پشتیبان گیری از سیستم

پشتیبان گیری از سیستم

پشتیبان گیری از سیستم برای تهیه نسخه پشتیبان از کل فایل سیستم استفاده می شود و روشی است که معمولاً توسط مدیران سیستم برای تهیه نسخه پشتیبان از گروه های بزرگی از فایل ها استفاده می شود. با پشتیبان‌گیری در سطح فایل، فایل‌هایی مانند اسناد Word، صفحات گسترده، ارائه‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها و فایل‌های صوتی را پشتیبان‌گیری و بازیابی می‌کنید. بسیاری از کاربران فکر می کنند که تنها پشتیبان گیری از سیستم این نوع فایل ها تنها چیزی است که نیاز دارند. در حالی که اگر تعداد کمی فایل را بازیابی می کنید، پشتیبان گیری در سطح فایل کار می کند، بازیابی کل رایانه شخصی یا مک کار زمان بری است.
 
در صورت نیاز به دریافت خدمات پشتیبان گیری از سیستم و پشتیبانی شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

پشتیبان گیری از سیستم

پشتیبان گیری از سیستم یکی از موارد حیاتی برای مدیران شبکه های کامپیوتری است. هنگامی که سیستم شما در حال استفاده است، توجه بعدی شما باید پشتیبان گیری از سیستم های فایل، دایرکتوری ها و فایل ها باشد. اگر از سیستم های فایل خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، می توانید فایل ها یا سیستم های فایل را در صورت خرابی هارد دیسک بازیابی کنید. روش های مختلفی برای پشتیبان گیری از اطلاعات وجود دارد.

تهیه نسخه پشتیبان از سیستم های فایل، دایرکتوری ها و فایل ها نشان دهنده سرمایه گذاری قابل توجهی در زمان و تلاش است. در عین حال، همه فایل های کامپیوتری به طور بالقوه به راحتی قابل تغییر یا پاک کردن هستند، عمدا یا تصادفی. اگر از یک رویکرد دقیق و روشمند برای تهیه نسخه پشتیبان از سیستم فایل خود استفاده می کنید، همیشه باید بتوانید نسخه های اخیر فایل ها یا سیستم های فایل را با کمی مشکل بازیابی کنید.

پشتیبان گیری سیستم

روش های پشتیبان گیری از سیستم

چندین روش برای پشتیبان گیری از اطلاعات وجود دارد. یکی از متداول‌ترین روش‌ها، پشتیبان‌گیری با نام، آرشیو نام فایل یا نسخه پشتیبان معمولی نامیده می‌شود. این یک کپی از یک سیستم فایل، دایرکتوری یا فایلی است که برای انتقال فایل یا در صورت تغییر ناخواسته یا از بین رفتن داده های اصلی نگهداری می شود. این روش پشتیبان گیری زمانی انجام می شود که پرچم i مشخص شده باشد و برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها و دایرکتوری ها استفاده می شود. این روشی است که معمولاً توسط کاربران جداگانه برای پشتیبان گیری از حساب های خود استفاده می شود.

یکی دیگر از روش‌های پرکاربرد پشتیبان‌گیری توسط i-node، بایگانی سیستم فایل یا بک‌آپ بایگانی نامیده می‌شود. این روش پشتیبان گیری زمانی انجام می شود که پرچم i مشخص نشده باشد. این برای ارجاعات بعدی، اهداف تاریخی، یا برای بازیابی در صورت آسیب دیدن یا از دست رفتن داده های اصلی استفاده می شود. برای تهیه نسخه پشتیبان از کل سیستم فایل استفاده می شود و روشی است که معمولاً توسط مدیران سیستم برای پشتیبان گیری از گروه های بزرگ فایل ها مانند همه حساب های کاربری موجود در /home استفاده می شود. یک نسخه پشتیبان از سیستم فایل اجازه می دهد تا پشتیبان گیری افزایشی به راحتی انجام شود. یک نسخه پشتیبان افزایشی از تمام فایل هایی که پس از یک نسخه پشتیبان مشخص شده قبلی اصلاح شده اند، نسخه پشتیبان تهیه می کند.

فشرده سازی فایل ها

دستورات فشرده و بسته به شما امکان می‌دهد فایل‌ها را برای ذخیره‌سازی فشرده کنید، و دستورات فشرده‌سازی و بازکردن بسته‌بندی فایل‌ها را پس از بازیابی از بسته‌بندی باز کنید. فرآیند بسته‌بندی و باز کردن فایل‌ها زمان می‌برد، اما پس از بسته‌بندی، داده‌ها فضای کمتری را در رسانه پشتیبان مصرف می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این دستورات، فشرده سازی، بسته بندی، از حالت فشرده سازی و باز کردن بسته بندی را ببینید.

چندین دستور پشتیبان گیری و آرشیو ایجاد می کنند. به همین دلیل، داده هایی که پشتیبان گرفته شده اند باید برچسب گذاری شوند که از کدام دستور برای شروع پشتیبان گیری استفاده شده است و چگونه پشتیبان تهیه شده است (با نام یا سیستم فایل).

پشتیبان گیری سیستم شامل چیست؟

پشتیبان گیری سیستم شامل تمام فایل های سیستم، فایل های بوت و فایل های برنامه به زبان ساده است. پشتیبان گیری از هر دو پارتیشن سیستم و بوت می تواند تضمین کند که سیستم عامل پس از بازیابی سیستم به طور عادی کار می کند. اگر فقط از یکی از آنها نسخه پشتیبان تهیه شده باشد، سیستم عامل ممکن است پس از بازیابی از تصویر پشتیبان کار نکند. بنابراین لازم است بدانیم که پارتیشن سیستم و پارتیشن بوت واقعا چیست.

پشتیبان گیری کامل سیستم

پشتیبان‌گیری کامل سیستم نامی است که به نوعی از پشتیبان‌گیری داده می‌شود که در آن از هر فایل و پوشه‌ای که در سیستم وجود دارد، پشتیبان‌گیری می‌شود و چیزی از آن باقی نمی‌ماند. تکمیل این نسخه پشتیبان به زمان زیادی نیاز دارد و همچنین فضای قابل توجهی را در دستگاه ذخیره سازی پشتیبان شما اشغال می کند. هر بار که یک نسخه پشتیبان کامل تهیه می‌شود، از همه فایل‌ها دوباره پشتیبان‌گیری می‌شود، حتی اگر از آخرین نسخه پشتیبان‌گیری تغییر نکرده باشند.

نکته خوب این است که نسخه های پشتیبان تمام فایل ها و پوشه ها در یک فایل واحد نگهداری می شوند. بنابراین، بازیابی آنها کار نسبتاً ساده ای خواهد بود. علاوه بر این، پشتیبان گیری کامل سیستم تضمین می کند که در صورت از بین رفتن هارد دیسک، هیچ یک از فایل ها از بین نمی روند. این نوع پشتیبان گیری معمولاً یک بار در هفته انجام می شود و با پشتیبان گیری افزایشی یا دیفرانسیل همراه می شود.

پشتیبان گیری کامل سیستم

پشتیبان گیری از اطلاعات مهم

پشتیبان گیری از اطلاعات مهم سیستم برای بسیاری از شرکت ها و سازمان ها حیاتی است. علاوه بر فایل‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها و ویدیوهایی که در رایانه خود ذخیره می‌کنید، اطلاعات مهم دیگری نیز در آن ذخیره می‌شود. این شامل سیستم عامل، برنامه‌ها، تاریخچه مرورگر، تنظیمات برگزیده، تنظیمات، نشانک‌ها، درایورهای دستگاه و غیره می‌شود. اگر این فایل‌ها را گم کنید، بدترین حالت این است که رایانه شما روشن نمی‌شود. بهترین حالت این است که وقت خود را صرف ایجاد مجدد اطلاعات کنید.

پشتیبان گیری از کل هارد دیسک

با پشتیبان گیری از تصویر دیسک، نرم افزار از کل هارد دیسک تصویر می گیرد. به شما امکان می دهد کل سیستم را به رایانه دیگری بازیابی کنید، از جمله سیستم عامل، برنامه ها، تاریخچه مرورگر، تنظیمات برگزیده، تنظیمات، نشانک ها، درایورهای دستگاه و همه فایل هایی که ایجاد و دانلود کرده اید. پشتیبان‌گیری تصویر به شما امکان می‌دهد کل سیستم را بازیابی کنید و یا سریع به حالت قبلی برگردید.

پشتیبان‌گیری از تصویر دیسک همچنین به شما امکان می‌دهد از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه کنید و فقط آنچه را که نیاز دارید بازیابی کنید. به عنوان مثال، فرض کنید یک رایانه شخصی جدید می‌خرید و برنامه‌های Windows و Microsoft Office قبلاً روی رایانه بارگذاری شده‌اند. شما نیازی به بازیابی کل پشتیبان تصویر دیسک در رایانه جدید خود ندارید. خبر خوب این است که با پشتیبان‌گیری از تصویر دیسک، می‌توانید فقط فایل‌ها و پوشه‌های انتخاب شده را بازیابی کنید و نه کل سیستم را.

از طرف دیگر، شما همچنین توانایی بازگرداندن به هارد دیسک جدید را دارید. یعنی همه چیز را در رایانه خود به رایانه جدیدی که دیسک خالی دارد بازیابی کنید. این امر به ویژه در مواردی که رایانه اصلی شما نابود، دزدیده شده یا گم شده است مفید است.

مزایای پشتیبان گیری کامل از سیستم

مزایا و معایب Full Backup چیست؟ یک نسخه پشتیبان کامل از سیستم می تواند برای شما بسیار مفید باشد، به خصوص اگر دوست ندارید همه چیز را دوباره نصب کنید، زمانی که مجبور به تعویض هارد دیسک خراب هستید. مزایای دیگری که می توان با استفاده از این نوع پشتیبان گیری از آنها استفاده کرد عبارتند از:

از آنجایی که یک فایل پشتیبان شامل تمام نسخه های پشتیبان فایل ها و پوشه های موجود در سیستم است، بازیابی به یک فرآیند سریع و آسان تبدیل می شود. مدیریت نسخه های مختلف نسخه پشتیبان کامل کار چندان دشواری نیست. در حالی که به نظر می رسد نسخه پشتیبان کامل سیستم مزایای زیادی برای ارائه به کاربران دارد، اما دارای معایب خاصی نیز می باشد. در زیر برخی از معایب تهیه نسخه پشتیبان کامل آورده شده است.

پشتیبان‌گیری کامل از سیستم زمان زیادی می‌برد، زیرا هر بار که پشتیبان‌گیری می‌شود، از هر فایلی که در سیستم وجود دارد پشتیبان‌گیری می‌شود، صرفنظر از اینکه در آن زمان تغییر کرده باشد یا خیر. فضای زیادی را در درایو پشتیبان اشغال می کند زیرا کلون های فایل های مشابه به طور مکرر ذخیره می شوند و در نتیجه از فضای ذخیره سازی استفاده ناکارآمد می شود.

تهیه نسخه پشتیبان از سیستم

تهیه یک نسخه پشتیبان کامل از سیستم می تواند از بازیابی تمامی فایل های روی سیستم در صورت خرابی هارد اطمینان حاصل کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگرچه مدیریت و بازیابی چنین نسخه‌های پشتیبان آسان‌تر است، اما فضای ذخیره‌سازی پشتیبان‌گیری زیادی را اشغال می‌کند و تکمیل آن به زمان زیادی نیاز دارد. بنابراین، در حالی که پشتیبان گیری از داده ها بسیار مهم است، همچنین لازم است که فضای ذخیره سازی پشتیبان موجود و همچنین فاکتور زمان را در نظر داشته باشید. اما، اگر هارد دیسک شما به ویروس آلوده شود یا به دلیل مشکل سخت افزاری از کار بیفتد، پشتیبان گیری نکردن از اطلاعات شما به احتمال زیاد منجر به از دست رفتن آن می شود.

چرا پشتیبان گیری منظم ضروری است؟

به طور کلی، زمانی که سیستم عامل برای مدت طولانی استفاده می شود، اکثر کاربران با مشکل از کار افتادن سیستم مواجه می شوند و می تواند بسیاری از خطاهای هارد دیسک دیگر وجود داشته باشد که مانع از کارکرد عادی سیستم می شود. در چنین مواردی، نصب مجدد سیستم عامل یک راه حل مناسب است. با این حال، نصب مجدد سیستم عامل زمان بر است. هر بار حداقل به نیم ساعت زمان نیاز دارد. و سپس نصب درایورها و برنامه های مختلف ممکن است ساعت ها طول بکشد.


برای صرفه‌جویی در زمان و تلاش، می‌توانیم بلافاصله پس از نصب یک سیستم عامل جدید و برخی از برنامه‌های پرکاربرد، پشتیبان‌گیری از تصویر سیستم ایجاد کنیم. همچنین عاقلانه است که یک نسخه پشتیبان کامل از سیستم را در فواصل زمانی انجام دهید، مهم نیست که رایانه چقدر قدیمی است. بنابراین، اگر هر گونه مشکلی در سیستم وجود داشته باشد، سیستم را می توان به آخرین حالت عادی بازگرداند.


برای افرادی که برنامه‌های پرمشغله دارند یا نمی‌توانند پشتیبان‌گیری معمولی را به خاطر بسپارند، گزینه بهتر ممکن است استفاده از یک ابزار پشتیبان‌گیری مفید برای انجام خودکار پشتیبان‌گیری برنامه‌ریزی‌شده سیستم باشد.

نکات مفید برای بازیابی سیستم

اگر سیستم شما خراب شد یا دیسک از کار افتاد، می توانید یک رسانه قابل بوت برای راه اندازی رایانه خود در WinPE ایجاد کنید و از فایل تصویر سیستم برای بازگرداندن سیستم به حالت قبلی استفاده کنید.


برای اجرای عملیات پشتیبان گیری و بازیابی بدون بوت کردن ویندوز، می توانید از قبل محیط بازیابی ایجاد کنید. لطفاً توجه داشته باشید که اگر درایو C شما پاک یا آسیب ببیند، محیط بازیابی نامعتبر می شود.


اگر رایانه جدیدی خریداری می‌کنید و نمی‌خواهید سیستم را مجدداً نصب کنید، می‌توانید از «Universal Restore» با یک رسانه قابل بوت برای بازیابی تصویر سیستم ایجاد شده در رایانه قبلی، حتی با سخت‌افزار غیرمشابه، استفاده کنید.


اگر فقط می‌خواهید فایل‌ها یا پوشه‌ها را به‌جای کل نسخه پشتیبان بازیابی کنید، می‌توانید تصویر سیستم را به‌عنوان پارتیشن‌های مجازی با «Explore Image» نصب کنید.


اگر می خواهید یک نسخه پشتیبان از تصویر سیستم ایجاد کنید و آن را در یک پارتیشن بازیابی سفارشی ذخیره کنید، AOMEI OneKey Recovery می تواند به شما کمک کند.


اگر سرپرست سیستم یا ارائه‌دهنده خدماتی هستید که دسته بزرگی از رایانه‌ها را مدیریت و نگهداری می‌کنید، AOMEI Image Deploy به شما امکان می‌دهد تصویر سیستم را روی چندین رایانه به طور همزمان از طریق شبکه پخش کنید.

خدمات پشتیبان گیری از سیستم

پشتیبان گیری از سیستم های بزرگ و سازمانی کاری سخت و چالش برانگیز است. پیشگام رایانه با تیم متخصص خود راهکارهای جامعی برای حل مشکل سازمان ها و شرکت های بزرگ گرفته است. در صورتی که نیاز به مشاوره و یا خدمات برونسپاری پشتیبان گیری از سیستم را دارید می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.