پشتیبانی حضوری شبکه

پشتیبانی حضوری شبکه

پشتیبانی حضوری شبکه کامپیوتری و داشتن پشتیبان شبکه در محل می تواند از بروز مشکلاتی که ممکن است کل سیستم را درگیر کند، کاهش دهد. خدمات پشتیبانی حضوری شبکه شرکت پیشگام رایانه توسط کارشناسان فنی شبکه به صورت مراجعه حضوری و همچنین پشتیبانی تلفنی و از راه دور ارائه می شود. کارشناسان فنی شرکت پیشگام رایانه ضمن ارزیابی نیازهای سازمان، برنامه ای منسجم برای ارائه خدمات پشتیبانی شبکه تهیه و بر اساس آن خدمات خود را به کارفرما ارائه می کنند. با ارائه خدمات شبکه حضوری، تمامی نیاز های کارفرما برطرف شده و گزارش دوره ای کاملی را دریافت می کند.

در صورت نیاز به دریافت خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

پشتیبانی حضوری شبکه

پشتیبانی حضوری شبکه و حاضر شدن مسئول فناوری اطلاعات یا HelpDesk در سازمان ها و شرکت ها به دلیل اهمیت و نقش فناوری اطلاعات در تداوم کسب و کار و بهینه سازی فرآیندهای سازمانی به بخشی جدایی ناپذیر تبدیل شده است. سازمان های بزرگ و متوسط معمولا دارای یک واحد مستقل به نام واحد فناوری اطلاعات هستند که تمامی مسائل این حوزه توسط این واحد مدیریت و رسیدگی می شود.


اما مسلماً بکارگیری یک تیم کامل از متخصصان در زمینه های مختلف فناوری اطلاعات و شبکه های کامپیوتری مستلزم پرداخت هزینه بالایی خواهد بود. این هزینه برای شرکت ها و مشاغل کوچک قابل توجیه نیست. به همین منظور خدمات شبکه خود را برون سپاری می کنند. برون سپاری خدمات شبکه نیازهای شرکت ها را تا حدی پوشش می دهد. با دریافت خدمات پشتیبانی حضوری شبکه تمام نیازهای شرکت ها و سازمان ها برطرف خواهد شد.

پشتیبانی حضوری شبکه های کامپیوتری

کارشناسان و متخصصان شبکه و فناوری اطلاعات در شرکت پیشگام رایانه گرد هم آمده اند تا با ارائه خدمات پشتیبانی حضوری شبکه های کامپیوتری به شرکت ها و سازمان ها در زمینه شبکه های کامپیوتری و فناوری اطلاعات کمک کنند و دغدغه مدیران سازمان ها و شرکت های این حوزه را برطرف کنند. در صورت نیاز به خدمات حضوری شبکه می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

پشتیبانی حضوری شبکه کامپیوتری به معنی نگهداری، مراقبت و رفع عیوب شبکه در قطعات نرم افزاری و سخت افزاری در کمترین زمان ممکن است و در محل کارفرما است. برخی از خدمات پشتیبانی شبکه به صورت حضوری شامل موارد زیر می باشد:

  • حل مشکلات شبکه و تجهیزات شبکه کامپیوتری
  • اصلاح زیرساخت شبکه به روش استاندارد
  • ارتقاء سخت افزاری کلیه تجهیزات مورد استفاده در شبکه
  • حفظ و بهبود امنیت شبکه در تمامی سطوح
  • افزایش سرعت شبکه و رفع کندی کامپیوترها در شبکه
  • مشاوره خرید تجهیزات مورد نیاز شبکه شبکه
  • پشتیبانی از کلیه تجهیزات مورد استفاده در شبکه
 
پشتیبانی حضوری شبکه های کامپیوتری

ارائه پشتیبانی و مشاوره شبکه

آیا تا به حال مشکلی در شبکه رایانه خود داشته اید که نتوانید آن را برطرف کنید و مجبور شوید برای پشتیبانی فنی با یک مرکز راهنمایی تماس بگیرید؟ فردی که با او صحبت کردید یک متخصص پشتیبانی شبکه کامپیوتری بود. این کارکنان ماهر فناوری اطلاعات (IT) در داخل سازمان ها کار می کنند یا برای ایمن نگه داشتن شبکه ها و امنیت اطلاعات، پشتیبانی و مشاوره ارائه می دهند.


اکثر متخصصان پشتیبانی شبکه کامپیوتری حداقل به مدرک کاردانی نیاز دارند. موقعیت‌های شغلی در شرکت‌هایی که نرم‌افزار و سایر محصولات رایانه‌ای ایجاد می‌کنند، اغلب نیازمند داشتن مدرک لیسانس متخصصان هستند.

پشتیبانی شبکه حضوری

برخی از شرکت های بزرگ رایانه ممکن است عملکردهای پشتیبانی فنی خود را در خارج از شرکت برون سپاری کنند، در حالی که هسته ای از افراد را در خود شرکت حفظ کنند. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها به تیم‌های پشتیبانی فنی داخلی خود متکی هستند یا با یک شرکت خدمات شبکه کار می‌کنند که مشکلات کاربران مضطرب را از مرکز تماس عیب‌یابی می‌کند.


وجود افراد آموزش دیده برای کمک به کاربران برای حفظ بهره وری و اطمینان از خدمات خوب به مشتریان مهم است. خواه مشکل به دلیل ناتوانی در ورود به سیستم باشد، مشکل در سیستم عامل یا نرم افزار خاص، یک واحد ناکارآمد یا مشکل در اتصال به شبکه باشد. برای همین پشتیبانی حضوری شبکه برای بسیاری از شرکت ها الزامی می باشد. از این رو برای پشتیبانی شبکه حضوری، نیروی متخصص شبکه به محل مشتری اعزام می شود تا مشکلات رخ داده را حل کند.


پشتیبانی شبکه حضوری

وظایف پشتیبانی حضوری شبکه

تنوع گسترده ای در موقعیت های تخصصی پشتیبانی شبکه های کامپیوتری وجود دارد. وظایف اصلی یک متخصص پشتیبانی شبکه رایانه ای شامل ایمن نگه داشتن شبکه های رایانه ای است، خواه در برابر ویروس های موجود در اینترنت، هکرها برای نفوذ به سیستم یا کاربران ناآشنا که دکمه اشتباه را فشار می دهند. همچنین باگ هایی در شبکه کامپیوتری برای ردیابی، مشکلات مربوط به خرابی نرم افزار و انواع مشکلات دیگر وجود دارد که باید با آنها مقابله شود.

کار با تجهیزات اداری شبکه

در حالی که محاسبات ابری و شبکه ممکن است حوزه‌های عمده‌ای باشند که متخصصان پشتیبانی شبکه‌های رایانه‌ای در آینده از مهارت‌های خود استفاده می‌کنند، واقعیت این است که بسیاری از شرکت‌هایی که خواهان عملکرد یک سیستم رایانه‌ای هستند، همچنان به رایانه شخصی و نسخه اپل یعنی MAC تکیه خواهند کرد. بسیاری از شرکت‌ها در هر اندازه‌ای هنوز تجهیزات خود را بر روی ویندوز XP اجرا می‌کنند، نشانه این است که همه شرکت‌ها فناوری آزمایش شده و واقعی را به نفع تلفن‌های هوشمند و سایر فناوری‌های موبایل کنار نمی‌گذارند. این بدان معناست که متخصصان پشتیبانی کامپیوتر که ترجیح می دهند به کار با تجهیزات اداری پایبند بمانند، با وجود تغییر بزرگ به سمت فناوری ابری و موبایل، آینده ای موفق در پیش رو دارند.

آینده کاری متخصص پشتیبانی شبکه

از آنجایی که شرکت ها و افراد بیشتری محاسبات خود را به تبلت ها و سایر دستگاه های تلفن همراه می سپارند، آینده برای کسانی که به عنوان متخصص پشتیبانی شبکه کامپیوتری فارغ التحصیل می شوند روشن است. شرکت‌ها با هر اندازه در مراکز داده، سرورهای کامپیوتری و تجهیزات شبکه سرمایه‌گذاری زیادی می‌کنند تا از نیروی کار خود پشتیبانی کنند، که اشتغال مستمر این گروه از متخصصان فناوری اطلاعات را تضمین می‌کند.

اعزام کارشناس حضوری شبکه

بازدید از سخت افزار و تجهیزات شبکه کامپیوتر و سرور یکی از وظایف پشتیبانی حضوری شبکه می باشد. اعزام کارشناس در محل با توجه به مقیاس شبکه و نیاز مشتری متفاوت عمل می کند، به عنوان مثال در بسیاری از شبکه ها تا زمانی که مشکلات سخت افزاری پیش نیاید نیازی به مراجعه حضوری کارشناس یا تکنسین شبکه نیست. زیرا با استفاده از اینترنت و به صورت ریموت، شبکه و سخت افزار بررسی می شود و کاربران شبکه از طریق تلفن و از راه دور در رابطه با مشکلات شبکه و نرم افزار پشتیبانی می شوند.


اما زمانی که پشتیبانی خدمات تلفنی و شبکه مجازی راه حل نیست، با اعزام کارشناس شبکه به محل مورد نظر مشتری، مشکلات مربوط به شبکه را حل می کنند. در اینجا سرعت اعزام کارشناس شبکه کامپیوتری برای مشتری ضروری است زیرا در اکثر موارد کاربر یا گروهی از کاربران شبکه نمی توانند از سیستم خود استفاده کنند و باعث اختلال در فعالیت شرکت می شود. دقیقاً برای همین لحظه است که شرکت ها و سازمان ها باید از قبل به این موضوع فکر کرده و با یک کارشناس شبکه یا شرکت خدمات شبکه یک قرارداد تعمیر و نگهداری یا یک قرارداد خدمات پشتیبانی حضوری شبکه کامپیوتری داشته باشند تا با مراجعه سریع در محل مشکل شبکه را حل کنند.

حضور فیزیکی کارشناس شبکه

پیشرفت سریع فناوری و فراگیر شدن آن در سراسر دنیای تجارت به این معنی است که تقاضای بی سابقه ای برای متخصصان فناوری اطلاعات در رشته های مختلف وجود دارد. یکی از این رشته ها که از سایر رشته ها پرطرفدارتر است و به دلیل ارتباط با فناوری رایج در همه صنایع است، حوزه شبکه های کامپیوتری (شبکه های کامپیوتری) است که بخش اصلی زیرساخت فناوری هر کسب و کار را تشکیل می دهد. ، صنعت، مؤسسه دولتی و سازمانی را تشکیل می دهد.


در سراسر جهان، خدمات شبکه های کامپیوتری تقاضای زیادی دارد، بنابراین فرصت های خوبی برای متخصصان شبکه های کامپیوتری و تکنسین های شبکه کامپیوتری وجود دارد. در واقع کارشناسانی هستند که وظیفه آنها حفظ و پشتیبانی شبکه، پشتیبانی از سخت افزار شبکه و پشتیبانی از زیرساخت شبکه است. مطمئناً بدون تکنسین ها و متخصصان شبکه، شبکه های کامپیوتری و تمامی فناوری های متکی بر آن مانند تلفن و اینترنت متوقف می شود و درصد زیادی از اقتصاد جهانی را با مشکل مواجه می کند. اما حضور فیزیکی کارشناس شبکه در محل و بازدید و رفع مشکلات سخت افزاری از بروز این مشکلات جلوگیری می کند.

آنالیز مشکلات شبکه کامپیوتر

متخصصان پشتیبانی شبکه مشکلات شبکه کامپیوتری را تجزیه و تحلیل، عیب یابی و ارزیابی می کنند. آنها نقش مهمی در حفظ شبکه های یک سازمان، مانند انجام پشتیبان گیری از فایل، ایفا می کنند. آنها از طریق پیکربندی سخت افزار و آموزش کاربر نهایی، به حفظ امنیت و امنیت شبکه کمک می کنند. متخصصان شبکه اغلب زیر نظر مدیران شبکه و سیستم های کامپیوتری کار می کنند که وظایف پیچیده تری را انجام می دهند. در بسیاری موارد پشتیبانی شبکه حضوری برای حل مشکلات شبکه ضرروی است.

قرارداد پشتیبانی حضوری شبکه

در قراردادهای نگهداری شبکه توجه ویژه ای به تعداد بازدید از شرکت مشتری می شود که اغلب بی فایده و دست و پا گیر است. ما معتقدیم حل مشکلات شبکه باید در همان لحظه به صورت تلفنی یا حضوری حل شود و هر زمان که نیاز به اعزام کارشناس کامپیوتر به صورت حضوری بود در همان لحظه انجام شود و به روز دیگری موکول نشود. ما خدمات کاملی را به صورت حضوری و بر اساس نیازهای شبکه به مشتریان ارائه می دهیم. شما می توانید برای اطمینان از صحت نگهداری از شبکه خود، قراردادهای پشتیبانی و نگهداری حضوری شبکه را به صورت ماهانه و یا سالانه با یک شرکت پشتیبانی شبکه منعقد کنید.

خدمات پشتیبانی حضوری شبکه

با توجه به اینکه یک سری خدمات شبکه باید در محل مشتری انجام شود، کارشناس شبکه کامپیوتری در محل اعزام می شود یا تکنسین شبکه کامپیوتری در محل اعزام می شود. برای نصب و راه اندازی شبکه و یا حل مشکلات سخت افزاری شبکه نیاز به پشتیبانی حضوری شبکه است. در مواردی که نیاز به راه اندازی سرویس نرم افزاری جدید یا رفع ایرادات نرم افزاری همراه با مراجعه به سخت افزار کامپیوتر و بازدید از سرور شبکه باشد، کارشناس شبکه اعزام می شود.


نگهداری و پشتیبانی حضوری از شبکه، از جمله خدمات شبکه آنلاین و خدمات شبکه آفلاین است. هنگامی که مشکلات سخت افزاری رخ می دهد، مراجعه به یک متخصص شبکه اجتناب ناپذیر است. یکی از موارد مهمی که باید در متن قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه درج شود، تعداد مراجعات کارشناس شبکه و زمان اعزام کارشناس شبکه در مواقع ضروری می باشد. در صورتی که نیاز به خدمات پشتیبانی حضوری شبکه دارید می توانید با پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید. ما کلیه خدمات پشتیبانی شبکه را به صورت حضوری به مشتریان گرامی خود ارائه می دهیم.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.