خدمات شبکه پسیو

خدمات شبکه پسیو

خدمات شبکه پسیو یکی از مهمترین بخش های نصب و راه اندازی شبکه است. نصب و راه اندازی پسیو شبکه به خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه اشاره دارد. تجهیزات شبکه پسیو و خدمات شبکه کامپیوتری پسیو هیچ فعالیتی روی سیگنال یا داده های عبوری از شبکه انجام نمی دهند. در نتیجه خدمات شبکه پسیو تنها تحت عنوان خدمات نصب و اجرای زیرساخت شبکه، نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه و سرور، خدمات کابل کشی و ترانکینگ شبکه ساخت یافته، نصب و راه اندازی سانترال، برق و یو پی اس نامیده می شوند و وارد مرحله پیکربندی شبکه های کامپیوتری نمی شوند.

در صورت نیاز به دریافت خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه می توانید با شماره تلفن 02157801000 با شرکت پیشگام رایانه برای نصب و راه اندازی شبکه پسیو تماس حاصل فرمایید.

خدمات شبکه پسیو

خدمات شبکه پسیو یکی از سرویس های رایج برای پیاده سازی شبکه های کامپیوتری است. انواع مختلفی از شبکه ها وجود دارند که انواع مختلفی از اطلاعات را حمل می کنند. با این حال، تمام این شبکه ها را می توان در یکی از دو دسته قرار داد: پسیو یا اکتیو. یک شبکه پسیو از تجهیزات یا اجزای الکتریکی برای دریافت سیگنال از یک مکان به مکان دیگر استفاده نمی کند. یک شبکه اکتیو از تجهیزات یا اجزای الکتریکی برای هدایت سیگنال از یک مکان به مکان دیگر استفاده می کند. با توجه به رسانه های انتقال استفاده شده در شبکه ها، شبکه مس پسیو، شبکه مس اکتیو، شبکه نوری پسیو و شبکه نوری اکتیو وجود دارد.

خدمات شبکه پسیو کامپیوتر

استفاده از خدمات شبکه کامپیوتر یکی از نیازهای اساسی بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای پیاده سازی و نگهداری شبکه است. اطمینان از اینکه زیرساخت شبکه شما قابل اعتماد، همه کاره و آینده نگر است، بیش از هر زمان دیگری مهم است. در شرکت پیشگام رایانه بزرگترین طیف زیرساخت‌های شبکه پسیو را در اختیار شما قرار می‌دهیم که مطابق با نیازهای شما سفارشی‌سازی شده‌اند و مسیر سفر را برای ادغام در آینده فراهم می‌کنند. برنامه ریزی، نصب، مستندسازی و نگهداری زیرساخت شبکه به وسیله افراد متخصص و حرفه ای انجام می شود.

خدمات شبکه پسیو کامپیوتر

نصب شبکه پسیو

نصب شبکه پسیو ممکن است ساده به نظر برسد اما در نبود استانداردها و نبود تجربه کافی مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می کند که رفع آنها گاهی بیش از هزینه های جاری می طلبد. اعوجاج، اشکال و استارت استاپ شبکه، عدم توانایی در گسترش شبکه، عیب یابی و حل یک مشکل دشوار از جمله مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه هستند.

خدمات اجرای شبکه پسیو

یکی از مهمترین چالش های پیاده سازی خدمات شبکه پسیو عدم آگاهی از اهمیت این سیستم است. زیرا تفکر اشتباهی که در بین مدیران کسب و کار وجود دارد این است که آنها معتقدند یک شبکه خوب شامل تجهیزات خوبی مانند سرور یا سوئیچ می شود. به همین دلیل به زیرساخت و بخش شبکه پسیو اهمیت کمتری می دهند. این موضوع باعث بروز مشکلات بزرگتر و گرانتر در شبکه می شود. این طرز تفکر اشتباه در پروژه های شبکه پسیو به دلیل کم توجهی مشکلات زیادی را ایجاد کرده است. این اشکالات فنی می تواند عملکرد بهترین و به روزترین تجهیزات شبکه پسیو را مختل کند. برای رفع این مشکلات و دریافت خدمات اجرای شبکه پسیو می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

طراحی شبکه پسیو

فرآیند برنامه ریزی طراحی و ساخت شبکه پسیو بسیار دلهره آور است. اگر شبکه پسیو به درستی مدیریت نشود و به تلاش های توالی مناسب در طیف دشواری انتخاب مکان ساختمان، برنامه ریزی، طراحی و ساخت تقسیم نشود، می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. باید شبکه های پسیو به درستی طراحی، راه اندازی و نگهداری شوند تا به شیوه مورد نظر خود عمل کنند.

زیرساخت شبکه کامپیوتر

شبکه های کامپیوتری جزء لاینفک زیرساخت شرکت ها و سازمان ها هستند. هر شرکتی برای شروع کسب و کار خود به تعدادی کامپیوتر و سایر سیستم های کامپیوتری نیاز دارد. این سیستم های کامپیوتری باید با یک زیرساخت مناسب برای راه اندازی شبکه کامپیوتری شرکت متصل شوند. پس از راه اندازی زیرساخت شبکه و سپس بخش نرم افزار شبکه، کارمندان شرکت در واقع می توانند از رایانه های خود برای انجام امور تجاری شرکت استفاده کنند.


وجود شبکه کامپیوتری در شرکت ها بسیار مهم است. پس مسلماً اجرای یک زیرساخت شبکه مناسب و استاندارد برای داشتن یک شبکه کارآمد، ایمن و همیشه در دسترس بسیار مهم است. یک زیرساخت غیر استاندارد و نادرست در شبکه مانند یک تومور سرطانی در بدن رفتار می کند. تومور سرطانی در مراحل اولیه تشکیل ممکن است مشکلی در بدن ایجاد نکند و همه چیز در بدن به درستی کار کند. اما پس از مدتی تمام بدن را می پوشاند و عملکرد تمام سیستم های بدن را مختل می کند. تا جایی که حتی ممکن است امکان درمان وجود نداشته باشد و فرد فوت کند.

زیرساخت شبکه پسیو

زیرساخت شبکه پسیو اساس اتصال شبکه های کامپیوتری است، جایی که بخش‌های فعال یک شبکه ایجاد می‌شوند. اپراتورهای شبکه کامپیوتر هزینه دسترسی و استفاده از این زیرساخت را می پردازند، جایی که تجهیزات شبکه خود را برای ارائه خدمات به بخش های مختلف سازمان خود ارائه می دهند.

رعایت استانداردهای نصب شبکه

نصب تاسیسات شبکه پسیو مستلزم رعایت استانداردهای اولیه است. متخصص مربوطه باید تجربه لازم و کافی در زمینه خدمات نصب شبکه پسیو را داشته باشد. در نصب شبکه فیبر نوری، حساسیت کار کمی بالاتر است. زیرا کابل های فیبر نوری آسیب پذیر هستند و کار با این گونه کابل ها نیاز به امکانات تخصصی دارد که هزینه بر خواهد بود. از دستگاه های مورد نیاز برای برای نصب شبکه پسیو فیبر نوری می توان به دستگاه تست otdr، دستگاه تست فلوک و دستگاه فیوژن فیبر نوری اشاره کرد. این دستگاه ها علاوه بر گران بودن نیاز به دانش تخصصی نیز دارند و برای کار با آن ها باید دوره ها و آموزش ها را گذرانده و تجربه کافی در فعال سازی شبکه داشته باشید.

نحوه عملکرد تجهیزات شبکه پسیو

وسایل الکترونیکی که در اطراف خود با آنها روبرو می شویم توسط جریان الکتریکی از طریق مدارهای الکترونیکی هدایت و کنترل می شوند. هر مدار آرایشی از عناصر الکتریکی است که برای انجام عملکردهای خاص طراحی شده است. مدارها را می توان برای انجام طیف گسترده ای از عملیات، از اقدامات ساده تا کارهای پیچیده، با توجه به کارهایی که سیستم باید انجام دهد، مهندسی کرد.


تجهیزات شبکه پسیو یک جزء الکتریکی است که برق تولید نمی کند، اما در عوض آن را پراکنده، ذخیره و یا آزاد می کند. عناصر پسیو شبکه شامل مقاومت ها، خازن ها و سیم پیچ ها هستند. این اجزا در نمودارهای مدار به ترتیب Rs، Cs و Ls برچسب گذاری شده اند. در اکثر مدارها، آنها به عناصر فعال، معمولاً دستگاه های نیمه هادی مانند تقویت کننده ها و تراشه های منطق دیجیتال متصل می شوند.

دستگاه های پسیو شبکه

دستگاه‌ها یا اجزای پسیو شبکه انرژی تولید نمی‌کنند، اما می‌توانند آن را ذخیره یا اتلاف کنند. دستگاه های پسیو اجزای اصلی مورد استفاده در الکترونیک هستند مانند مقاومت ها، سلف ها، خازن ها و ترانسفورماتورها که با هم برای ساخت هر مدار الکتریکی یا الکترونیکی مورد نیاز هستند. همانطور که از نام آنها پیداست، اجزای شبکه پسیو اجزای الکتریکی هستند که برای کار کردن به هیچ شکلی از نیروی الکتریکی نیاز ندارند، بر خلاف «دستگاه‌های فعال» مانند ترانزیستورها، تقویت‌کننده‌های عملیاتی و مدارهای مجتمع که برای کارکردن آنها نیاز به برق رسانی دارند.

دستگاه‌های پسیو از آنجایی که منفعل هستند، بهره، تقویت یا جهت را برای یک مدار فراهم نمی‌کنند، اما در عوض تضعیف را ارائه می‌کنند، زیرا آنها همیشه بهره کمتر از یک، وحدت دارند. بنابراین دستگاه‌های پسیو نمی‌توانند سیگنال الکتریکی تولید، نوسان یا تقویت کنند.

بررسی وضعیت شبکه

در بسیاری از پروژه ها وقتی کارشناسان پیشگام رایانه وضعیت شبکه کامپیوتر مشتریان را بررسی می کنند، اولین مشکلات اساسی که با آن مواجه می شوند نقص زیرساخت و طراحی اشتباه شبکه پسیو است. متاسفانه در بسیاری از موارد به دلیل شرایط موجود حتی امکان تغییر و اصلاح شبکه کامپیوتری وجود ندارد. در هر صورت مدیران و مسئولان شرکت ها و سازمان ها باید بدانند که دلیل ضعف اکثر شبکه ها در زیرساخت های غیراصلی و غیراستاندارد آنهاست و قبل از هر چیز باید در این بخش هزینه کرده و آن را اصلاح و بهینه سازی کنند. در صورت تمایل می توانید برای دریافت مشاوره در خصوص خدمات شبکه پسیو و زیرساخت با ما تماس حاصل بفرمایید.

حمله پسیو شبکه

حمله پسیو یک حمله شبکه است که در آن یک سیستم نظارت می شود و گاهی اوقات برای پورت های باز و آسیب پذیری ها اسکن می شود. هدف از حمله پسیو به دست آوردن اطلاعات در مورد سیستم مورد هدف است. هیچ اقدام مستقیمی بر روی هدف را شامل نمی شود. حملات پسیو شامل شناسایی فعال و شناسایی غیرفعال می شود. کلمه شناسایی از اصطلاح نظامی گرفته شده است که به عمل کاوش در قلمرو دشمن برای جمع آوری اطلاعات اشاره دارد. در زمینه امنیت رایانه، شناسایی عمل کاوش در یک سیستم یا شبکه به منظور جمع آوری اطلاعات قبل از انجام یک حمله کامل است.

امنیت شبکه پسیو

ردیابی یک حمله پسیو دشوار است زیرا اغلب هیچ اثری از تداخل مهاجم باقی نمی‌گذارد و تشخیص اینکه آیا سیستم به خطر افتاده است یا خیر. در نتیجه، حملات پسیو نوعی نقض داده است که تا حد زیادی مورد توجه قرار نمی گیرد. با این حال، برخی اقدامات پیشگیرانه برای امنیت شبکه پسیو وجود دارد که می تواند به شرکت ها کمک کند تا از حملات پسیو جلوگیری کنند.


داده ها را رمزگذاری کنید رمزگذاری یک تکنیک امنیتی است که داده ها را از همه افراد غیر از گیرنده پنهان می کند. وقتی داده‌ها رمزگذاری می‌شوند، هر کسی که آن‌ها را رهگیری کند، تنها ترکیبی نامفهوم از کاراکترها را می‌بیند. بهترین راه برای جلوگیری از نقض اطلاعات، رمزگذاری داده ها است تا در مراحل انتقال و ذخیره سازی محافظت شوند. با این حال، رمزگذاری برای همه تهدیدها موثر نیست. همچنین جایگزینی برای امنیت شبکه مناسب نیست. برای مشاوره خدمات امنیت شبکه پسیو می توانید با شرکت پیشگام رایانه تماس حاصل فرمایید.

خدمات شبکه های پسیو

اجرای پروژه شبکه پسیو مهمترین و اصلی ترین فعالیت شرکت خدمات شبکه پیشگام رایانه می باشد. ما به اجرای شبکه پسیو و راه اندازی شبکه اهمیت زیادی می دهیم. در پروژه های خود اجرای شبکه های پسیو را با وسواس بیشتری پیش می بریم. در این بخش خدمات مختلفی را به مشاغل کوچک و بزرگ ارائه می دهیم. کارشناسان متخصص شبکه پسیو شرکت پیشگام رایانه از پروژه بازدید می کنند و اطلاعات اولیه مورد نیاز برای طراحی، آماده سازی و اجرای پروژه شبکه پسیو را جمع آوری می کنند. بازدید کارشناس به منظور جمع آوری اطلاعاتی از قبیل متراژ، مسیرهای عبوری و امکان سنجی پروژه و بررسی نیاز مشتری انجام می شود.

ارتباط با ما

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، ابتدای بلوار گلها، پلاک 8، طبقه 6، واحد 11 و 12

تلفن : 1000 5780 – 021

فکس : 57801000 – 021  داخلی صفر

کدپستی : 1413873455

درخواست مشاوره

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.