• Home
  • خدمات شبکه های کامپیوتری در تهران
خدمات شبکه

خدمات شبکه های کامپیوتری در تهران

خدمات شبکه های کامپیوتری | انواع خدمات شبکه

خدمات شبکه های کامپیوتری یکی از انواع خدماتی است که برای پشتیبانی شبکه توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه انجام می شود تا دسترسی دائم آن را برای کاربران استمرار ببخشد. ارائه انواع خدمات شبکه های کامپیوتری به صورت آنلاین، غیر حضوری و از راه دور و یا به صورت سیار و در محل انجام می شود. شرکت پیشگام رایانه انواع خدمات شبکه کامپیوتر را در تهران و کرج به مشتریان خود ارائه می دهد. تعرفه خدمات شبکه کامپیوتری سال 99 این شرکت نسبت به سایر همکاران رقابتی است. این خدمات عبارتند از : خدمات کامپیوتر آنلاین، خدمات کامپیوتر در محل، خدمات کامپیوتری از راه دور ، خدمات کامپیوتری سیار، خدمات کامپیوتری غیر حضوری، خدمات شبکه کامپیوتر ریموت، سایت خدمات کامپیوتری، خدمات کامپیوتری تهران و خدمات شبکه در کرج.

در صورت نیاز به دریافت خدمات شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 تماس حاصل فرمایید. پیشگام رایانه به عنوان یکی از برترین شرکت های خدمات شبکه های رایانه ای در تهران آماده ارائه خدمات شبکه کامپیوتری به مشتریان گرامی است. شما می توانید از سرویس های حضوری و غیرحضوری پیشگام رایانه برای خدمات شبکه در تهران بهره ببرید.

خدمات شبکه کامپیوتری

پیشگام رایانه یکی از معتبرترین و با سابقه ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه کامپیوتری در تهران و کرج است که توانسته است رضایت شمار زیادی از مشتریان خود را کسب کند. خدمات پسیو شبکه، خدمات اکتیو شبکه و خدمات امنیت شبکه به صورت تخصصی و با استفاده از نیروهای متخصص صورت می پذیرد. بنا به درخواست مشتری انواع خدمات شبکه کامپیوتر حضوری و غیر حضوری انجام می شود. در هر کدام از روش های خدمات کامپیوتری در محل و از راه دور کار پشتیبانی توسط نیروهای ماهر و با تجربه انجام می شود. برای استعلام قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری می توانید با پیشگام رایانه تماس حاصل کنید.

خدمات شبکه چیست؟

به مجموعه فعالیت ها و خدماتی که منجر به نصب و راه اندازی، استفاده و بهره برداری، رفع عیب و مدیریت زیرساخت فناوری اطلاعت و شبکه ی یک مجموعه میگردد ، خدمات شبکه اطلاق میشود. امروزه شبکه های کامپیوتری در تمامی حوزه های مربوط به کسب و کار و سازمان های خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار میگیرند به همین دلیل استفاده از خدمات شبکه و کامپیوتر، در سازمانها و نهاد های فوق ناگزیر میباشد و یکی از مهمترین نیاز های کسب و کارهای امروزی به حساب می آید. لذا در صورت نیاز به دریافت مشاوره شبکه ، راه اندازی شبکه های اکتیو و پسیو ، خدمات امنیت شبکه، پشتیبانی و نگهداری شبکه ، رفع عیب و ایرادات شبکه و به طور کلی نیاز به خدمات شبکه، استفاده از شرکت و تیمی که تخصص و تجربه ی کافی در این زمینه را داشته باشد ملزم و حیاتی است.

خدمات شبکه

خدمات شبکه به عنوان یک راهکار مناسب برای شرکت های فناوری محور ارائه شده است. شبکه های کامپیوتری باید به صورت مداوم و پیوسته به فعالیت خود ادامه دهند تا بتوانند به درستی سرویس بدهند. در برخی از موارد این شبکه ها دچار قطعی یا خرابی می شوند. برای حل این مشکلات باید چاره ای اندیشیده شود. یکی از روش های ارزان قیمت و مطمئن برای پشتیبانی شبکه، عقد قرارداد با شرکت های برونسپاری شبکه و دریافت خدمات شبکه است. پیشگام رایانه یکی از معتبرترین و با سابقه ترین شرکت های خدمات شبکه در تهران و کرج است. ما بر آنیم تا خدماتی را به مشتریان خود ارائه دهیم که موجبات رضایت آن ها را فراهم سازد.
 
ما علاوه بر کیفیت و سرعت عمل بالا در خدمات شبکه های کامپیوتری، سعی کرده ایم که قیمت ها را نیز متعادل نگهداریم تا مشتریان گرامی بتوانند با کمترین قیمت بهترین خدمات را دریافت کنند. علاوه بر آن نیروهای متخصص ما به صورت شبانه روزی و به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی است. پاسخگویی سریع و رفع مشکلات تخصصی و ارائه راهکارهای فنی شبکه از مزایای دریافت خدمات از پیشگام رایانه است. نیروهای شبکه پیشگام رایانه به صورت شبانه روزی و دائمی آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی هستند. سعی ما بر آن است با مدیریت بهینه شبکه شما و بازدیدها و بررسی های دوره ای مشکلات را پیش از تبدیل شدن به فاجعه عیب یابی و رفع کنیم.
 
خدمات شبکه های کامپیوتری

اصطلاح خدمات شبکه

این اصطلاح برای طیف وسیعی از نرم افزارها و سخت ها افزارها استفاهده می شود که در قالب یک شبکه به هم متصل شده اند و نیاز به خدماتی برای پشتیبانی و نگهداری دارند. این منابع در یک شبکه توزیع شده اند و توسط یک گروه مرکزی مدیریت می شوند. در حقیقت یک شبکه رایانه ای زمانی ایجاد می شود که چند کامپیوتر به یکدیگر و یا به یک سرور مرکزی متصل شده باشند. رایانه ها در قالب یک شبکه می توانند به فایل ها، پرونده ها، برنامه های کاربردی و سخت افزارها دسترسی داشته باشند. به خدماتی که به این مجموعه از نرم افزارها و سخت افزارهای به هم پیوسته ارائه می شود را “خدمات شبکه” گویند. این خدمات می تواند به صورت حضوری، غیر حضوری و حتی سیار باشد.
 
یک شبکه مزیت های بسیاری را برای مجموعه دارد که می توان به کنترل کیفیت، امنیت بالاتر و سرعت دسترسی اشاره کرد. برای پشتیبانی و نگهداری این شبکه ها نیاز به افراد متخصص است. از این رو می توان با استخدام یک فرد و یا استفاده از خدمت های تخصصی شرکت های شبکه برای نگهداری و پشتیبانی شبکه بهره برد. همچنین می توان از پتانسیل این شرکت ها برای طراحی و اجرای شبکه نیز بره برد. برونسپاری خدمات یکی از روش های بهینه و کارآمد برای کاهش هزینه و دریافت خدمات تخصصی و فنی در اسرع وقت است. از آنجایی که نیروهای پشتیبان شبکه با انواع شبکه های کامپیوتری سر و کار دارند دارای تجربه بسیار زیادی نسبت به کارمندان معمولی که صرفا فقط با یک شبکه کار کرده اند، دارند. از این رو می توانند از تجربه های خود برای نگهداری و پشتیبانی بهینه استفاده کنند.

انواع خدمات شبکه کامپیوتر

به طور کلی انواع خدمات شبکه کامپیوتری به دو نوع شبکه LAN و WAN طبقه بندی می شود. خدمات شبکه‌ها به دو نوع LAN (شبکه محلی) یا WAN (شبکه گسترده) تقسیم می‌شوند که اصطلاحات عمومی به دو نوع اصلی مهم از شبکه‌ها اشاره می‌کنند. اینترنت را می توان به عنوان یک دسته از شبکه های محلی متصل به شبکه های WAN در نظر گرفت. یک بسته متوسط از طریق اترنت محلی یک شرکت (LAN)، یک ISDN یا خط اجاره ای یا پیوند PPP (WAN) به یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی اجرا می شود. ISP همچنین دارای اترنت (LAN) است که بسته را برای تحویل به یک ارائه دهنده بین کشوری (WAN) به روتر مناسب منتقل می کند. بسته از طریق پیوندهای WAN از یک سایت LAN به سایت دیگر شروع به حرکت می کند.
 
خارج از طبقه بندی اصلی، چهار نوع خدمات شبکه کامپیوتر وجود دارد که شامل مدیریت کاربر، ایمیل، چاپ و مدیریت سیستم می شود. در یک محیط شبکه ای، دسکتاپ ها به عنوان رایانه های مشتری یا ایستگاه های کاری شناخته می شوند. سرورها معمولاً در یک اتاق مخصوص با دمای کنترل شده نگهداری می شوند که اغلب از نظر فیزیکی در ساختمان یا فضایی متفاوت از کاربران و ایستگاه کاری قرار دارد. دسترسی از طریق کابل های شبکه که برای انتقال بسته های داده در داخل شبکه استفاده می شوند، فراهم می شود. این کابل ها معمولاً پس از مسیریابی از طریق سرور مرکزی یا سوئیچ شبکه، دسترسی به اینترنت را نیز فراهم می کنند.

خدمات نصب و راه اندازی شبکه

از جمله خدماتی که پیشگام رایانه به مشتریان خود می دهد، نصب و راه اندازی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری است. اگر به فکر راه اندازی یک شبکه کامپیوتری در محیط کاری خود هستید می توانید از خدمات پیشگام رایانه بهره ببرید. ما در پیشگام رایانه می توانیم یک شبکه به روز با قابلیت های جدید برای شما پیاده سازی کنیم. نصب و اجرای شبکه پسیو در پیشگام رایانه مطابق با استانداردهای روز دنیا انجام می شود. همچنین در صورت نیاز به گسترش شبکه خود می توانید از خدمات ما بهره ببرید. ما در زمینه طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری شرکت های بزرگ و کوچک تخصص داریم. در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی شبکه می توانید روی سرویس های پیشگام رایانه حساب کنید.
 
از دیگر مواردی که ممکن است برای شرکت ها رخ دهد، جا به جایی و نقل مکان به دفتر جدید است. در این صورت باید کل شبکه برچیده شود و به ساختمان جدید منتقل شود. این کار باید به دقت انجام شود تا به سخت افزارها و کابل های شبکه صدمه ای وارد نشود. از طرفی باید تمام تجهیزات در ساختمان جدید دوباره نصب و راه اندازی شود. این عمل باید بر اساس سبک شبکه قبلی و توپولوژی به کار رفته در آن اجرا شود تا در کارهای شبکه اخلالی ایجاد نشود. در بسیاری از موارد نیاز است تا دوباره کل محیط کابل کشی شود و ساختار شبکه دوباره پیاده سازی شود.
 
خدمات نصب شبکه

خدمات مدیریت و پشتیبانی شبکه

شبکه های کامپیوتری به صورت مستمر نیاز به بررسی و سرویس دارند. سرویس های دوره ای باعث می شود تا از خرابی ها و قطعی های بی موقع جلوگیری شود. مدیریت و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری از کارهای مستمری است که برای نگهداری از شبکه باید انجام شود. مدیریت بهینه شبکه از خرابی های احتمالی جلوگیری می کند و در صورت بروز مشکل به صرعت وارد فاط عملیاتی می شود و مشکل را حل می کند. اگر برای مدیریت و نگهداری و پشتیبانی شبکه خود به یک شرکت برون سپاری معتبر نیاز دارید، می توانید روی خدمات تخصصی پیشگام رایانه حساب کنید.
 
شرکت ما با سابقه طولانی در عرصه مدیریت شبکه های کامپیوتری و پشتیبانی و نگهداری آنلاین و از راه دور توانسته است نیاز بسیاری از شرکت ها را برطرف کند. خدمات ریموت پیشگام رایانه مختص شرکت ها کوچک و متوسط است. در صورت نیاز به حضور نیروهای فنی برای تعمیر و نگهداری شبکه، بلافاصله اقدام می شود. سرعت عمل بالای پیشگام رایانه در برطرف ساختن نیازهای شرکت های فناوی محور و انفورماتیک باعث شده است تا بسیاری از کسب و کارها به ما اعتماد داشته باشند. رضایت بالای مشتریان ما گواه ارائه خدمات با کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن است. ما توانسته ایم با ارائه خدمات به موقع و تخصصی رضایت مشتریان خود را جلب نماییم.

خدمات شبکه در تهران

تهران به عنوان پایتخت کشور ایران بسیاری از شرکت ها و سازمان ها را در خود جای داده است. اغلب شرکت های دولتی و خصوصی یا به صورت مستقیم در تهران فعال بوده و یا دارای دفتر و شعبه در این شهر است. اکثر این مجموعه ها به منظور بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در بهبود عملکرد خود، از شبکه های کامپیوتری استفاده می کنند. به همین خاطر نیاز به خدمات شبکه در تهران بیشتر از هر شهر دیگری در ایران احساس می شود. پس از شهر تهران، کرج به عنوان دومین شهر توانسته است میزبان بسیاری از کسب و کارها باشد. به همین خاطر خدمات شبکه در کرج نیز پس از تهران تقاضای بسیاری دارد.
 
پیشگام رایانه به عنوان یکی از بزرگترین و با سابقه ترین شرکت های خدماتی در حوزه شبکه های کامپیوتری توانسته است به مشتریان بسیاری در این دو شهر خدمات ارائه کرده و رضایت آن ها را جلب کند. پیشگام رایانه با ارائه خدمات پرسرعت و متناسب با نیاز کارفرمایان توانسته مشتریان بسیاری را راضی نگهدارد. از مزایای خدمات پیشگام رایانه می توان به انعطاف بالای آن اشاره کرد. بنا بر درخواست کارفرما خدمات به صورت حضوری، غیر حضوری، سیار و آنلاین به صورت تمام وقت یا پراه وقت می تواند ارائه شود. این امر موجب می شود تا کارفرما متناسب با نیاز مجموعه خود خدمات کامپیوتر را دریافت کند.
 
خدمات شبکه در تهران
 

شاخص متمایز پیشگام رایانه

خدمات شبکه

21 سال تجربه فعالیت در زمینه انفورماتیک

عضویت در شورای عالی انفورماتیک ایران

عضویت در سازمان نظام صنفی رایانه ای

دارای مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

دارای مجوز ISP از سازمان تنظیم مقررات

دارای مجوز VOIP از سازمان تنظیم مقررات

دارای بیش از 50 هزار مشترک کارت‌های تلفنی اینترنتی

در ادامه خدماتی که شرکت پیشگام رایانه در زمینه ی شبکه های کامپیوتری ارائه مینماید را به تفصیل شرح میدهیم.

خدمات شبکه

خدمات حفظ و نگهداری شبکه

یکی از مهمترین خدمات شبکه های کامپیوتری ، حفظ و نگهداری شبکه است. خدمات حفظ و نگهداری شبکه، به شما اطمینان می دهد که شبکه IT شما به درستی در برابر طیف وسیعی از مشکلات احتمالی محافظت می شود. در پیشگام رایانه، ما می دانیم که نگهداری مناسب شبکه می تواند برای پایدار نگه داشتن یک شبکه IT حیاتی باشد. به همین دلیل است که ما طیف وسیعی از خدمات محافظت از داده های شبکه، از جمله امنیت و نگهداری شبکه را ارائه می دهیم. خدمات تعمیر و نگهداری شبکه به همه کارهایی گفته می شود که باید انجام شود تا یک شبکه به طور مستمر و بدون قطعی و مشکل کار کند. داشتن یک برنامه از پیش تعریف شده برای تعمیر و نگهداری شبکه، به شما این امکان را می دهد که مشکلات مربوط به فناوری اطلاعات قبل از آنکه صدمه ای واقعی وارد کنند، برطرف شوند و در عین حال به کاهش نیاز به حل مسئله واکنشی نیز کمک می کند. در واقع خدمات شبکه های کامپیوتری به شما کمک می کند تا مشکلات را پیش از وقوع حل کنید.
 
اگر کار درست انجام شود ، خدمات شبکه می تواند کارایی بیشتر و عملیات ایمن تری را برای شرکت ها به همراه داشته باشد. کارکنان شبکه می توانند زمان کمتری را برای تنظیمات و پیکربندی ها صرف کنند و عملیات تجاری از امنیت و کارآیی بیشتری برخوردار می شوند. بدون خدمات شبکه، چالش های اصلی مربوط به رشد تعداد و تنوع دستگاه ها، گسترش شبکه و تنظیمات آن و همچنین فعالیت زیاد موجود در شبکه های تجاری امروز است. حفظ امنیت شبکه نیز از مواردی است که باید از سمت سخت افزار و نرم افزار دائما به روز شود تا مشکلی برای شبکه ایجاد نشود.

فعالیت های خدماتی شبکه

شبکه های رایانه ای از مجموعه وسیعی از سخت افزار و کابل ها تشکیل شده است. شبکه های رایانه ای به دو صورت کلی و بر اساس سیستم کابلی و یا بیسیم اجرا می شوند. سپس بر اساس نیاز کارفرما به وسیله یکی از توپولوژی های رایج سخت افزارها و کامپیوترها به هم متصل می شوند. فعالیت های خدماتی شبکه شامل طیف گسترده ای از کارهایی می شود که از پیش از راه اندازی و نصب شبکه تا اتمام کار و پشتیبانی و مدیریت شبکه انجام می شود. از تهیه نقشه شبکه گرفته تا نصب و راه اندازی و کابل کشی و اجرای شبکه تا نگهداری و پشتیبانی شبکه و سرویس و مدیریت آن، همگی جزو خدماتی است که می توان برای شبکه در نظر گرفت. به مجموعه این فعالیت ها، خدمات شبکه گفته می شود.
 
برخی از شرکت ها و اشخاص توانایی انجام بخشی از این خدمات شبکه را دارند. اما پیشگام رایانه با جمع آوری تیم متخصص و حرفه ای در تمام بخش های شبکه توانسته است تمام نیازهای کارفرمایان به خدمات شبکه کامپیوتری را پوشش دهد. تجمیع خدمات تخصصی شبکه در پیشگام رایانه موجب آن شده است که بسیاری از مجموعه های بزرگ و کوچک به پیشگام رایانه اعتماد کنند. بدین گونه کارفرمایان می توانند تمام خدمات مورد نیاز خود را از یک مجموعه واحد دریافت کنند و اطمینان داشته باشند که تمامی خدمات به صورت هماهنگ و در اسرع وقت انجام می شود.
 
خدمات شبکه

خدمات به روز رسانی شبکه

نصب ، جایگزینی و به روزرسانی سخت افزار و نرم افزار بخش مهمی در  خدمات نگهداری شبکه است. زیرا این اطمینان را می دهد که شبکه فناوری اطلاعات شما به دلیل فن آوری منسوخ شده در بخش سخت افزار و یا نرم افزار آسیب پذیر نمی شود. به روزرسانی سخت افزار و نرم افزار شبکه می تواند شامل مواردی از قبیل جایگزینی برنامه ها و سخت افزار قدیمی و ارتقا آن ها باشد. نظارت فعال برای ایجاد یک استراتژی موثر در نگهداری شبکه برای هر شغلی ضروری است، زیرا این امکان را فراهم می کند تا مشکلات احتمالی قبل از تأثیر منفی بر عملکرد یک کسب و کار شناسایی و حل شود. هنگام نظارت بر یک شبکه ، مهم است که مشکلات احتمالی را ثبت کنید تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به درستی اداره می شود. به روز رسانی شبکه چه از نظر سخت افزاری و چه از نظر نرم افزاری، از مهمترین فعالیت های شرکت های خدمات شبکه های کامپیوتری است.

مشاوره شبکه

مشاوره شبکه

پیش از راه اندازی شبکه، بایستی از نیاز های سازمان و یا شرکت خود آگاه باشید و با توجه به نیاز سنجی صورت گرفته جهت اقدامات بعدی عمل کنید تا شبکه ای متناسب با نیاز های حال و آینده شرکت خود داشته باشید. در صورتی که قصد راه اندازی شبکه و استفاده از خدمات شبکه را دارید و از دانش فنی کافی جهت نیاز سنجی و تهیه لیست خدمات شبکه و تجهیزات شبکه مورد نیاز برخوردار نیستید لازم است که از افراد خبره و حرفه‌ای در این زمینه مشاوره بگیرید تا قادر باشید به بهترین روش این کار را انجام دهید.

جهت آگاهی از روش های نوین و دانش روز، استفاده از مشاورین مجرب شبکه های کامپیوتری از اهمیت بالایی برخوردار است . زیرا در صورت رعایت نکردن اصول پیاده سازی شبکه و استفاده از کارشناسان غیر مجرب، امکان اشتباه در انتخاب تجهیزات و یا سروریس های شبکه مورد استفاده وجود دارد و در طولانی مدت باعث بروز مشکلات فراوانی برای سازمان و شرکت شما خواهد شد . کارشناسان و متخصصین شرکت پیشگام رایانه آماده ارائه مشاوره رایگان و تخصصی به مدیران و صاحبان کسب و کارهای کوچک و بزرگ میباشد.

با ما از طریق شماره تلفن ۵۷۸۰۱۰۰۰ در تماس باشید و یا جهت دریافت تماس از کارشناسان ما فرم درخواست تماس را تکمیل نمایید.

ارائه خدمات شبکه های کامپیوتری

شبکه کامپیوتری مجموعه‌ای از سیستم‌ها و سایر دستگاه‌های سخت‌افزاری محاسباتی مانند دستگاه‌های فکس، چاپگرها، ذخیره‌سازی داده‌ها، دستگاه‌های نمایش تصویری یا صوتی و غیره است که از طریق کانال‌های ارتباطی برای تسهیل اشتراک‌گذاری منابع و ارتباط بین طیف وسیعی از کاربران به هم متصل می‌شوند. واقعیت این است که شما می توانید با دو کامپیوتر یک شبکه بسازید، بنابراین اگر فکر می کنید کسب و کار شما برای یک شبکه کامپیوتری خیلی کوچک است، باید دو باره درباره آن فکر کنید. در صورتی که شبکه شما بزرگتر از یک شبکه معمولی است، نیاز به دریافت خدمات از یک متخصص را دارید. پیشگام رایانه با ارائه خدمات حضوری و آنلاین شبکه کامپیوتری می تواند چالش های پیش آمده برای شما را حل کند.
 
ارائه خدمات شبکه های کامپیوتری

خدمات شبکه و اینترنت

تفاوت اساسی بین شبکه و اینترنت در این است که شبکه از رایانه هایی تشکیل شده است که به صورت فیزیکی به هم متصل هستند و می توانند به عنوان یک رایانه شخصی و همچنین برای به اشتراک گذاری اطلاعات با یکدیگر استفاده شوند. برعکس، اینترنت فناوری است که این شبکه های کوچک و بزرگ را به یکدیگر پیوند می دهد و شبکه گسترده تری می سازد.


منطقه جغرافیایی تحت پوشش شبکه کامپیوتری می تواند از یک شرکت تا مجموعه ای از شرکت ها را شامل شود، در حالی که اینترنت تمام کشورها و قاره ها را به هم پیوند می دهد. یکی از خدمات شبکه های کامپیوتری اتصال به اینترنت است. شما می توانید شبکه خود را به هر سرویس دهنده اینترنتی که مایل باشید متصل کنید. نوع خدمات اینترنتی که انتخاب می کنید تا حد زیادی به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) به منطقه شما و انواع خدماتی که ارائه می دهند بستگی دارد.


هنگامی که شبکه خود را راه اندازی کردید، ممکن است بخواهید دسترسی به اینترنت داشته باشید تا بتوانید به مشتریان خود سرویس و پشتیبانی ارائه کنید، ایمیل ارسال و دریافت کنید، وب را مرور کنید، ویدیوها را پخش کنید و موارد دیگر. حتی ممکن است بخواهید یک شبکه بی سیم را راه اندازی کنید که معمولاً به عنوان Wi-Fi شناخته می شود تا بتوانید همزمان چندین دستگاه را به اینترنت متصل کنید. برای نصب و راه اندازی اینترنت در شبکه به خدمات شبکه و اینترنت نیاز دارید. خدمات ارائه شده به شما این امکان را می دهد تا کل شبکه و یا بخشی از آن را به شبکه اینترنت متصل کنید.

چرا به خدمات شبکه نیاز داریم؟

از سوالات مهمی که همیشه پرسیده می شود این موضوع است که کسب و کار من چه نیازی به خدمات شبکه دارد؟ در جواب به این پرسش باید بیان داشت که یکی از چالش های اصلی صاحبان مشاغل کوچک، دستیابی به فناوری مناسب برای کسب و کارشان است. با این حال، بهره‌گیری حداکثری از این سرمایه‌گذاری فناوری هنوز یک چالش بزرگ برای کسب‌وکارهای کوچک است. به عنوان مثال، کسب و کار شما ممکن است تنها با یک عدد کامپیوتر و چاپگر و یا یک اسکنر شروع شده باشد، اما با رشد کسب و کار، رایانه ها و سایر لوازم جانبی بیشتری نیز در آن گنجانده شده باشد. بنابراین، در نتیجه رشد کسب و کار شما، تقاضا برای چاپگرها و سایر لوازم جانبی افزایش می‌یابد و اشتراک‌گذاری به یک مسئله تبدیل می‌شود.


به جای خرید دستگاه های سخت افزاری جداگانه برای هر رایانه، یک شبکه راه حلی را برای یک دستگاه سخت افزاری واحد مانند چاپگر ارائه می دهد تا در بین رایانه ها به اشتراک گذاشته شود. همانطور که تجارت بزرگتر می شود، شبکه سازی رایانه ها ضروری است. شبکه‌ سازی رایانه شما می‌تواند تفاوت زیادی در عملیات روان‌تر ایجاد کند و می‌تواند پایه و اساس یک عملیات تجاری کوچک امن و سازنده باشد.

چرا مشتریان ما را انتخاب می کنند؟

شرکت پیشگام رایانه با داشتن تحربه‌ای 21 ساله جزو محدود شرکت هاییست که از دیرباز تا بحال در زمینه ارائه خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه فعال میباشد. در این شرکت کارشناسان و متخصصان مجرب در زمینه های پسیو و اکتیو شبکه با مدارک معتبر و بین المللی در حال فعالیت هستند و این اطمینان را در مشتریان ایجاد می‌کند که بالاترین کیفیت خدمات شبکه را جهت راه اندازی و یا ارتقا شبکه دریافت میکنند. . از جمله ویژگی‌های پیشگام رایانه عبارتند از:

خدمات پسیو شبکه

تجهیزات پسیو شبکه یا شبکه غیرفعال، تجهیزاتی در شبکه است که قابل برنامه‌ریزی نیست و امکان تغییر در آن وجود ندارد. این تجهیزات جهت برقراری ارتباط اجزای مختلف شبکه بکار می‌روند. به مجموعه فعالیت هایی که جهت اتصال و نصب، راه اندازی و جاگذاری تجهیزات پسیو شبکه در زیر ساخت شبکه یک شرکت و یا سازمان انجام میگردد ، خدمات پسیو شبکه میگویند.


تجهیزات پسیو شبکه یا شبکه غیرفعال، تجهیزاتی در شبکه است که قابل برنامه‌ریزی نیست و امکان تغییر در آن وجود ندارد. این تجهیزات جهت برقراری ارتباط اجزای مختلف شبکه بکار می‌روند. به مجموعه فعالیت هایی که جهت اتصال و نصب، راه اندازی و جاگذاری تجهیزات پسیو شبکه در زیر ساخت شبکه یک شرکت و یا سازمان انجام میگردد ، خدمات پسیو شبکه میگویند. به طور کلی هر بخشی از شبکه که به صورت سخت افزاری باشد را پسیو شبکه گویند. از تجهیزات سخت افزاری و کامپیوترها گرفته تا کابل های شبکه همگی جزو پسیو شبکه به حساب می آیند.


خدمات شبکه

خدمات شبکه پسیو عبارتند از:

انجام انواع کابل کشی شبکه

انجام انواع ترانکینگ و نصب داکت و سینی گذاری شبکه

راه اندازی اتاق سرور و نصب تجهیرات

کابل کشی برق، برق اضطراری و تلفن

راه اندازی تلفن سانترال و خطوط فیبر نوری

نصب و آرایش انواع رک‌های دیواری و ایستاده

ارائه تجهیزات شبکه مانند روتر، فایروال، سوئیچ، سرور و رک

در این مطلب لیست کاملی از خدمات پسیوشبکه که توسط کارشناسان پسیو شرکت پیشگام رایانه انجام میگرید را ملاحظه میفرمایید. (خدمات پسیوشبکه)

خدمات اکتیو شبکه

تجهیزات اکتیو شبکه ،مجموعه تجهیزاتی هستند که توانایی اعمال یک فرآیند مشخص روی سیگنال‌ها و دیتای عبوری از شبکه را دارند. خدمات اکتیو شبکه نیز یکی از زیر مجموعه های خدمات شبکه است و همانطور که از نام این خدمات مشخص است، خدمات اکتیو همان فعالیت‌های نرم افزاری و پیکربندی امن تجهیزات شبکه هستند. به طور کلی تمام کارهایی که در شبکه به صورت نرم افزاری انجام می شود را جزو خدمات اکتیو به حساب می آورند.


بخشی از خدمات شبکه اکتیو عبارتند از:

راه اندازی و نصب سرورهای مبتنی بر ویندوز و لینوکس

راه اندازی سرویس های شبکه از جمله دامین کنترل و فایل سرور …

مجازی سازی سخت افزار و نرم افزار شبکه

طراحی و پیاده سازی بانک‌های اطلاعاتی تحت شبکه (NAS-SAN)

پیاده سازی پست الکترونیکی سازمانی یا همان ایمیل

راه اندازی سیستم مانیتورینگ و ترافیک شبکه

تنظیم و پیکربندی تمام تجهیزات اکتیو از قبیل: سوییچ، مودم، روتر، اکسس پوینت و…

و…

در این مطلب لیستی از خدمات شبکه اکتیو که شرکت پیشگام رایانه ارائه میدهد را ملاحظه میفرمایید.(خدمات شبکه اکتیو)

کابل کشی شبکه

از جمله خدماتی که پیشگام رایانه به مشتریان خود ارائه می دهد، کابل کشی شبکه های کامپیوتری است. فرآیند کابل کشی شبکه در پیشگام رایانه مطابق با استانداردهای روز جهانی انجام می شود. در صورت درخواست کارفرما قبل از کابل کشی شبکه، طراحی شبکه انجام می شود تا هم هزینه های نصب کابل شبکه کاهش یابد هم برای توسعه شبکه در آینده پیش بینی هایی انجام شود. تهیه نقشه شبکه پیش از اجرا و نصب کابل ها برای کاهش هزینه ها و جانماییی تمام بخش ها بر اساس استاندارد و نیاز کارفرما بسیار کاربردی است. اجرت کابل کشی شبکه در پیشگام رایانه بسیار مقرون به صرفه است و هزینه ها قبل از اجرا به صورت قطعی به کارفرما اعلام می شود. پس از نصب کابل های شبکه، تمام شبکه با ابزارهای مخصوص تست می شود و تا از سرعت و عملکرد شبکه اطمینان حاصل شود.

خدمات امنیت شبکه

امنیت شبکه یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمات شبکه است که بایسیتی جهت جلوگیری از نفوذ غیر مجاز به شبکه و دسترسی به دیتای سازمان و یا شرکت ها، توجه ویژه ای به آن نمود. امنیت از مهم ترین و اساسی ترین بخش های یک شبکه کامپیوتری است. عدم دسترسی غیر مجاز به اطلاعات و عدم از بین رفتن اطلاعات برای هر مجموعه ای بسیار مهم و حیاتی است. هر چقدر که مجموعه شما وسیع تر و پویا تر باشد، موضوع امنیت در آن جدی تر می شود. از دست رفتن اطلاعات می تواند آسیب های جدی به اعتبار مجموعه شما بزند و ضررهای مالی زیادی را متحمل سازد. کارشناسان فنی شرکت پیشگام رایانه جهت نیل به اهداف امنیتی و مدیرتی سازمان شما، امنیت شبکه پیاده سازی شده را پایش و مدیریت می نمایند.


یکی از جدایی ناپذیرترین قسمتهای عملکرد و نگهداری شبکه ، امنیت شبکه است. داشتن یک تیم امنیتی اختصاصی که به طور مداوم شبکه IT شما را رصد می کند، به شما کمک می کند تا یک رویکرد نگهداری ساختاری یکپارچه را حفظ کنید. این تیم امنیتی به شما کمک می کند تا آسیب پذیری های احتمالی و تهدیدات امنیتی را ، چه از نظر داخلی و چه از نظر خارجی، قبل از اینکه بتوانند بر کسب و کار شما تأثیر بگذارند ، کشف کنید و آن را حل کنید. شما می توانید از خدمات امنیت شبکه پیشگام رایانه برای بهبود و حفظ مسائل امنیتی شبکه های کامپیوتری خود بهره ببرید.


خدمات امنیت شبکه قابل ارائه عبارتند از:

ارائه مشاوره جهت خرید تجهیزات امنیتی

فروش تجهیزات امنیتی و نصب و راه اندازی آنها

ارائه خدمات تست نفوذ و ارائه نتایج آن به کارفرما

ارائه خدمات مشاوره امنیت اطلاعات و امنیت دسترسی به اطلاعات

بررسی امنیت اطلاعات سازمان و یا شرکت شما

نصب و راه اندازی انواع فایروال برای امنیت اطلاعات

پشتیبان گیری دوره‌ای از اطلاعات شبکه و سرورها

ویروس یابی و نصب آنتی ویروس متمرکز به همراه گزارش‌های مدیریتی

ارائه بهترین راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری امنیت شبکه

در ادامه لیست کامل خدماتی که توسط شرکت پیشگام رایانه جهت بالا بردن امنیت شبکه ارائه میشود را ملاحظه میفرمایید. (خدمات امنیت شبکه)

پیش از تصمیم گیری در رابطه با راه اندازی و یا ارتقا شبکه و خرید تجهیزات، جهت دریافت مشاوره رایگان و یا اطلاع از تعرفه خدمات شبکه و دریافت پیش فاکتور با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن ۵۷۸۰۱۰۰۰ در ارتباط باشید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.