش‌های خرابکارانه توسط کسانی که نمی‌خواهند در دوربین گرفته شوند ساخته شده‌اند. به‌طور سنتی دوربین‌ها در مکان‌هایی نصب می‌شوند که ترافیک بالا وجود دارد و در مناطقی که نظارت ترجیح داده می‌شود. دوربین ها را می توان در مکانی از جمله در محفظه گنبدی در سقف ثابت کرد.

امنیت شبکه و دوربین

برخی از دوربین های تحت شبکه به کاربر امکان حرکت، شیب و بزرگنمایی را می دهد. دوربین گزینه‌هایی برای دنبال کردن فعالیت‌ها در صورت وقوع دارد و کاربر می‌تواند با ویژگی‌های حرکتی به عمل نزدیک‌تر شود. توانایی حرکت دوربین در حین نظارت و ضبط تصاویر ویدئویی خاص تری را امکان پذیر می کند که ممکن است برای پیگرد قانونی بعدی مفید باشد، مانند زمانی که فعالیت مظنون را به صفر برسانید.

خدمات شبکه و دوربین مداربسته

دوربین ها بسته به نیازهای خاص مشتری در اشکال و اندازه های مختلفی تولید می شوند. ترکیبی از انواع دوربین ممکن است در برخی محیط‌ها مناسب باشد، بنابراین یک راه‌حل قابل تنظیم مانند خدمات شبکه و دوربین که توسط پیشگام رایانه ارائه می‌شود، می‌تواند انتخاب ایده‌آلی در زمینه امنیت باشد. قبل از سرمایه گذاری در سیستم های امنیتی دوربین شبکه، مهم است که نیازهای کلی خود را در نظر بگیرید. فناوری دوربین شبکه یک گزینه منعطف است که با شرکت شما رشد خواهد کرد و تجربه نظارتی پیشرفته‌تری را برای شما فراهم می‌کند.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.